İnsan olmayan hocalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karakter219

Kayıtlı Üye
başka boyuttan varlıklar hoca veya benzeri bişeyimiz olma ihtimali var mı ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Olabilir.Okuduğum bazı bilgilerde abdulkadir geylani gibi zaatların insan olmayan ama insan şekline bürünmüş talebeleri olduğunu okumuştum.Ama bunlar bizim boyutumuzda nekadar durabilir şartları nelerdir o konuda bir bilgim yok.

asterix

Kayıtlı Üye
insan olmayanlar olabilir yukarda zikredilfiğigibi bu boyuta uzun süre var olmaları zor ama onsan daha önemli bir konu var insan olmayan üst boyutlu negatif varlıkların etkinde çalışanlar.

X6K3

Kayıtlı Üye
Peki bunlarla bir öğretmen/öğrenci ilişkisine girmek ne derecede sağlıklı? Sonuçta insanların bilgiside bir yere kadar gidiyor.

Karakter219

Kayıtlı Üye
sonuçta negatif varlıklar olduğu gibi pozitif varlıklarda var bir öğretmen/öğrenci ilişkisi sağlıklı yanı olmalı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evet, rehber varlıklar mevcut.
Eğitim ve öğretmen-öğrenci ilişkisi sadece bizim maddesel dünyamızla bağlantılı değil.

X6K3

Kayıtlı Üye
Bu varlıklar ile nasıl iletişime geçilebilir? Ek olarak varlıkların bilgileri nelerle sınırlı? İnsanlarda ki gibi belirli alanlarda uzman olanları var mı?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu varlıklar ile nasıl iletişime geçilebilir? Ek olarak varlıkların bilgileri nelerle sınırlı? İnsanlarda ki gibi belirli alanlarda uzman olanları var mı?

Zaten sürekli iletişim halindesiniz. Olay, bunu görebilmekte. Birçok küçük maddesel ayrıntıyı bile kaçırırken rehber varlıkla birebir iletişim dış müdahale olmadan zordur, aslında bakacak olursa buna bir yeti de diyebiliriz. Herşeyden önce arınma, kendini bilme, egonun farkına varma, duru bir zihin, sağlıklı bir psikoloji vs gerekir. Ki herşeyi yapsanız da yine göreceksiniz diye bir kaide yoktur. Siz bir çabalamaya girin, öyle dallar budaklar çıkacak ki karşınıza, herşeyi halledene kadar yolu unutmayın yeterli.

X6K3

Kayıtlı Üye
Aslında bir öğretmen eşliğinde bu işlemleri yapmayı çok isterdim, ancak bulunduğum yerde böyle birisi yok. Ek olarak soruma haylen yanıt alamadım, bu varlıklar insanlar gibi belirli konularda mı bilgi sahibi, yoksa genel olarak tüm konularda bir bilgi birikimleri mi var?

La-edri

Kayıtlı Üye
Cebrail bunun en büyük örnegi degilmi??

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
cebindeki parayı almak için her türlü üç kağıdı yapan hocalar da bu gruba dahil mi?

X6K3

Kayıtlı Üye
Bu yüzden estrafımda böyle bir hoca yok diyorum. Urum gibi bilgili birisi olsa diyorum :) Cebrail'in bizlerle temasa geçeceğini hiç sanmam :)

unseelie

Kayıtlı Üye
Bizim boyutumuzda ya da maddesel alemde uzun süre bulunamazlar ama telepatik yolla iletişime geçilebilir. Ya da bir medyum, ruh tahtası gibi kanallar ile iletişim olabilir. Ve ya otomatik yazma ile kendiniz kanal olabilirsiniz ama bunun için doğru frekansa sahip olmalısınız. Genel hat itibariyle zor iş. Ayrıca çok iyi korunma ister çünkü negatif bir parazitin musallat olma olasılığı yüksek. Sadece merak içinse bulaşmaya gerek yok.

X6K3

Kayıtlı Üye
Merak için değil, bilgi için.

asterix

Kayıtlı Üye
Bu yollar adanmışlık ister klavye naşında zor .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında bir öğretmen eşliğinde bu işlemleri yapmayı çok isterdim, ancak bulunduğum yerde böyle birisi yok. Ek olarak soruma haylen yanıt alamadım, bu varlıklar insanlar gibi belirli konularda mı bilgi sahibi, yoksa genel olarak tüm konularda bir bilgi birikimleri mi var?
Varlıklar dediğimizde önünüzde sonsuz bir derya vardır. Haliyle bazısı bir konuda uzmandır, bazısı hiçbir konuda, bazısı birden fazla konuda. Bununla birlikte bir varlığın ne bilip bilmediğinden daha çok, neye yetkili olup olmadığıdır. Şeytan da bir varlıktır ve kainattaki çok ciddi bilgi+tecrübe sahibi varlıklardan biridir ancak bu sonunu değiştirmiyor.

Bizim boyutumuzda ya da maddesel alemde uzun süre bulunamazlar ama telepatik yolla iletişime geçilebilir. Ya da bir medyum, ruh tahtası gibi kanallar ile iletişim olabilir. Ve ya otomatik yazma ile kendiniz kanal olabilirsiniz ama bunun için doğru frekansa sahip olmalısınız. Genel hat itibariyle zor iş. Ayrıca çok iyi korunma ister çünkü negatif bir parazitin musallat olma olasılığı yüksek. Sadece merak içinse bulaşmaya gerek yok.
Bizim boyutumuzda insan ömründen de çok bulunabilirler aralıksız olarak, yeter ki yetki verilmiş olsun. Ayrıca insanlara çaktırmadan mesela tamamen insandan farksız hatta öz annenizden farksız surette de, standart insani iletişime de geçebilirler. Ruh tahtası gibi oyuncaklar da genelde düşük, işe yaramaz, negatif varlıklara kanal açar (günümüzde dönüştüğü biçimi)
Otomatik yazma da genele tavsiye edilecek bir durum değildir. Sonu obsesif kompulsif durumuyla bitmesi çok olasıdır, bir takım gereksiz ve negatif varlıkların obsesyonu elbette. Yani uygun frekansa sahip olmak, sağlıklı veya pozitif bir kanallık yapılmasına yeterli değildir. Bu uygunluk ne koruma sağlar ne de kesin bir anlaşma yetkisi sizin de belirttiğiniz gibi.

X6K3

Kayıtlı Üye
Bu yetkiyi veren kim? İnsan mı? Ek olarak pozitif niyetli biri pozitif amaçlar ile aynı amacı ve bilgiyi taşıyan varlıkları kendine çeker mi? Ayrıca klavye başından değilde ciddi olarak bilgi edinmek istiyorum, ancak düzgün bir öğretmen bulamadıktan sonra hepsi boş.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu yetkiyi veren kim? İnsan mı? Ek olarak pozitif niyetli biri pozitif amaçlar ile aynı amacı ve bilgiyi taşıyan varlıkları kendine çeker mi? Ayrıca klavye başından değilde ciddi olarak bilgi edinmek istiyorum, ancak düzgün bir öğretmen bulamadıktan sonra hepsi boş.
Yaratandır yetkiyi veren. Böyle bir kaide yoksa da çekebilir. Boş demeden önce de, dolandırılmadan, yorulmadan, gönüllülük ile, rahat rahat ekran karşısında gerçek ve/veya doğru bilgi alabileceğiniz nadir bir platformdasınız ve burada değerli ve bilgi sahibi insanlar herkese paylaşım yapmaya çalışıyor. Bazılarımız bırakın düzünü yanlışını hiçbir öğretmen olmadan zor yollar da katettik, bir çokları gibi. Allah gönlünüze versin inşallah.

X6K3

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler, kaderimde olacağı varsa olacaktır zaten. Yardımcı olan ve sorularıma yanıt veren tüm üyelere sonsuz teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...