Gördüğüm İlginç Rüya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheHiddenMaster

Kayıtlı Üye
Rüyamda telefonumun şifresini giriyordum . Amam unutmuştum ve bulamıyordum sürekli deniyordum.Sonunda uyandım.Sabah telefonumu aldım , şifremi bulmaya çalıştım sonradan gerçekten unuttuğumun farkına vardım.Nasıl olurda rüyamdaki şey gerçekleşti ? Bunu başka bir varlık mı yaptı yoksa doğal bir şey mi?

searcherofinside

Banlı Kullanıcı
Merhaba Sevgili TheHiddenMaster rüya tabiri konusunda usta sayılmam ancak nâcizane bu olayın paranormal bir durumdan kaynaklanmadığını düşünüyorum. Dediğiniz gibi telefon şifrenizi gerçekten unutmuşsunuz ve bu durumun bir tezahürü olarak bilinç altınız rüyanızda bunu size göstermiş. Bilindik bir gerçektir ki beyin uyku esnasında var olan bilgileri düzenleyip kalıcı hafızaya geçirme işlemi yapar ve bu işleme bağlı olarak çeşitli rüyalar görürüz. Sizin beyninizde bu bilgi işleme safhası sırasında telefon şifrenizin unutulmuş olmasından kaynaklı böyle bir rüya görmenizi sağlamış. Fikrim bu yönde. Huzur ve Esenlikle kalın.

T

Titania.

Aslında çokta şaşırılıcak birşey göremiyorum ben. Her insanda elbet oluşan bir durum . Siz belki pisişik güçlerle alakalı birşey düşünüyorsanız durugörüye bakabilirsiniz. Ben sanmıyorum ama isterseniz araştırabilirsiniz . Sevgiyle.

TheHiddenMaster

Kayıtlı Üye
Aslında çokta şaşırılıcak birşey göremiyorum ben. Her insanda elbet oluşan bir durum . Siz belki pisişik güçlerle alakalı birşey düşünüyorsanız durugörüye bakabilirsiniz. Ben sanmıyorum ama isterseniz araştırabilirsiniz . Sevgiyle.

Öncesinde lucid rüya deneyim de olmuştu.Böyle garip rüya hariç rüya görmem pek zaten. Lucid rüya görmüştüm yaklaşım 1 yıl önce. 3-4 kere korkup uyanmaya çalışmıştım ama her uyandığımda rüya da oluyordum. Korkutucu gelmişti. Ve yönlendirmek istememiştim bunu rüyamda.Bununla da bir ilgisi olabilir mi acaba?
@[SIZE=2,5]searcherofinside[/SIZE]

searcherofinside

Banlı Kullanıcı
Lucid deneyiminizle doğrudan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ancak bu yaşadığınız durumda bir tür yarı lucid gibi bir şey zaten. Rüyanın içinde aslında gerçek hayatta ki telefon şifresinizi unuttuğunuzun farkındasınız ve bu farkındalık size rüya içinde hatırlanılabilir bir duygusal reaksiyon sağlayan şey aslında. Nasıl ki ağır bir kaza geçiren kişiler iyileştikten sonra rüyalarında kaza anlarını tekrar yaşayıp o an ki duygusal reaksiyonu tekrar açığa çıkartıyorlarsa sizin durumunuz da bunun küçük çaplı bir benzeri. Huzur ve Mutluluk ile kalın.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu gayet doğal sevgili TheHiddenMaster. İnsanın günlük zamanlarında da başına gelen ve sık yaşanan olaylardan biri bence. O anlık psikolojiniz bile size bunu unutturmuş olabilir. Bazen en çok yaptığımız şeyleri bile unutabiliyoruz. Hatta bir hocamız vardı zamanında hergün anlattığı konuyu birgün tahtaya çıktığında unutmuştu. Gülerek insanın beyni gerçekten durabiliyormuş bazen demişti. Kitaptan bakıp haa tamam deyip devam etmişti. :)

T

Titania.

Öncesinde lucid rüya deneyim de olmuştu.Böyle garip rüya hariç rüya görmem pek zaten. Lucid rüya görmüştüm yaklaşım 1 yıl önce. 3-4 kere korkup uyanmaya çalışmıştım ama her uyandığımda rüya da oluyordum. Korkutucu gelmişti. Ve yönlendirmek istememiştim bunu rüyamda.Bununla da bir ilgisi olabilir mi acaba?
@[SIZE=2,5]searcherofinside[/SIZE]

Aslında rüya görmüyorum demişsiniz . Fakat ben insanların rüya görmediğine inanmıyorum . Kendimden örnek verirsem banada arada oluyordu bende görmediğimi sanıyordum ama meğerse rüyamı hatırlamıyormuşum normal birşey yani. Sadece görüp unutabiliyoruz bazen. Lucidle alakalı olduğu hakkında net birşey diyemem durumunuzu pek bilmediğimden. Peki siz lucid rüya olduğunumu düşünüyorsunuz?

TheHiddenMaster

Kayıtlı Üye
Aslında rüya görmüyorum demişsiniz . Fakat ben insanların rüya görmediğine inanmıyorum . Kendimden örnek verirsem banada arada oluyordu bende görmediğimi sanıyordum ama meğerse rüyamı hatırlamıyormuşum normal birşey yani. Sadece görüp unutabiliyoruz bazen. Lucidle alakalı olduğu hakkında net birşey diyemem durumunuzu pek bilmediğimden. Peki siz lucid rüya olduğunumu düşünüyorsunuz?

Şifre ili ilgii lucid değildi çünkü rüyada olduğumu bilmiyordum , ama çok gerçekçiydi. Zaten uyanınca aynısı yaşadım.
Lucid rüya ise geçen yıl gördüğüm olan 3-4 kere rüyada olduğumu bilmeme rağmen uyanmak istiyordum en sonda uyanmıştım.Rüyada anladığım an uyanmak istedim yani kendi irademi ortaya koymaya çalıştım ama 3-4 kere uyanamadım .Çok garip rüyalardı.
Bugün de rüyamda sadece bir fotoğraf gördüm.Daha doğrusu sanki dışardan ben görmüşüm gibi yani fotoğraf gibiydi.Beyaz kıyafetli biri dilini çıkartmış , ölmüştü muhtemelen.(O şahsı bana benzettim ama ben olmadığımı düşünüyorum sanki bana benzeyen biriydi.)
Kaç gündür garip rüyalar var.Umarım beynimin oyunlarıdır.

T

Titania.

Şifre ili ilgii lucid değildi çünkü rüyada olduğumu bilmiyordum , ama çok gerçekçiydi. Zaten uyanınca aynısı yaşadım.
Lucid rüya ise geçen yıl gördüğüm olan 3-4 kere rüyada olduğumu bilmeme rağmen uyanmak istiyordum en sonda uyanmıştım.Rüyada anladığım an uyanmak istedim yani kendi irademi ortaya koymaya çalıştım ama 3-4 kere uyanamadım .Çok garip rüyalardı.
Bugün de rüyamda sadece bir fotoğraf gördüm.Daha doğrusu sanki dışardan ben görmüşüm gibi yani fotoğraf gibiydi.Beyaz kıyafetli biri dilini çıkartmış , ölmüştü muhtemelen.(O şahsı bana benzettim ama ben olmadığımı düşünüyorum sanki bana benzeyen biriydi.)
Kaç gündür garip rüyalar var.Umarım beynimin oyunlarıdır.
dediğim gibi rüyaların fazla üstünde durmayın. Olabilecek şeylerdir .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...