Rahatlığım beni bile öldürecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zehter

Kayıtlı Üye
Merhabalar,bu zamanlar büyük sıkıntılar cekitorum.Beni gelecek sene üniversite sınavına girecek biri olarak düşünebilirsiniz.Fakat ailemden yani baba tarafından gelen bir rahatlığımız var ve pek inanmasam da etkisini bariz bir şekilde gördüğüm tembelligim var .Bu etkiler yüzünden üniversite sınavına pek çalışamıyorum ,çalışmak istesem bile olmuyor bu yüzden sizden yardım istiyorum çok kötü bir durumdayım psikolojik olarak ciddi bir aile baskısı yaşıyorum .Bana bu zihni açacak herhangi bir dua yazsanız veya bunun hakkında maji varsa onu yazmanızı istiyorum.Lütfen yardım edin.

Plasticcloud

Kayıtlı Üye
Merhaba, sana yardımcı olabilecek belki bir kaç tavsiyede bulunurum diye düşündüm. Böyle bir dönemden bende geçmiştim. Kendimle oturup, düşünmüştüm. İyice süzgeçten geçirmiştim. Yapabileceklerimi, yapamayacaklarımı. Daha sonra ailemi bir tarafa koymuştum. Bir şey yapabileceksem benim elimde olduğunu. Çalışmaya başlamıştım, dua etmiştim. Duadan kastım samimi bir şekilde inandıklarıma seslenmek. Güç istemek. Fakat bu sırada çalışmayı eksik etmedim. Özetle şunu demek istiyorum. Bir eylem sergilemiyorsan dua ile olması zor bir durum. Kendini karşına al, ne okumak istedğini yeteneğini göz önüne koyarak var olduğun, üzerine gitmek istediğin duruma yönel. Ben bunu yaparak başarmıştım. Umarım bu dönemi atlatırsın azizim.

Mithra

Kayıtlı Üye
Psikolojik birşey adı sorumsuzluk.Nedeni küçükken kendinizce başarılarınızın tebrik veya ödüllendirilmemesinden, çocuğa karşı bazı duygusal ihtiyaçların karşılanmamasından kaynaklanmakta.Bireyde buna karşı bir mekanizma geliştiriyor.Gerekli çözüm profesyonel yardım almak.Maji için, doktor kendi hastasına ameliyat için edavat vermez.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ah bu maji!Ne kadar kolay ve cazip görünüyor.Zihin açıklığından önce kişisel ataletin atılması gerek.
Zehir gibi olan bir zihin bile tembel bir bedende işe yaramaz.Gerçekten isteyince olur.Kendinize bir program yapın ve başlayın!Siz bir adım atın,ciddi,kararlı,gerçek bir adım.Bakın nasıl oluyor?Genlerdeki rahatlığın bir öneminin olmadığını siz de göreceksiniz.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
neden derse çalışman gerektiğinizi belirle, yani sınavı kazanamazsam ne olur? depresyona girersin bir yılın çöpe gider..herkes okur sen cahil kalırsın vs gibi gibi sebepler bul ve ne zaman çalışmaktan vazgeçecek olsan bu sebepler aklına gelsin. yani çalışmayı bıraktığın sırada neden başladığını düşün...sana kırbaç lazım... zihin açıcı için kuru üzüm ve ceviz öneririm her gün kesinlikle..yatmadan önce taze sıkılmış havuç suyu da içersen cilası olur. sabahları hiç zorlanmadan uyanırsın daha dikkatli olur hafızan...benim söyleyeceklerim bu kadar sihire büyüye ne gerek var şimdi.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Olumsuz uyaranlardan ziyade, olumlu dürtüler oluşturmanız sonucu daha iyi etkiler. Kendinize her hedef için gerekçeler oluşturun ancak hayal ürünü olmasın, kendinizi kandirmayin.
Spor, spor, spor.. Spora başlayın herşeyden önce. Nefes egzersizleriyle beraber.
Onun dışında bir psikolog desteği tedavi sürecini hızlandıracaktır.

durubilir

Banlı Kullanıcı
aile fertlerinin yapılarını bilemem ama az kendine öğrenerek yapmaya çalış.
matematikte her şeyin yeri var bende aynı sorunları yaşıyordum. son girdiğim sınavda matematikten17 net almıştım :) bu yola başladığımda 2 doğru anca yapıyordum hatta hiç bir şey bilmiyordum denklem çözmeyi bile bilmiyordum. merakını uyandırabilirsen senin için çok iyi olabileceğini düşünüyorum. ve ayrıca aile fertlerine bu sorunu anlatabilirsen ve senin için bir şeyler yapmak isterlerse iyi olabilir. hiç değilse moral ve motivasyon açısından.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir çokkere söylenmesine rağmen görmediğinizi varsayarak şunu söylemek istiyorum.Eğitim almamış ve profösyönel gözetiminde deneyim yaşamamışsanız maji kendi kendinize yapabileceğiniz birşey değil yarardan çok zarar verirsiniz kendinize zira bunun korunması arınması gibi bir çok meseleleri var.Ayrıca psikolojik bir mesele için maji düşünmemelisiniz bence.Size kendi kendinize yapabileceklerinize dair bir çalışma vereceğim.

Aşağı ok tekniği denilen bir çalışma biçimi var.Çok kısaca tarih etmek gerekirse önce sorununuzu ortaya koyuyorsunuz sonrasında ise o sorununuzun varlığına dair kendinize soru soruyorsunuz gelen cevaba göre tekrar soru soruyorsunuz.Vericek cevap bulamayana kadar böyle devam edin.Bu çalışma şikayetçi olduğunuz problemin köküne götürücektir sizi.Çoğu zaman durumunuzun ne olduğunu farketmeniz sorununuzu çözecektir ama siz her ihtimale karşı çıkan sonuca göre EFT çalışması yapın kendinize.

Zaferson

Banlı Kullanıcı
Sana sağlam bir osmanlı tokadı lazım. Yüzyıllardır Kültürümüzün bir parçası olan bir yöntem işlevselliğini günümüzde de korur.

Keira

Moderator
Sana sağlam bir osmanlı tokadı lazım. Yüzyıllardır Kültürümüzün bir parçası olan bir yöntem işlevselliğini günümüzde de korur.

Pardon siz kim oluyorsunuz da bu tarz bir yorum yazma hakkını kendinizde buluyorsunuz ? Site kurallarını okumadan yaptığınız yorumlardan ve hitabetinizdeki seviyesizlikten bize gına geldi. Size tavsiyem önce site kurallarını okumanız sonra da yorumlarınızı saygı çerçevesinde yapmanız. Bu size bu konuda son uyarımızdır. İyi forumlar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm, benim düşüncem dünya ile bağlarımızı temsil eden ve ayrıca para kazanma isteğimizi/hırsımızı etkileyen kök ve sakral çakranın normalden yavaş dönmesi bütün bunlara neden olabilir.

Weraline

Kayıtlı Üye
Sanırım bazen vücut enerjimizi gerekli alanlara sarf etmektedir zorlanıyoruz. Yanı ders çalışmak zorunda olduğunuz bilinci yerleşmiş, birazdan başlarım, yarın başlarım düşüncesi içinizde ,Hatta göğsünüzün tam ortasında rahatsız bir sıkıntı ile beynimizdeki düşünce " yapmalıyım ,çalışmalıyız" sesleri ile sizi bunalıma itecektir kadar farkındalık yaratıyor.Ama siz fiziksel olarak bu farkı daligi ifa edecek enerjiyi bulamıyorsunuz.

Dogrumudur? Düşündüğünüz anda ayağa kalkıp besmele çekerek hiç konuşmadan kitaplarımızı yonelmenizi, açıp okumaya besmele ile devam etmenizi tavsiye ederim.Yalniz besmele ye devam ederken bir süre okuduklarinizi gozlerinizle takip edin.İç sesiniz hala besmeleye devam etsin.Belli bir süre sonra ders çalışmaya baslayacaksiniz Biizniteala..
Mart ayında bütünleme var,aynı stresteyim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...