Cinler, Cin Dili ve Hocalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akhenaton

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yeni farkettiğim bir adam var ...... diye. .....'de ikamet ediyor. Ve cin dili konuştuğunu söylüyor. Ve cinler aleminden dostları olduğunu, 12 büyük kabileden yardım aldığını, Cin padişahları ile tanıştığını söylüyor. Ve insanları tedavi ettiğini söylüyor.Cinlerin enerjisel bir yapıda olduklarını fakat sadece enerji olduklarını kabul etmediğini söylüyor. Bir sürüde videosu var. Bu konu hakkında güvenilir bilgi rica ediyorum. Düşüncelerinizi bildiklerinizi benimle paylaşır mısınız ?

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kendi düşüncemi dile getireyim doğrudur, yanlıştır bilemem. İnternette dolaşan videoları çok inandırıcı gelmiyor ki birçok metafiziksel işlerle uğraştığını iddia edip internete video yükleyen hiç kimse inandırıcı gelmiyor bana. Yaptığı şey insanları hipnotize ederek gerçekten içlerinde cin olduğuna onları inandırmak olabilir. Ya da gerçekten cin çıkarma durumu söz konusu da olabilir ama ben pek inanmıyorum. Düşüncelerimizi de sorduğun için yazdım bunları yoksa elbette bilen birileri çıkacaktır, bekleyelim..

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Valla cok var öyle kanalda kamera olayları vs bilemem

Akhenaton

Kayıtlı Üye
Bana da öyle geliyor ama bu tarz konularda kesin net bir bilgiye varmak zor olduğundan, bir türlü anlayamadım. Araştırdım da ama pek bir şey çıkmıyor. Sadece samimi geliyor öyle bir his. İletişime geçmeye çalışıyorum. Bakalım nolacak.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
varlıkları hakkında bilgi veren herkes yalan söylüyordur. Ya direk yalan ya eksik bilgi, ya da başkasının yalanına İnanan kişilerin yapacağı bir şeydir. Bazı yüz yüze ortamlarda izin verilen kişiler dışında varlıklar İle iletişime geçiyorum bile denmez. Kamera önünde olan herşey bir gösteriden başka birşey değildir.

Richard Dawkins

Kayıtlı Üye
Palavra.

Cin diye bir şey yok, o konuya hiç girmiyorum bile. Bilimin doruk noktasında olduğu dönemde bu tarz şeylerin olması utanç verici.

Fakat yine de, bu tarz kişilere sakın itimat etmeyiniz. Eğer canınız sıkılıyorsa size belgesel önerebilirim. Neil deGrasse Tyson'ın sunduğu "Kozmos: Bir Uzay Serüveni" belgeselini önerebilirim.

Çok şey öğreneceksinizdir. :)

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Palavra.

Cin diye bir şey yok, o konuya hiç girmiyorum bile. Bilimin doruk noktasında olduğu dönemde bu tarz şeylerin olması utanç verici.

Fakat yine de, bu tarz kişilere sakın itimat etmeyiniz. Eğer canınız sıkılıyorsa size belgesel önerebilirim. Neil deGrasse Tyson'ın sunduğu "Kozmos: Bir Uzay Serüveni" belgeselini önerebilirim.

Afedersiniz de, bu forumun size göre olduğundan emin misiniz?

teknik67

Kayıtlı Üye
Sizin tavrınız cin olmadan adam çarpmaya benziyor.Eğer bu foruma ikna olursam inanırım,yada ikna olmazsam inanmam mantığı ile gelmişseniz eyvallah sizi bir parça anlarım fakat burada inananlara ve forumun ruhuna hakarete varan laflar ederseniz sizi bazı arkadaşlar sözleri ile çarpabilirler.sen belgesel önermişsin fakat burdaki insanlar kendi belgesellerini film yapmış insanlar. sen geç izlediğin belgeseli.

enemycold

Kayıtlı Üye
Affedersiniz de neye dayanaraktan cin yok diyebiliyorsunuz.

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Palavra.

Hûd Sûresinin 118-119 . Ayetinde
Rabbin dileseydi insanları (aynı inanca bağlı) tek bir ümmet yapardı. Fakat Rabbinin merhamet ettikleri müstesna, onlar ihtilafa devam edeceklerdir. Zaten onları
bunun için yarattı. Rabbinin, “Andolsun ki cehennemi hem cinlerden, hem insanlardan (suçlularla) dolduracağım” sözü kesinleşti.

Hicr Sûresinin 27 . Ayetinde
Cinleri de daha önce dumansız ateşten yaratmıştık.

devil

Kayıtlı Üye
Merhaba iyi günler dilerim ben Ankara da yaşıyorum 25 yaşim bana büyü yapıldığına yada cinlerin musallat olduğuna inanıyorum bana Ankara'dan ilim sahibi bir hocanın yardıma ihtiyacım var

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kişilerin görüşlerine saygı duyalım lütfen, rahatsız olduğunuz bir ibare taşıyan mesajı şikayet edebilirsiniz. Kimse kimseye neye neden inandığını veya inanmadığını ispat etmek zorunda değil. Kişi bilimi en sağlam kaynak olarak aldığını ima ediyor siz ayetlerle ispata çabalıyorsunuz. Bu da ayrı bir ilginç.
Merhaba iyi günler dilerim ben Ankara da yaşıyorum 25 yaşim bana büyü yapıldığına yada cinlerin musallat olduğuna inanıyorum bana Ankara'dan ilim sahibi bir hocanın yardıma ihtiyacım var

Sorularınızı sorular bölümüne açın. Urumhamatahayil'e mesaj atabilirsiniz. Geçmiş konulara baksaydınız bu yönlendirmeyi defalarca yaptığımızı görmüş olurdunuz.

Ulas149

Kayıtlı Üye
Sen yıllarca varlıklara ruhsal dünyalara büyüye zaman harca, bu konuda uzmanlaş daha sonra sıradan biri gelip bir kalemde "cin diye birşey yok kesinlikle" diye kestirip atsın. Bu aynı İlber Ortaylının yanında "tarihte ne gereksiz bir şey ya ben bile yaparım" demek. Urumun veya başka bir üstadın yerinde olsam çıldırırdım sanırım :D Böyle şeylere inanmıyorsanız bulunabileceğiniz en yanlış yerdesiniz demektir. Her şey bir bilimdir, fizik kimya matematiğin yanı sıra parapsikoloji okültizm veya hüddam da bir bilimdir. Tabii ki kavrayabilenler için. Bir insanın korktuğu veya çekindiği bir şeyden uzaklaşabilmesi için en kısa yol hiç araştırıp tarafsız olmadan "yalan bu yaa" demektir. Sırf bu yüzden büyü genellikle geleneksel veya dinsel çapta sınırlandırılmıştır. Sanırım günümüz bilim insanları veya bilimle ilgilenen herhangi bir kişi evrene metafiziki bir bakış açısıyla bakmamaya yemin etmişler.

Simsiyail

Kayıtlı Üye
İnternette dolaşan cinci hoca adı altında bir çok şahıslara rastlıyoruz.Önüne gelen ben medyumum ,hocayım,alimim işte benim cinlerim var felan filan diyerek,ilimden irfandan bihaber olan,daha besmele yazmasını bilmeyen bazı şahıslar ruhsat alıp ortalığa çıkıyorlar ve gittikçe türeyip çoğalıyorlar.Her biri bir yol tutturmuş,kafasına göre bir yöntemle insanları tedavi etmeye çalışıyorlar.Bu şahıslar ne derece dürüst yada değil orası tartışılır.Yalnız içlerinde mutlaka işini doğru yapmaya çalışanlarda olabilir.Dürüst çalışana gerçekten ALLAH için işini doğru yapana bir sözüm yok.Belki bir iki kişi hariç,diğerleri para avcısı olabilirler.Onun için bu şahıslara tedavi olmaya giderken çok araştırmanızı ve dikkatli olmanızı tavsiye ederim.Ellerine bir düşerseniz kolu paçayı kaptırır ve hastalığınız 3 ise 5 çıkabilir.Sağlıcakla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...