Kendisini Besleyen Kadına Her Gün Bir Hediye Getiren Vefakar Sokak Köpeği

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
ZZOVNV.jpg

Tayland’ta yaşayan Tua Plu adlı genç kadın, sokakta açlıktan ölmek üzere olan bir köpek fark ediyor. O andan itibaren her gün düzenli olarak evinde arta kalan yemeklerle köpeği doyuruyor...
Hikaye de bundan sonra başlıyor...

Yaşadığı bölgede birçok sokak köpeği olan Tua, elinden geldiği kadar bütün köpekleri doyurmaya çalışıyor. Ancak aralarından bir tanesi bu iyiliği karşılıksız bırakmıyor...

Tua onun karnını doyuyor, sokak köpeği de Tua’nın kalbini

Her akşam elinde yemeklerle köpekleri doyuran Tua, eve döndükten 10-15 dakika sonra kapıda bir köpeğin belirdiğini görüyor. Sonradan fark ediyor ki bu, sokakta karnını doyurduğu köpeklerden birisi ve ağzında Tua için bir hediye tutuyor...

Her gün bu şekilde devam ediyor...

Köpeği her gün beslemeye devam eden Tua, her günün sonunda bir hediye alıyor. Bu bazen bir yaprak, bazen bir kağıt, bazen de bir kumaş parçası oluyor...

Tua ve ailesi köpeği sahipleniyor!

Sonucunda Tua ve ailesi bu sevimli miniği sahipleniyor ve evlerinin bahçesinde ona da yer veriyor (bu arada zaten birçok köpekleri olduğunu da belirtelim) ancak sevimli dostları her gün hediye getirmeye devam ediyor :)

ALINTI

Ori

Kayıtlı Üye
Böyle insanları görünce gerçekten mutlu oluyorum. Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin.

Furking

Kayıtlı Üye
Şimdi ben bu köpeğe nasıl hayvan diyeyim ? Hediyeye hediye ile karşılık veren bir canlı.. Çoğu insandan daha insan. :) Bayana diyecek söz bulamadım, Korkuluk'un da dediği gibi böyle insanları gördükçe daha bi mutlu oluyorum.

narsistkedi

Kayıtlı Üye
Hayvan seven insanları çok daha fazla seviyorum. Bir hayvana ev sahipliği yapmış ya da onlarla ilgilenmiş bir bireyle hayvanlara bir kez bile dokunmamış insan asla aynı merhamete sahip olmuyor.

Furking

Kayıtlı Üye
Hayvan seven insanları çok daha fazla seviyorum. Bir hayvana ev sahipliği yapmış ya da onlarla ilgilenmiş bir bireyle hayvanlara bir kez bile dokunmamış insan asla aynı merhamete sahip olmuyor.

Hayvanları sevmeyen insanları da sevemez diye bir söz vardı o geldi aklıma :) Evet cidden öyle. Merhamet ve huzur-sevgi hissini kabartıyor dilini bilmediğimiz dostlarımız.

T

Titania.

Köpeğin yaptığını insan bile yapamazken nasıl hayvan deriz bunlara.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hayvanlar vefalıdır, iyiliğin kıymetini bilir çoğu insandan daha fazla.