Yıllardır benimle olan yaşam felsefem: Sahaja Yoga

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Sahaja Yoga, Aydınlanma (Kundalini uyanışı) deneyimine dayanan bir meditasyon tekniğidir ve her insan bu deneyimi yaşayabilir. Sahaja Yoga'nın kurucusu olan Shri Mataji Nirmala Devi kişinin kendisini keşfetmesi için para ödenmeyeceğini söyleyerek bu tekniği tüm dünyaya ücretsiz olarak hediye etmiştir.

İlk adım: Aydınlanma (Kundalini Uyanışı)

Sahaja Yoga'ya başlarken ilk olarak aydınlanma alınır ve kişi içindeki bu özel enerjiyi keşfetme şansı bulur. Aydınlanma sırasında kişi zaten bu enerjiyi net bir şekilde hissedecektir. Sonsuz yolculuk burada başlar.
Aydınlanma nasıl alınır?:
[video=youtube;oNWZkf09JCM]https://www.youtube.com/watch?v=oNWZkf09JCM[/video]

İkinci adım: Çakralar
Çakralar, vücudumuzdaki enerji merkezleridir. . Vücüdumuzda yedi tane ana çakra vardır. Pervaneye benzerler. Her çakranın sorumlu olduğu, kendine ait görevleri vardır. Ana çakralar omurga boyunca dizilmiştir Kundalini enerjisini uyararak, tıkalı veya işlevini yitirmiş çakraların açılması için meditasyon yaparız. Çakralar düzgün çalışmadığı zamanlarda kişide sağlık sorunları baş göstermeye başlar.

Üçüncü adım: Enerji Kanalları
Vücudumuzda sol, sağ ve orta kanal olmak üzere üç tane kanal vardır:

Sol Kanal: Geçmişimizi, hatıralarımızı ve alışkanlıklarımızı ilgilendirir.

Sağ Kanal: Geleceğe yönelik planlarımızı, zihinsel ve fiziksel düşüncelerimizi ilgilendirir.

Orta Kanal: Yükselişin kanalıdır, yedinci çakramızdan bizi farkındalığa götüren kanaldır. Aydınlanma ile yaşadığımız hisler ve çakralar burada anlatılamayacak kadar geniş bir konudur. Bunu sadece deneyimleyerek en iyi şekilde anlayabilirsiniz.

Peki, Sahaja Yoga'nın farkı nedir?
-Aydınlanma tekniğine dayanır.
-Herhangi bir belirli oturuş pozisyonu yoktur.
-Dünyanın her yerinde ücretsizdir.
-Uygulaması çok kolaydır. İsteyen herkes enerjiyi hissedebilir.
-Kendinizi tanımak için, içinizdeki gücü keşfetmek için en iyi yöntemdir.

İçinizdeki enerjiyi keşfetmek için geç değil!

Sahaja Yoga'ya başladıktan sonra inanın hayatımda çok şey değişti. Çevremdekiler yaydığım pozitif enerjiyi fark ettiler, stresten ve takıntılarımdan tamamen kurtuldum. Şahsi görüşüm, "kesinlikle" siz de bunu deneyimleyin. Küçük yaşta Sahaja Yoga'yı keşfettiğim için çok mutluyum. Benim için "bir hayat felsefesi" haline geldi. Oturduğunuz yere en yakın Sahaja Yoga kursuna başvurabilir ya da evinizden online olarak bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu yazımı daha önce başka bir web sitesinde paylaşmıştım ve amacım Sahajı Yoga'yı olabildiğince çok insana ulaştırabilmek ve herkesin iç huzuru bulmasına yardımcı olmak. Umarım hoşunuza gitmiştir ve yararlı olmuştur bana bu konuda sorunuz varsa sorabilirsiniz. Sevgiyle...

unseelie

Kayıtlı Üye
Sahaja yoga sonrasi kendinizde ne gibi farkliliklar ya da olumlu degisimler meydana geldi? Bir de bu uygulama icin her insan uygun enerjiye sahip midir, her insanda olumlu etkiye neden olur mu?