Aşk Acısı ve Enerji Düşüşü

• Konbuyu başlatan Üye silindi 56746
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim lütfen."Bu acıdan kurtulamazsın git onunla barış" tarzı sözler tramvanın içindeki insanı çıkmaza sokar ve psikolojisini bozmanın yanında kendi gibi bir insanın oyuncağı olmasına zemin hazırlar.Enerji dediğimiz şey elimiz alıp sıkıntımız geçince kenara attığımız bir stres topu değildir madde gibi hatta maddeden bile daha çok gerçektir.Bu sitede anlatılan nice bilgiler (çakralar,auralar,enerji akışları,hastalıkların psikolojik sebepleri,alternatif terapiler vb.) hep bu gerçeği anlatabilmek içindir.Klasik bir forum sitesi değildir burası.Ama hayatın her alanında olduğu gibi bu alandada bu bilgileri alan var alamayan var alıp içselleştiren var içselleştiremeyen var.Böyle iddialı bir cümle kurabilmeniz için tabiri caizse bu konuda üstad olmanız gerekir ki olsaydınız zaten böyle bir cümle de kurmazdınız.İfadelerimizi kullanırken bazen kılı kırk yararak düşünmek lazım.İyi forumlar.
Emin olun ben sizin burda söylediyiniz tüm terapilerden geçmiş biriyim. Sonuncu yaptığım "Sahaja Yoga" ydı ki çok memnun kaldım ancak, o bile beni aşık olduğum adama götürdü. Bilirsiniz her kesi aff etme konusu orda da geçiyor. İçimde sizin dediyiniz "UNUTTUĞUM" aşkım hanı enerji diyorsunuz ya öyle bir yükseldi ki kendimi tanıyamaz oldum. Peki bunun anlamı ne sizce? Ben tecrübe etdiklerimi söylüyorum sevgili Yare i. Netden okuduklarımı deyil. Ve ayrıca bu konularda da yeni biri deyilim. Eğer konuyu açan arkadaşın geç olmadan barışma ve geri dönme, özür dileme şansı varsa geç olmadan yapsın diye gerçeyi söyledim. Eyer çok tutkulu, derin bir aşksa... Yoksa yıllar sonra pişman olup üzülmesin diye... Ancak tabii kendi bilir aşkının ne derecede olduğunu. İnşallah, Allah yardımcısı olsun.

gizemlidrn

Kayıtlı Üye
Kim ne derse desin cidden aşk ya enerjiyi düşürür yada yükseltir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Emin olun ben sizin burda söylediyiniz tüm terapilerden geçmiş biriyim. Sonuncu yaptığım "Sahaja Yoga" ydı ki çok memnun kaldım ancak, o bile beni aşık olduğum adama götürdü. Bilirsiniz her kesi aff etme konusu orda da geçiyor. İçimde sizin dediyiniz "UNUTTUĞUM" aşkım hanı enerji diyorsunuz ya öyle bir yükseldi ki kendimi tanıyamaz oldum. Peki bunun anlamı ne sizce? Ben tecrübe etdiklerimi söylüyorum sevgili Yare i. Netden okuduklarımı deyil. Ve ayrıca bu konularda da yeni biri deyilim. Eğer konuyu açan arkadaşın geç olmadan barışma ve geri dönme, özür dileme şansı varsa geç olmadan yapsın diye gerçeyi söyledim. Eyer çok tutkulu, derin bir aşksa... Yoksa yıllar sonra pişman olup üzülmesin diye... Ancak tabii kendi bilir aşkının ne derecede olduğunu. İnşallah, Allah yardımcısı olsun.
Yoga ile ilgilenmediğim için ona birşey diyemeyeceğim.Ancak unutulmayan aşk acısı ciddi bir problemdir ve biraz bilinçaltı düzeyince ele alınır yoga burada geçersiz kalır.Bazen aşk acısı denilen şeyin altında insan bağımlılığı vardır o insan bağımlılığının altındada çok başka sebepler vardır.Yani zincirleme olarak birbirine bağlı bir sorunlar silsilesi olabilir.Bu durumdada yoganın bu soruna derman olmaması çok doğaldır.Yaşanılan klasik aşk acısında dedikleriniz yardımcı olabilir elbette ancak sorun bununla çözülemicek gibiyse kişide herşeyden önce derin bir analiz gerektirir.Doğru teknik ve doğru yöntemle kişiye müdahale edildiğinde unutulmayacak kimse yoktur.Affetmek kavramına gelicek olursak bu kavram genel olarak sadece bizim ile alakalıdır bizim içsel yolculuğumuz ile alakalıdır.Mesela aldatılma gibi bir tramva ile biten bir ilişki için konuşucak olursak klasik anlamda ki affetme çalışmaları pek işe yaramayacaktır.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Aşk acısı konusunda masterımı tamamlayıp doktorayı yarıda bırakmış birisi olarak ben anlatayım. Sosyal medya kullanma. Haber alma. Ortak arkadaşları sil. Ondan haber almak kötü etkiler. hiç var olmamış gibi olman gerekir. Kendini asla sokaklara salma. Evde dil öğren. Ben evden çıkmadığım 8 ayda hintçe öğrendim. Bunlar dışında kesinlikle ve kesinlikle riyazete gir. Bazı gıdaların mesela etin karakterine neler yaptığını bilseydin yiyemezdin. Riyazetten çıktıktan sonra istersen vejeteryan olabilirsin ama riyazet sana çok iyi gelecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...