Basit Bir Farkedilme Uygulaması

destina

Kayıtlı Üye
tag.png
Şirin ve sempatik Görünmek İçin Enokyan Dili (Melek Dili) adlı duayla aynıdır bu arkadaşlar.

Hayalet

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar enokyon dili hakında bende kısa bir araştırma yaptım. Ne derece doğrudur bilmiyorum fakat...
Sizlerde okumaya başlamadan önce bir araştırma yapın derim ben. Evet bu bir melek dili enokyan, bu dili kullanırken zaten öncelikle Allah'tan yardım isteniyor sonra da hizmetkarları olan meleklerden. Siz bu anahtarları okumadan önce, Allah'tan yardım isteyerek okumaya başlayın.

Bir örnek vereceğim, bu sitede gördüğüm kadarıyla hepimiz inançlı insanlarız. Bir hacetimizin olması için Allah'a dua ederiz ve büyük insanların mezarlarını ziyaret ederiz.
Eyüp Sultan hazretleri gibi. Ziyarete gittiğimzde ne yaparız? Önce Allah'tan isteriz. O büyük insanlar da bizim için Allah'a dua ederler. Bir vasıtadırlar.
Türbeleri ziyaret ederek, direk o kişiden yardım ummak, Allah'a şirk koşmaktan başka bir şey değildir. Önce Allah'tan sonra vasıtası olan meleklerden yardım diliyerek dua edelim. Dua ve istekleriniz iyi yönde olduğu sürece bir günah teşkil edeceğini mantıken sanmıyorum.

Bu sebeple Enokyan anahtarlarını okurken, önce Allah'tan daha sonra meleklerden dileyin. Bazen dua ederken; Allahım ne olur benim şu duamı peygamberimizin yüzüsuyu hürmetine kabul eyle, dediğimiz olmuyor mu?
Enokyan anahtarları da sanırım böyle bir iyimser gerçek.

Araştırma yapın arkadaşlar, sağlam bilgilere ulaştıktan sonra enokyan dualarına başlayın bence, Allah korusun başka güçlere esir olbilirsiniz.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Eyüp Sultan hazretleri gibi. Ziyarete gittiğimzde ne yaparız? Önce Allah'tan isteriz. O büyük insanlar da bizim için Allah'a dua ederler. Bir vasıtadırlar.
Türbeleri ziyaret ederek, direk o kişiden yardım ummak, Allah'a şirk koşmaktan başka bir şey değildir. Önce Allah'tan sonra vasıtası olan meleklerden yardım diliyerek dua edelim. Dua ve istekleriniz iyi yönde olduğu sürece bir günah teşkil edeceğini mantıken sanmıyorum.

Allah Peygamberleriyle iletişim kurarken bile Meleklerini kullanırmış (Cebrail Aleyhisselamı). Türbelerdeki kişilerden bir yardım istemiyoruz zaten onlar sadece aracılık eden yüksek enerjili kişiler. Oralar aslında enerjinin toplantığı çok yüksek frekanslı enerji kapıları.

Osho'nun Gizemli Sırlar Açıklanmamış Gerçekler kitabında Haç mekanlarını Simyası diye bir bölüm vardır. Orada bu konudan güzel bahseder.
"...Hac mekânları yaratmanın tek nedeni, herkesin içsel yolculuğuna kolaylıkla başlayabilmesini sağlamak için, bilinçli enerjilerle yüklü güçlü alanlar yaratma deneyleri yapmaktı.

Bir tekneyi yürütebilmenin iki yolu vardır. Bunlardan biri yelkenleri doğru zamanda, rüzgar doğrultusunda açmak ve kürekleri kullanmak; diğeri ise yelkenleri kapalı tutup küreklerden faydalanmaktır. Hac mekânları bilinç ırmaklarının kendiliğinden aktığı yerlerdir: Senin yapman gereken tek şey bilinç yelkenlerini açarak bu akımın ortasında durmak ve ileri doğru yolculuğuna başlamaktır.

Böyle yerlerde diğer yerlere ve kendi başına kat edeceğine oranla çok daha kolay ve çabuk yol alman mümkün olacaktır. Başka bir yerde fark etmeden negatif bir yere ulaşabilir ve yelkenlerini yanlış yöne doğru açarak varmak istediğin noktadan daha da uzak düşebilir ve kaybolabilirsin.

Örneğin olumsuz duygularla dolu — söz gelişi kasapların bütün gün hayvan kestiği — bir yerde oturmuş meditasyon yapıyorsan zihninde büyük bir mücadele ve çatışma oluşabilir. Meditasyon yaparken oldukça alıcı, açık ve savunmasız bir hale gelirsin; bu yüzden o sırada etrafında olup bitmekte olan ne varsa sana geçebilir. Bu nedenle meditasyon yaparken her zaman seni yanlış bir yere götürmeyecek bir yer seçmen gerekir. Meditasyon sırasında rahatsız edici duygular hissettiğinde veya sükûneti yakalamakta zorlandığında bulunduğun yeri değiştir. Kişi hapishanede bile meditasyon yapabilir ancak bunun için çok sağlam bir kişilik gerekir. Hapishanede meditasyon yapmana yardımcı olacak farklı yöntemler vardır; negatif güçlerin giremeyeceği bir sınır çizgisi yaratman gerekir..."

Kitapta ayrıca türbeler, kutsal yerlerin enerjilerinin yükselerek dilek kapısı vazifesi görmesi, hastaların iyileşmesi için vesile olmalarına da değinilmiştir ve konu bence güzel anlatılmıştır. Kitabı öneririm.
Syg. & Svg.
:Angel_anim:

Hayalet

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim gizlimabetperisi, bazı noktalarda benim yazmadıklarıma değinmişsiniz.
Tıpkı duaların gücüne (enerjisine) inandığımız gibi..
Sevgi dileklerimle...

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Sekiz yıldır ingilizce ile uğraşıyorum ama thou walketh vs kelimeleri ilk defa gördüm.İngilizcesini çevirirseniz bizleri aydınlatırsınız.

''thou'' eski İngilizce'de ''thee'' yani sen kelimesinin çoğul halidir.
Buradaki ''thou walketh'';size yürüdük,ilerledik,yöneldik anlamındadır.

Be friendly unto me, for I am the same!, the
true worshipper of the highest and ineffable King of Hell!

Bana karşı arkadaşça olun!Çünkü sizle aynıyım!
cehennemin kralının en yüksek ve güçlü tapanıyım..

Son iki cümlenin çevirisi budur,ne yani şimdi şeytana mı yalvarılıyor?Mary sen bu İngilizce çeviriyi nereden buldun o Enokyan metni hakkında?Kaynak gösterir misin lütfen.Bak insanlar bunun ne olduğunu merak ediyorlar ve bu konu muaallak kalmasın lütfen.Kimse durduk yerde şeytana yalvarıyormuşuz meğer biz,bu sitede şeytana yalvartan dualar yayınlanıyor demesin!Oldu mu sevgili MARY!!

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
Ibranilerden öğrenilen Celestial ve Enochian Alfabelerine ayrıca "Melek Alfabeleri" de denir. Isa'nın öldüğü eski zamanlarda araştırmacılar Melek Hükümdarlıkları üzerinde ciddi çalışmalar yapmaya başladılar. O zamanlar Hristiyanlık ve din çok ciddi konulardı. Hükümdarlar kimin din hakkında bilgi verip konuşabileceği ve kimin konuşamayacağı üzerine sıkı kurallar koymuşlardı. Bu araştırmacılar gibi yasal olmayan yollardan çalışmalar yapmak hükümet tarafından kötü cezalara çarptırılıyordu.

Bu alfabelerin ibranilerin alfabeleri degiştirilerek meydana getirildiği ve kutsal melek ve Tanrı sembolleri içerdiği belirtilmiştir.

Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir. Bu sistem onlara (teorik olarak) bedensiz varlıklar tarafından tebliğ edilmişti. (Tabii ki her ikisi de dindar veya en azından inançlı Hıristiyan olduklarından) bu varlıkları melek diye tanımladılar. Bu sistem, böyle kısa bir mektupta anlatmak için fazla kapsamlıdır. Hatta, Dee ve Kelley’nin sandıklarından çok daha kapsamlı (örneğin, Büyük Elemanlar Tablosu evrenin altı boyutlu bir şemasıdır. Dee ve Kelley’nin bunu idrak ettiklerini hiç sanmıyorum. Üç boyutun ötesini içerecek geometrik çalışmaların o devirlerde geliştiğini zannetmiyorum). Son asrın sonlarında, bazı Golden Dawn (Altın Şafak Cemiyeti) üyeleri tarafından bu konuda önemli çalışmalar yapıldı (özellikle McGregor Mathers ve Aleister Crowley). Bu sistemin evren görüşü şöyledir, fiziksel evren iki yöne aynı anda hareket eden dört boyutlu bir hiperküredir (Dördüncü boyutta hareket eden bir Einstein evrenini düşünürseniz - sanırım buna zaman benzeri hareket diyorlar- iyi bir benzetme olur.) Hiperküre elemanlara ve alt elemanlara bölünmüştür (Golden Dawn revizyonunda harfleri ve başka sembolik sistemleri içine yerleştirdiler), bunlar da ayrıca bölünür, dolayısıyla bütünün her biriminin içerdiği güç istenildiğinde belirli veya genel olabiliyor.

bu yazılanlar çeşitli türkçe sitelerden alıntıdır. araştırmalarımda bunu buldum. ayrıca her cümleden sonra teşekkür etmek gerekiyormuş.

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Gayet açık...
Şeytan için yapılan bir dua.
Melek dili adı altında verilen bu tür dua lardan uzak durun derim
Şeytan boş yere yardım etmez
Adminlerden biri satanizm adı altında bir bölüm açarsa hiç olmazsa bilmeden şeytana kimse dua etmez...

kar tanesi

Kayıtlı Üye
cehennemin kralınının en yüksek tapanıyım ne demek yani şeytani bişey ozaman bu peki bunun türkçesini yani anlamını tamamen yazamazmısınız

xesim

Kayıtlı Üye
açıkçası kendi dilimden başka bir dille yakarmayı uygun görmüyorum.:):)

Oddie

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler eğer işe yarayacağına emin olursanız işe yarar arkadaşlar

podul

Kayıtlı Üye
okurken tam olarak odaklanıp,inanmak lazım.

edward

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bunu başka bir sitede görmüştüm. evet melek dili ama şeytana dua ediyorsun. Hiç denemeyin bence, Tam hatırlamıyorum ama içlerinden birinin anlamı "Ben cehennemin kralının en büyük tapanıyım" diye bir anlam var. lütfen iyice araştırmadan yapmayalım. söylenenlere göre bunu okuyunca gün boyu şirin görünüyormuşsun.şirin görüneyim derken iman gidebilir.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Enokyanın islami bir uygulama olmadığı barizdir zaten. Ayrıca kişilerin inançları kendilerini ilgilendirir. Siz iman ediyorsunuz diye herkesi kendiniz gibi beklemeyin.
Sitemizde müslümanlar, hristiyanlar, yahudiler yok sadece. Paganistler, ateistler, satanistler... Birçok inanışa hitap ediyoruz burada.

edward

Kayıtlı Üye
sadece bunu yapanlara küçük bir uyarı olarak hatırlatmak istedim herkes inanışta serbest ama her uygulamaya araştırmadan kişiye uygunmudur diye bir göz atmak lazım sonuçta herkes satanist veya ateist değil

nuast

Kayıtlı Üye
edward sana katılıyorum arkadaşım.tamam her dinden insanlar var tabiki kişilerin inançları kendilerini ilgilendirir.
mortho sana diyorum bu siteye girdim aradığım herşey var bunun için tebrik ederim ama kendine gel derim çünki burda ben şeytana tapmak istemem o yüzden kim ne yazıyosa bunun açıklamasını yapmak zorunda.
ozaman bu sitede insanlara yardım bilgilendirme değilde başka bişeylerin içine sürükleniyor düşüncesi yaratır herkeze.açıkçası ben bu düşünceye kapıldım şimdi.....

mortho bu siteye nasıl güvenmemiz gerek söylermisin.
gerçekten rahatsız oldum eğer bizler şeytana taptırılmaya çalışıyosak dürüstçe söyle.eğer doğru işler yapıyosanız ki öyle olmasını dilerdim bana neye yalvardığımı belirtmeniz gerek.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Yahu arkadaşlar göz var akıl var. Bakın hangi başlık altında olduğunuza! Maji Okulu Batı... Cadılık enokyan vesaire bir araştırın bakalım bu başlık altında bu konular nedir. Hepsi yazıyor. Araştırmadan ezbere saçma sapan yazılar yazmayın! Öğrenin bilgi edinin. Ne demek şeytana taptırılmak vesaire? Burada her dinden ve her görüşten konular var. İslami site yahut pagan sitesi yahut ateistlere özel site değil burası. Okumadan içeriklere bakmadan böyle saçma mesajlar yazmayın rica ediyoruz!!
Ayrıca nuast rahatsız olduysanız gelmeyin bu kadar basit. Kimseyi burada zorla tutmuyoruz... Rahatsızsanız hemen üyeliğinizi iptal edebilirim.

true_blood

Kayıtlı Üye
kısacası hergun tekrardan okunması gerekiyormus aslında guzel 3 defa inanarak okuyacagız ve bunu istedigimiz zaman tekrarlayabiliriz sonucta birgunluk suresi var deneyelim bakalım farkedilecekmiyiz :D merakla bekliyorum

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Yahu arkadaşlar göz var akıl var. Bakın hangi başlık altında olduğunuza! Maji Okulu Batı... Cadılık enokyan vesaire bir araştırın bakalım bu başlık altında bu konular nedir. Hepsi yazıyor. Araştırmadan ezbere saçma sapan yazılar yazmayın! Öğrenin bilgi edinin. Ne demek şeytana taptırılmak vesaire? Burada her dinden ve her görüşten konular var. İslami site yahut pagan sitesi yahut ateistlere özel site değil burası. Okumadan içeriklere bakmadan böyle saçma mesajlar yazmayın rica ediyoruz!!
Ayrıca nuast rahatsız olduysanız gelmeyin bu kadar basit. Kimseyi burada zorla tutmuyoruz... Rahatsızsanız hemen üyeliğinizi iptal edebilirim.
Konunun Cadılık veya batı majisi adı altında olması şeytan a yapılan yalvarışı göstermez. Acaba kaç kişi şeytana bu duayı söylerken taptığını anladı..
Tabi ki burda satanistler de onların duaları da olacak. Ama bunları yazarken altına belirtilmesi gerekiyor. Yeter ki yazının altına bu bir satanist duasıdır yazın sonra ne vaatler verirseniz verin.. Zaten başlık farkedilme duası değil mi önce farkı yazarken belli olsun... Yazıların altına referanslar yazılması gerekmiyor mu? BU yazının altına alınan referans kaynağı bilindiği halde neden yazılmıyor?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Konunun Cadılık veya batı majisi adı altında olması şeytan a yapılan yalvarışı göstermez. Acaba kaç kişi şeytana bu duayı söylerken taptığını anladı..

Eğer kişiler her gördüğü şeyi anlamadan, bilmeden, araştırmadan, direk yapıyorsa yorum yapamayacağım. Yok öyle değilse enokyanı azıcık olsun araştıran kişiler nasıl bir sistem olduğunu anlarlardı. Sitemizde de bir çok başlık altında alfabeyi ortaya koyanların koyu hristiyanlar olduğundan alfabeyi sunan varlıkları melek olarak nitelendirdiği, aslında o varlıkların melek olmadığı görüşü açıkça yazılmıştır.

Tabi ki burda satanistler de onların duaları da olacak. Ama bunları yazarken altına belirtilmesi gerekiyor. Yeter ki yazının altına bu bir satanist duasıdır yazın sonra ne vaatler verirseniz verin.. Zaten başlık farkedilme duası değil mi önce farkı yazarken belli olsun...

İslami bir duanın altına "Satanistlerin dikkatine: Bu islami bir duadır lütfen siz yapmayın." yazma gereksinimi duymadığımız gibi enokyan uygulamalarının altına da " Ey müslümanlar, bakın bunlar satanistik öğeler içerir. Aman ha yapmayın." yazma gereksinimi duymadık.

Kime ne vaadetmişiz? Anlayamadım.

Yazıların altına referanslar yazılması gerekmiyor mu? BU yazının altına alınan referans kaynağı bilindiği halde neden yazılmıyor?

Kaynağını öğrenmek amacı ile üyemize özel mesaj atabilirsiniz. Şahsen ben bilmiyorum kaynağını. Üyemiz de 2009 nisan ayından beri aktif olmadığından cevap alabileceğinizi sanmıyorum.

Başka sorunuz ?