Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kuran la alakalı

Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Standart Kuran la alakalı

En az 10 kez denediğim bir şey ben deistim bundan dolayı kitaplara inanmıyorum bu çok ayrı ama araştırmayı seviyorumm öğrenmek için. İncil Tevrat zebur bunları ukaştıkça okudum. Kuran a başlıyorum hep aynı sayfada bırakıyorum bilerek değil inanılmaz bunalıyorum sesler kokular ışıklar değişiyor gibi görünüyor gözüme o yüzden devam etmiyorum. Ama İnternet ten okuyorum yine sıkılıyorum bunalıyorum. amacım öğrenmek ben ruhani şeylerden korkmam herşeyle yüzleştim için sizlere danışmak istedim

Yer
    SPACE
    Rep Puanı : 429
    Ettiği Teşekkür
    130
    101 mesaja 214 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    15

Kuran okumak beni de daraltıyor ama sebebini çözemedim, bilen birileri yardımcı olur umarım

Rep Puanı : 87
    Ettiği Teşekkür
    58
    34 mesaja 43 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    7

Alıntı Garipbirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En az 10 kez denediğim bir şey ben deistim bundan dolayı kitaplara inanmıyorum bu çok ayrı ama araştırmayı seviyorumm öğrenmek için. İncil Tevrat zebur bunları ukaştıkça okudum. Kuran a başlıyorum hep aynı sayfada bırakıyorum bilerek değil inanılmaz bunalıyorum
    sürükleyici gelmiyodur

Yer
    Gayb Âlemi
    Rep Puanı : 1093
    Ettiği Teşekkür
    456
    326 mesaja 541 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    17

Vakı'a 79. ayet geldi aklıma..

Ben bir aynayım; bana bakan kendini görür.

5. 2 kişi Furking üyemize teşekkür etti:
    KuRt176 (12.04.2017), Pofuduk Kartal (16.04.2017)

Yer
    SPACE
    Rep Puanı : 429
    Ettiği Teşekkür
    130
    101 mesaja 214 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    15

Yani senin demene göre Kuran'ı eline alıp okuyan herkes pür-i pak? Okumayanlar kaka? Ben öyle insanlar gördüm ki elinden kuran, fiilinden pislik eksik değil. İnsanları buna göre değerlendiremeyiz kalbi temiz insan kalbi temizdir hiçbir dinden öğüt almaya ihtiyaç duymaz.

7. 4 kişi Ansolo üyemize teşekkür etti:
    asterix (13.04.2017), Diana3 (09.06.2017), Kaizis (15.04.2017), lviv angeles (18.04.2017)

Yer
    Gayb Âlemi
    Ettiği Teşekkür
    456
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Ansolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani senin demene göre Kuran'ı eline alıp okuyan herkes pür-i pak? Okumayanlar kaka? Ben öyle insanlar gördüm ki elinden kuran, fiilinden pislik eksik değil. İnsanları buna göre değerlendiremeyiz kalbi temiz insan kalbi temizdir hiçbir dinden öğüt almaya ihtiyaç duymaz.
    Vâkı’a, 79.. Ayet: Ona, arındırılmışlardan başkası dokunmaz. Ayetinden ne anlıyorsun ? Arındırılmış; bedenen temizlenmiş anlamında değil.. Abdestsiz de kuran okunabilir. Çünkü abdesti bilmeyen biri kur'an'ı okuyarak öğrenir abdestin gerekli olup olmadığını.. Herneyse konumuz bu değil. Asıl konu zihinen temizmenle, zira inkar amaçlı okunan metinden birşeyler anlaşılacağını pek sanmiyorum. Bu yüzden kur'an'a başlamadan önce tüm inkar ve eski inanç-bilgilerden arınıp dini öğrenmeye sıfırdan başlanılması ve böylece İlahi mesajların daha iyi anlaşılacağı anlatılmış. Ben bunu anlıyorum bu ayetten. Ayrıca evet kalbi temiz olan, fıtratına uygun yaşayan insan elbette ilahi mesajlara ulaşamasa bile mükafatı Yaratıcı tarafından verilecektir. Biz o insanlara da mümin diyoruz. Ve son olarak elbette ki kişinin ahlakı inancı ile ölçülemez. Çünkü Zariyat 21. Ayet bunu destekliyor.

9. 2 kişi Furking üyemize teşekkür etti:
    Furcan (11.07.2017), unseelie (28.04.2017)

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    6

Çok düzgün bir soru sordum kibardım da ama "arındırılmış olmayanlar ona dokunamaz" diye bir yanıt aldım. Lütfen önyargılı ile değil bilgi ile cevap verin bedenim de zihnim de görülebilecek çok insandan temiz ondan eminim. Bununla alakası olduğunu düşünmüyorum.

Yer
    Gayb Âlemi
    Ettiği Teşekkür
    456
    Tecrübe Puanı
    17

Evet sevgili dostum. Lütfen önyargı ile cevap vermeyelim. Kutsal kitapları araştırdığınızı söylüyorsunuz ama henüz araştırma aşamasında olmanıza rağmen deist olduğunuzu net bir şekilde söylüyorsunuz. Sizce de ters giden birşeyler yok mu ? Şunu belirtmem gerekir ki kuran sadece "okumak" için okunmaz. Anlamak için okunur. Evet sıkıcı gelmesi çok normal. Çünkü muteşabih ayetleri kavrayabilmek için belirli bir düzeyde olmak gerekiyor. Sıkılır bir vaziyette okunan metnin anlaşılmaması da gayet normal. Size "kirli" diyen de olmadı.. "Arındırılmış" kavramını da hem üyelerimizin, hem de ziyaretçi kardeşlerimizin yanlış anlamaması için yorumda açıkladım, kafanızda farklı bir algı oluşturmayın lütfen. Tekrar söylüyorum kur'an kendisi de bunu belirtiyor ki ; eski düşüncelerden arınmadan kur'an'ın ilmine ulaşmak imkansız. Cevap istiyorsunuz ama verilen cevabı beğenmiyorsunuz. Samimi olarak kendinize sordunuz mu ki "Ben bu kitabı hangi amaçla okuyorum?" diye ?

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    6

Sayın Furking, ben gerçekten önyargılı yaklaşmadım sizin anlatımınız da sıkıntı olabilir kendinizi sorgulayın. Konunun başında "İnternet ten kuran ayetleri sureleri okuyabiliyorum ama sıkılıyorum" yani araştırma aşamasında değilim materyali tani kitabi elime aldığım da 50. Sayfadan sonra okuyamıyorum bunu demek istiyorum İnternet ten okuyup kitabi okuyamıyorum bunun sebebini araştırıyorum ben 4yaşında kuran okudum tabi o zaman anlamadım ama şuan farkın da yım çok kez okudum bütün kitapları da okudum anladığıma eminim yine okurum insan 30uncu okuyuşunda bile başka şeylerin farkına varabilir. 7 senedir deistim. Deist olmak lafta çocukça bir lafla olmaz araştırarak herşeyi anlamaya gayret ederek olur. Ben kendi sorgulama mı hergün yapıyorum öneriniz için teşekkür ederim. Beni anlayabildiyseniz bilgilerinizi cevap olarak sunmanızı rica edicem.

Ve evet 4 yaşında okuma yazmayı sökmüştüm onuda söyleyeyim tuhaf anlaşılmasın.

Konu *nefertiti* tarafından (15.04.2017 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Gayb Âlemi
    Ettiği Teşekkür
    456
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Garipbirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Furking, ben gerçekten önyargılı yaklaşmadım sizin anlatımınız da sıkıntı olabilir kendinizi sorgulayın. Konunun başında "İnternet ten kuran ayetleri sureleri okuyabiliyorum ama sıkılıyorum" yani araştırma aşamasında değilim materyali tani kitabi elime aldığım da 50. Sayfadan sonra okuyamıyorum bunu demek istiyorum İnternet ten okuyup kitabi okuyamıyorum bunun sebebini araştırıyorum ben 4yaşında kuran okudum tabi o zaman anlamadım ama şuan farkın da yım çok kez okudum bütün kitapları da okudum anladığıma eminim yine okurum insan 30uncu okuyuşunda bile başka şeylerin farkına varabilir. 7 senedir deistim. Deist olmak lafta çocukça bir lafla olmaz araştırarak herşeyi anlamaya gayret ederek olur. Ben kendi sorgulama mı hergün yapıyorum öneriniz için teşekkür ederim. Beni anlayabildiyseniz bilgilerinizi cevap olarak sunmanızı rica edicem.
    Evet sizi anlıyorum. Peki 50. sayfaya kadar herhangi bir sıkıntı oluşuyor mu içinizde? Sadece 50. sayfadan sonra mı oluşuyor? Ve hangi surede bu kadar sıkılıyorsunuz acaba ?

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)