Alninin ortasinda yuvarlak şekil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar;

Sanırım bu forumda en çok soru soran benim, o yüzden kusuruma bakmayın öğrenmeye çalışıyorum :)

Ben bir süredir meditasyon çalışmaları yapıyorum. Gözlerimi kapatıyorum çakralarımın hepsini sıra sıra çalıştığını hissettiğimi imaje ediyorum, sonra da gözlerimin önünde ki karanlığa (Meditasyon sırasında aydınlık diyorum) odaklanıyorum ve kendime ara ara "huzurluyum,mutluyum, vb telkinler veriyorum.

Sorum şu:

Bu gün gördüm alnımın ortasında yuvarlak bir şekil var. Öyle abartılı belli değil ama aynanın karşısında kendime dikkatli bakınca gördüm. Bunun sebebi meditasyondan mı kaynaklanıyor. Yani "Üçüncü göz" ile bir ilgisi var mıdır?

Saçma gelebilir ama merak ettim. Teşekkürlerimi sunar, hayırlı günler dilerim.

unseelie

Kayıtlı Üye
Üçüncü gözün fiziksel bir durum olduğunu zannetmiyorum. Görsellerde yer alan çakra yerleri de enerji bedende ki bölgeler. Ama neden olmasın ya hayatta herşey olabilir.

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Üçüncü gözün fiziksel bir durum olduğunu zannetmiyorum. Görsellerde yer alan çakra yerleri de enerji bedende ki bölgeler. Ama neden olmasın ya hayatta herşey olabilir.
Bana da fiziksel olarak alakasız geldi.Çünkü dediğin gibi dostum enerji bedeni çalışıyor nihayetinde. Ama meditasyon yapmadan önce böyle bir şey yoktu bende"acaba"diye düşündüm belki başka birisine daha olmuştur diye bir sormak istedim.

Furking

Kayıtlı Üye
Üçüncü goz kavramının, fiziksel olarak karşılığı epifiz bezidir, yani öyle biliyorum. Bu organ da kafatasının içinde bulunuyor. Alnınızın, hem de derinin üstünde beliren şeyin üçüncü göz olduğunu sanmıyorum. Bahsettiğiniz yuvarlak şekil hakkında daha detaylı bilgi verirseniz yani ne kadar süre belirdi, boyutu, biçimi vs. belki daha çok yardımcı olabiliriz.

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Üçüncü goz kavramının, fiziksel olarak karşılığı epifiz bezidir, yani öyle biliyorum. Bu organ da kafatasının içinde bulunuyor. Alnınızın, hem de derinin üstünde beliren şeyin üçüncü göz olduğunu sanmıyorum. Bahsettiğiniz yuvarlak şekil hakkında daha detaylı bilgi verirseniz yani ne kadar süre belirdi, boyutu, biçimi vs. belki daha çok yardımcı olabiliriz.
Küçük boyutlarda tam alnımın ortasında mükemmel bir daire şeklinde değil ama yuvarlak. Rengi hakkında malesef bir bilgi vermeyeceğim çünkü çok belirgin değil o yüzden rengide anlaşılmıyor. Önceden yoktu meditasyon yapmaya başladıktan sonra çıktı. Çünkü önceden böyle bir şey olsa muhakkak ki görürdüm. Umarım istediğin bilgileri verebilmişimdir. Süre olarak bir veya bir buçuk hafta gibi bir süreç.

baba44

Kayıtlı Üye
Belki de 3. Gözunuzle üçüncü gözünüzü görüyorsunuz :)

omer14531

Kayıtlı Üye
Her insanın öz yapısı gereği yorum yapmak mantıksızdır. Sizde 3. göz fiziksel olarak görülebilmektedir belkide. Kişi burdan yardım dileniceğine kendini daha iyi tanımalıdır. Her şey insanın içindedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...