Son iki yıldır gözyaşlarımı tutamamam normal mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.
21 yaşındayım. Vatanını seven milliyetçi TÜRK evladıyım ALLAH'ın izniyle. Bu yaşıma kadar tabiri caizse hödük birisiydim pek duygulanmazdım hele ki ağlama meselesine gelince neredeyse hiç ağlamazdım ama şu son 2 senedir çok yoğun bir şekilde ağlamaya başladım. Örnek verecek olursam; Mesela şuan bu satırları yazmadan önce Ölürüm Türkiye'm şarkısını dinledim ve kendimi tutamadım ağlamaya başladım hemde hüngür hüngür, tek başımayken ağlıyorum başkası varken de gözlerim doluyor ağlama safhasına geliyor neredeyse.. Bu yaşıma kadar Ölürüm Türkiye'm şarkısını minimum 100 kere falan dinlemişimdir ama böyle etki etmiyordu. Şu iki senedir aşırıya kaçtı neredeyse her dnlediğimde tutamıyorum gözyaşlarımı... Sadece sevdiğim,değer verdiğim ve üzerinde hassasiyetle durduğum konularda olmaya başladı. Sizce bu normal mi? 19 sene boyunca böyle bir olay gerçekleşmeyip de son iki senede peyda olması...

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.
21 yaşındayım. Vatanını seven milliyetçi TÜRK evladıyım ALLAH'ın izniyle. Bu yaşıma kadar tabiri caizse hödük birisiydim pek duygulanmazdım hele ki ağlama meselesine gelince neredeyse hiç ağlamazdım ama şu son 2 senedir çok yoğun bir şekilde ağlamaya başladım. Örnek verecek olursam; Mesela şuan bu satırları yazmadan önce Ölürüm Türkiye'm şarkısını dinledim ve kendimi tutamadım ağlamaya başladım hemde hüngür hüngür, tek başımayken ağlıyorum başkası varken de gözlerim doluyor ağlama safhasına geliyor neredeyse.. Bu yaşıma kadar Ölürüm Türkiye'm şarkısını minimum 100 kere falan dinlemişimdir ama böyle etki etmiyordu. Şu iki senedir aşırıya kaçtı neredeyse her dnlediğimde tutamıyorum gözyaşlarımı... Sadece sevdiğim,değer verdiğim ve üzerinde hassasiyetle durduğum konularda olmaya başladı. Sizce bu normal mi? 19 sene boyunca böyle bir olay gerçekleşmeyip de son iki senede peyda olması...

İnsanların yetişme ve yetiştirilme tarzının böyle durumlara çok etkisi vardır. Bir süre sonra bu duygular kaybetme korkusuyla daha yoğun bir şekilde ön plana çıkabiliyor. Bu durum ise ani duygu patlamalarına neden olabiliyor. Yetiştirilme tarzına örnek olarak sadece bir seneyi bile örnek verebiliriz. Askerlik süresi boyunca dikkat ettiyseniz insanlarda bu duygu daha yoğun bir hal alıyor. Detaylarını siz düşünebilirsiniz.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İnsanların yetişme ve yetiştirilme tarzının böyle durumlara çok etkisi vardır. Bir süre sonra bu duygular kaybetme korkusuyla daha yoğun bir şekilde ön plana çıkabiliyor. Bu durum ise ani duygu patlamalarına neden olabiliyor. Yetiştirilme tarzına örnek olarak sadece bir seneyi bile örnek verebiliriz. Askerlik süresi boyunca dikkat ettiyseniz insanlarda bu duygu daha yoğun bir hal alıyor. Detaylarını siz düşünebilirsiniz.

Öğrencilik yapıyorum daha askere gitmedim ama hani uzaktan bakınca benim böyle duygusal olarak değişebileceğimi kimse öngöremezdi ve şuan birlikteliğim 4 sene oldu o bile diyordu sen çok duygusallaştın diyerek.. Bunun güzel pozitif yanları da var amatörce 4 senedir şiir yazıyorum ama bu sene yazdığım şiirler daha içten ve samimi olarak geliyor bana.. Benim asıl merak ettiğim soru şuydu 'Evrim falan geçirmiyorum değil mi çok farklı bir insan tarzına dönüşeceğim korkusu var '

Ori

Kayıtlı Üye
Uzaktan, yakından veya insanların gözünden olan kısımları geçelim. :) İnsanlar sadece belli bir sürede değil, her zaman değişebilir. Bu insanın yaşadığı bir olayla da olabilir, farklı bir deneyimi ile de olabilir. Öncelikle bu durumları bir göz önünde bulundurun. Bir düşünün bu değişime sebep olan etken ne olabilir diye. Bir başka durumda da insanın ne zaman nasıl değişeceğini ya ortamı ya da kendi belirler. Hani benim fikirlerim bu yönde. Eğer kendinizin bu değişimini şaşkınlıkla izliyorsanız o zaman siz isteğiniz dışında değişiyorsunuz. Bu yüzden çevrenizi gözlemlemeniz lazım. Etrafınızla ne kadar aynısınız bir gözlemleyin ve en çok arkadaş ortamınızla. Eğer çevrenizle aynı tutumları sergiliyorsanız sizi belki de çevreniz değiştiriyordur. Tabi bunu milliyetçilik adı altında düşünmeyin tamamen farklı bir konu olarak düşünün. Çünkü sizin için bu kadar hassaslaşan bir konu hakkında böyle demek bana karşı kinlenmenize neden olabilir. :) Ben sadece yardım etmeye çalışıyorum. Ben vatanımı ve bayrağımı severim ama aşırı milliyetçilik ırkçılığa kadar gider mazallah. Bazı insanlarda bu daha büyük konumlara ulaştığı için şiddete kadar gidebiliyor. Bu kötü bir durum.

origanum

Yönetici
Sadece sinir sisteminiz zayıflamış. Çok sıradan bir durum, herhangi bir anormallik yok. İnsanlar çevresel faktörlere bağlı olarak bazen yıpranabilir ve daha duygusal davranabilir. Örneğin hastalık döneminde filmlere bile ağlayabilir, normalde etkilenmediği halde. Yaşadığınız bazı olaylar son 2 yılda çapınızı zorlamış.

Zaferson

Banlı Kullanıcı
Bizim böyle arkadaş vardı 2 haftaya helvasını yedik. Fıstıklı olsun.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...