Kulağımda ki sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar daha önce bu konuyla alakadar yazım olmuştu fakat net bir cevap alamadığım ve her gün devam eden bir şey olduğu için farklı bir alanda konu açmak istedim. Sadece geceleri oluyor ve genelde her gün astral seyahat deneyen biriyim. Astral denemesi anında sırtımız yatağa gelecek pozisyonda nefes alış verişlerine ne zaman odaklansam o kadar artıyor ki uyuma pozisyonuma geçinceye kadar kulağımda kulaklık takılı son ses müzik dinliyormuşum gibi muhtemelen en yakın tarifi şu olurdu sese. İ doser dinleyenleriniz daha iyi anlar tiz bir ses düşünün çok nadir değişimlere gidiyor fakat %90 ı tize yakın bir tınlamadan oluşuyor. Sabit değil fakat tiz. Uyuma pozisyonumda kayboluyor ve günlük hayatımda yaşamıyorum sabahları vs. İnternetten araştırdığım kadarı ile her hangi bir kulak zarında yırtılma, damalarda sorun olmadığı taktirde(vb bulgular) psikolojik sorun deniliyormuş bilimde ki zaten bilimin çözemediği her konu bizler için sorun denilmeye başlandı çoğu insanda buna inanıyor ne yazık ki ama konumuz bu değil. Sesleri dinlemeye çalışıyorum onlara odaklanmaya fakat bir anlam çıkartamıyorum. Sesleri konuşma diline de dönüştüremiyorum. Bu konuda bir çalışma ekstra odaklanma yöntemi yada farklı bir manası var mıdır sormak istiyorum.

KuRt176

Kayıtlı Üye
Bir takım çalışmalara başladığımdan beri (Şifa, çakra, meditasyon ve zikir) bende aynı durum mevcut. Bazen çok netleşmeye yakın fısıltı gibi oluyor. Bazen sadece müzik tınısında kalıyor. Eminim daha çok çalıştıkça kendimi daha çok hazır duruma getirdikçe herşeyin netleşeceğini umuyorum. Önceleri her şey kafamın içinde diye düşünüyordum. Lakin sesin olduğu an ne olduğuna anlam vermeye / anlamlandırmaya çalışırken daha 1 yaşındaki aynı odada yanımızda uyuyan evladımın aynı anda korku/endişe ile uyanarak etrafına bakması üzerine bana özel bir şey olmadığını anladım. Bilirsiniz ki çocuklar belli bir yaşa kadar farklı bir algıda oluyorlar. Farklı farklı diller konuşabiliyorlar. Özetle toplayacak olursam denemelerinize devam edin doğru yoldasınız. Sadece frekansı tutturmanız an meselesi.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Kendi mantığım acaba odada varolan bir varlık, enerjinin konuşma sesi de beynim mi algılayacak seviyede değil diye düşünüyorum açıkçası. Çünkü pozisyon değişikliğinde ve uyuma isteğim artınca devam etmeyen bir şey. Yazdıklarınızdan sonra düşüncem dahada netleşti bu konuda fakat muhtemelen sadece ikimiz yaşamıyoruzdur ve birisinin bir sonraki evre hakkında bilgisinin olmasını ümid ediyorum açıkçası. Teşekkür ederim yorumunuz için.

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Bazı sabahlar farklı sesler tarafından uyandırılıyorum, bu bazen bir şarkı bazen kalabalık bir mekanın konuşmaları bazen de
eşimin şefkatli sesi olabiliyor bu sesler dışarıdan değil kafamın içinden geliyor. Bu tip sesler duyduğumda garip bir tını da eşlik ediyor olaya çok araştırdım, infirared sound diyorlar, hatta korku hormonlarımızın(adrenalin vs..) salgılanmasını sağlayan bir etmen olduğunu öğrendim. Bu sesleri duyduğumda ilk tepkim korku oluyor tabi açıklaması da bariz. Tınıyı araştırdım acaba benden başka duyanlar varmıydı. 20Hz to 20kHz (Human Audio Spectrum) youtube da bir video, aynı ses testine girmiş gibi dinlemeye başlıyorsunuz, video 13000 Hz ye geldiğinde çıkan ses işte benim sabahları uykumdan uyandığım ve yanısıra konuşmalar duyup bazende karabasanvari görüntü akisleri gördüğüm ses tınısı. Duyduklarınız buna benziyormu merak ediyorum, yazarsanız sevinirim, iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...