Hayalleri gerçeğe çevirmenin yolunu açıklıyorum…

Ansolo

Kayıtlı Üye
İSTEMEK.

Evet, açıkladım. Bir şeyin olmasını isterseniz olur, bu kadar basit.
alga mı geçiyorsun diyenleriniz olacaktır.
Hayır, asla… Bugüne kadar istediğim hemen her şey gerçekleşti. Çünkü gerçekleşmesini istemiştim.
İstemediğim hiçbir şey ise gerçekleşmedi.

Peki, ya başıma gelen kötülükler, olumsuzluklar?
Onlar da gerçekleşti, çünkü onların da gerçekleşmesini ben istedim, bilinçsizce, olumsuzlukları ayağıma çağırdığımı bilmeyerek…

Siz hiç “iyi düşün iyi olsun” diye bir söz duymadınız mı?

Bir şeyi isterseniz, ve o şey gerçekleşmiş gibi bir mutluluk içerisinde hayatınızı sürdürürseniz evren size çalışır, ve ne yapar ne eder; o istediğiniz “şeyin” ayağınıza gelmesini sağlar.

Bir durun, düşünün. Elde ettiğiniz ve sizi mutlu bir eden “şeyin” gerçekleşmesinden önceki süreci hatırlayın.

Umutsuz muydunuz? Hayır!
Karamsar mıydınız? Hayır!
Mutsuz muydunuz? Hayır!

Sanki o “şey” çoktan gerçekleşmiş ve siz bunun mutluluğunu çoktan yaşamaya başlamışsınız gibi bir huzur içerisinde değil miydiniz? İnanmıyor muydunuz gerçekleşeceğine? Her cümleniz olumlu değil miydi?

Hiçbir zaman bir şeyin gerçekleşeceğinden emin olduğunuz olmadı mı?

Bütün bunlara cevabınız EVETse, evrenin sizin için çalışmasını sağlamışsınız zamanında.
Niçin yeniden yapmayasınız?

Eğer tamtersi olumsuz bir ruh hali içerisinde “bu iş olmaz”, “yapamam”, “olmayacak” gibi düşüncelerle saatlerinizi öldürürseniz evrene de “o işin” gerçekleşmemesi için mesaj veriyorsunuz demektir. Yani sizi mutlu edecek “şeyin” gerçekleşmesini istemiyorsunuz demektir bu, farkında olmadan…

İşte; hayalleri gerçeğe çevirmenin yolu da budur.

ALINTIDIR.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kendi tecrübemi konuya ekleyeyim:
*İsteyin ama çok tutkulu,saplantılı olmasın.İsteyin unutun.Kısaca;az isteyin.
*Hiç endişe etmeyin,o isteği salın gitsin."Olsada olur olmasada" modunda olsun tutumunuz.
Bunları yaptığınızda başka birşey yapmanıza gerek kalmıyor zaten.

*

Ansolo

Kayıtlı Üye
Kesinlikle aynı fikirdeyim. Meleklerle yaşamak adlı kitabı okumuştum ve orda da sizin söylediğiniz gibi 'isteyin unutun' deniyordu. Ben bu tür şeylere çok yürekten inanıyorum. İnsan bilincinin,enerjisinin her şeye kadir olacağını-olduğunu düşünüyorum

Furking

Kayıtlı Üye
İsteyip beklediğim hiçbir şey olmuyor.
İsteyip unuttuğum herşeyi gerçekleştiğinde hatırlıyorum. :)