Beltane için...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Herkese merhabalar
Çoğumuzun bildiği üzere Beltane yaklaşıyor (önümüzdeki pazartesi). Bu benim için ilk olacak. Ayrıca Beltane'de perilerin boyutu ve bizim boyutumuz arasındaki perdenin en ince olduğunu öğrendim. Bende perilere hediye bırakarak küçük çaplı bir davet yapmayı düşünüyorum bununla ilgili birkaç sorum olacak;
1) Perilere (yiyecek dışında) ne gibi hediyeler verebilirim?nelerden hoşlanırlar?
2) Bu hediyeleri nereye bırakmam uygun olur?
3) Perilerin hediyeleri aldığına nasıl emin olurum?
4) Hediyeleri verirken herhangi bir ritüel yapılmalı mı?

Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum ve herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-Kendi hazırladığınız yiyecekler, kekler ikram etmeniz dışında bitki tohumları bırakabilirsiniz, hatta o bölgeye ekebilirsiniz zira o bölgeye periler gelecektir o zaman. Yeni bir bitki filizlenmeye başladığı zaman hemen bir peri görevlendirilir, o bitki için. ☺

-Ağaç diplerine, mantarlı bölgeler, çiçeklerin, bitkilerin bol olduğu yerler, genel olarak orman da bu gibi bölgeler olabilir.

-Şöyle ki şu şekilde veya bu şekilde emin olabilirsiniz diye bir şey diyemem ama o uygulamayı yaparken zaten hiasedeceksiniz onları..Ve daha sonra o bölgede meditasyon yapabilirsiniz.

-Perilere yönelik kendi hazırladığınız bir şiiri okuyabilirsiniz, onlara sevginizi hissettirecek, size özel bir ritüel hazırlayabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın ☺

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Tavsiyelerinize uyarak dün hediyemi bıraktım. Ahşap bir kabın içerisine kendi yaptığım keki koydum. Görsellik açısından üstüne kuru çam reçinesi,elma tohumları,ıhlamur ve gül yaprakları koydum. Yanına da kendi süslediğim bir kağıda kenfi yazdıgım şiiri bıraktım. Bu hediyeleri bize en yakın yer olan bahçemize bıraktım. Bu bahçe insanların nadiren uğradığı biryer. Bahçede büyük bir incir ağacı var onun sayesinde birkaç küçük incir ağacı daha oluşmuş bu yeni ağaçlardan birinin altına koymuştum. Yazdığım şiiri sesli okuduktan sonra gece boyunca hiç gitmedim oraya sabah uyanıp balkondan baktığımda kağıt kenara koyulmuş,içindeki kek alınmıştı.
Umarım bir hayvan değilde bir peri almıştır.
Biraz uzun oldu ama dediğim gibi daha ilk tecrübem çok heyecanlıyım.

Bu konuyu çok uzattım ama birkaç sorum daha olacak. Öncelikle keki bir peri değil, balkondan bahçeye atlayan kedim yemiş. (tabakta kedi tüyleri buldum.) Bu arada bu kedimin 4 küçük yavrusu var -balkonda kalıyorlar-perilerden bu kedileri korumalarını rica etmiştim.
1) Acaba periler hediyemi gördüler/buldular ama kediye mi verdiler?
2)Kediler karton kutularda kalıyorlar. Kutulardan birini dikkatli incelediğimde ayak izi benzeri birşey gördüm. (ilk başta kedi diye düşündüm ama kedi izine benzemiyor)
Periler fiziksel varlıklar mıdır insanlara görünüp,sağa sola ayak izi vb. bırakabilirler mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...