Dünyaya geliş amacımızı öğrenmek..? ve Birkaç soru daha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Snaxx

Kayıtlı Üye
Bu dünyada niçin var olduğumu öğrenme şansım var mı?
İstediğim üniversiteyi kazanabilecek miyim? Mesleğimde başarılı olabilecek miyim?
Bu dünyada bir hiç miyim? Yoksa daha fazlası olabilecek miyim?

Bunun gibi sorulara cevap alabilme şansım var mıdır? Geleceğimi tamamen öğrenmek istemiyorum tabi, bunun mümkün olmadığını söyleyeceklerde olabilir. Yüzeysel bir biçimde merak ediyorum sadece...

Ve ayriyeten ekstra konu açmamak için şunları da sormamda sakınca yoktur umarım.
-Cinlerle, ruhlarla iletişime geçmeyi öğrenmek faydalanmak istiyorum. Öğrenmemde yardımcı olabilecek birisi var ise görüşmek isterim. Forum içinde var mı tam olarak bilmiyorum fakat eğer öyle ulu orta yerde yazan herşey gerçek olsa idi sağımız solumuz medyum dolardı değil mi?

-Kolayca dil öğrenmenin bir yolu var mıdır? Hipnoz yöntemiyle vesaire olduğunu duydum fakat hem bulunduğum bölgede yok hemde gerçek gibi gelmedi. Yöntem doğrudur fakat bunu ticarete döken insanlara güvenmiyorum.

-Zihinden zihine bilgi aktarımı mümkün müdür? Örneğin bir dersteki bilgimi bir başkasına aktarabilir miyim?

samedcapkin

Kayıtlı Üye
Öncelike her insanın dünyada bulunma sebepleri aynıdır Allah c.c kulluk yapmaktır,hayatınla ilgili geleceği Allah'tan başka kimse bilemez ve göremez bu bahsettigin şeyler Kadere girer Kader kavramını detaylı olarak araştırmanı tavsiye ederim,Ruhaniler ile iletişime geçmek ile ilgili olarak ise uzak dur bence çünkü bizim Cinler ile iletişim kurmamız yasak doğru değil olan sana olur falcıya gidersin falcı geçmişini yasadigin herşeyi bilebilir neden peki çünkü cinlerden haber alır,sana tavsiyem Allaha yakın olmak için elinde geleni yapamaya bak.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Güzel sorgulayışlar. Lakin her şeyin cevabını alsaydın şimdiden, bildiklerin seni tatmin ederdi de onlara ulaşma sürecinin ne anlamı kalırdı . Üzgünüm yaşayarak öğrenecek, çalışarak yükseleceksin. Formül bu. Bildiklerini aktarmak konusunda da konuşmak gibi bir mucizeye sahipsin. :) zamanında ben de sormuştum bu soruları tebessüm ettirdin

elliiki

Kayıtlı Üye
Sitede okuduğum yazılara göre dünyaya geliş amacımız tekamül etmekmiş tekamül edince de daha yüksek mertebelere çıkabiliyomuşuz yani reenkarnasyonla bu dünyadaki derslerimizi vermemiz gerekiyomuş.
Evet bakım sanırım sorduğun sorulara cevap bulmanı sağlıyo üniversite vb.

Reincarnated

Banlı Kullanıcı
İş
Software Engineer
Dünyaya gelişin bir amacı yok, amacı sen kendin belirlersin. Sadece varsın, var olanın bir sebebi veya amacı olsaydı anlamsızlaşırdı.
Dil öğrenmek için demonlarla çalışılabilir.
Düşünce gücüyle her türlü uygulama yapılabilir.

mabedist

Kayıtlı Üye
Bu soruya cevap aramak, yolda olmaktır. Bitmeyen bir yol. O yüzden bir şey denemez. Ama o yolda yürürseniz, geriye bakıp kattettiğiniz mesafeye baktığınızda gittiğiniz mesafeyi görmek hayatı anlamlı kılacak. Bana göre bizden sonra geleceklere bir elçi gibiyiz. Bu soru üzerine fikir yürütebilmemizin sebebi, bizden önce yaşamış olanların üzerine kattıkları evrensel bir birikimden yararlanabilmemiz. Mesela eskiden herkes bir şekilde tanrıya inanırken, şimdi bilimin gelişmesiyle new age inanışlar ve ateizm de yaygınlaşıyor. Yani çağdan çağa fikirlerimiz değiştiğine göre belki de geleceğe bir şeyler bırakıp akıp giden bu dünya titine bir şeyler katmaktır amacımız.

- pas
- duolingo. tense leri öğrendiniz zaman da geliştirmek için dizi - film izleyip kelime dağarcınızı ve telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.
- psişik yönünü bilemem. bilimsel olarak yakın zamanda beyin implantıyla mümkün olacak gibi.

asterix

Kayıtlı Üye
Geliş amacın ikiye ayrılır birinciisi daha geniş kapsamlı olan tekamül etmek yoluna devam etmektir bu herkeste aynıdır ,ikincisi bu geniş amacın daha ayrıntılı özeli vardır bu kişiseldir yani ruhsaldır bunu arayıp bulmak lazımdır bu birinci amaca götürecek plandaki özel olan hızlı yoldur.Amacımız kulluk kölelik filan değildir ilahi olana doğru adım adım gidiyoruz.

pitilessboy

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Geleceği görmek mümkün değildir geleceği yalnız hissedebilirsin ama tabiki mesela üniversite kazanacakmıyım sorusuna cevap olarak kazanırsın veya kazanamazsın diye bir sonuç alamazsın en fazla çok çalışmana ve güvenine bağlı olarak kazanabilirsin veyahutta kazanamayabilirsin denilebilir bence sınava girmek bile kazanabilirsin demektir, kendinize iyi bakın.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Gelecek bir çok kez öncesinde görülmüş söylenmiş insanlar tarafından kayıtlı bir şekilde halen daha incelenebilir halde bulunmaktadır. İnsanoğlu her ayeti hadisi 20 farklı yoruma büründürür de kendinde olmayan bir yönü tek bir manada nasıl taşır çok da mühim değil aslında. Size bir çok konu anlatabilirim ama bizde olan size uygun olmaz sizdeki kılıf bize uymaz mantığı doğru bir tanım olur. Çok da aldırış etmeyin bazı arkadaşların yorumuna benden bir tavsiye olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...