Rüyada geleceği görmek mümkün mü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

queenluxa

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Daha öncesinde arkadaşım bunun için konu açmıştı ancak benim konu açmam istendi. Rüyalarımda geleceği görebiliyorum aslında tam olarak böyle denir mi emin değilim ama gördüğüm bir çok şey 2 veya 3 gün sonrasında gerçekleşiyor. Bazense gerçekleşmesi 1 ay sürüyor. Sonuç olarak gerçekleşiyor. İlk başlarda bu durum beni korkutuyordu. Uyumak bile istemez olmuştum. Ama sonra alıştım. "AndreO" nickli arkadaşım kendi yeteneğinden bahsedince bende belki geliştirebilirim diye düşündüm. Yaşadığım bir olaydan örnek verecek olursakta, bir arkadaşımı gece rüyamda gördüm. Bir şeye sinirlenip duvarları falan yumrukluyordu elleri kanamıştı artık ve ben ona pansuman yapıyordum. Halbuki kendisi çok sakin bir arkadaşımdır. 2 gün sonra akşam ellerim acıyor diye konuşmaya başladı. olayları anlattı ve annesinin ellerine pansuman yaptığını söyledi. bi şaşırdım öncesinde ama hiç bir şey demeden dinlemeye devam ettim. Bir kaç diğer olay daha var ve istenirse anlatabilirim.

Bu arada arkadaşımın açtığı konu da burada; http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=50263&highlight=rüyada+geleceği+görmek

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

elliiki

Kayıtlı Üye
Dediler ki: "Rüya dediğin şey karmakarışık hayallerdir. Biz ise böyle karışık hayallerin yorumunu bilemeyiz."

Dediler ki: "Rüya dediğin şey karmakarışık hayallerdir. Biz ise böyle karışık hayallerin yorumunu bilemeyiz." böyle bi ayet var ama soruna tam karşılık vermiyor.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Merhaba ,böyle bir durum ben de de var.Aynı şekilde hala bazen rüya görmeyi istemiyorum. Çünkü olduğu gibi gerçek oluyor. Ben birseye çok yoğunlaşirsam imge değil gerçeği duyabiliyorum. Örnek vereyim yakın zaman önce bir ses bana baban col yakında hasta olacak dedi uyandim.ertesi gün babam komaya girdi sebebini soylememeyim hastaneye götürdük gece yarısı yani gerçek oldu. Daha önce bir penguen geldi ve komşuyu erkek arkadaşımla çok yakında ayrılacağım soyeldi size komik gelebilir ama gerçek oldu col iyiyken bir an da bitti. Bir eve tasimacaktik bir mektup uzandı rüyamda yeşil ev yazıyordu evet yeşil boyalı gol kenarı bir eve taşındık. Bunun gibi bir sürü şey ve ben artık bunlardan korkuyorum. Herkes bunun iyi birsey olduğunu düşünür ama ben resmen rüyalarla yaşıyorum.

Angel8

Kayıtlı Üye
Merhaba ,böyle bir durum ben de de var.Aynı şekilde hala bazen rüya görmeyi istemiyorum. Çünkü olduğu gibi gerçek oluyor. Ben birseye çok yoğunlaşirsam imge değil gerçeği duyabiliyorum. Örnek vereyim yakın zaman önce bir ses bana baban col yakında hasta olacak dedi uyandim.ertesi gün babam komaya girdi sebebini soylememeyim hastaneye götürdük gece yarısı yani gerçek oldu. Daha önce bir penguen geldi ve komşuyu erkek arkadaşımla çok yakında ayrılacağım soyeldi size komik gelebilir ama gerçek oldu col iyiyken bir an da bitti. Bir eve tasimacaktik bir mektup uzandı rüyamda yeşil ev yazıyordu evet yeşil boyalı gol kenarı bir eve taşındık. Bunun gibi bir sürü şey ve ben artık bunlardan korkuyorum. Herkes bunun iyi birsey olduğunu düşünür ama ben resmen rüyalarla yaşıyorum.
Kısa süreli değil yetenel olduğunu varsayıyorum.Korku birçok duygu gibi önemlidir.Bilinçaltını etkiler, blokaj oluşturabilir.Herkes iyi bir şey olarak düşünür demişsiniz birçoğu bunun için neler yapıyor.Neden onlar değil siz ? Sebebi vardır.Korkmak yerine kucaklamayı deneyin bence.Birgün ihtiyacınız olur kendinizi kapatmayın

T

Titania.

Anlamiyorum neden korkuyorsunuz bendede var . Allahin bize verdigi bir hediye bu. Bunla yaşamayı öğrenmelisiniz. Ben çok seviyorum iyikide bana verilmiş .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gerçekleşen durumları bire bir olarak mı görüyorsunuz, yoksa hepsi bu şekilde sizin de dahil olduğunuz formatlarda mı rüyada görünüyor?

Nilkay

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar tabiki iyi yönleri var kim istemezki başına gelecek birseyden önceden haberdar olmayı.Fakat bu durum bende çocuk denilecek yaşlarda başladı.Belki daha da önce ama hatırlayabildiğim daha doğrusu anlam verebildiğim 11 yaşlarımdaydı.Blokaj oluşturma değil bu hiç değişmedi bende düşündüm çoğu zman acaba konsantre oluyorum ve düşünce gücüyle inandığım için mi gerçek oluyor diye alakası yok.Birgün rüyamda pencereye çıktım güneş sönmüştü heryer kapkaranlıktı ertesi gün sakıp sabancı öldü size saçma gelebilir kıza bakın ne saçmalıyor diyebilirsiniz haklı olarak bu tesadüf bişi değildi çok örnekleri var.Neden onlar değil siz demişsiniz elbet bir sebebi vardır.Bunu ben de çok düşündüm.Birgün rüyamda bütün insanlraın olduğu bir topluluk oluyor heryer bembeyaz o kadar beyazki insan gözlerini açamıyor.yaşlı adamalr var beyaz sakallı herkesi bir gruba sıralıyorlar bana sıra geldi ve hepsi ilginç birşey görmüş gibi gözlerini açtı birtanesi yaklaşıp sen seçildin dedi uyandım .Bunlar kimseye bahsetmedğim şeyler rüyalarımıda anlatmam yorumlatmamda ilginçtirki anlamını bilirim böyle bir ön bilgiye sahip olmadığım halde.Neden bu seni korkutuyor demişsiniz çünkü oturup bekliyorum artık kötü birşey çıktığında.

Angel8

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar tabiki iyi yönleri var kim istemezki başına gelecek birseyden önceden haberdar olmayı.Fakat bu durum bende çocuk denilecek yaşlarda başladı.Belki daha da önce ama hatırlayabildiğim daha doğrusu anlam verebildiğim 11 yaşlarımdaydı.Blokaj oluşturma değil bu hiç değişmedi bende düşündüm çoğu zman acaba konsantre oluyorum ve düşünce gücüyle inandığım için mi gerçek oluyor diye alakası yok.Birgün rüyamda pencereye çıktım güneş sönmüştü heryer kapkaranlıktı ertesi gün sakıp sabancı öldü size saçma gelebilir kıza bakın ne saçmalıyor diyebilirsiniz haklı olarak bu tesadüf bişi değildi çok örnekleri var.Neden onlar değil siz demişsiniz elbet bir sebebi vardır.Bunu ben de çok düşündüm.Birgün rüyamda bütün insanlraın olduğu bir topluluk oluyor heryer bembeyaz o kadar beyazki insan gözlerini açamıyor.yaşlı adamalr var beyaz sakallı herkesi bir gruba sıralıyorlar bana sıra geldi ve hepsi ilginç birşey görmüş gibi gözlerini açtı birtanesi yaklaşıp sen seçildin dedi uyandım .Bunlar kimseye bahsetmedğim şeyler rüyalarımıda anlatmam yorumlatmamda ilginçtirki anlamını bilirim böyle bir ön bilgiye sahip olmadığım halde.Neden bu seni korkutuyor demişsiniz çünkü oturup bekliyorum artık kötü birşey çıktığında.
Şer gördüğümüzde hayır,Hayır gördüğümüzde şer vardır,biz bilemeyiz.Bir kere bunu kalbinize yazın,kabul edin.
Hayat içerisinde barındırdığı iyiliklerle ve kötülüklerle bir bütündür.İyilikleri kabullendiğiniz kadar kötülükleri de kabullenebilirsiniz.Bu bir seçimdir.İyi rüyaları şenlikle karşılayıp kötü rüyalar için karalar bağlamayın.O da hayatın bir parçası,yönü.Kaldı ki kötü kabul ettiğiniz iyiliğe gebe olabilir.
Son olarak bu belki zor gelebilir ama ölümü de kabullenin.Ölümü kötü bir şey olarak algılamayın.Ölüm yeri gelir huzur, yeri gelir kurtuluş,yeri gelir uyanış,başlangıçtır gerçeğe.Bakın kabullenmek önemli bir kelime anlayışınızı vermenizi öneririm.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Evet tabiki bunun farkındayım ama nedense hep hayatımda beni uzecek kötü olacak olan şeylerı görüyorum daha doğrusu uyarı niteliği taşıyan çoğunlukla. Gerçi sanırım bu daha iyi birsey :) Zaten kabullenmeme gibi bir lüksüm yok cunku beni hiç yaniltmadilar.Ama önemli olan bana gore bunun bir sebebi olmalı ki ben onu buldum kendimce.Neden rüyalarımda herseyi bu kadar gerçek görebiliyorum. Ben geleceği merak eden biriyim aslında fala zaafım var ne kadar söz versem baktirmam diye kendimi falcida buluyorum.Halbuki Allah bana gösteriyor ana göremeyen benim :(

Angel8

Kayıtlı Üye
Evet tabiki bunun farkındayım ama nedense hep hayatımda beni uzecek kötü olacak olan şeylerı görüyorum daha doğrusu uyarı niteliği taşıyan çoğunlukla. Gerçi sanırım bu daha iyi birsey :) Zaten kabullenmeme gibi bir lüksüm yok cunku beni hiç yaniltmadilar.Ama önemli olan bana gore bunun bir sebebi olmalı ki ben onu buldum kendimce.Neden rüyalarımda herseyi bu kadar gerçek görebiliyorum. Ben geleceği merak eden biriyim aslında fala zaafım var ne kadar söz versem baktirmam diye kendimi falcida buluyorum.Halbuki Allah bana gösteriyor ana göremeyen benim :(
Şöyle bir şey var ; Önceden görülen,bilenen,tahmin edilen olaylar gerçekleşmeden kişi olayı analiz eder hazmeder ve ilk heyecan anını kafasında bitirir.Gerçekleştiği zaman da heyecanı sönük kalır,ben biliyordum bunu der olayın etkisi çabuk söner.Bunu iyi durumlarda yaşamak ilk heyecan,sevinç anını azaltıp öldürür.Kötü durumlarda sizi ana hazırlar,tepkilerinizi hazırlar,dayanma gücünüzü arttırır.İyi olanları değil de kötüleri görmeniz iyilerin mutluluğunu şaşkınlığını daha fazla yaşayın diye verilmiş bir hediye olabilir.Şükredin bence.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Evet belkide iyi olan şeylere şükretmem için verilen bir hediye güzel yorumlamissiniz :)Bu arada chillout evet olduğu gibi gördüğüm de oluyor birşey benim için çok önemli ise bir ses geliyor bana söylüyor şu olacak dikkat et diyor ama ayrıntısı yok hepsi bu.Ya da çok sıkıntılı birşey yasayacaksam denizde dalga gorururum motosiklet bisiklet sürdüğümu görürüm bu şekilde. Mesela bir arkadaşım vardı bi ses ismini verdi ondan uzak dur dedi.Sonradan iyi biri olmadığını öğrendim bunun gibi.

prensess

Kayıtlı Üye
Merhaba
Sızın gördugunuz ruyalar habercı ruyalardır
Yoruma ıhtıyac duymaz zaten cıkar hemen.
Bu durumdan korkmayın alıstırın kendınızı
Ruyaların cıkması anormal bır durum deyıl gayet normal bır olay
Kımısınde az kımısınde cok olur,ruyaların cıkması...

Nilkay

Kayıtlı Üye
Merhaba
Sızın gördugunuz ruyalar habercı ruyalardır
Yoruma ıhtıyac duymaz zaten cıkar hemen.
Bu durumdan korkmayın alıstırın kendınızı
Ruyaların cıkması anormal bır durum deyıl gayet normal bır olay
Kımısınde az kımısınde cok olur,ruyaların cıkması...

Evet dediğiniz gibi haberci rüyalar gördüğüm ve gerçekleştiği çok örnek var.Beni bu zamana kadar etkileyen daha doğru çözemediğim yani bilinçaltı mi yoksa gerçek mi olduğunu çok merak ettiğim bir ruyam var.Birgun uyumadan önce dua ettim Allahım bana geleceğimden bir kare göster dedim ve yatarken uyuduğum elbiselerle geleceğimden bir kesit gördüm fakat kimse beni görmüyordu evlenmişim muhteşem bir ev es tarafından kalabalık bir aile ve bir kiz çocuğu. Aslında bu rüyayı paylaşmayı çok istiyorum ama sanırım rüya paylaşımları yasak.Çünkü bir msj icerikliydi sadece gelecekten bir kare değildi. Merak ettiğim dua ettim ve uyudum bu bilinçaltı mi yoksa gerçekten haberci mi bunu hala düşünür dururum. Queenluxaya da sormak istiyorum sizin de ruyalariniz size rehberlik ediyormuş bu tarz bişi gördünüz mü görseniz neye yorumlarsiniz?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kişinin kaderinde bu açıdan bir pay verilmişse evet görebilir geleceği.Ama rüyada görülen şey bilinçaltından mı yoksa mesaj içerikli bir rüyamı bunu anlamak pek mümkün değil.Zamana bırakmak gerekir.

queenluxa

Kayıtlı Üye
Nilkay, daha önce bu tip bir rüya gördüğümü sanmıyorum. Görseydim de oturup o anı beklerdim sanırım düşünmemeye çalışırdım. Zamana bırakırdım yani son cevapta yazdığı gibi. Peki ben bunu nasıl geliştirebilirim bilen biri var mı?

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Kim ne derse desin ben lise hayatımdayken üniversitedeki kampüste köpeğimi aradığımı görmüştü. Üniversitenin 2.yılında aynı olayı yaşadım.

Brvcgl

Kayıtlı Üye
Mümkündür. Ve mümkün oldukça kimseyle paylaşmamanızı öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...