İçimdeki ağırlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cyserq

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar daha doğrusu büyüklerim ben bir öğrenciyim üniversiteye hazırlanan bir öğrenci son yılım hariç derslerim hep kötüydü fakat son senem ki şuan içindeyim derslerim gayet iyi 2 tane önemli üniversite sınavım var ilkinden iyi bir sonuç aldım anlimin akıyla ama bu kolay olandı şimdi daha zor olan bir sınav var önümde fakat ne zaman ders çalışmaya başlasam odaklanamıyorum bu sorun dönem başındada vardı fakat çözmustum ama bu seferki bir başka bir değişik geliyor aklım çok farklı yerlere gidiyor bunu bilinçli olarak engellemeye çalışıyorum fakat olmuyor 1 aydır kendime verdiğim hiç bir sözümü tutamadım ne zaman su saatte dersime başlayacağım desem başlayamıyorum bir türlu araştırma yaptım zaten bildiğim yazın gelmesiyle veya nazardan falan filan olacağı yazıyordu inanın yazın bende hiç bir etkisi olmadı zaten akşam üstü çalışan bir insanım içimdeki negatif enerjiyi bir türlü atamadım yaklaşık 2haftadir meditasyon yapıyorum düzenli bir şekilde faydası olur diye umuyordum fakat benim daha fazla zamanim kalmadı biliyorum forum la pek alakalı olmayan bir konu ama yardıma ihtiyacım var en son burasi aklıma geldi belki yaşamış geçirmiş olan vardır benim gibi yardımcı olursaniz sevinirim telefondan yazdım hata varsa affola...

Richard Dawkins

Kayıtlı Üye
Nazar ya da başka bir şey değil. Ayrıca bu tarz bir meseleyi, bir psikologla ya da kısaca PDR hizmeti veren bir kişiyle görüşmeniz daha rasyonel değil mi? Burada ne tarz bir cevap arıyorsunuz?

Neyse, ufak bir araştırma yaptım. YGS ve LYS bu sınavların adı. YGS'ye çalışması kolaydır, bu yüzden zorlandınız ama, pek değil. LYS ise bilgi sınavıdır, çalışması zordur, herkes yapamaz. Direkt olarak sizinle alakası yok bu durumun, sınavların özellikleri bu.

Hedefinizi gözden geçirin, motivasyon eksikliğiniz var. Hangi hedefi istediğinizi, ve "Niye?" bu hedefi istediğinizi kendinize anlatın. Bir ay kalmış, dişinizi sıkın, başarabilirsiniz.
Düzelmezseniz ilk paragrafta yazdığım gibi, bir psikolog veya PDR ile görüşmek, size fayda sağlayacaktır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Konsantrasyon bozukluğu ya da adapte olamama.Büyük çoğunluğun bir dönemde olsa yaşadığını sanıyorum.Kitap okurken kitabı elinize aldığınız an,zihin olmadık şeyler sunar önünüze.Kitap sayfaları ilerlerken siz başka bir dünyadasınızdır.Böyle durumlarda yaptığınız şeyi bırakın.Açık havaya çıkıp sakince nefes alın.Aynı anda ısrar ettiğiniz sürece sonuç alamazsınız.Bir dinlendirin ruhunuzu..Anladığım kadarıyla streste var sizde,biraz olaylar birbirini tetiklemiş gibi.Ders çalışamadıkça gerginleşip daha da adapte olamama durumu olmuş.Sakinleşmeye çalışın.Hatta birgün sıkı ve sistemli programın tam tersini yapıp sadece kendinize zaman ayırın, keyfi şeyler yapın.Çok sıkışmışsınız içinizde.Rahatlamaya ihtiyacınız var.Sonra düzeldiğini göreceksiniz.

Cyserq

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için aradığım şey se şu bu platformda çok farklı bakış açısına sahip insanları gördüm bu yüzdendir ki konuyu buraya açtım belki daha farklı yorum yapabilirler diye neyse tekrardan teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...