Mânevi ilerleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tuvalı Kam

Kayıtlı Üye
Söze başlarken burada yeni olduğumu söylemek isterim!

Mânevi olarak ilerlemek, basiret sahibi olmak için hangi yol ve yöntemleri uygulamalıyız?
Mesela hissiyatımızı nasıl kuvvetlendire bilir, özel yetenek ve bilgilere nasıl sahip olabiliriz?
Açıkcası "ufku değil ufkun da ötesini" nasıl görebiliriz?

-Hayırlı günler dileriM

Elysium077

Kayıtlı Üye
İsteklerinizin yerine gelmesi için sabır ve zikre ihtiyacınız var. Çok meşakkatli bir yol olup başarıya giden bir yoldur.
Bunun için esmaul husna dan yararlanabilirsiniz.
Her zikrin belli bir özelliği belli bir günü gecesi saati vardır.
Olmasını istediğiniz manevi zenginliğe böyle ulaşabilirsiniz.

Tuvalı Kam

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim Elysium077
Disiplinli bir şekilde yapabilirim umarım bu zikirleri

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Basiret sahibi olup hissiyatınızı güçlendirmeniz için insanın en doğal halinde olmanız lazım.Zikirde bu yollardan bir yoldur tabi ki ama benim düşünceme göre zikir gibi işlere girişmeden önce hayatımızda yapmamız gereken bazı şeyler var.Bir nevi kendimizi bir testten geçirmemiz gerekir.Kendimizde doğallığı bozulmuş meselelerimizi farkedip onları doğal yoluna koymamız gerekir.Çok basit olarak bunlardan birisi çakraların temsil ettiği psikoloji duygular vb. dir.Kendimizde öncelikle çakralarımızın düzenini bozan şeyleri tespit etmeliyiz ve bu konuda çözümlere gitmeliyiz.Psişik yetenekler çakralardan bağımsız değillerdir biz zikirlerle nekadar meşgul olursak olalım çakralarımızı bozan şeyler hayatımızda olduğu müddetçe zikirler biryerden sonra yetersiz kalıcaktır.Mesela kalp çakrasıyla bağlantılı olan bir yeteneği ele alalım saf sevgi-kendimizi gerçek manada sevmek gibi olguları kavrayıp bunu hayatımızda yaşamazsak kalp çakraları için yapacağımız zikirler de yetersiz kalır.

Tuvalı Kam

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yare-i yarim
Galiba meselenin özü bu anlattıklarınız. İnsan, asliyetine döndükçe gelişiyor bâzı şeyler. Tefekkür ve zikir ikisi de olmalı.. Maalesef kendimi bu konuda disiplin altına alamıyorum. Uğraşıyorum!

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu disiplin konusunda kendinize fazla yüklenirseniz aslında kendinizde disipline karşı bir blok yerleştirmiş olursunuz.bu disipline girmeliyim diye kendinize şiddetli seviyelerde telkinlerde bulunmak yerine gün gün disiplindeki güzelliği görüp bunu sevgiyle kucaklayın öncelikle sonrasında disiplin kendiliğinden gelicektir.

Tuvalı Kam

Kayıtlı Üye
Eskiden beri merakım vardı, araştırırdım bu konuları ama ilk defa bu kadar ciddi olarak üstünde duruyorum! Bakalım Ya Allah Bismillah

KuRt176

Kayıtlı Üye
Yola çıkarken her türlü bilgiyi kendinizle bütünleştirin. Arkadaşların tavsiyeleri size yardımcı olacaktır. Benim tavsiyem şu yönde olacaktır. Bu tavsiye size yolda karşılaşacağınız zorluklara daha kolay başa çıkmayı, azminizi yitirmemenizi sağlayacaktır.

Öncelikle bir oda belirleyin. Bu odayı sadece yapacağınız manevi işler için kullanın. Odada metal bir obje bulunmasın. (Kalorifer peteğinin olmasında bir sorun yok) Odayı öncelikle hazırlayın. Gündüzden iyice havalandırın ve tütsüleyin. (Forumda tütsü ile paylaşımları inceleyebilirsiniz benim tavsiyem üzerlik bitkisinin tütsüsü olacaktır. Ayda 1 kez yapılması yeterlidir) Odanın 4 köşesine temin edeceğiniz veya kendinizin hazırlayacağı Orgonit yerleştirin. Birkaç saat sonra artık odanız manevi işleriniz için hazırdır. Bundan sonra yapacağınız tüm işler ve odaklanma tamamen size aittir. Orgonitin yardımı ile manevi yoluculuğunuza daha kolay çıkacağınızı düşünüyorum. Sevgi ve ışık ile.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Yorumum devamı ise :
Esma okumalarına başlamadan önce Abdestli olmak,kıbleye karşı dönerek oturup okumak daha iyi olucaktir.

Okumaya başlamadan önce 51 Besmele veya “Yasin-i şerif suresinin 9.Ayeti
“Ve cealna min beyni eydihim sedden ve min halfihim sedden fe’eğşaynahüm fe füm la yübsirün” okuyup niyet edin ve okumaya başlayın.

Esma okurken yada dua ederken kalben Allah’a sığınmak daha iyi ve olumlu olucaktir.

Esma-ül Hüsna ile duaya başlayacağınız zaman önce 99 ismi şerifi bir okuyunuz, sonra 100 istiğfar ve 100 salatü selam getirmelisiniz
Bir Fatiha, üç ihlas, bir Felak, bir Nas süresi okuyup sevabını önce Efendimiz Hz.Muhammed (aleyhisselam) sonra diğer peygamberlere sonra Ashab-ı kiram’a hediye etmek sizi Allah'a daha yakın olmanızı sağlayacaktır
Unutmayınız ki Allah yolunda olan dostların adına sizin duanızı hacetinizi kabul eğler.

Okuyacağınız esmaul husna ların anlamını faziletini bilmeniz daha doğru olucaktir.

Tuvalı Kam

Kayıtlı Üye
elysium007 sağolasın
Ben direk esmaları okumaya başlıyordum (abdestli olarak), dediğin yöntemi uygulayacağım artık. Allah razı olsun hepinizden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...