Tanrı bile duymuyor gibi, kötülüklerin sonu gelmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DeepestBlue

Kayıtlı Üye
Kişisel görüşüm tanrının her konuda insanlara el uzatmayacağıdır. Böyle olsaydı tüm kutsal dinlerin ortak paydası olan "her insanın yeryüzünde yaşamları boyunca bir sınava tabii tutulması ve sınavda sergileyecekleri tutum ve duruşa göre yargılanıp değerlendirilecekleri" kuramı anlamsız olurdu, yani her zorda olan tanrıdan yardım talep eder, mevcut problemini çözer, yoluna devam ederdi, böylece tanrının kimin zor koşullar altında ne yapacağını test etmesi anlamsız olurdu...

Yanlış anlaşılmak istemem,fakat ben bu tarz durumlarda bir psikiyatristin bir psikologdan daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Vücuda alınacak bir antidepresanın insanın bu problemleri çözmesi konusunda daha destekleyici olduğunu düşünüyorum. En azından sen problemleri çözene kadar ya da problemler kendi kendine ortadan kalkana kadar ki ihtiyaç duyduğun süre boyunca senin survive etmeni, kendine acı çektirmemeni ya da problemlerinin çözümü konusunda ihtiyaç duyduğun fikir berraklığını sağlama konusunda daha faydalı olduğunu düşünüyorum.

Tülin777

Kayıtlı Üye
Bir tanidigimda benzerleri yasiyor, sonu yok sanki. Danismak icin Almanyada iyi bir hoca bilen varmi aceba? Eger varsa lütfen bana özel mesaj atin, tskler.

fako

Kayıtlı Üye
Hep dini görüşüm farklı olmuştur, o yüzden çalışarak ve çabalayarak tam 3 yılda ancak bir şeyler elde ettim. Son 3 ayda her şeyimi kaybettim. Tanrı bence bir çok kişiyi terk etti.

teknik67

Kayıtlı Üye
Hep dini görüşüm farklı olmuştur, o yüzden çalışarak ve çabalayarak tam 3 yılda ancak bir şeyler elde ettim. Son 3 ayda her şeyimi kaybettim. Tanrı bence bir çok kişiyi terk etti.

Son üç ayda herşeyimi kaybettim diyorsunuz,ne olduda ne yaptınızda ne kaybettiniz.Şans oyunlarındamı kaybettiniz,ayağınızı yorganınıza göremi uzatmadınız,yani gereğinden fazla lüks harcamamı yaptınız ,birileri sizi çok para kazanma vaadiyle kandırıp paranızı mı aldı? Yani kendi iradenizle yapmış olduğunuz şeyler yüzündenmi bu hale geldiniz? Örnek vermek yada benzetmek gerekirse maçı kurallarına göremi oynadınız,yoksa sürekli faulmu yaptınız? Yada sizin iradeniz dışında olan şey ne olabilir onu çıkartamadım .Çok özel değilse mahzuru yoksa ipucu vererekde açıklayabilirsiniz sebeplerini?Hz mevlananın kendi iradesiyle yaptığı işler yüzünden başına iş gelenlere söylemiş olduğu meşhur söz ' her ne ararsan kendinde ara' sözüdür.

fako

Kayıtlı Üye
Son üç ayda herşeyimi kaybettim diyorsunuz,ne olduda ne yaptınızda ne kaybettiniz.Şans oyunlarındamı kaybettiniz,ayağınızı yorganınıza göremi uzatmadınız,yani gereğinden fazla lüks harcamamı yaptınız ,birileri sizi çok para kazanma vaadiyle kandırıp paranızı mı aldı? Yani kendi iradenizle yapmış olduğunuz şeyler yüzündenmi bu hale geldiniz? Örnek vermek yada benzetmek gerekirse maçı kurallarına göremi oynadınız,yoksa sürekli faulmu yaptınız? Yada sizin iradeniz dışında olan şey ne olabilir onu çıkartamadım .Çok özel değilse mahzuru yoksa ipucu vererekde açıklayabilirsiniz sebeplerini?Hz mevlananın kendi iradesiyle yaptığı işler yüzünden başına iş gelenlere söylemiş olduğu meşhur söz ' her ne ararsan kendinde ara' sözüdür.

Maddi değil tamamen manevi kaybettim. Tüm becerilerim gitti elde ettiğim çalışmalarım tekniklerim her şeyim gitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...