Wiccan Korunma Büyüsü

Seraphine

Kayıtlı Üye
Genellikle wiccanlar' ın en sık kullandığı büyülerden birisidir. Negatif enerjiden, kara büyülerden, lanetlerden, istenmeyen varlıklardan inancınız ölçüsünde sizi koruyan bir büyüdür.

Malzemeler :
- Altar
- 4 Adet Mum ( Renkleri korunmak istediğiniz olaylara göre değişir. )
Bir kaç örnek :
Mavi : genellikle rüya sırasında korunmak amacıyla yakılır,
Altın : Negatif enerjiden ve istenmeyen olaylardan,
Siyah : Lanet, Kara Büyü , İstenmeyen varlıklardan.
- Athame
- Kadeh
- Çeşitli Bitkiler ( Biber genellikle düşmanlardan ve istenmeyen varlıklardan korur. )
Daha etkili olması için :
- Kedigözü Taşı
- Kendi kanınız
- Korunma amaçlı siğiller.

Yapılışı : Satürn'ün hükmettiği gece yarısı altarınız' a yada ritüel alanınıza seçmiş olduğunuz renkte ki mumları yerleştirin. Kadehinizi koymuş olduğunuz mumların ortasına yerleştirin ve seçmiş olduğunuz bitkilerle çevreleyin. Daha etkili olması için seçmiş olduğunuz kedi gözü taşını' da kadehin önüne koyun. Eğer siğil yapmaya karar verdiyseniz siğilinizi kadehiniz' in altına gelmemek suretiyle istediğiniz yere yerleştirebilirisiniz. Mumlarını' zı yakın ve elinize athamenizi alın. Ellerinizi sanki kucaklar gibi açarak şu sözleri söyleyin. ( Sözleri söylemeden önce etkili olmasını isterseniz ister athameniz ile ister steril bir gümüş iğne ile bir damla kanınızı kadehin içine damlatabilirsiniz )

' 'İçimdeki cesaretim gibi,
Beni koruyan inancım gibi,
Bu mumlarda adalet ile yanıyor,
Acı ve bela benden uzak ol. '' Tanrıların dualarınız' ı duymasını bekleyin. İçinizde bir sıcaklık hissettiğiniz zaman eşyalarınızı toplayabilirsiniz.

Not : Bu büyü genellikle inancınız ve bilginiz dahilinde devam eder. Şunu unutmayalım ki hiçbir büyü sonsuz değildir.
Ne zaman isterseniz tekrar yapabilirsiniz. Bitkiler hakkındaki kaynaklar :

- Cunningham's Encyclopedia of Magical Herbs -

Alıntı..

Elysium077

Kayıtlı Üye
Afedersiniz bu konular hk elle tutulur derin bir bilgiye sahip değilim fakat kullanılacak olan mum 'un renk seçiminin olmasi gerektiğini hatta doğal olması daha iyi sonuç alınacağını öğrenmiştim.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Afedersiniz bu konular hk elle tutulur derin bir bilgiye sahip değilim fakat kullanılacak olan mum 'un renk seçiminin olmasi gerektiğini hatta doğal olması daha iyi sonuç alınacağını öğrenmiştim.
Korunmak istediğiniz duruma göre yakacaksınız mumu, ve ben bir kaç örnek verdim zaten renk anlamında. Yani anlatımda var bahsettiğiniz konu :)

Elysium077

Kayıtlı Üye
Korunmak istediğiniz duruma göre yakacaksınız mumu, ve ben bir kaç örnek verdim zaten renk anlamında. Yani anlatımda var bahsettiğiniz konu :)

Haklısınız ben sadece bilgi edinmek amacı ile dışarıdan izliyorum o kadar :) dalgınlık kusura bakmayın. Peki başka soru sorabilirmiyim :)
Peki çember cizilerekten bu işlem yapılır ise nasıl bir etki görürüz?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Haklısınız ben sadece bilgi edinmek amacı ile dışarıdan izliyorum o kadar :) dalgınlık kusura bakmayın. Peki başka soru sorabilirmiyim :)
Çember de içeri kuleler davet edilir, dört element ile mühürlenir, yani dört yön birbirine bağlanarak enerjilerin odaklandığı bir merkeze dönüşür. Bu da uygulamanızın daha güçlü bir hale gelmesi demektir. Ben her uygulama da tek tek çember olayını belirtmeyi gereksiz buluyorum çünkü kimileri her uygulamasın da çember açarken, kimisi gerekli gördüklerin de açıyor. Yani neredeyse bütün uygulamaları çember açarak ta yapabilirsiniz :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Bir Maji uygulaması yaparken, büyük bir enerji akışı gerçekleşir.
Çember bu enerji akışının daha kontrollü sağlandığı bir mekan haline gelir.
Ek olarak koruma sağlar, zira ortada yapılan bir Maji uygulaması mevcut. Bu uygulamadan negatif yönde etkilenilmemesi için gerekli korunma yöntemleri mevcuttur, bu yöntemler arasında Çember açma önemli bir yere sahiptir.

Keira

Moderator
Çeviri yaparken en önemli şeylerden biri sözleri kafiyeli çevirmektir. Bir tınısı olmalı sözler birbiriyle bütünleşmeli ve dilinizden akmalı. Çünkü bu tarz uygulamalarda sözler etkilidir. Çevirirken sadece anlamına göre çevirirseniz hiçbir işe yaramaz.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Çeviri yaparken en önemli şeylerden biri sözleri kafiyeli çevirmektir. Bir tınısı olmalı sözler birbiriyle bütünleşmeli ve dilinizden akmalı. Çünkü bu tarz uygulamalarda sözler etkilidir. Çevirirken sadece anlamına göre çevirirseniz hiçbir işe yaramaz.
Çok fazla kafiye uyumsuzluğu olduğunu düşünmüyordum ama uyarınız için teşekkür ederim :)

Keira

Moderator
Son kelimelerin bazılarını benzetmek tam anlamıyla kafiye sayılmıyor yanyana gelen kelimelerde kopukluklar var. Hem anlamsal hem tınısal. Bu tarz bilgilerde çeviri hassasiyet ister yoksa sözlükten bakan herkes başarılı çeviriler yapardı.