Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ölü insanları görebilmek duyabilmek

Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Geçenler de çok sevdiğimiz bir aile dostumuzu kaybettik çok talihsiz bir olay oğluyla tek yaşayan biri idi. Sabah oğlu okula giderken uyuyor zannetmiş babasını akşam geldiğinde öyle bulunca.. Neyse başı sağolsun. Yani ceset 24 saat kadar evde kalmış malesef çünkü geceden ölmüş kalp krizi. Duyduğumuz anda apar topar gittik biz gittikten 2 bucuk saat sonra ceset alındı görevlilerce ve tüm gece evde durmamız gerekti bir kaç kişinin onlardan biride bendim. Kendisini evde gördüm sürekli önümüzden arkamızdan sağdan soldan yürürken ve duyabildim tabiki insan içinde bir tepki vermedim bu olayı daha önce 2 kez mezarlığığa gittiğim dede yaşadım kaynaksız ağlamalar gülmeler yada çığlık lar konuşmalar yakınları ziyarete gelince onlarla konuşan ruhlar. Psikolojik anlamda böyle bir problemim yok diye biliyorum çünkü ölü yada cenaze yada mezarlık ta bulunmadığı sürece duyup gördüğüm hissettiğim şeyler felan yok. Bu durumu sormak istedim neden diye korkmuyorum böyle şeylerden de acaba neden ben yada böyle başkaları da mutlaka vardır herhalde?

Hissettiğim şeyler yokderken yani tabiki var bir çok anlamda yetenek yada tanrı vergisi diyebilirim de ölü ler le alakalı bir iletişimim söz konusu değildi

Konu *nefertiti* tarafından (06.04.2017 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.

2. Garipbirk Üyemize teşekkür edenler:

Rep Puanı : 863
    Ettiği Teşekkür
    749
    233 mesaja 429 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    28

Okuduğum kadarıyla ölüm gerçekleşince geri gelmemek üzere ruh gider geriye beden kalır.Belki o kişiye ait kayıtlı bir enerjide olabilir veya daha farklı şeylerdir.Flood yasak .

4. Mithra Üyemize teşekkür edenler:

Rep Puanı : 87
    Ettiği Teşekkür
    3
    23 mesaja 43 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    7

Nat geo'nun bir belgeselini izlemiştim.
    Parapsikologlar bir mekana gidiyorlar özel cihaz teçhizatlarla falan oradaki paranormal olguları inceliyorlar.
    Örnek olarak 2. dünya savaşında ölmüş bir subay'ın evine gidiliyor, bu ev subay öldükten sonra evde hayaleti olduğu söylentilerinden ötürü kimse oturmamış ve boş kalmış bir ev. Parapsikologlar cihazları eve kuruyorlar. İçlerinden birisi general üniforması giyip savaşta durumun gidişatını anlatıp subayı göreve çağıracağı şekilde önceden hazırlanmış bir metin okuyor belli enstürmanlarla bu metin okuma sürecine takviye yapılıyor ve Bu raddeden sonra evde ısı değişimleri oluyor içerisi soğuyor mekan içerisindeki araştırmacıların hepsi birisinin kendisine dokunmasıyla irkiliyorlar ve adını bilmediğim bir cihazla ölünün fotoğrafını çekiyorlar.
    Aynı deneyi onlarca kez deniyorlar ve aynı sonucu alıyorlar.

Sonuç itibariyle ben giderim adım kalır.

6. 2 kişi Leth-ryn üyemize teşekkür etti:
    Banisteriopsis (06.04.2017)

Rep Puanı : 1001
    Ettiği Teşekkür
    215
    303 mesaja 467 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    30

Ölüm sonrası tüm ruhlar anında gitmiyor bir çoğu ceset gömülüne dek izliyor dolanıyor ama bu izleme kederli değilmiş anlatılan,hatta yakınları ile iletişime geçmeye de çalışıyorlar hala yaşadıklarını üzülmemelerini söylemeya çalışıyorlarmış,onları hassas olan yeteneği olanlar görebilir yada enerjisini hissedebilir gayet normal olduğunu düşünüyorum.Dedem vefat ettiğinde babam aylarca ağlamış çok bağlıymış bir gün rüyasında gayet net ve canlı olarak dedemi görmüş ve üzülme ben öldüğümde canlı idim yıkadığınızı gömdüğünüzü izledim artık üzülmeyi bırak demiş.benzer vakalrı çok kez okudum ve duydum.

8. asterix Üyemize teşekkür edenler:
    utku (14.04.2017)

Rep Puanı : 51
    Ettiği Teşekkür
    7
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Ölüm son değil aksine "Başlangıç"dır.

Yer
    izmir
    Rep Puanı : 71
    Ettiği Teşekkür
    22
    28 mesaja 35 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Mevlana, ölüm gününü, düğün gününe benzetmiştir. Nasıl doğum bir dünyadan ötekine geçiş ise, ölümde bir doğumdur. Bu bedeni bırakıp farklı bir yerde doğuyoruz. Belki aynı dünya sınırında ama farklı bir boyutta. Mezarlıkları geçiş kapısı olarak görürsek sınır çok ince olmalı. Bu da senin zaten hali hazırda hassas olan görünü iyice inceltip algılamana neden oluyor olabilir.

Hiçbir şey olmadığımı gördüğümde bu, hikmettir.
    Her şey olduğumu gördüğümde bu, sevgidir.
    Hayatım bu ikisi arasında gidip gelmekten ibarettir.
    Maharaj

Rep Puanı : 233
    Ettiği Teşekkür
    27
    59 mesaja 76 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    30

Arkadaşlar supernatural adlı dizi var eminim duyup bazılarınız da izlemiştir o dizide de bu konular çok işleniyor. Merak ettiğim durum cennet ve cehennem dışında bir boyutta kalmış olma olasılığımız da bulunuyor mu? Parçaları birleştirince bir boşluk oluşuyor o boşluk da görülmüş olan ruhlar denilebilir mi?

Tüm bu olup bitenin anlamı sensin.Sebebini Bilmediğin başlangıcın sebebi olmayan finalini de göreceksin.Ne ben,ne sen.Farkına varmadan farkına varabiliyor isen tadına varacağın tek şey ZAMAN.Paylaş,hükmetme.Savaş ama hor görme.Yenil ama pes etme.Kaybet, ama boyun eğme.Kazan ama böbürlenme.Sev,sevil,öfkelen,nefret et,özür dile,vazgeç,gururlan,Geri dön,ağla,kork! Bol bol gülümse,kahkaha at.Hepsi senin,zamanı kaybetme,tadını çıkar...

Rep Puanı : 1001
    Ettiği Teşekkür
    215
    303 mesaja 467 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    30

Araf denen ruhların beklediği ara durumdan söz ediliyor,cehennem durumunun kişideki negatif imajinasyob ve korkuların gerçek gibi yaşanması olduğunu düşünüyorum , ölen kişilerin yaşantılarını merak ediyorsanız Ruhların Yolculuğu ve Ruhların Kaderi kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.Nossa Lar adlı filmi de tavsiye ederim.

Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Evet dediğiniz gibi belki enerji parçaları olabilir ama şu dediğiniz benim gördüğüm ve duyduklarıma uyuyor gerçekten sevdikleri ile iletişime geçmeye duyurmaya çalışıyorlar ağlamaları nı durdurmaya çalışıyorlar ilginç bir konu ben deist bir insanım ama ölümün bir son olmadığına inanıyorum farklı bir formda olup farklı bir yaşama şeklimiz olucak gibi hissediyorum

Yer
    izmir
    Rep Puanı : 71
    Ettiği Teşekkür
    22
    28 mesaja 35 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Alıntı Garipbirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dediğiniz gibi belki enerji parçaları olabilir ama şu dediğiniz benim gördüğüm ve duyduklarıma uyuyor gerçekten sevdikleri ile iletişime geçmeye duyurmaya çalışıyorlar ağlamaları nı durdurmaya çalışıyorlar ilginç bir konu ben deist bir insanım ama ölümün bir son olmadığına inanıyorum farklı bir formda olup farklı bir yaşama şeklimiz olucak gibi hissediyorum
    Bizimle olup daha yuksek boyutta olmalari muhtemel. Onlar bizim dunyamizi deneyimledikleri icin gorebiliyorlar. Yeniden dogusta hafiza sifirlandiginda algimizi kismen yitiriyoruz. Bu sebeple goremeyip, hissediyoruz.

Hiçbir şey olmadığımı gördüğümde bu, hikmettir.
    Her şey olduğumu gördüğümde bu, sevgidir.
    Hayatım bu ikisi arasında gidip gelmekten ibarettir.
    Maharaj

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)