Dün gece resmen hayatımı kaybediyordum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pozitifol

Kayıtlı Üye
nolursunuz okuyun..
ben hep yapayanlız asosyal ve özgüvensizdim hep dışlanıp hhor görüldüm bu kısımları atlayacagım
18 yaşımdayım ve bılgısayar bagımlısıyım
dün gece ablam odama hızla gelip abimin ona yine şiddet gösterdiğini boğazını sıkıp kolunu kırmaya çalıştığını söyledi
bende çıldırıp abime bağırdım oda benim boynumu kırmaya ve öldürmeye çalıştı
babamla konuştuk o kadar ağlamamıza ve bu ciddi olanlara rağmen o şerefsize pek bişey demedi evden zorla ağlaya ağlaya saatlerce konusup attırdım
ve ben şimdi o şerefsizin asla türkiyede bile yaşamamasını hayatınında zehir olmasını hatta ölmesini istiyorum
beni resmen öldürücekti

nolursunuz yardım edın ben daha cok kucugum ve boyle seylerle karsı karsıya gelıyorum aklımı yıtırıcektım cok korktum az daha ölüyordum noolursunuz yardım edin
ve ben bazı manevi şeyleri yapıp onların bana dönmesinden zarar görmekten veya varlıkların bana musallat olmasından korkarım bu yuzden benım ıcın zıkır edebılcek benı koruyabılcek bı allahın kulu yok mu nolursunuz yardım edin ben bi şekilde para kazanıp başka ülkeye yerleşip okulumu okumak istiyorum iyi bi hayatım olsun istiyorum ve zarar verenlerinde yaşamları zehir olsun hatta ölsünler istiyorum.. nolursunuz yardım edin nolursunuz size yalvarıyorum dün gece resmen ölücektim omuriliğim kaburgam komple zarar görmüş heryerim ağrıyor yardım edin

ve sizde böyle seyyler yasadıysanız anlatıp benım rahatlamama yanlız olmadıgımı bılmeme ızın verebılırsınız...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Geçmiş olsun, polise gitmeyi hiç düşünmediniz mi? Ölümden dönmüşsünüz.
Zaten ölümle burun buruna geliyorsunuz, daha kötüsü olamaz cesaretinizi toplayıp bir polise gidin. Darp raporu alın.
Böyle yaşamak çok zor. Maalesef bazı insanların böyle imtihanları olabiliyor, ne yapsan başına bela.. Polise gitmek de cesaret işi böyle ailevi durumlarda ancak sizi öldürecek kadar gözünü karartmışsa durmayın. Siz de karartın gözünüzü. Sizi öldürdükten sonra bir ehemmiyeti yok.

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Sayın pembe pelerin'in de söylediği gibi polise gitmeniz lazım daha etkili bir yöntemdir.Oldu da polis ilgilenmediyse kendinizi fiziksel müdahale ile savunmanız gerekebilir.Bunun da bilincinde olmalısınız.Allah yardımcınız olsun.Yanınızda muhakkak ki BİBER GAZI olsun etkisiz hale getirmek için birebir.Bir çok satan yer var sorarsanız kolay bulursunuz.

Ori

Kayıtlı Üye
Babanıza gidip polise gitmeniz gerektiğini söyleyin ve sizi dinlemezse kendiniz gidip durumu anlatın. Olaylar bu yönde şekillenince bir takım şeyler değişecektir. Tabi bunlar ciddi meseleler çünkü abiniz görünüşe göre psikolojik olarak bitmiş. Öncelikle bir doktora gidip ona nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında bilgi almalısınız. Önce bunu bir deneyin ve doktora yönlendirmeye çalışın derim ama eğer hala şiddet devam ediyorsa kesinlikle polise gidin. Geçmiş olsun.

zees

Kayıtlı Üye
Zor bir durum diğer arkadaşların söylediklerine katılıyorum polise gidin. Ayrıca giydiği ayakkabısının içine tuz koyun evden uzaklasabilir tuz işe yarıyor.

karatay

Kayıtlı Üye
Değerli kardeşim seni çok iyi anlîyorum. Öncelikle sana şunu belirtmek isterim. Agabeyin kac yasinda bilmiyorum fakat hemen hemen her aile de erkek kardesler arasinda atismalar, kavgalar olmustur ozellikle ergenlik ve ergenlikten cıkış doneminde bunu bir koseye koyalim sizin durumunuz anladigim kadari ile epey ciddi bir boyuta varmis ki ciddi zararlar vermeye kadar gelmis. Agabeyin herhangi bir madde kullaniyor ise bunu goz onunde tutarak bazi fedakarliklar yapmak uygun olabilir. Bu tur ciddi kavgalar cok sik yasaniyorsa elbette bir mudahele gerekiyor diger dostlarin dedigi gibi polise bildir demeyecegim cunku malesef ulkemizde polis ailesel mevzular da olay ölüme varmayıncaya kadar hic mudahil olmuyor. Bizzat yasadigim seylerden oturu bunlari soyleyebiliyorum kimse yadirgamasin. O vakit yapabileceklerin fikrimce şunlar; agabeyin herhangi bir madde kullaniyor ise bazi seyleri o seviyeye gelmeden alttan almak iyi olur. Eger kullanmiyor ise aile buyukleri bir araya gelip bu insana bir nasihatte bulunmalari gerekir. Sen o evden uzaklassan bile dedigine gore kiz kardesine de ayni sekilde davraniyormus o yuzden bu cozum olmaz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Çok geçmiş olsun.Daha 18 yaşında birinin böyle acılara,zorluklara maruz kaldığını okumak çok üzücü.Hiç umudunu yitirme!İnşallah istediğin hayatı yaşayacaksın, cesaretin ve azmin olduğu sürece illa ki başarırsın.Yalnız lütfen polise gidin!Bak,buraya yazmak bile cesaret işidir,küçük yaşına rağmen bunu idrak edip yardım istemişsin.Aynı idrakle polise git ve Allah korusun ama geri dönüşü olmayan şeylerin yaşanmasını böylece engelle.Allah yardımcın olsun!
Bir dua vardı bir kişinin bir yere gelmesini engellemek için,bulursam yazarım.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Polise gitmeye korkuyorsunuz belli ki kolay değil aile içinde birini şikayet etmek sonuçta anne babanız sizd tavır alabilirler. Sanırım sizde bu gibi şeylerden veya abinizin öfkesine daha fazla dokunmaktan korktunuz. Bence önce şiddeti gizlice kayda alın ondan sonra polise gidemiyorsanız bir psikiyatriste gidin abinizi görmek isteyecektir nitekim abiniz gitmeyecektir ola ki gitti diyelim bu yersiz şiddet eğilimleri yüzünden bir süre ruh ve sinir hastalıklarında yatar diye düşünüyorum. Sizde kurtulmuş olursunuz sonucunda da daha düzelmiş bir abiniz olur. Not: Bende aile içi şiddete maruz kalmıştım dayım tarafından Kenzül Havasta gördüğüm bir tılsımı yazıp taşıyordum güya korktuğum kişi bana yaklaşamayactı fakat daha fenası olmuştu tılsım üstümdeyken çok daha şiddetli dayak yemiştim yani demek istediğim bu işlerden anlamaz halinizle kendi kendinize koruma yapmaya kalkmayın Urum, Origanum, Chilliot bunlardan birine mesaj atın size yardımcı olacaklardır.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Eğer abinin akıl sağlığı yerindeyse kanun yaptırımı etkili olabilir, abinize iyi bir hoca bulup bakım yaptırmanız gerekir. Eğer dış negatif bir tesir yoksa mutlaka bir psikiyatriste danışın ve abinizi muayene etsin. Çünkü bunlar normal insan davranışı değil mutlaka sizin bilmediğiniz bir neden vardır.

Richard Dawkins

Kayıtlı Üye
O tarz insanlar psikolojik tedaviyi kabul etmezler, dört dörtlük olduklarını düşünürler.

Çok uzun şeyler yazardım fakat, vaktim yok. Ancak şunu bilmelisin ki dostum; aynı şeyleri emin ol yaşadık. Benim de babam böyleydi.
Ben ne yaptım ve sen ne yapmalısın? Ben de 18 yaşındaydım, direndim, üniversite sınavıma çalıştım ve kafam rahat bir şekilde yaşadım. Derneklere başvurdum, durumumu anlattım, burs verdiler.

Hey gidi günler. Her şey geçiyor, sakinliğini koru, mantıklı düşün acele etme. Sen yine neredeyse ölecekmişsin, ben ise beni döven babamı dayanamayıp bıçakla doğrayacaktım, çok mu zordu? Hayır. Fakat kendimi yakacaktım.

Polise başvur diyorlar fakat, çok uzun sürebilir bu iş. Soruşturma açılacak da, olacak da araştırılacak da, uzun iş. Sık dişini, çalış, üniversiteye git oku, hayatını kurtar.

justinforever

Kayıtlı Üye
Çok küçükmüş ... Bir eşek yaşına gelmişsin kaldır artık kafanı bilgisayardan.Hayat böyle aç gözünü biraz kurduğun o pembe dünyayı yık artık.Zayıfsan ezilirsin yok olur gidersin.Doğanın kanunu bu. Toparlan yaşamını değiştir kimliğini kır hiç birşeyden korkma hiç kimseden çekinme.Kendi ayakların üzerinde durmanın vakti geldi geçiyor bile senin yaşındakiler 2-3 tane çocuğu var.Ablanı bile kendin koruyamıyorsan suç sendedir.

Richard Dawkins

Kayıtlı Üye
Vurup kırarak hiçbir şey düzelmez sevgili justinforever, 18 yaşındaki birinin çocuğu var diyerek de küçük yaşta evliliği meşrulaştırmaya çalışmayın. Evet 18 bana göre küçük, 18 yaşındaki halinizi hayal edin, bir de 28 yaşındaki hayalinizle karşılaştırın, arada dağlar kadar fark yok mu?

18 yaşında evlendi diyelim, 28 yaşına geldi ve hayata dair fikirleri ve bakış açıları değişti, ne olacak? Boşansınlar mı, çok büyük ihtimalle çocuk da yapmışlardır, çocuk ne olacak ortada mı kalacak?

Şu kahvehane ağzını bir kenara bırakın artık, "18 yaşında eşşşeh kadar büyük!" o kadar da büyütmeyin. Ailenizi siz mi seçtiniz? Bekara eş boşamak kolaydır. Ne yapsın, abisini&babasını mı dövsün? Bu hırsızın hiç mi suçu yok? Herkes mağdur olana suçu yüklüyor.

Gereksiz fikirlerinizi içinizde tutun lütfen, uzun uzun cevap vermeyle uğraştırıyorsunuz bizi. Ailesi kötü ise, vurmaya kırmaya meraklı ise, çocuk ne yapsın? Boş konuşuyorsunuz.

justinforever

Kayıtlı Üye
Hangi şartlar altında yaşayıp büyüdüğünü bilmiyorum ama konuşmalarına göre rahat büyüdüğün belli.İnan bana o kadar örnek varki ...

Her neyse dediğim gibi kendisi aşmak zorunda eve kapanıp ben cok küçüğüm de küçüklüğümde hor gördülerde bunları aşmazsa hayatı boyunca boyle gider suçu kendinde aramadan başkalarına yüklerse her sorundan kaçarsa olacağı bu.Kendine gelmen lazım senin büyüymüş hocaymış bunlara ihtiyacın yok senin ihtiyacın olan üzerindeki 18 yıllık zavallılık çocukluk dönemini atman lazım.Yoksa çok daha fazla üzülebilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...