Rüya aleminin inşasındaki madde

sin valor

Kayıtlı Üye
Rüya aleminin inşasındaki madde ne olabilir? Şimdi diyeceksiniz orası manevi bir yerdir dolayısıyla materyalden bahsedilemez diye fakat tüm o simülasyonda ortamın inşa edildiği bir madde var kanımca. Ama ne olduğunu çözemiyorum bir türlü, rüyalarını kontrol edebilen ya da lucid rüya gören ya da yazının devamındaki gibi kendini koşullandırabilen arkadaşlara bir sorudur bu. Lütfen rüyanızda bir nesnenin ya da bilhassa bir duvarın içine elinizi sokun içinden geçmeye çalışın, ne yaşayacaksınız ne hissedeceksiniz? cevaplarınızı gerçekten çok merak ediyorum. Bunu deneyimleyen arkadaşlardan da buraya cevapları bekliyorum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Prana yaşam enerjisi yani süptil maddesi , akaşa her türlü bildiğimiz ya da bilemdiğimiz alem. İkisinin birleşmesi ile oluşan
zihin ya da şuur durumuna da cittakaşa denir. Yani rüya alemi bu üç unsurdan oluşur.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Lusid rüyada duvardan çok defa geçtim, geçiliyor :) Uzunca bir apartmanın zemin katından duvardan duvara geçip en üstüne çıkmıştım:D Diğer tarafa geçerken yani duvarın içinde bir karanlık oluyor. Görünmüyor birşey yani. His olarak da jölenin içinden geçiyormuş hissi. Ama her zaman böyle değil.

sin valor

Kayıtlı Üye
İlginç gerçekten. Aslında bu maddeye ilk başta duvarın yapısında rastlamıştım. Rüya benim mülkiyetimde olduğundan yani ipler benim elimde olduğundan rüyasal olay süreciyle ilgilenmeyip rüya alemin yapısı ve içindeki eşyanın tabiatını inceliyordum, bilincim vardı, bu sırada fark ettim. Nesneleri elimle kurcaladığımda şunu gördüm; nesneyi oluşturan şeyler reaksiyon veriyorlardı!.

Gören ve bilinç kazanmış öznenin (yani benim) , nesneye rüyasal süreçteki gibi dolaylı (bilinçsiz) değil de doğrudan etki etmem yani dokunma gibi fiziksel etkiler, nesnenin kandırılamamış! rüyacı karşısında reaksiyon vermesine neden oluyordu.

Bu reaksiyonları yazmıyorum buraya, deneyecek olanlar olacaktır. Fazlasıyla inceledim bunları Sizlerinde denemelerini bekliyorum, bakalım ortak bir şeyden mi bahsediyoruz.

Fakat şunu da eklemeden geçemeyeceğim, Urum dediğin gibi sanırım ama süptil madde, şeklini alacağı nesnenin, ne olduğuna ve fıtratına göre koyuluğunu değiştiriyor gibi bazı incelediğim şeylerde yapı daha plazmik bazılarında daha seyreltilmişti.
Deneyebileceklere son tavsiyem aman ha ! Lucid rüya bu kontrollü rüya bu diye maddeye şekil vereyim tesir edeyim gibi bir çabaya asla girmeyin. Benim bahsettiğim etki fiziksel bir etkidir. Rüyaya kanmadan, sadece size sunulan ortamdaki nesneye dediğim gibi bi elinizi sokun ve bir dünyalı gözlemci gibi olanları inceleyin. Şimdilik en basiti ve ortak olanı duvar olabilir mesela, ya da uçabilenler için bulutlar olabilir.
Pembe pelerin diğer deneyimlerini de yaz lütfen. (= Aynı şeyleri yaşıyoruz anladığım kadarıyla

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Neden maddeye şekil vermeyin diye uyardınız ki? Lusid bu, bırakın istediklerini yapsınlar deneyim yaşasınlar. Nesneye çoğu lusid kişi şekil verir, yontar düzenler. Yeni nesneler oluşturur. Olağan birşey bu:)

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Kendi kaderimi ve doğdumdan bu yana ki yaşam tarzımı rüyada tük hayatım boyunca olarak kesit kesit gördüğümü düşünüyorum ve oldu bu beni endişelendiriyor aynı zamanda yıllardır aynı rüyayı farklı boyutlarda görüyorum uyuyup geri rüyayı devam ettirebilmeyide istemsiz yapıyorum

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben lucid rüyada duvardan duvara geçebiliyorum, uçabiliyorum ancak 3 sorunum var. Duvarlardan her zaman geçemiyorum ya da her an uçamıyorum. Eğer rüyadayken bu eylemleri yapmadan önce zihnimde hayal etmezsen bunlar gerçekleşmiyor. İkinci sorun: duvardan duvara bir odadan başka bir odaya geçmeye çalışırken duvardan geçtiğimde kendimi her seferinde aynı odaya geçmiş olarak buluyorum. Rüyadaki ev benim evim olsa, duvarın ardındaki odayı bilsem dahi sürekli olduğum yerde kalıyorum. Üçüncü sorun ise uçarken en fazla bulutlara kadar çıkabiliyorum. Daha yükseği ise rüyada olduğumun bilincinde olmama rağmen beni korkutuyor.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Lucid rüyalar konusunu hep görüyordum ama hiç dikkatimi çekmemişti galiba. Sanırsam bir kaç kere lucid rüya gördüm eskiden. İlgimi çekmemiş olacak ki fazla kurcalamadım. Sanırsam insan hayattaki hayal kırıklıklarından ötürü bilincine yerleşen bir umursamazlık sebebiyle pek de kontrol sahibi olamıyor rüyalarında. Bunun sebebi de "yine mi rüya?" gibi tepkilerle sinirlenip uyanmam olabilir. :D Galiba biraz bu tür şeylere ilgin olması gerekiyor. Biraz da umutlu, hayalperest ve pozitif olmak gerekiyor. Rüyalarımda da gerçekteki realist tavrımı takınıyorum. Sorun varsa çözülmeli, yoksa aksın geçsin tavrı. Ne mutlu rüyalarında hayatından uzaklaşıp, kendi dünyasında oynayanlara. Bu konuda merak ettiğim bir şeyler var. Bu lucid rüyalarda belki zihninin, belki de evrenin farklı yerlerine gitmek mümkün müdür? Görmediğimiz veya farkına varmadığımız çok şeye ulaşabilir miyiz? Yoksa sadece kendi yarattığımız bir gerçekliğin içinde bildiklerimizi tekrar etmekten mi ibaret?