istemediğimiz insanları nasıl uzaklaştırırız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
herkese merhabalar;

Bilirsiniz Türkiye'de "erkeklik"e çok önem verilir.Yaptıkları doğru olmasa da çoğu kişi kendini savunamayan (kavga edemeyen) erkeklere "erkek" demezler. (en azından benim çevremde böyle) Ne yazık ki bende kendimi savunamayan biriyim ve bundan dolayı okulda ve çevremde birçok kişi üstüme geliyor. Bu kişileri hayatımdan uzaklaştırabilmek için birkaç majikal uygulama denedim ama daha önce hiç bir deneyimim olmadığından işe yaramadı. Bu durumdan kurtulabilmek için ne önerirsiniz? Bir şey daha sormak istiyorum tatmin olabilmem adına onları korkutabilecek bir uygulama var mıdır?

Not:Eminim ki birkaç arkadaş konuşmamı söyleyecek konuşmayı denedim ama o kadar sinir bozucu kişiler ki hâlâ devam ediyorlar.

KronoM

Kayıtlı Üye
Demekki güçsüz insanlar büyüye yöneliyormuş bende neden hep halsizim diyorum. Bak kardeşim demekki yapıncada işe yaramıyormuş en iyisi yapma başına musallat edersin 3harflileri. İslama dönmeni tavsiye ederim sabırın ne denli güzel olduğunu öğrenirsin.

Bak Allah'a sığınırsan yardım eder. Hıristiyanlarda Yahudilerde Müslümanlarda ve birkaç din Allah'a inanıyor Baskın bir din. Çözüm yolun şu Allah'a dua et oda kabul etsin. öyle büyü yaparak evinin bereketini kirletme. Allah'a dua et sonra spor falan yap sende o insanların gücüne yüksel.

kanemag

Kayıtlı Üye
ufak bir tavsiye; büyüyü falan boşver. pasiflikten kurtul ve kendini savunmayı öğren.

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
İslam dini benim görüşlerime ters ve aynı zamanda benimseyemediğim bir din. Bu nedenle dua etmemi ve allaha dönmemi beklemeyin.
Büyüyle cinleri çekersin musallat olurlar demişsiniz zaten ben kara büyüden bahsetmiyorum (3 kat kuralını kabullenmiş biriyim.) bir tür korunma büyüsü arıyorum.

morpalto

Kayıtlı Üye
Öncelikle seni anlıyorum, toplumsal cinsiyet rolünün baskısı altındasın. Ama bunun çözümü majikal uygulama değil bence. Sen kendini kabullen ve kendine saygı duy herkes 'erkekce' davranmak zorunda değil. Ben böyleyim de üstüne gelenlere,sen kendini kabullenirsen kimse cesaret edemez üstüne gelmeye.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bunun ilacı majide değil bence.Bir kaç kişi uzaklaşsın diye maji yaptınız diyelim ama bir çok insan için bu nekadar mümkün bilemeyiz.Anlattığınızdan yola çıkarak bu sizin için biraz tekrar eden bi durum olmuş gibi gözüküyor.Bu durumlarda kişi genellikle psikolojik olarak ele alınmalı.Bunlarla uğraşamam illede maji istiyorum diyorsanız bunun için adminlerimize başvurun kendi başınıza yapmaya kalkmayın zira ciddi bir iştir.

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Dediğiniz gibi toplum "ataerkil" olduğu için adaletsiz bir şekilde erkeğin üstüne daha çok gidiliyor. Ve arkadaşlarımızın dediği gibi maji ile olacak bir şey değil bu tamamen özgüven ve özsaygı ile alakalı. Haksızlığı yada kaba davranışları kendinize yakıştırıyor musunuz. Karşıdaki insanın cüssesi ne kadar iri olursa olsun yada ne kadar güçlü görünen biri olursa olsun geri çekilmemek önemlidir ve dediğiniz gibi o tür kişiler laftan anlamaz siz beyninizi kullanarak yerinde ve ağır laflar söylediğiniz de o kendini savunacak bir laf bulamaz ya ağır bir küfür eder yada saldırır fiziksel anlamda örnek verecek olursam ben kadınım ve ince yapılı bir insanım ama uzun yada kısa iri yada ince herhangibir insan türünden korkmam kendimi savunmayı sözel anlamda yıllardır biliyorum fiziksel anlamda ise eğitim kurs gibi yerlerden öğrendim ama kullanmaya belki 3-4 kez ihtiyaç duydum. Sizde kendinizi hem sözel hemde fiziksel savunmayı öğrenmelisiniz önerim budur ve yararı olacağına eminim majikal değerleri çok ayrı yerlerde kullanmalıyız insan kendi psikolojisi ve fizikselliği ile çözebileceği şeyleri büyütmeyip harekete geçip çözüme ulaştır malı. İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...