Melekler Ve Kader

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sevgili Dostlarımız, sizleri çok seviyoruz.

Bugün sizlerle “Kader” kavramı üzerinde konuşmak istiyoruz. Bu, sizin dünyanızda çok yanlış anlaşılmış bir kavramdır. Kaderinizde hiçbir şey yapma zorunluluğu yoktur. Özgürsünüz ve her anınızı siz yaratıyorsunuz.

Onun yerine, siz bu yaşamınıza bizim “seyahat planları” diyebileceğimiz planlarla geldiniz. Orada karşılaşmak istediğiniz belli kişiler, öğrenmek istediğiniz dersler, katkıda bulunmak istediğiniz şeyler bulunuyor. Bunlar büyük ihtimalle olacaktır. Ancak, her seyahatte olduğu gibi, yoldayken planlarınızı değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Zamanın herhangi bir anında bilinçli ve bilinçsiz titreşiminize bağlı olarak gerçekliğinizi değiştirmeye başlayabilirsiniz.

Örneğin diyelim ki, bir yolculuğa çıkacaksınız. Hangi yoldan gideceğinizi bilebilirsiniz. Hatta yolda bir dostunuzla buluşmayı da planlamış olabilirsiniz. Arabanıza bindiniz. Seçtiğiniz yolun kapatılmış olduğunu fark edebilirsiniz, ya da manzarası çok güzel bir başka yol olduğunu duyabilir ve güzergâhı değiştirebilirsiniz. Acıkacağınızı düşündüğünüz saatte acıkmazsınız, böylece öğle yemeği için düşünmüş olduğunuz yerde durmazsınız. Arkadaşınız sizinle buluşamadığı için vaktiniz vardır, böylece başka yerlere uğramaya karar verirsiniz. Hala hedefiniz aynıdır, ama yol boyunca gerçekliğinizi değiştirdiniz.

İşte hayatınız da böyledir. Sizin “kader” dediğiniz şey, bu yaşamda belli bir gerçekliği deneyimlemeye ruhun kararlı olmasıdır, aynı tam planladığınız zamanda durup öğlen yemeğinizi yeme kararınız gibi. Gerçekte, “kaderinizi” her bilinçli düşünce ve bilinçli duyguyla değiştirebilirsiniz.

Örneğin, pek para kazanamıyorsanız, “herhalde benim kaderim yoksul olmak” diyebilirsiniz. Gerçekte neyin önemli ve değerli olduğunu öğrenmek için yoksulluğu seçmiş olabilirsiniz, bunu başardığınızda, büyük bir zenginlik (maddi rahatlık ve manevi zenginlik) yaratabilirsiniz. Yani, gerçekliğinizi değiştirmek için, “Tamam, ben bundan ne öğreniyorum? Lütfen öğrenmeme izin ver! Bundan çok daha kolay bir gerçeklik yaratmayı kalpten istiyorum!” dersiniz. Sahip olduğunuz her şey için minnet dolu düşünceler düşünürsünüz, bollukla ilgili düşünceler düşünürsünüz. Aniden, hayatınızda gerçekten değerli olan şeylere değer vermeyi öğrenirsiniz. Güçlü bir yaratıcı olmayı öğrenmişsinizdir. Gerçekliğinizi değiştirirsiniz. Hayatınız değişmeye başlar.

Sevgililer, taşa yazılmış tek bir “kaderiniz” ya da daha doğrusu tek bir “varış noktanız” var. Ve bu da, kaç yaşam alırsa alsın, tüm Sevginin kaynağıyla yeniden birleşmek ve en nihayetinde aynı ve bir olduğunuzu bilmektir.

Sizleri çok seviyoruz.

Kaynak-Moralev