Geleceği Gördüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

klowwear

Kayıtlı Üye
Yakın zamanda çok net hatırladığım 3 farklı gecede 3 farklı rüya gördüm.Rüyalar çok gerçekçiydi.Öyleki sanki yaşanacakmış gibi hissediyordum.Ve ilki gerçekleştiğinde çok şaşırdım.İkincisi dün gerçekleşti.Ve bugünde üçüncüsü gerçekleşti.Üçününde önceden gerçekleşeceğini hissetmiş gibiydim bekliyordum ama gerçekleşince tuhafıma gitti ve buraya yöneldim.Rüyada bunu nasıl görebildim?Tekrar görebilirmiyim?

Ori

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=37991

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=50273

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=49287

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=44577

Bu konuyla ilgili birçok konu açıldı. Şahsen kendi fikrimi söyleyeyim. Benim için rüyalarda geleceği görmek dejavu dediğimiz olayın eseri. Görüyoruz ama unutuyoruz. Unutmadıklarımızda bizde bu sorulara neden oluyor. Herkeste böyle bir yeti olduğunu düşünüyorum ama bunu tam anlamıyla açığa çıkarabilmeyi bilmiyorum. Benimde yaşadığım bir durum olduğundan olayı az çok biliyorum. Benim başıma iki kere geldi ve bir tanesi iki sene sonra, bir tanesi de askerdeyken gerçekleşmişti. O rüyalarımı neden hatırladığımıda bilmiyorum. Aklıma takılmıştı ama nedeni şuan aklıma gelmiyor.

X6K3

Kayıtlı Üye
Bu tür yetenekleri paylaşmak zararlı değil miydi? Ek olarak detay vermediğiniz için net bir şey denemez ama geleceği görmüş olabilirsiniz, veya yaşadıklarınızdan dolayı beyniniz siz uyurken mantıklı tahminler yapıp size rüya kanalı ile iletmiş olabilir. Gün içinde çok fazla olaya maruz kalıyoruz, beynimiz bunları harmanlayarak bize rüya ile sunuyor. Büyük ihtimalle siz geleceği görmekten çok tahmin etmişsiniz.

Zaferson

Banlı Kullanıcı
Geleceği gördm diyen dinden çıkablr beyler dikkatli olalım. Gaybı ancak Allah bilir. Kendi kendnizi yakmayın akıllı oln.

Admin Notu: Siz bu site için uygun olduğunuzdan emin misiniz? Düşünmek için çok vaktiniz olacak.

ennofenno

Kayıtlı Üye
İş
Pasta ve dekorlama
Bende rüyamda geleceği görmüştüm (bir akrabamda misafirlikteydim mutfakta) neyse uyandım ulan dedim o akrabayı allah bilir bir daha ne zaman götürüm diyordum bir yakınım aradı buğun o akrabaya davetliyiz diye . yine gitmeme kararı aldım bu seferde bir büyüğüm aradı kesin gel diye ve mecburi gittim tıpkı rüyamda gördüğüm gibi mutfakta beraber yemeği yedik açıklaması varmı

karatay

Kayıtlı Üye
Merhaba konuyu dejavu ile bağdaştırdığınız için bir cevap verme ihtiyacı duydum. Aslında dejavu'nun beynin algı mekanizmasında oluşan bir kordinasyon hatasından kaynaklandığı ortaya çıkalı yıllar oldu ve deneylerle sabittir. Duyu organlarımıza gelen bilginin beynimiz de önce kavrama ile ilgili bölgesine ardından da anıların bulunduğu bölgeye iletildiğini, dejavu durumun da ise bu sıranın bozulup bilginin direk ikinci kısma iletiliyormuş yani tamamen nörolojik bir problem. Tatmin edicimidir, bana göre evet :)

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba konuyu dejavu ile bağdaştırdığınız için bir cevap verme ihtiyacı duydum. Aslında dejavu'nun beynin algı mekanizmasında oluşan bir kordinasyon hatasından kaynaklandığı ortaya çıkalı yıllar oldu ve deneylerle sabittir. Duyu organlarımıza gelen bilginin beynimiz de önce kavrama ile ilgili bölgesine ardından da anıların bulunduğu bölgeye iletildiğini, dejavu durumun da ise bu sıranın bozulup bilginin direk ikinci kısma iletiliyormuş yani tamamen nörolojik bir problem. Tatmin edicimidir, bana göre evet :)

Bu bellek hatası olarak geçiyor doğru, bunu çeşitli deneylerle sınadıklarını da okumuştum. :) Tabi ki bilim böyle diyor olabilir ama bu konuda araştırmaların kesin ve net olarak sabit sonuç verdiğine rastlamadım. O yüzden kendi fikrimce konuştum. Tabi ki burada bilime kafa tutmuyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece benımde basıma gelenlerden ötürü kendi fikrimce buraya çekmiştim konuyu. Bilime her zaman önem veririm ama bazı konularda anlam vermekte zorlanıyorum. Yorumunuz için teşekkürler bu arada. :)

unseelie

Kayıtlı Üye
Zaman kavramını kabul etmezseniz aslında gelecek geçmiş diye bir şey olmadığını görürsünüz. Tüm zamanlar aynı anda var olup yok olur. Buradan bakarsanız aslında ileride yaşayacağın olayı gercekte şu an yaşıyorsun. Farklı benliğin ile etkileşime geçmiş olabilirsin.
Tabi bu da bir fikir.

alexisis

Kayıtlı Üye
Aslinda hep yasiyordum ama son zamanlarda Ayet-el Kursi yi duzenli okumaya baslayinca cok daha fazla olmaya basladi " aklima gelen basima geldi" olayi! sitede aramak istiyorum ama dogru anahtar kelimeleri ve konulari okuyup okumadigima emin olamiyorum. Bu, durugoru ye mi giriyor? yoksa baska bir konu mu emin olamiyorum. Bilen biri ne ile ilgili oldunugu yazarsa sevinirim...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Rüyamızda mesaj içerikli bize verilen şeyler bizim irademiz dışında bir güç söz konusu olduğundan bizim arzumuza bağlı olarak tekrar görülmesi söz konusu değil bildiğim kadarıyla.Rüyanın bir amacı vardır geleceğe dair bilgi ve rüya bu amacını gerçekleştirmiş anladığım kadrıyla yani gördükleriniz gerçekleşmiş bu durumda rüyaların tekrar aynısı siz görülmesine gerek kalmadığından görmeniz mümkün değildir.Bunu nasıl görebildiniz ? Sitemizi incelerseniz bu konuda bilgilere uğlaşabilirsiniz bir çok alanı kapsamaktadır.

asterix

Kayıtlı Üye
Referandum sonuçlarını yaklaşık 1 ay önceden doğru olarak gördüm bunu bilmek gibi arzumda yoktu.
Demekki izin verilirse yada gösterilirse gelecek önceden bilinebilir.

Modi

Kayıtlı Üye
Yeni bir konu acmamak icin burdan birsey sorabilirmiyim size? Konuyla baglantili olabilir. Cok sık yasadigim bir durumdur.
Bir ornek verecek olursam. Bir gece ruyamda rahat 10 senedir gormedigim bir akrabami gordum ruyamda. Onu ruyamda oldugumde sasirdim cunku bayadir gorusmuyorduk ve onu hic dusunmuyordum, yani bilinc altina yerlesmis birsey degildi. Sabah kalktim tam anneme anlatiyordum anne bu gece ruyamda x abiyi gordum derken ev telefonu caldi actim telefonda x abiydi. Annemi ozlemis hal hatir sormak icin aramis.
Ikinci bir ornek. Bir gece eski bir erkek arkadasimi gordum ruyamda. Ayrilirken kotu ayrilmamistik. Sokakta tesadufen karsilastigimizda selamlasiyordur hal hatir soruyorduk birbirimize. Bir kac senedir gormuyordum. Ben evlenmistim, baskalarindan duyduguma gore oda evlenmisti ve yurtdisina gitmisti. Neyse ruyamda gordum onu sabah kalktim acaba basina birseymi geldide onu gordum ruyamda derken facebooka girdim ve beni facebooktan bulup bana mesaj attigini gordum. Morali bozuktu bosanmisti ve benimle konusmak istiyordu. Nasil aklina gelmissem artik onca yildan sonra.
Baska bir ruya. Cocuklugumun gectigi mahallede cok sevdigim bir komsu teyze vardi. Onun torunuyla beraber buyuduk, beni kendi torunundan ayirmazdi hic. Ben universiteyi kazandiktan sonra tasindik ordan, ondan sonra cok nadir onu gorme firsatim oldu. Bir gece ruyamda gordum. Bir kac senedir gormuyordum kendisini.Ruyayi gordukten bir kac gun gectikten sonra vefat haberini aldim.
Ne dusunuyorsunuz?

sin valor

Kayıtlı Üye
Zaman kavramını kabul etmezseniz aslında gelecek geçmiş diye bir şey olmadığını görürsünüz. Tüm zamanlar aynı anda var olup yok olur. Buradan bakarsanız aslında ileride yaşayacağın olayı gercekte şu an yaşıyorsun. Farklı benliğin ile etkileşime geçmiş olabilirsin.
Tabi bu da bir fikir.
unseelie katılıyorum. Zira külli irade bizim geçmişte de gelecekte de ne olduğumuzu biliyor, kadim kaynaklarda yazılı bu. Nitekim bende bunu böyle açıklıyorum kısaca bizim tüm sekanslarımız çekilmiş film gösterime girmiştir. Film şeridi normal halde yürütülürken arada fazladan track atlamakta filmin ortalarından ya da ilerisinden teaser gösterilmektedir. Bu da dejavu denilip sosyal psikolojide: "efendim dejavu yok dejavu korktuğumuz ya da tanımadığımız bi mekanda iken korkuyu ve belirsizliği yenmek adına zihnimizin bir savunma mekanizması" denilerek vulgarize edilmektedir.

İlk iki rüyada özneler size ulaşmak istemiş ve arada duygusal bir güdüde var dolayısıyla onlardan yayılan tesiri alımlamışsınız bu telepatik bir konu. Üçüncüsünde ise öznelerin reanime edilen bir güdüsü yok, dolayısıyla rüyanız çıkmış, yani haberci rüya

Yeni bir konu acmamak icin burdan birsey sorabilirmiyim size? Konuyla baglantili olabilir. Cok sık yasadigim bir durumdur.
Bir ornek verecek olursam. Bir gece ruyamda rahat 10 senedir gormedigim bir akrabami gordum ruyamda. Onu ruyamda oldugumde sasirdim cunku bayadir gorusmuyorduk ve onu hic dusunmuyordum, yani bilinc altina yerlesmis birsey degildi. Sabah kalktim tam anneme anlatiyordum anne bu gece ruyamda x abiyi gordum derken ev telefonu caldi actim telefonda x abiydi. Annemi ozlemis hal hatir sormak icin aramis.
Ikinci bir ornek. Bir gece eski bir erkek arkadasimi gordum ruyamda. Ayrilirken kotu ayrilmamistik. Sokakta tesadufen karsilastigimizda selamlasiyordur hal hatir soruyorduk birbirimize. Bir kac senedir gormuyordum. Ben evlenmistim, baskalarindan duyduguma gore oda evlenmisti ve yurtdisina gitmisti. Neyse ruyamda gordum onu sabah kalktim acaba basina birseymi geldide onu gordum ruyamda derken facebooka girdim ve beni facebooktan bulup bana mesaj attigini gordum. Morali bozuktu bosanmisti ve benimle konusmak istiyordu. Nasil aklina gelmissem artik onca yildan sonra.
Baska bir ruya. Cocuklugumun gectigi mahallede cok sevdigim bir komsu teyze vardi. Onun torunuyla beraber buyuduk, beni kendi torunundan ayirmazdi hic. Ben universiteyi kazandiktan sonra tasindik ordan, ondan sonra cok nadir onu gorme firsatim oldu. Bir gece ruyamda gordum. Bir kac senedir gormuyordum kendisini.Ruyayi gordukten bir kac gun gectikten sonra vefat haberini aldim.
Ne dusunuyorsunuz?

İlk iki rüyada özneler size ulaşmak istemiş ve arada duygusal bir güdüde var dolayısıyla onlardan yayılan tesiri alımlamışsınız bu telepatik bir konu. Üçüncüsünde ise öznelerin reanime edilen bir güdüsü yok, dolayısıyla rüyanız çıkmış, yani haberci rüya

Modi

Kayıtlı Üye
Sin valor, cevabiniz icin cok tesekkur ederim.
Bu iki durum herkeste oluyormu? Neye gore bazilari daha az yada daha fazla bu tarz ruyalar gorur?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Herkeste olmasa da bir çoğumuzda oluyor ne zamandır, nedendir bunlar ayrı bir konuda tartışılabilir.

Modi

Kayıtlı Üye

Herkeste olmasa da bir çoğumuzda oluyor ne zamandır, nedendir bunlar ayrı bir konuda tartışılabilir.

Anladim. Tesekkurler Banisteriopsis

sin valor

Kayıtlı Üye
Sin valor, cevabiniz icin cok tesekkur ederim.
Bu iki durum herkeste oluyormu? Neye gore bazilari daha az yada daha fazla bu tarz ruyalar gorur?
Modi bu iki durum herkeste olur neticede bir insan icadı dil var; sembole döküp okuduğumuz sesletimini yaptığımız günlük iletişimde kullandığımız araçsal, gönderici ile alıcı arasındaki mesajı oluşturan. Bir de hal dili vardır ki söze dile gerek yoktur doğrudan özden beslenir ve iletişim için fiziksel bir ortam gerektirmez gürültüye maruz kalmaz, bu dil ile bitkinin hayvanın dilini okuyabilirsin bir sanatçının sanatında gizlediği sadece senin tanık olacağın gizleri okuyabilirsin. Hal dilidir bu tanıdığın çoğu insanla "insanlık gereği bağ kurmak zorundasındır" çünkü insan icadı dil yetersizdir, yanlış okumalara fazla açıktır. Bu nedenle her insanla aşağı yukarı bir bağın olur ve bu bağ üzerinden birbirinizi okursunuz, bu okuma hal dili ile oluyor. Dolayısıyla size hal dile ile ulaşanlar olmuş, metafizik bir etki diyeceğimiz "tesir"i almış ve rüyanızda görüntüyü oluşturmuşsunuz.

Modi

Kayıtlı Üye
Modi bu iki durum herkeste olur neticede bir insan icadı dil var; sembole döküp okuduğumuz sesletimini yaptığımız günlük iletişimde kullandığımız araçsal, gönderici ile alıcı arasındaki mesajı oluşturan. Bir de hal dili vardır ki söze dile gerek yoktur doğrudan özden beslenir ve iletişim için fiziksel bir ortam gerektirmez gürültüye maruz kalmaz, bu dil ile bitkinin hayvanın dilini okuyabilirsin bir sanatçının sanatında gizlediği sadece senin tanık olacağın gizleri okuyabilirsin. Hal dilidir bu tanıdığın çoğu insanla "insanlık gereği bağ kurmak zorundasındır" çünkü insan icadı dil yetersizdir, yanlış okumalara fazla açıktır. Bu nedenle her insanla aşağı yukarı bir bağın olur ve bu bağ üzerinden birbirinizi okursunuz, bu okuma hal dili ile oluyor. Dolayısıyla size hal dile ile ulaşanlar olmuş, metafizik bir etki diyeceğimiz "tesir"i almış ve rüyanızda görüntüyü oluşturmuşsunuz.

Cok aydinlatici oldu sin valor. Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim

Modi

Kayıtlı Üye
Birsey daha sormak istiyorum. Daha dogrusu yasadigim 2 olaydan bahsetmek istiyorum. Bu iki olay farkli zamanlarda farkli yerlerde meydana geldi. Zaman dilimi olarakta aralarinda bir kac sene var.
Bir gun istiklal caddesindeydim. Dalgin dalgin yuruyordum. Karsidan biri geliyordu. Normal, orta yasli, orta halli biri. Diger yuruyen insanlardan hicbir sekilde farkli degildi. (Baka baka yuruyordum, karsidan gelen bir suru insan vardi, istiklal caddesini bilen kalabaliginida bilir). Neyse, uzatmadan, dikkat cekmeyen bir insan. Fakat yanimdan gectigi anda tarif edemedigim birsey hissettim. Sanki biri tuttu beni buz tutmus bir denizin icinde atti. Kalbim urperdi, tuylerim diken diken oldu, icimi korku kapladi ve sanki o anda dunyadaki butun kotuluk ustume yigildi ve boguldum. Kollarima baktim ve gercekten yazin ortasinda tuylerim dikilmisti. Yuregim sanki agzima gelmisti, kiyamet kopmus gibiydi. Butun bunlari hissetmem belki bir saniyemi almadi. Yildirim carpmasi gibi.Adamin benim yanimdan gectigi saniyede oldu. Butun duygular ayni anda. Kendisi bana bakmadi, farketmedi bile belki. Bu yakisikli falanda degildi yani ilk goruste ask falan degildi yanlis anlamayin :))) ben kendimde bu olayi yorumlamaya calistim ve dusunuyorumki ben o anda sanirim adamin hissettiklerini hissettim, yada yasadiklarini hissettim. Belki kotu bir donemden geciyordu ve bir negatif enerji bosalmasi yasiyordu.
Bu olay 4,5 sene once oldu. Daha once oyle birsey yasamadim. Sonradanda daha yasamadim taki bir kac gun oncesine kadar.
Ayni sekilde sokakta biri benin yanimdan gecti. Ayni urperti, tuylerimin diken diken olmasi ama tek fark bu sefer karsidan gelen kiside beni farketti ve goz goze geldik. O anda yine bir yildirim carpmasi gibi oldu ama korku verici degildi cosku hissettim. Sebepsiz yere mutlu oldum. Bana gulumsemedi asik falanda olmadim :)
Bunuda soyle yorumladim bazen belki insanlarin frekanslari karisiyor ve karsindakinin hissettiklerini hissedebiliyor
Siz ne dusunuyorsunuz?
Bu arada telefondan yaziyorum hatalar yapmissam kusura bakmayin. Yeteri kadarda aciklayabildimmi bilmiyorum ama o iki olayda hissettiklerim aslinda tarif edilemez kelimeler yetersiz

sin valor

Kayıtlı Üye
Birsey daha sormak istiyorum. Daha dogrusu yasadigim 2 olaydan bahsetmek istiyorum. Bu iki olay farkli zamanlarda farkli yerlerde meydana geldi. Zaman dilimi olarakta aralarinda bir kac sene var.
Bir gun istiklal caddesindeydim. Dalgin dalgin yuruyordum. Karsidan biri geliyordu. Normal, orta yasli, orta halli biri. Diger yuruyen insanlardan hicbir sekilde farkli degildi. (Baka baka yuruyordum, karsidan gelen bir suru insan vardi, istiklal caddesini bilen kalabaliginida bilir). Neyse, uzatmadan, dikkat cekmeyen bir insan. Fakat yanimdan gectigi anda tarif edemedigim birsey hissettim. Sanki biri tuttu beni buz tutmus bir denizin icinde atti. Kalbim urperdi, tuylerim diken diken oldu, icimi korku kapladi ve sanki o anda dunyadaki butun kotuluk ustume yigildi ve boguldum. Kollarima baktim ve gercekten yazin ortasinda tuylerim dikilmisti. Yuregim sanki agzima gelmisti, kiyamet kopmus gibiydi. Butun bunlari hissetmem belki bir saniyemi almadi. Yildirim carpmasi gibi.Adamin benim yanimdan gectigi saniyede oldu. Butun duygular ayni anda. Kendisi bana bakmadi, farketmedi bile belki. Bu yakisikli falanda degildi yani ilk goruste ask falan degildi yanlis anlamayin :))) ben kendimde bu olayi yorumlamaya calistim ve dusunuyorumki ben o anda sanirim adamin hissettiklerini hissettim, yada yasadiklarini hissettim. Belki kotu bir donemden geciyordu ve bir negatif enerji bosalmasi yasiyordu.
Bu olay 4,5 sene once oldu. Daha once oyle birsey yasamadim. Sonradanda daha yasamadim taki bir kac gun oncesine kadar.
Ayni sekilde sokakta biri benin yanimdan gecti. Ayni urperti, tuylerimin diken diken olmasi ama tek fark bu sefer karsidan gelen kiside beni farketti ve goz goze geldik. O anda yine bir yildirim carpmasi gibi oldu ama korku verici degildi cosku hissettim. Sebepsiz yere mutlu oldum. Bana gulumsemedi asik falanda olmadim :)
Bunuda soyle yorumladim bazen belki insanlarin frekanslari karisiyor ve karsindakinin hissettiklerini hissedebiliyor
Siz ne dusunuyorsunuz?
Bu arada telefondan yaziyorum hatalar yapmissam kusura bakmayin. Yeteri kadarda aciklayabildimmi bilmiyorum ama o iki olayda hissettiklerim aslinda tarif edilemez kelimeler yetersiz

tespitlerinizde haklı olabilirsiniz, zira maruz kalan siz olduğunuzdan, malum olacakta sizedir. kişi kendinin doktorudur sözgeliminden, bulgunuzu yapmışsınız frekans karışması olarak. Ama tabi çok uzak bir ihtimal değilse soydaşta olabilirsiniz yani kan çekmiştir. Ya da ilk olayda yaşadığınız dehşet adamın aklından geçirdiği kötü bir olayın cereyanı olup size yansımış olabilir ya da sezgileriniz kuvvetliyse bu dehşet verici olay adamın başına gelecekte olabilir, siz ise bu olay üzerinden katharsis yaşamış olabilirsiniz. Ya da bu iki olay için bir teori daha atarsak ayna nöronlar birbirine bakmış olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...