Havas İlmine Hazırlık Ve Esmalar Hakkında Birkaç Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Selamun Aleyküm, Ben Havas İlmi eğitimi almak istiyorum lakin öncesinde İlahiyat + 3 yıl Tasavvuf İlmini başarılı bir şekilde sonlandırmam gerekiyor. Bu idolojim, Dinler hakkındaki temelimi sağlamlaştırıp Havas ilmi için gerekli olan Arapça ve Osmanlıca'yı aynı zamanda da Farsça'yı daha eğitimden önce öğrenmenin işimi kolaylaştıracağı kanaatidir.

Sizce Havas İlmine hazırlık için tasarlamış olduğum bu plan gereksiz midir?

Ve bu Havas eğitimlerinden önce Esmalara da başlamak istiyorum lakin pek az bilgiliyim bu konuda. Sizden ricam şu sorularıma da cevap vermenizdir.

Her gün geceleri bir kaç tane Esma zikri çekmek istiyorum. Esmalar için özel vakit varmış o vakitlere uymasam olur mu? ve çekiş miktarlarını da aynen uygulayacağım.

Ben şuan öğrenciyim sizden ricam bana bu konuda yardım etmeniz yani, günde en azından 5-6 tane Esma çekmek istiyorum. Bunlar hangileri olmalı sizce?

Bunun bana bir zararı olacağını düşünmüyorum çekiş sayılarını abartmadıktan sonra yanılıyor muyum?

Sizden bir ricam daha olacak, kalp gözü açan Esmalar hangileridir. Kalp gözümü açmak istemiyorum velhasılkelam, kendimi hazır hissetmiyorum şuan. Bunları bilmem de fayda var ki böyle bir hataya düşmeyeyim vird sırasında.

Ve bana, en kuvvetli ve zararsız olan yani ruhani varlıklarla karşılaştırmayacak Esmaları söylemeniz.

Kısacası etkili ve işimi kolaylaştıracak bir Esma listesi istiyorum ve zararlı esmaları, yani şuan için çekmemem gereken Esmaları.

Cevap vereceğinizi düşünüyorum, bende bir yoldaşınız sayılırım en azından bir kaç sene sonrası için.

Zaman ayırıp mesajımı okuduğunuz için teşekkür ediyor ve sizden bir cevap bekliyor olacağım...

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Size ve diğer yetkili arkadaşlara attım o mesajı lakin mesajıma pek yanıt alamayınca veya yetersiz yanıtlar alınca diğer arkadaşlar da görsün yardımları dokunabilir belki diye düşündüm. Bu arada cevap verdiğiniz için teşekkür ederim mesajınızı okuyacağım özelden.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Havas ilmine başlamadan önce kendi ruhani egitiminizi esmaul husna lar ile guclendirmeniz daha iyi olucaktir.
Esmaül hüsnalarda vakit cetveline uygun bir şekilde devam edilir ise daha iyi kesin sonuçlar alicaksinizdir. Zikir sayılarına uyarsanız istediğiniz şeye ulaşmaya bir adım daha yaklaşırsıniz.
Hergunun kendisine ait esmalari vardır. '' Esmaül hüsna gun ve saatleri '' olarak nette ararsanız tamamıni bulacaksınız dır.
Kalp gözünü açmak için binbir çeşit dua zikir ler bulunmaktadır. Kendinize uygun olanını bulmalısıniz.bazilari oruçla bazıları namaz bazıları sadece dua yoluyla olur.

Her Esma kuvvetlidir ve olculemez güçlüktedir.

Dua ve Zikir öncesi kendinize alışkanlık edinip ayetel kursi okursanız Biizniallah birşeyle karsilasmiyacaksinizdir.

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Yorumunuz için teşekkür ederim de malesef sizin de yanıt yetersiz geldi bana üstelik bazı sorularımdan bağımsız bilgiler de paylaşmışsınız.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Elysium007 gerekli cevapları vermiş aslında fakat bilmediğini idea eden ve yardım isteyen konu sahibine beğendirememiş. Bilmeyen birinin yetersiz ve alakasız demesi tuhaf geldi bana.havas öğrenmek isteyen ve bilmeyen bir kişi olsaydım. Bu şekilde bir cevap vermek yerine, sorularla derinleştirmeye çalışırdım. Veridiği önerileri de araştıracağımı belirtim ve araştırıp doğru anlayıp anlamadığımı yeniden sorardım.

Araştırıp teyit alacağım konular

esmaların vakit cetvelleri ( saatlerin hazinesi güzel bir kaynak olarak zaten karşıma çıkardı araştırma sırasında)

günlerin esmaları ( neredeyse her yerde bulabilirim ulaşması çok kolay.

kendime uygun esmaları bulma ( esmaların anmaları ve ne için kullanılıklarını bulur ve ihtiyacıma göre seçerdim. Örneğin güç sorunun varsa Kadir esması gibi. Bunu üyeler bilemez beni tanımıyorlar ben kendimi tanıyorum ihtiyacımı bilirim diye düşünürdüm.

Kalp gözü açma için değimiz her Esma'nın içinde vardır, kalp her duyguya yer açar. Her bir Esma kalpteki bir kapıyı açar. Ek olarak eylsium007 dua ve zikirlerden çokça olduğunu söylediği için bir kaç örnek isterdim.

Seçim yapmakta ve araştırma yapmakta zorlanırsam. Kendimi anlatır ve ondan sonra ondan sonra Esma önerisi isterdim.

tabi en başta havas öğrenmek istiyorsan ilk sorum nerden başlamak olurdu. Havas Öğrencileri Esma ile başlamaz. Huruf ile başlarlar.

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Şuan Havas öğrencisi olmadığımı, Allah Teala nasip eder ise daha sonra (Alacağım eğitimlerin ardından) olacağımı, Esma'yı da şuan işimi kolaylaştırması için kullanmak gayesinde bulunduğumu ilk mesajımda belirtmiştim Admin Bey. Sitenizi birkaç gün evvel keşfettim ve çok da beğendim, gerek tasarım gerek içerik olarak. Sanırım siz de beni yanlış anlamışsınız. Ben sadece bir kaç soruma bu işin ahbabı kişilerden yanıt bulabilmek için böyle bir sualde bulundum lakin bu tip tepki alacağımı hiç düşünmemiştim sizden. Tüm yetkili arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Saygı ve Sevgilerle...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Size hitap ederken öğrenmek isteyen ifadesini kullandım. Son cümlemde genele ifaden havas öğrencisi ifadesini kullandım şahsınıza değil geneledir. Zaten ben değil siz kendinize havastalebesi diyorsunuz. Size bir tepki vermiyorum, bir üyenin bir üyeye yazdığı cevaba karşılık aslında nasıl bir tutum içinde olması gerektiğini söylüyorum.
Kişiler hem özel mesaj ile hemde açtığınız konular içinde Zaten yardım etmeye çalışıyor. Sizi yanlış anlayan Yok. Fakat sizin bir üye güzel bir şekilde açıklama yapıp tüm sorularınıza cevap verdiği halde birde üstüne fazladan bilgi verdiği halde hem yetersiz hem alakasız demeniz hiç uygun olmamış bende kendimce kendi tarzımla bunun açıklamasını yapıyorum. Size verilen her cümle gayet bilgi içermektedir. sanırım hem verilen bilgileri öneminin hem de üzlübunuzun fakrında değilsiniz.

Size söylemiyorum genele söylüyorum.
Havas öğrenci olmak isteyen havas öğrencisi olan ve bu yolda ilerleyen her arkadaş öncelikle bir harf bile öğreirödiğinde şükran ile karşılar, bilgi karşında ezilir.
Bilgi ile kendini yakar, havas bir adap bir terbiye yoludur. Haddini bilme ve herzaman ilim sahibi olmayan birinin bile kendisinden daha fazla ilime sahip olabileceğini düşüncesi ile hiç kimseye haddini aşmamak gerektiği öğrenme yoludur. Hiç etme yoludur. Diğer herşey tefarruat.

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Biliyor musunuz vazgeçtim, hayatımdan çıkarıyorum bu ilmi. Yeri Kuran'ı Kerimde olmayan bir ilime şans vermek istemiştim sadece, Allah'a hamd olsun ki kendime geldim. Tasavvuf gibi ilimler ile yola devam etmek varken sonunu şirk'e götürebilme ihtimali olan bir takım ilim diye tabir ettiğiniz bid'atlara neden ihtiyaç olsun ki? şu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim. Allah razı olsun güzelce anlatmış bu konuyu güzel bir arkadaş. Hadi ön yargınızı kenara bırakıp, beni cezalandırmadan şu yazıyı bir okuyun tavsiyemdir. Allah ıslah etsin tüm insanlığı.

Birincisi kesinlikle dinen haram olduğu bilinen uygulamalardan fal, tarot, sihir vs. uzak durun bu imanınız için önemlidir. İkincisi her ne kadar sıkıntılara maruz kalırsanız kalın bilenlerden dinin hükümlerini ve bu ilmi bilen şahıslardan fikirler edinin. Hemen araştırmadan sıkıntınıza uygun sanalda verilmiş her uygulamayı kafanıza göre yapmaya çalışmayın. Hele hele bir cinciye medyuma vs. gitmeyin sömürüleceğinizi bile bile bu hatalara düşmeyin ve onların sizlere bakım yapmalarına asla izin vermeyin. Unutmayın bunların çoğusu sufli şeytani varlıklarla çalıştıkları için hiçbir şeyi yokken bile bakım yaptıranlara sonradan bir çok sıkıntılar hasıl olması kaçınılmazdır. Cinci şahıs velevki bilerek yapmasa bile çalıştığı varlıklar sizi artık takibe almışlar demektir. Terside mümkün bizler bu güne kadar nelere şahit olduk gidilen cincinin giden şahsın güzelliğine vurulması ve peşini bırakmaması iyileşmeyi umarak gittiği şahıslardan sıkıntılar yaşaması vs. bunlar bilinen ve aleni şeyler bu durumlara düşmemeniz için dikkat edin. Üçüncüsü kafanıza göre zikir kasdıyla esmalardan zikirler edinmeyin mutlaka durumunuzu bilen bu ilme vakıf insanlardan zikirler edinin. Veya muteber kaynaklardan öğrenin Dördüncüsü Sünnette varit olan bildirilen ve kuranda bildirilen her türlü duayı Tesbihi zikri yapabilirsiniz bunlarda hiçbir sakınca yoktur yeterki Rasulullah sallallahu aleyhi ve selemden veya sahabilerden rivayet edilmiş sahih bilgiler olsun. Beşincisi her hangi bir isteğinize uygun bir duayı araştırıp bulduğunuzda mutlaka manasına bakın yazılı değilse ve manayı bilmiyorsanız asla okumayın forumlarda o konu altında yazılan okudum iyi geldi vs. sözlere itibar etmeyin. Eğer manası belliyse mutlaka dinin hükümlerine ters düşen ifadelerin olup olmadığına bakın. Mesela Senin üzerine yemin olsunki Eba Nuh (cin Padişahıdır) şu işimi yap vs. sakın okumayın. Veya sihirlerin bozulmasında büyülerin iptallerinde verilen uygulamalarda dinin hükmüne aykırı olanları varsa sakın yapmayın. Mesela papaz büyüsünün iptali için işte şu şu ayetleri tersden hoca okuyacak üzerine bu okuma esnasında cinsi ilişkiye gireceksiniz vs. gibi saçma sapan küfre düşürecek şeyler sakın aldanmayın. Altıncısı diyelim sıkıntılarınız var gittiniz bir cinciye medyuma vs. size dediki cinler size musallat olmuşlar. Kurtulman için bir kara tavuk veya horoz kesmen kurban etmen isteniyor onun kanıylada sana bir şeyler yazılacak vs. sakın bunları uygulamaya kalmayın. Bilinki böyle bir istekte bulunan kesinlikle şeytani guruplardır sizi günaha sokabilmek küfre düşürebilmek için hem cinci hocayı hemde sizi kandırıyorlar. Allahın adının haricinde hiçbir şey için kurban yoktur kaldıki kurban edilecek hayvanlarda bellidir. Üstelik yazılacak olan ayetler dualar dinen necaset ve haram olan kanla yazılacaktır. Dikkat edin aldanmayın. Yedincisi sanalda güvenilir olmayan yerlerdeki bilgilere itibar etmeyin oralardaki bakımlara kanmayın heleki sizlerden bakımlarda kişisel bilgileriniz isteniyorsa asla vermeyin. Sekizincisi mutlaka sıkıntılarınızda ilk olarak kuran ve sünnette bildirilmiş uygulamaları öğrenin ve onları yapmakla meşgul olun. Bulma imkanınız yoksa güvenilir takva ehli insanlara sorun öğrenin. Dokuzuncusu mendel, astral tarot biyo enirji ile çhakra açma çalışmalarına bu tarz doğu mistizminden günümüze gelmiş özünde dine aykırı olan ve arka planda şeytanların olduğu günümüzde süslü gösterilen bilgilerine kanmayın ve yapmaya kalkmayın. Hele hele belli bir ilmi birikimi ve maneviyatı olmayanlar uzak dursunlar. Bunların eğitimleri içerisinde sizlere telkin edilen bir çok bilgi dinin akait hükümlerine aykırıdır. Onuncusu normal hayatınız da gittiğiniz yerlerde, işinizde evinizde komşu oturmalarında vs. yiyip içeceğiniz her şeyi eğer sizler hazırlıyorsanız mutlaka abdestli olarak ve fatiha ayetelkürsi ihlas felak ve nas okuyarak hazırlayın. Siz değil de başkaları hazırlamışsa mutlaka abdestli ve Fatiha ayetelkürsi ihlas felak nas okuyarak yiyin ve için sadece besmelenin yeterli olacağına aldanmayın. Dinen haram olan ve şüpheli olan her türlü yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Onbirincisi günlük hayatta evinizde veya etrafınızda muska vefk vs. yazılar bulduğunuzda hemen paniklemeyin. Ayetelkürsi okuyarak muskayı yazıyı açın eğer açma esnasında sizde esneme gibi haller olursa bilinki muska ve yapılan yazı işleme girmiş bir muskadır bir miktar sirkeye ayetelkürsi okuyarak koyun ve temiz bir yere ayetelkürsi okuyarak gömün sirkeyide oraya üstüne dökün. Eğer normal düz Arapça yazılarsa karışık yazılar değilse veya vefk tılsım gibi şekilli değilse bu muskayı bir miktar suyada okuyarak koyup bir miktar beklettikten sonra gömersiniz. Veya akar suya bırakabilirsiniz Eğer okunmuş sıvı türü şeylerse mümkünse akarsulara dökmeye çalışın okuyarak. Eğer açarken esneme türü haller olmazsa muhtemel etkisi olmayan bir muskadır yine de yukardaki şeyleri tedbir amaçlı yapın. On ikincisi evlerinizde yağ benzeri bilmediğiniz nesnelerle karşılaştığınızda kapılarda odalarda vs. sirkeli su ile ayetelkürsi 21 adet tekvir suresi 1 adet felak nas okuyarak o bölgeleri silin ve suyu temiz bir yere dökün lavaboya vs. dökmeyin. On üçüncüsü günümüzde çok yaygın hale gelen üzerleri Esma-i ilahilerle yazılı yüzükler kolyeler vs. bunların eğer muhafazası yoksa bunları çıkartmadan tuvalete ve banyoya girmeyin. Ve mümkünse abdestsiz taşımayın. Cünüplük durumlarında mutlaka çıkartın. On dördüncü her gün ister sıkıntılarınız olsun ister olmasın mutlaka evinizden çıkarken ve akşam döndüğünüzde evinize girdiğinizde ve yatacağınız zamanlar Efendimiz s.a.v den bildirilen duaları okumaya gayret edin. On beşinci çamaşırlarınızı topladığınızda kontrol edin eğer asarken sağlam olduğu halde toplarken bazı yerleri kesilmiş elbiseler görürseniz o elbiseyi gömün. Veya size sihir büyü yapıldığını öğrendiğinizde veya yapılma endişesi içerisinde olduğunuzda sabah ve akşam ayetel kürsi 11 adet felak nas 3 adet okumaya çalışın eğer namaz kılıyorsanız namazlarınızın akabinde bu sureleri okumaya devam edin hatta mümkünse sihir büyüye karşı ayetleri okuyun Ve akşamları özellikle yatarken hıfz ayetlerini okumayı ihmal etmeyin. Evet örnekleri çoğaltmak mümkündür ama bu kadarla kifayet ediyoruz. Son olarak buraya kadar yazdıklarımıza riayet ederseniz ve kuranın ilimlerini öğrenirseniz Rabbimin izniyle kurana aykırı dine aykırı hareket etmemiş olursunuz ve şerlerden korunmuş olursunuz. Rabbim teala şeytanlardan ve şeytanlaşmış olanların şerlerinden sizleri ve bizi muhafaza eylesin.Allahu alem bissavab

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Kim ahiret mahsulü isterse onun ürünlerini fazla fazla artırırız. Kim de sırf dünya menfaati isterse ona da ondan veririz, ama ahirette onun hiç nasibi olmaz. (Şûrâ suresi, 20).”
Sizin Havas İlminizin virdine cevaben...

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Bir şeyi öğretecekseniz insanlara hakkı ile öğretin yarım yamalak değil. Bahse girerim üstteki ayet'i kerimeden habersiz dünyevi menfaat için Esma çeken arkadaşlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yazınızda önerdiğiniz bilgilerin büyük kısmında havas Önerileri olması da ayrı ironik oldu. Sizin için olan önerileri bile kaldırayamayacak yüksek ego ile tavsiye adı altında hala uygunsuz üslunuza davam ediyorsunuz. Tasavvuf eğitimine gerçekten ihtiyacınız var umarım alırsınız. Bilmeden fikir sahibi olmak asıl ön yargıdır.

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Allah rızası için şu yetkilerinizi hayıra yönelik kullanın. Yorumumu kaldırdınız da ne oldu arkadaş. :) Allah'aısmarladık kardeşlerim, kendinize dikkat edin.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kaldırılmış bir yorumunuz bulunmuyor. Kopyala yapıştır yaparken yazı rengine dikkat etmediğiniz için siyah çıkmış, yazı renginiz görünebilir hale getirildi. Hala Harika bir üslubunuz var sizi tebrik ediyorum.

HavasTalebesi

Kayıtlı Üye
Sizede nasip eder inşaAllah Tasavvuf ilmini Allah'u Tealâ. Her insanın ihtiyacı var bu ilme, ama sizin gibi insanların birazcık daha fazla ihtiyacı var. Konuyu uzatmaya gerek yok, bir de kusura bakmayın yorumum silindi zannettim binaenaleyh bundan dolayı üstte öyle bir yorum yaptım. Sağlıcak ile kalın ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...