Ölü insanları görebilmek duyabilmek

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Geçenler de çok sevdiğimiz bir aile dostumuzu kaybettik çok talihsiz bir olay oğluyla tek yaşayan biri idi. Sabah oğlu okula giderken uyuyor zannetmiş babasını akşam geldiğinde öyle bulunca.. Neyse başı sağolsun. Yani ceset 24 saat kadar evde kalmış malesef çünkü geceden ölmüş kalp krizi. Duyduğumuz anda apar topar gittik biz gittikten 2 bucuk saat sonra ceset alındı görevlilerce ve tüm gece evde durmamız gerekti bir kaç kişinin onlardan biride bendim. Kendisini evde gördüm sürekli önümüzden arkamızdan sağdan soldan yürürken ve duyabildim tabiki insan içinde bir tepki vermedim bu olayı daha önce 2 kez mezarlığığa gittiğim dede yaşadım kaynaksız ağlamalar gülmeler yada çığlık lar konuşmalar yakınları ziyarete gelince onlarla konuşan ruhlar. Psikolojik anlamda böyle bir problemim yok diye biliyorum çünkü ölü yada cenaze yada mezarlık ta bulunmadığı sürece duyup gördüğüm hissettiğim şeyler felan yok. Bu durumu sormak istedim neden diye korkmuyorum böyle şeylerden de acaba neden ben yada böyle başkaları da mutlaka vardır herhalde?

Hissettiğim şeyler yokderken yani tabiki var bir çok anlamda yetenek yada tanrı vergisi diyebilirim de ölü ler le alakalı bir iletişimim söz konusu değildi

Mithra

Kayıtlı Üye
Okuduğum kadarıyla ölüm gerçekleşince geri gelmemek üzere ruh gider geriye beden kalır.Belki o kişiye ait kayıtlı bir enerjide olabilir veya daha farklı şeylerdir.Flood yasak :).

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Nat geo'nun bir belgeselini izlemiştim.
Parapsikologlar bir mekana gidiyorlar özel cihaz teçhizatlarla falan oradaki paranormal olguları inceliyorlar.
Örnek olarak 2. dünya savaşında ölmüş bir subay'ın evine gidiliyor, bu ev subay öldükten sonra evde hayaleti olduğu söylentilerinden ötürü kimse oturmamış ve boş kalmış bir ev. Parapsikologlar cihazları eve kuruyorlar. İçlerinden birisi general üniforması giyip savaşta durumun gidişatını anlatıp subayı göreve çağıracağı şekilde önceden hazırlanmış bir metin okuyor belli enstürmanlarla bu metin okuma sürecine takviye yapılıyor ve Bu raddeden sonra evde ısı değişimleri oluyor içerisi soğuyor mekan içerisindeki araştırmacıların hepsi birisinin kendisine dokunmasıyla irkiliyorlar ve adını bilmediğim bir cihazla ölünün fotoğrafını çekiyorlar.
Aynı deneyi onlarca kez deniyorlar ve aynı sonucu alıyorlar.

Sonuç itibariyle ben giderim adım kalır.

asterix

Kayıtlı Üye
Ölüm sonrası tüm ruhlar anında gitmiyor bir çoğu ceset gömülüne dek izliyor dolanıyor ama bu izleme kederli değilmiş anlatılan,hatta yakınları ile iletişime geçmeye de çalışıyorlar hala yaşadıklarını üzülmemelerini söylemeya çalışıyorlarmış,onları hassas olan yeteneği olanlar görebilir yada enerjisini hissedebilir gayet normal olduğunu düşünüyorum.Dedem vefat ettiğinde babam aylarca ağlamış çok bağlıymış bir gün rüyasında gayet net ve canlı olarak dedemi görmüş ve üzülme ben öldüğümde canlı idim yıkadığınızı gömdüğünüzü izledim artık üzülmeyi bırak demiş.benzer vakalrı çok kez okudum ve duydum.

unseelie

Kayıtlı Üye
Mevlana, ölüm gününü, düğün gününe benzetmiştir. Nasıl doğum bir dünyadan ötekine geçiş ise, ölümde bir doğumdur. Bu bedeni bırakıp farklı bir yerde doğuyoruz. Belki aynı dünya sınırında ama farklı bir boyutta. Mezarlıkları geçiş kapısı olarak görürsek sınır çok ince olmalı. Bu da senin zaten hali hazırda hassas olan görünü iyice inceltip algılamana neden oluyor olabilir.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar supernatural adlı dizi var eminim duyup bazılarınız da izlemiştir o dizide de bu konular çok işleniyor. Merak ettiğim durum cennet ve cehennem dışında bir boyutta kalmış olma olasılığımız da bulunuyor mu? Parçaları birleştirince bir boşluk oluşuyor o boşluk da görülmüş olan ruhlar denilebilir mi?

asterix

Kayıtlı Üye
Araf denen ruhların beklediği ara durumdan söz ediliyor,cehennem durumunun kişideki negatif imajinasyob ve korkuların gerçek gibi yaşanması olduğunu düşünüyorum , ölen kişilerin yaşantılarını merak ediyorsanız Ruhların Yolculuğu ve Ruhların Kaderi kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.Nossa Lar adlı filmi de tavsiye ederim.

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Evet dediğiniz gibi belki enerji parçaları olabilir ama şu dediğiniz benim gördüğüm ve duyduklarıma uyuyor gerçekten sevdikleri ile iletişime geçmeye duyurmaya çalışıyorlar ağlamaları nı durdurmaya çalışıyorlar ilginç bir konu ben deist bir insanım ama ölümün bir son olmadığına inanıyorum farklı bir formda olup farklı bir yaşama şeklimiz olucak gibi hissediyorum

unseelie

Kayıtlı Üye
Evet dediğiniz gibi belki enerji parçaları olabilir ama şu dediğiniz benim gördüğüm ve duyduklarıma uyuyor gerçekten sevdikleri ile iletişime geçmeye duyurmaya çalışıyorlar ağlamaları nı durdurmaya çalışıyorlar ilginç bir konu ben deist bir insanım ama ölümün bir son olmadığına inanıyorum farklı bir formda olup farklı bir yaşama şeklimiz olucak gibi hissediyorum

Bizimle olup daha yuksek boyutta olmalari muhtemel. Onlar bizim dunyamizi deneyimledikleri icin gorebiliyorlar. Yeniden dogusta hafiza sifirlandiginda algimizi kismen yitiriyoruz. Bu sebeple goremeyip, hissediyoruz.

gallifreyan

Kayıtlı Üye
Bir Pagan olarak yorumlarsam, kişinin ruhsal enerjisi evrenin varlığı ile bütünleşir lakin bu belli bir süreç gerektirir. O esnada sahip olduğun öz enerji kişi ile bağlantı kurmana sebep olmuş olabilir. Örnek verecek olursam durugörü gibi bir yetenek. Eğer bu durumu geliştirmek istersen üzerine git derim.

Işık seninle olsun!

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Bu durumu geliştirmek isterim ama ayrıntılı bilgi almam araştırmam gerek yalnış birşey yapıp ölmüş yada başka bişeyi yönlendirmek istemem. Durugörü yeteneğim bir çok alanda mevcut özellikle şifa fal türleri evrendeki değişiklikler olayları hissetmek görmek. Büyü bozmayı bilmediğim halde evimde bulduğum bir büyü lü eşyayı kendim temizledim uzaklaştırdım evden banada zarar gelmedi. Kendime pozitif yüklemeyi iyi başarıyorum başka insanlarada öyle bakalım araştırıcam