Uykuda öğrenmek?

nexaca

Kayıtlı Üye
Maji ile yapılanı hakkında buradan bilgi alamayacağını düşünüyorum. Kaldı ki maji uygulamarı ile ilgili bilgi altyapısı olmayan birine bu tarz bir uygulamanın faydadan çok zararı dokunur.

Ü

Üye silindi 58480

Oncelikle Lusid ruya demek kabaca ruya farkindaligi demektir. Lusid ruya sadece baslangic olabilir.
Bir ucak yapabilmek icin gereken ilimler arasinda ayrodinamik ayri bir ilimdir, motor gucu saglayan mekanizma ayri bir ilimdir, ic dis basincin dengede tutulmasi ayri bir ilimdir, kuleler ile radyo iletisimi ayri bir ilimdir en basiti olan tekerlek bile bir ilim kirintisidir. Aslolan seyehat etmektir ama birsuru ilim tek bir planda toplanip ucak olusur.

Uykuda ogrenmek icin, Lusid ruya gormek elimize verilen pasaport olabilir ancak. Ogrenmek islemi ve bunlari muhafaza edebilmek icin ayri ayri ilimlere ve motivasyonlara ihtiyac olucaktir. Lusid ruyada ruyanin farkinda olabilirsin ama o arka planin hakikat ile orulmus olmasi ve veri akisini saglayabilecegin kaynaklarin orada hazir bulunmasini Lusid farkindalik saglayamaz . Hatta lusud ruyada musallatlara da yakalanabilirsin benim gibi,

Goz kapaklarimi bile hissedecek sekilde ruyada oldugumu biliyorum,bir cesit gozlem evi olan tepelik bir yerde kalakaldim uyanamiyorum bir seferinde . saatler geciyor panikliyorum uyanamiyorum diye ve en sonunda uyandigimda koyumun yataginda buluyorum kendimi. kalkip bahceye cikarken bahceyi oluleri gommek icin kazan insanlari gordugum gibi farkindaligima rahmen iki kolumdan yakalaniyorum yurume hissim bloke oluyor. basimi yere yaklastirip bir kaykayin uzerine baglanmisim gibi mezara atiliyorum ve bir kere daha uyaniyorum ..

Simdi ruhunuzu arindirmadan bilmediginiz bir aleme girerseniz o alemdeki algoritmaya gore /kimse sonradan gelen cahil insanlara tahammul etmez/ esir bile dusebilirsiniz .

Hic duymadiginiz bir dili akici ssekilde ogrenebilmenin altyapisi ruya aleminde elbette ki mevcuttur. Ama bu aleme girebilmek bile hayatin 10 20 yilini alacak bir sure gerektirir . Teorik olarak motivasyonumuz dusmesin diye olumlu anlatiyorum kendimce ama pratige baslamak bile blokaj yaratabilir zihinde..

Peygamber bile o aleme Allah katindan bir melek ile girip Allah katindan bir melek ile cikmayi dileyerek o yolculugunu gerceklestiriyor. Yani zannettigimizden cok daha fazla etrafli bilgi sahibi olmak gerekecegi icin ben normal ogrenme katsayinizi arttirmanizi ve ruyalarinizin da ilham teskil etmesi icin niyet ederek uykuya dalmanizi tavsiye edrim size

empath.

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kazanılacak yetenek o kadar büyük ki, 20 yıl çalışarak almak düşük bir ücret gibi kalıyor. Bir ömre sığabilecek ilmin sınırı kalkıyor, tüm risklere değer.

Ü

Üye silindi 58480

Subliminal telkin yolundan da bahsedilmis. Aklima ilk gelen sey olmadi. Biraz etrafli dusundum de cok etkili bir yol olabilir.
Subliminal olarak beyne belli branslardaki bilgileri ve hatta becerileri daha istekli ve baglayici olrak ogrenme telkin edilebilir. Boylece gun icinde farkinda olamayacagimiz bircok olus icinden ilhamlar alabilecek hale gelebilir beyin.

En olmadik yerlerden en olmadik duyumlari ve farkedemedigimiz goruntuleri cekip alarak onlardan harika kisayollar tasarlayabilir. Hatta kisinin psisik birikimine gore rezonanslari ve frekans araliklarini bile algilayabilerek daha sifreli olan yayinlari bile bilinc alti decoder gibi cozumleyebilir. Kisi farkinda olmayabilir ama beyni bu tertipte izdusumlenebilirse Matrixteki Neonun I know Kung-fu demesi gibi az caba ile cok yol katetmis bile olabilir .

Herseyi bilerek doguyoruz. Sonradan unutuyoruz. Herseyi bilerek dogmak demek beynin datalari isleyebilmesinin sinirinin koyulmamis olmasi demektir.

teddy

Kayıtlı Üye
Tılsımını büyüsünü bilmem. Bu işlerden de anlamam. İnancım gereği de uğraşmam.

Ancak size tek söyleyebileceğim hipnoz ve NLP teknikleri ile çok kolay yabancı dil öğrenebilirsiniz. Bizzat kendim için söylüyorum 3 dil öğrendim. (İngilizce, Rusça ve İspanyolca.) Kesin ve net sonuç. Fırsat ve vakit buldukça başka dilleri de öğrenmeye meyilim var. Uygulamama ve öğrenmeme yardımcı olan kişinin de yardımı ile çok çabuk kavradım. 12 günde Rusça konuşuyor 1,5 ayda hatasız yazabiliyordum. İngilizce 3 ayımı aldı. İspanyolcaya 21 günde hakim oldum. Sizin kapasiteniz ne aşamada olur onu bilemem lakin bendeki durum buydu. İşin güzel tarafı kesin ve unutmamak üzere öğreniyorsunuz. Ana diliniz gibi içinizden anında sorularınıza cevap geliyor. Eğitimimi İstanbul'da aldım. Siz de bir şekilde bu işle uğraşanları bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuçta yetenek gelişen ve bizimle beraber profesyonelleşen bir şey. Emek yoksa yetenek de yok. Saygılarımla.

@KuRt176 basardiginiz seyi ben 2-3 yil önce cok arastirdim,fakat güven bir kurum ya da kisi bulamadim hatta @URUMHAMATAHAYİL ile bu konu hakkinda konustuk ozaman beraber calisabilecekleri ögretmen ariyorlardi yeni projeleri icin. Gerceklestiginde haber vericekti hala bekliyorum? Tavsiye ettigi biri vardi kisinin videolarini izledim bana cok enerji vermedi kisiye güven duyamadim.
Sakincasi yoksa siz egitim aldiginiz yeri paylasirmisiniz? Tecrübelerinizi süreci anlatirsaniz cok mutlu olurum.

sageeh

Kayıtlı Üye
@KuRt176 basardiginiz seyi ben 2-3 yil önce cok arastirdim,fakat güven bir kurum ya da kisi bulamadim hatta @URUMHAMATAHAYİL ile bu konu hakkinda konustuk ozaman beraber calisabilecekleri ögretmen ariyorlardi yeni projeleri icin. Gerceklestiginde haber vericekti hala bekliyorum? Tavsiye ettigi biri vardi kisinin videolarini izledim bana cok enerji vermedi kisiye güven duyamadim.
Sakincasi yoksa siz egitim aldiginiz yeri paylasirmisiniz? Tecrübelerinizi süreci anlatirsaniz cok mutlu olurum.

aynı mesajı yazmak üzereydim. :) @KuRt176 Sanırım memnun kalmışsınız Eğitim Aldığınız yeri bizimle paylaşır mısınız?

Demre

Kayıtlı Üye
Uykuda dil öğrenmek,çizim yapmayı öğrenmek veya genel kültür hakkında bilgi sahibi olabilmek için bir tılsım kese vs var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sorunuza cevap olmayabilir belki ama ben sadece kendi deneyimimden bahsetmek istiyorum ; 11 yaşındayken sureleri öğrenmeye çalıştığım zamanlar, bazı sureleri ezberlemekte zorlanırdım. Ezber yeteneğim oldukça kuvvetli olmasına rağmen arasıra bunu yaşıyordum. Zorlandığım sureleri gece ruyamda okuduğumu görürdüm ve sabah uyandığımda gerçekten ezberlemiş olduğumu farkederdim. Bunu keşfettikten sonra, tüm okul hayatım boyunca hep yatağımda uzanarak ders çalıştım ve çalışma esnasında her uykum geldiğinde uyudum. Böylece, okuduklarım unutmamak üzere beynime kazınıyordu resmen. Sınavlarımı hep böyle geçtim. Yalnız şunu belirtmeliyim ki, hafızam, tanıdığım insanlarla kıyasladığımda belki 10 kat daha güçlüdür. Duyduğum yada okuduğum en sıradan bilgiyi bile, günün birinde bir yarışmada sorulacakmış gibi kaydeder beynim ve hiç unutmam. Bazan arkadaşlarım google mısın sen diye takılırlar. Belki bilginin uykumda kalıcı hale gelmesi bu hafıza olayımla alakalıdır, bilemiyorum.
8

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Subliminal telkin yolundan da bahsedilmis. Aklima ilk gelen sey olmadi. Biraz etrafli dusundum de cok etkili bir yol olabilir.
Subliminal olarak beyne belli branslardaki bilgileri ve hatta becerileri daha istekli ve baglayici olrak ogrenme telkin edilebilir. Boylece gun icinde farkinda olamayacagimiz bircok olus icinden ilhamlar alabilecek hale gelebilir beyin.

En olmadik yerlerden en olmadik duyumlari ve farkedemedigimiz goruntuleri cekip alarak onlardan harika kisayollar tasarlayabilir. Hatta kisinin psisik birikimine gore rezonanslari ve frekans araliklarini bile algilayabilerek daha sifreli olan yayinlari bile bilinc alti decoder gibi cozumleyebilir. Kisi farkinda olmayabilir ama beyni bu tertipte izdusumlenebilirse Matrixteki Neonun I know Kung-fu demesi gibi az caba ile cok yol katetmis bile olabilir .

Herseyi bilerek doguyoruz. Sonradan unutuyoruz. Herseyi bilerek dogmak demek beynin datalari isleyebilmesinin sinirinin koyulmamis olmasi demektir.
rüyamızda daha önce görmediğimiz bir şeyi öğrenmek mümkün müdür yani bir kitaptaki şeyleri görmek için onun sayfalarını görmüş olmak mı gerek ya da bir dil için veya frekans gibi bir şeyle de ulaşamaz mıyız

Ü

Üye silindi 58480

rüyamızda daha önce görmediğimiz bir şeyi öğrenmek mümkün müdür yani bir kitaptaki şeyleri görmek için onun sayfalarını görmüş olmak mı gerek ya da bir dil için veya frekans gibi bir şeyle de ulaşamaz mıyız

Esasinda bu olanaksizdir demek cok yanlis olur.
Uyku tamamen gaybidir. Kaderi desifre eder. Gerceklesmemis olaylari kameraman perspektiginden sahibine moda mod aktarir.
Kutsal kitaplar ziplenmis olarak elcilere ruyalarinda inerler.

Simdi evrende boyle bir altyapi varken, bir kitabin sayfalari da onunuze getirilebilir. Bir dili bile ogrenebilirsiniz. Tabi evrenin herturlu ulasima acik olmasi uzerinden bunu teorik olarak rahatlikla soyleyebiliyoruz. Ama isin asli bunun bilincli bir sekilde isletilmesi konusunda ben bir basari gormedim.

Ruyalar lutuflardir. Verildikce istifade edilir. Verilmedikce talep edilmez. Verildikce ve en hikmetli sekilde faydalanildikca ruya bahsi kendi kendine kisilerde bir egitim arenasi olusturacaktir. Ama ustune gidildikce o sir perdelenir.

SAir ne demis :
Bu bir ilm-i ledun ki kalbe ilham olmakta,
Nesfine pay ettikce kaybolmakta .

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Uykuda veya vakıa (yakaza) halinde birşeyler öğrenmek mümkün. O anda algılar açık ve boyutlar arası bağlantı sağlanmış oluyor. Nette dolaşan ve cevabını bulabilene 20 veya 40 milyon usd ödüllü bir soru vardı, onun cevabını bile almaya başlamıştım ki henüz yarısındayken dünya denen sınırlı aleme geri dönmüştüm. Bir dahada denemedim.

hayatında herhangi bir enstrüman çalmamış birinin uykuda bağlama çalmayı öğrenmesi ve bunu uyanınca da yapabilmesi gibi çok örnekleri var.

Impulse

Kayıtlı Üye
Yorumlara baktım da bir fikrimi dile getirmek istiyorm.
Lusid rüyalar çok moda oldu. Şeytanla birlikte bir yerlere gidip gidip geliyorlar. Ağza şeker çalmaktır bu, kanmayın.

Rüyada öğrenme ise ilham yoluyla mümkünür. Çalışana karşılığı verilir. Verilmezse imtihanı geregi dir ama çalışan karşılığını alır. Madde aleminin kuralı budur. Bir konuya etraflıca eğildiğiniz taktirde beyin onu geliştirmeye başlar. İcatlar böyle oluşuyor başka nasıl olabilir. Karmaşık işlemleri öğrenmek için dört işlem şart.

Malzeme yoksa yemek yok arkadşalar.

Lucid rüya sahiplerinde de bol bol malzeme var şeytana. Malesef insanları kandırmak kolay...

dem0n

Kayıtlı Üye
Uykuda veya vakıa (yakaza) halinde birşeyler öğrenmek mümkün. O anda algılar açık ve boyutlar arası bağlantı sağlanmış oluyor. Nette dolaşan ve cevabını bulabilene 20 veya 40 milyon usd ödüllü bir soru vardı, onun cevabını bile almaya başlamıştım ki henüz yarısındayken dünya denen sınırlı aleme geri dönmüştüm. Bir dahada denemedim.

hayatında herhangi bir enstrüman çalmamış birinin uykuda bağlama çalmayı öğrenmesi ve bunu uyanınca da yapabilmesi gibi çok örnekleri var.

Beyin frekanslarıylada ilgisi var. Yakaza halinde beyin günlük rutin beta frekansından alfaya geçiyor rahatlıyor,sakinleşiyor. Alfa frekansı ayrıca süper öğrenme evresi. Beyin bilgi alıcı konuma geçiyor. Uykudan önce ve ilk uyandığımız anda alfaya geçiyoruz. Bu anlarda öğrenmek istediğiniz şey üzerinde durursanız bilinçaltınıza bilgi daha iyi girer. Ayrıca alfa frekansı bilinçaltının anahtarıdır :)

Naden

Kayıtlı Üye
İlkokulda İstiklal Marşı 'nı ezberlemek icin saatlerce çalışıp ezberleyemediğim için ağlayarak uyuyupta sabah kalktığımda marşı ezbere okuduğum bir zaman aklıma geldi. Muhtemelen gece uyurken beyin tekrar ederek çalışıyordu . Konuyu açan bunun nasıl olduğunu soruyor gibi hissettim. Bendede bir kez oldu.

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Uykunun bazı durumlarda bir nevi öğretici, pekiştirici ve tekrarlatıcı olduğuna inanırım bazı durumlarda. Tabi bu bilinçaltının bir sonucu.

Demre

Kayıtlı Üye
Tılsımını büyüsünü bilmem. Bu işlerden de anlamam. İnancım gereği de uğraşmam.

Ancak size tek söyleyebileceğim hipnoz ve NLP teknikleri ile çok kolay yabancı dil öğrenebilirsiniz. Bizzat kendim için söylüyorum 3 dil öğrendim. (İngilizce, Rusça ve İspanyolca.) Kesin ve net sonuç. Fırsat ve vakit buldukça başka dilleri de öğrenmeye meyilim var. Uygulamama ve öğrenmeme yardımcı olan kişinin de yardımı ile çok çabuk kavradım. 12 günde Rusça konuşuyor 1,5 ayda hatasız yazabiliyordum. İngilizce 3 ayımı aldı. İspanyolcaya 21 günde hakim oldum. Sizin kapasiteniz ne aşamada olur onu bilemem lakin bendeki durum buydu. İşin güzel tarafı kesin ve unutmamak üzere öğreniyorsunuz. Ana diliniz gibi içinizden anında sorularınıza cevap geliyor. Eğitimimi İstanbul'da aldım. Siz de bir şekilde bu işle uğraşanları bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuçta yetenek gelişen ve bizimle beraber profesyonelleşen bir şey. Emek yoksa yetenek de yok. Merhaba, eğirim aldiginiz kisi, kurum ya da kurulusun bilgilerine nasil ulasabilrim acaba? Yardimci olursaniz sevinirim.