Ay'daki Kırık Çömleğin Esrarı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

''Ay'a ilk kez kendilerinin ayak bastığını zanneden astronotlar gözlerine inanamadı...''

İrvin Aldrin modülden çıktıktan birkaç saniye sonra gördüğü manzara karşısında az daha aklını yitiriyordu. İşte Dünya'dan 28 yıldır saklanan telsiz konuşmalarının
sansür uygulanan metni; ''Huston gözlerime inanamıyorum bu.. bu kahrolası kırık bir çömlek. Ay'a ilk gelen biz deği...'' diyordu bundan sonra konuşma kesiliyordu.

Ay Modülü ''Kartal'' saat 20.19'da Ay'ın uçsuz bucaksızlığına indi. 20.35 sularında Astronot Neil Arsmtrong, Dünya'ya şu mesajı yolluyordu:
''Huston burası Sükun Üssü Kartal Ay'a kondu.'' Huston Kontrol merkezi ise Kartal'a şu cevabı verdi; 'Anlaşıldı. Yerde olduğunuz kaydedildi.'' Sonra Armstrong modülden
indi. Artık Ay'a ilk ayak basan insan olmanın verdiği gururla yürümeye başladı.

Ama az sonra arkadaşı İrvin Aldrin'in taş toplarken görecekleri şey karşısında hafızalarını yitirmenin eşiğinden döneceklerini nereden bileceklerdi? Herşey yolunda giderken Huston'daki görevlilerden biri ekrana baktığında birden hayretle irkildi.
Çok geçmeden aynı şeyi o sırada AY yüzeyine bayrak dikmekte iki astronot da gördü. O sırada Aldrin'in ağzından şu cümleler döküldü:

''Huston gözlerime inanamıyorum bu.. bu kahrolası kırık bir çömlek. Ay'a ilk gelen biz deği...'' ve konuşma konuşma kesiliyordu.

İşte bu konuşmalardan sonra bağlantılar kesiliyor ve olay kimseye fark ettirilmeden kapatılıyordu. O anda Türkiye'den naklen izlenmekte olan bu görüntüler kayboluyordu.
Beş dakika bir aradan sonra tekrar bağlantı kuruluyor ve sanki hiç birşey olmamışcasına astronotlar taş toplamaya devam ediyorlar ama gözlerinde korku ve hayret
insanların dikkatini çekmiyordu bile. İşte yukarıda gördüğünüz bu fotoğraf olaydan tam 28 yıl sonra ortaya çıktı.

Çünkü NASA bu fotoğrafın çok uzman fotoğrafçılar tarafından rütuşlatarak dünyaya dağıtıyor. Yıllar sonra ise bu değişikliği yapan fotoğrafçılardan birinin özel arşivinden
çıkan bu fotoğraf sayesinde gerçek ortaya çıkıyor. Bu olay sayesinde evrende bizden başka ve çok daha ileri bir teknolojiye sahip canlıların da var olduğu bir varsayım
olmaktan çıkıp bir anda gerçeklerle insanoğlunu yüz yüze getiriyor.

Kaynak: 23 Mayıs 1997 Cuma - Korku Gazetesi

-Farklı ve ilginç bir olay, zira İnternet üzerinde araştırma yapayım dedim ama fazla bir bilgi elde edemedim. Ay hakkında çok fazla teori mevcut. Bir uzay gemisi yada bir zamanlar bir yaşam yeri, insanlığa ait bir uygarlığın yaşadığı bir yer vb.
Özetle tamamen gizem barındırıyor, o bize çok yakın gözüken ama hakkında fazla bilgiye sahip olmadığımız yer.

-Fotoğraf hakkında şunu diyebilirim ki sahte olma ihtimali hala yüksek fakat eğer ki gerçekse, Ay'ın insanları, ayın bir zamanlar bir uygarlığın yaşam yeri olduğu teorisini destekler bence.

-Ay'a ayak basılma olayı bile şüpheler barındırıyor, tabi ki bu olaya paralel olarak bu olayda şüpheler barındırıyor.

Son düzenleme:

mabedist

Kayıtlı Üye
"Neil Armstrong ayda ezan sesi duydu" haberleri tadında olmuş :D
Korku gazetesinin arşivlerine nasıl ulaşıyorsunuz acaba? İnternette bulamadım.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
"Neil Armstrong ayda ezan sesi duydu" haberleri tadında olmuş :D
Korku gazetesinin arşivlerine nasıl ulaşıyorsunuz acaba? İnternette bulamadım.

Aslında pek de öyle uçuk ve İnternet üzerinde ki asparagas bir haber gibi durmuyor, konuyu açmadan önce araştırdım bir süre.

Kendi koleksiyonum mevcut, kitap-eski dergiler, eski gazeteler vb. :)

yardan geçti

Kayıtlı Üye
İş
Denizci
İlginç geldi paylaşım için teşekkürler. Teknoloji ile ilgili yargıda bulunamayız çömlekden ama başkaları yaşamıştır diyebiliriz tabi:)

X6K3

Kayıtlı Üye
Sanırsam daha önce Ay'a giden astronotların ve NASA'nın yaptığı görüşmeler sızdırılmıştı. Ay'a uzun süredir gidilmemesinin arkasında bir şey olduğu gayet açık. Merak ediyorum, insanlar astral seyahat yaparak Ay ve Ay yüzeyini gözlemleyemez mi?

Ori

Kayıtlı Üye
Ay uydumuz oldugu halde hala esrarı çözülebilmiş değildir. Ben şahsen ''Neden olmasın?'' dedim. Sonuçta gizemini koruyan şeyler üzerine uydurma gibi söylemler barındıran bakış açısı bana göre pek uygun değil. Olabilirliği var. Ben Ay'ın hala çeşitli sırlar barındırdığı görüşündeyim. Çoğu belge veya kaynak saklanıyor zaten bu gayet açık. O yüzden bu haberide gayet güzel, ilginç ve olumlu buldum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Evrende her zaman biz insanların dışında canlılar olduğuna inanmışımdır.Ben bu çömlek olayınada inanıyorum.Belki bir zamanlar orası yaşam alanıydı.Böyle şeylere hiç şaşırmadığımı söyleyebilirim.Gayette olabilir.Uçuk kaçık bir şey olduğunu düşünemiyorum.Düşündüğüm tek şey bizim bilmediğimiz daha 'hangi'sırları evrenin barındırdığı..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bulunan eşyanın çömlek olması kafa karıştırıcı eski çağlarda ki inlardan aya giden olmuş gibi bir algı oluşabileceği gibi aya gitmesi muhtemel uzaylılarında (çömlek olduğu için) çağlar yaşarak geliştiği sonucu çıkarılabilir. Üçüncü bir seçenekte bir zamanlar ayda yaşam. . .

asterix

Kayıtlı Üye
Ay ve mars'ta başka gezegenlerden gelen varlıkların bulunduğuna inanıyorum bunlarla ilgili nette çok çeşitli iddialar var,dünyalıların daha önceden aya gidip orada kaldıkları marsta üs kurdukları da iddia ediliyor ,olabilir iddialar asla reddeilmemlidir çünki halka bir şey anlatılmıyor masallarla uyutuluyoruz.

KuRt176

Kayıtlı Üye
Bazı kaynaklarda AY aslında bizim eski dünyamız olup, bir şekilde helak edildikten sonra mevcut bulunduğumuz gezegen buraya uygun şekilde konumlandırıldıktan sonra kurtarılan insan ve diğer varlıklar bu yeni dünyaya yerleştirilmiş ve yeni yaşam başlamış. Aslında bu teori mevcut bilgilerle karşılaştırıldığında Ayın Dünyadan daha yaşlı olduğu gerçeğini mantıklı şekilde açıklayabilir. Zira öteki türlü "Ayı Dünyaya kim UYDUrdu" mevcut teorisi çok havada kalıyor.

MAXİMUM

Kayıtlı Üye
Bence herşey Mu kıtasında ki gizemde saklı...
O bulunur ve gerekli incelemeler yapılırsa çok şey ortaya çıkar gibi...

KuRt176

Kayıtlı Üye
Bence herşey Mu kıtasında ki gizemde saklı...
O bulunur ve gerekli incelemeler yapılırsa çok şey ortaya çıkar gibi...

Kıta okyanusun dibinde, günümüz teknolojisi ile o basınç bölgesine dalmak çok zorken bile oradan eser çıkarmak daha zor bir durum. En çok Japon araştırmacılar bu konuyla ilgileniyor. 10-15 yıl içinde büyük bir ilerleme kaydedeceklerini düşünüyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bir gün Dünyada da yaşam biterse bizim çömlekleri başkaları bulucak bizde uzaylı olacağız kimbilir :)

Saklanbac

Kayıtlı Üye
Yerin altında, dünyanın içinde ayrı bir dünya olduğu şöyle bir tartışıladursun; Ya ay içinde bir ay, mars içinde bir mars varsa ve genellikle dünya dışı yaşam formları gezegenlerin dış kısmı yerine yüzlerce kilometre derinlerde yaşıyorlarsa?

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Mantıklı bencede biz nasıl dünyanın içinde yaşıyoruz onlarda çekirdeğe yakın bir yerlerde olabilir aslında görünmüyor hiçbiri dünya atmosferi farklı diğerlerinden bence