Mars

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MEÇHUL

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar mars hakkında çok şey okudum sizede danışmak istedim. Resulü Ekrem sav in de miraca çıkarken orda bulunan lara İslam'ı tebliğ ettiği haberi, ve 1950li yıllarda bir vaizin şu sözleri sarfettiği; efendiler mars ya hayat var ordada yaşayanlar var. Gün gelecek oraya gidecek siniz. Ama onlar teknoloji olarak bizden kat kat öndeler. Nedeni onların Kur'an'a ve İslam'a bizden daha bağlılar. İmanı olmayan bunu görünce iman edecekler. Ama imanı kabul olmayacak. Çünkü kıyamet kopacak.....

Ori

Kayıtlı Üye
Mars hakkında yazılan yazılar, söylentiler hiç bitmeyecek. Asıl sorun şu ki gerçeğe yakın teoriler ve fikirler olsa bile, bunu asılsız fikirler ve düşünceler örtüyor. Gerçeğe uzanmak için hayat veren insanlar dahi olabilirken bunun sadece söylentide sallanmamasını dilerdim. Yani vaizi geçtim kendi inancımda olumlu yönde. Hayat olabilir ve özellikle de Ay'da..

Angel8

Kayıtlı Üye
Mars konusu ve Marslılar üzerine spekülasyon,tahmin,yorum çok... Ay kısmına katılıyorum ama.Dünyadan daha yaşlı olduğu halde dünyanın uydusu olup aynı zamanda diğer uydulardan çok farklı özelliklerinin olması çok düşündürücü
Sanki Dünyadan da daha büyük br gezegenmişte süpernova gibi bir olay olmuş veya Atlantislilerin başına geldiği gibi ileri teknoloji bir olay çok çok ters tepmiş gibi şeyler geliyor aklıma.Hatta mutasyona uğramış halkının orada yaşama devam ettiğini düşünüyorum böyle geliyor.Çok mu abarttım ?

Furking

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar mars hakkında çok şey okudum sizede danışmak istedim. Resulü Ekrem sav in de miraca çıkarken orda bulunan lara İslam'ı tebliğ ettiği haberi, ve 1950li yıllarda bir vaizin şu sözleri sarfettiği; efendiler mars ya hayat var ordada yaşayanlar var. Gün gelecek oraya gidecek siniz. Ama onlar teknoloji olarak bizden kat kat öndeler. Nedeni onların Kur'an'a ve İslam'a bizden daha bağlılar. İmanı olmayan bunu görünce iman edecekler. Ama imanı kabul olmayacak. Çünkü kıyamet kopacak.....

İman etmekle yükümlü olarak, eğer cinler marsta yaşıyor ise bu söylediğiniz doğru olabilir. Ya da marsta yaşayan insanlar varsa yine dediğiniz doğru olabilir. Aksi halde bu iddia Islam'a göre doğru olmayabilir. Çünkü kur'an ile, ilim sahibi olabilecek, irade sahibi ve inancından sorumlu varlıklar olarak bizlere bildirilenler insanlar ve cinlerdir. Yanlışım varsa düzeltin lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...