Evim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Diorshank

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba.
benim sorum oturduğum ev ile alakalı olacaktı. kısaca bahsetmem gerekirse evimde hiç bereket yok. ve hiç bir şekilde temizlenemeyen ve oldukça havasız, kötü bir kokusu var. 4. kattayım her gün ev temizliyorum ve havalandırıyorum fakat hiç bir şekilde fayda etmiyor. Duyduğuma göre senden önce yaşayan kişinin enerjisi duvarlarda kalırmış. bunların enerjiyle bir ilgisi oldugunu sanmıyorum fakat eve gelen herkese bir yorgunluk ve halsizlik çöktüğü doğru. evime gelen herkes çok uyuyor, garip rüyalar görüyor ve uyanmakta güçlük çekiyor.

nedeni ne olabilir size sormak istedim.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Evde rutubet varsa ne kadar temiz olursa olsun kötü kokuyu gidermez. Onun dışında eski ve kullanılmayan eşyaları evden atın. Giymediğiniz, küçülmüş elbiseler keza.. Evde çöp bulundurmamaya özen gösterin. Mümkünse eşyaların yerlerini değiştirin, ev güneş almıyorsa bu anlattıklarınıza büyük bir sebep de budur. Evi dağınık tutmayın, dolaplarınız, çekyatların altı düzenli olsun.
Evde adaçayı tütsüsü yakın. Temizlik yaptığınız suya da bir miktar sirke dökebilirsiniz.
Birçok sebep olabilir bu bereketsizliğe, ayrıntılı konuşmak icin ayrıntılı bilgi veya bakım gerekir.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Taşındığım son evde yaşlı bir cift yaşıyordu, evin hanımı kanser hastasıydı. Eve girmeden her yeri bembeyaz boyattım. Banada şart bence. Taşındıktan sonra adaçayı tütsüsü ve sirkeli su ile temizlik yaptım. Ara ara tekrarlıyorum. Tavsiye ederim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Eski evlerde bu tip durumların olasılığı daha fazla.Yaşanmışlığın bıraktığı enerjinin önemli sebeplerden biri olduğunu düşünüyorum.Düşünsenize;sizden önce iki ailenin yaşadığını varsayalım.Onların o mekânın sınırları dahilinde,neler yaşadıklarını bilmemiz mümkün değil.Belki olumsuz olayların ağırlıkta olduğu,yalan ve riyânın kol gezdiği bir hayatları vardı bilemeyiz.
Taşınmakta her zaman mümkün olmadığından denildiği gibi tütsünüzü yapın.Yalnız adaçayı yaprağı tütsüsünü evde mutlaka her odanın köşelerine tutarak gezdirin.Buna üzerlik tohumunuda ekleyin.
Eve gelen herkese ağırlık çökmesi,uyanmadaki zorluk evde ağırlık olduğunu ya da nazar olduğunu gösterir.Felak ve Nas surelerini her gün okuyun.O ağırlığı kaldırır evin üzerinden.Yazılanları bir süre deneyin ve gözlemleyin.Değişiklik olmazsa dilerseniz bakım yaptırırsıniź.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Muhtemelen geopatik stres alanına maruz kalıyor bina. Bunun dışında evde duvar kağıdı var mı? Ayrıca tavanda bulunan hava boşluğu var mı banyo veya tuvalette (delikli kompozitle kapatılan biçimde)? Ev kaç yıllık?

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Sevgili Selenit çözüm sıfır ev değil, iyi yalıtımlı bir ev.. yoksa sürekli yeşeren duvarları silmek zorunda kalırsınız, bizim gibi :''') :|

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili Selenit çözüm sıfır ev değil, iyi yalıtımlı bir ev.. yoksa sürekli yeşeren duvarları silmek zorunda kalırsınız, bizim gibi :''') :|
Yukarıda üyeye sorduğum duvar kağıdı sorusu bununla ilgili. Duvarlarda oluşan küf insan sağlığı için aşırı tehlike arz eder. Bu konuda çok ciddi araştırmalar var. Duvarınızda üreyenler beyninizi dahi etkileyebilir. Önlem almak zorundasınız ya da o evden çıkmalısınız.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Duvarlarda küf görünmüyor hatta gayet gıcır gıcır duruyor boyası. Fakat şu anda bile gelen bir koku var özellikle banyo ve mutfaktan geliyor hiç bir temizleyici ürün geçirmiyor. Birde evin tesisatı dışında da boğuk bir havası var sanki benden önceki tüm kiracılar odun kömür yakmışlarda eve sinmiş gibi.
Tamam muhakkak tesisat çevresinde ve hatta iç tarafta küflenme vardır, gözden kaçabilir. Temizleyici ürünler çözüm değil. Duvarlarda kılcal çatlaklar arasında oluşup ürerler ve hatta koloni ne kadar büyürse jelimsi yosunsu yapı, yeşil-siyah-sarı gibi renkler alır. Biraz uzun sürer bir kaç gün. En iyi çözüm ise yalıtım. Eğer mesele komşunun evinden veya dış borulardan kaynaklıysa ona göre önlem alınmalı.

Vengaence

Kayıtlı Üye
Chillouta katılıyorum. Küf de bir çeşit mantardır ve havaya yaysığı sporlarla yayılma gösterir. Bu tür ortamlarda özellikle uyuyan kişiler sürekli olarak bu sporlara maruz kalınca çoğunlukla çeşitli solunum yolu hastalıklarına kurban gidiyorlar.
Bunun yanı sıra şöyle bir örnek vereyim. Bir odaya girdiğimizde o odada tartışma olmuşsa anlarız. Çünkü bu tartışmanın enerjisi hala o mekandadır. Aynı şekilde diğer arkadaşların da dediği gibi eğer o evde kalan kişiler kavgacı, riyakar, mutsuz insanlarsa yaydıkları enerji o evle bütünleşmiş olabilir.
Bir de insanların uykusunun gelme sebebi ortamın havasız olması olabilir. Havasız yerlerde vücut yeterince oksijen alamayıca çok daha hızlı yoruluyor.

Diorshank

Kayıtlı Üye
Evde rutubet varsa ne kadar temiz olursa olsun kötü kokuyu gidermez. Onun dışında eski ve kullanılmayan eşyaları evden atın. Giymediğiniz, küçülmüş elbiseler keza.. Evde çöp bulundurmamaya özen gösterin. Mümkünse eşyaların yerlerini değiştirin, ev güneş almıyorsa bu anlattıklarınıza büyük bir sebep de budur. Evi dağınık tutmayın, dolaplarınız, çekyatların altı düzenli olsun.
Evde adaçayı tütsüsü yakın. Temizlik yaptığınız suya da bir miktar sirke dökebilirsiniz.
Birçok sebep olabilir bu bereketsizliğe, ayrıntılı konuşmak icin ayrıntılı bilgi veya bakım gerekir.

ev rutubetli değil ve en üst katta olduğum içinde güzel güneş alıyor. Eşyaların yerlerini değiştirmeyi çok denedim fakat evin dar oluşundan dolayı yeniden eski haline getirmek zorunda kaldım. Aslı kötü kokudan nedenim daha çok hayvan dışkısı gibi kokması. Kokulu temizleyiciler de kullanıyorum ama gecesi yeniden kokmaya sabahı yeniden her yer toz olmaya başlıyor. Sanki 20 kişi yaşıyormuş gibi ev. Tütsüyü deneyeceğim.

Eski evlerde bu tip durumların olasılığı daha fazla.Yaşanmışlığın bıraktığı enerjinin önemli sebeplerden biri olduğunu düşünüyorum.Düşünsenize;sizden önce iki ailenin yaşadığını varsayalım.Onların o mekânın sınırları dahilinde,neler yaşadıklarını bilmemiz mümkün değil.Belki olumsuz olayların ağırlıkta olduğu,yalan ve riyânın kol gezdiği bir hayatları vardı bilemeyiz.
Taşınmakta her zaman mümkün olmadığından denildiği gibi tütsünüzü yapın.Yalnız adaçayı yaprağı tütsüsünü evde mutlaka her odanın köşelerine tutarak gezdirin.Buna üzerlik tohumunuda ekleyin.
Eve gelen herkese ağırlık çökmesi,uyanmadaki zorluk evde ağırlık olduğunu ya da nazar olduğunu gösterir.Felak ve Nas surelerini her gün okuyun.O ağırlığı kaldırır evin üzerinden.Yazılanları bir süre deneyin ve gözlemleyin.Değişiklik olmazsa dilerseniz bakım yaptırırsıniź.

evet bunları kesinlikle deneyeceğim, teşekkürler..

Lviv çok haklı. Şimdiki evizim 25 yıllık belki 30 emlakçı bize 15-16 yıllık demişti bizden önce her sene kiracı değişmiş ve 25-30 kiracı görmüş bu ev. Arap sabunu, deterjan, çamaşır suyu, tuzruhu ve her türlü güzel kokulu ürün denedim sonuçta bu eve girince gelen o koku hiç değişmedi. Duvarlar boyanmış biz taşınmadan hemen önce yine de bir değişiklik yok. Aklıma ruhani şeyler bile geldi pek çok arınma, adaçayı, sirkeyle temizleme hatta sirkeli suyla aptes almayı bile denedim. Kısmetse çözüm sıfır eve taşınmak. :) Özellikle iç kapılar ve gömme dolaplar bizim evdeki gibi ahşapsa sizde de baya bir kokuya sebep oluyor.

aslında bende direk taşınma taraftarıyım çünkü geçmişte musallatlık olayları yaşadık bununda etkisinin olabileceğini düşünüyorum fakat taşınmak için imkanım yok.

Muhtemelen geopatik stres alanına maruz kalıyor bina. Bunun dışında evde duvar kağıdı var mı? Ayrıca tavanda bulunan hava boşluğu var mı banyo veya tuvalette (delikli kompozitle kapatılan biçimde)? Ev kaç yıllık?

duvar kağıdı yok ve tavanda hava boşluklarıda yok ev 40 yıllık.

KuRt176

Kayıtlı Üye
Yaşanmışlık enerjisi bende olumsuz etki yarattığından genellikle ya çok oturulmamış ya da hiç oturulmamış inşaattan ev tutmuştum. Eski evlerde fiziki olarak fayda sağlayabilecek tek önerim Ozon makinesi olabilir. 100TL ile 300 TL arasında değişen fiyata sahip. 7 günde etkisini hissedebiliyorsunuz. 3 ay içinde de evde eskiye ait bir şey kalmayacağını umuyorum. Evde çocuk varsa da çok faydalı olacaktır. Makine işini görürken siz de diğer önerileri de yapabilirsiniz. Yerleşmiş küfler varsa eczanede de satılan dezenfektan spreyleri var. En pahalısı 80TL 1 kez sıkılınca 5 gün etkili oluyor. Hepsini bir arada kullanırsanız evin size göre uyumlanacağı kanısındayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...