Tehdit ediliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

narsistkedi

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Yakın bir zamanda bir derdim olduğu için şehrimde ki bir metafizikçiye gittim.bende musallat olduğunu söyledi pek inanasım gelmesede dediklerini uygulamaya başladm. Sonra emin olamadığım için internetten bilinen birine para yatırdm bana yardm etsin diye. Ama şu an durum gittikçe kötüleşiyor. Bana yardm rdebilecek bilgili biri var mı Allah rızası için. Konu şu; erkek arkadaşım beni tehdit ediyor öldürürüm ya da herşeyi ailene anlatırım gibi.bu yaklaşık 8 aydır sürüyor artık dayanamıyorum beni herşeye zorluyor. Lütfen bana bi çare söyleyin yoksa sonum olacak bana ya da aileme zarar verecek :(

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Aranız da ki çok özel değilse ne olduğu konuda bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.Tehdit ettiği şey nedir?Nere yaşıyorsunuz?Aileniz ile ilişkileriniz nasıl?

TrophoniusKahini

Banlı Kullanıcı
Her gün ölmektense bir kere ölmek iyidir. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulun. Seni tehdit ettiğine dair elinde kanıtların varsa geri kalanını o düşünsün.

narsistkedi

Kayıtlı Üye
Yaşadığımız şeylerle ilgili tehdit ediyor. Aileme zarar vermekle tehdit ediyor hayatını bitiririm senin diyor. Anneme anlattm ama olay onlarn bilmesiyle çözülecek kadar basit değil adam şizofren çıktı. Adamın böyle manyak olduğunu bilmiyordum. Savcılığa versem de bna zarar verecek o yüzden bu kadar çaresizim. Yok mu bunun bi yolu?

acid

Kayıtlı Üye
Devlet koruması talep edebilirsiniz. Ancak bunda iyi bir avukattan yardım alır ve süreci hızlandırabilirsiniz. Türkiye'de bu durum fazlasıyla sıkıntılı, yaşadığınız zorluğun farkında olarak hazıyorum. Ruhsal sorunları nedeniyle ancak birilerine zarar verme durumunda zor kullanılarak hastaneye kaldırılabilir.Şahsın yakınlarında bu konuda size yardımcı olabilecek kişiler varsa onlarla iletişim kurabilirsiniz. Bahsettiğiniz sağlık sorunu varsa dikkatli adımlar atmanız yerinde olacaktır. Şu anda sizin zor durumunuzu istismar edecek pek çok "hoca" denen kişi olacaktır. Bu sizi daha fazla ruhsal sıkıntıya sokar. İnancınızla ilgili doğru korunma uygulamaları ve dualardan yardım alabilirsiniz. Forumda da bu konuda bilgiler var. Site yöneticilerinden de destek alabilirsiniz bu konuda. Sizi sıkıntınız nedeniyle istismar edebilecek kişilerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Karşı tarafın ailesi ile ufak bir görüşme yapılması gerek. Eğer durum bu kadar ciddi ise öğrenilmesi gereken şeyleri saklamanın bir manası yok. Nereye kadar saklayabilirsiniz ki? Hadi sakladınız diyelim bu zamanla içinizde yara bağlar. Her ne kadar saklamak istediğiniz şeyler olsa da, yapılan hatalar yapılmıştır bu kadar basit. Sizin için zor olan kısım doğruları söyleyebilmek. Bu durumda eğer ki gerçekten hasta ise onun ailesiyle birlikte hareket etmeniz gerek. Polis vb. gibi korumalar sizi korur belki ama iş işten geçtikten sonra tabi. Yinede ailesinden sonra polise başvurmanızda fayda var. Size önerim şu ki ailenizi bilgilendirin ve karşı tarafın ailesiyle de konuşun. Gerçekten hasta ise size en iyi onun ailesi yardım edecektir, tabi ederlerse.. Hasta bile olsa duygusal bağlar o kişi için bile önemli olabilir. Bunları kullanın.

narsistkedi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama bu insanın bi raporu falan yok. Bnm ailem böyle şeylere karşı. Ben yine de iş çığrından çıktı diye anneme anlattım.lakin adam raydan çıkmış bni şu an bn polisin falan kotuyabileceğini sanmıyorum kendisi de astsubay zaten

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tehdit edilmek bir suçtur. Yazdığınız mesaj da bir suç duyurusu niteliği taşımaktadır. Yapacağınız tek şey bu durumu emniyet güçlerine bilmediniz olacaktır. Başka çözümler aramayın zaman ve para harcamayın. Site yönetimi olarak suç unsuru barındıran bir duruma başka bir şekilde yardımcı olamıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...