Zıplayan Jack Geri mi Döndü?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

''Zıplayan Jack, İngiltere'de dehşet yaratıyor...''

On sekiz yaşındaki Jane Mary isimli genç kız ''Yolda yürüdüğüm sırada biri yüzüme ateş fırlatıp beni çamurlu sulara itti daha sonra da kahkahalar atarak
Sıçraya sıçraya gitti. Sıçramaları öyle ilginçti ki neredeyse beş metreyi buluyordu'' dedi.

27 yaşındaki Sarah ise, ''Birden kapım çalındı. Kim o diye sordum, polis olduğunu söyledi. Bunun üzerine kapıyı açtım karşımda üzerinde deriye benzer bir giysi
taşıyan ve başında miğfer olan, göğsünde W işareti olan bir adam yüzüme ateş fırlattı. Ben çığlık atınca evde bulunan erkek arkadaşım koştu. Ama o 5,6 metrelik
sıçrayışlar yaparak gözden kayboldu.'' dedi.

Şu günlerde İngiliz polisinde yukarıdakilere benzer her gün 1-2 vaka bildiriliyor. Öyle ki kadınlar gece yanlarında 1-2 kişi olmadan sokağa bile çıkamıyorlar. Bu
kadınların üzerine ateş atıp zıplayarak kaçan şahsın kim olduğu bir türlü bulunamadı. Polis bunun eski hikayeleri seven garip birinin işi olduğunu söylüyor. Fakat
Londora valisine yazılan esrarengiz bir mektup olayın seyrini değiştirdi. Mektubu yollayan kişi kendisinin Viktorya döneminde yaşayan
Zıplayan Jack'in ruhunu taşıdığını ve kadınları korkutmanın sadece bir başlangıç olacağını belirtip,

''Ben önümüzdeki günlerde seri cinayetlere başlayacağım ve kurbanlarımın sayısı 40'tan aşağı olmayacak.'' dedi.

Şuana Kadar Cinayet İşlemedi

Mektubu yazan kişinin şuana kadar bir cinayet işlemediğini söyleyen polis yetkilileri şu günlerde eski arşivleri karıştırıp Zıplayan Jack'in kimliğini tespit etmeye çalışıyor.
Ama Psişik bilimle uğraşan ve İngiltere'nin ünlü medyumlarından olan Walentina Kufeld ve bir kaç medyum Zıplayan Jack'in ruhunun kendileri ile temas kurduğunu
ve kullanabileceği bir vücut olduğu zaman seri cinayetler işlemeye başlayacağını söylüyorlar.

Zıplayan Jack Efsanesi

19.yy Londra'sının sokaklarında korkutucu ve esrarengiz görünümüyle halkın ZIplayan Jack adını taktığı bir katil dolanıyordu. O dönem bulunan Jack'te avlarının önüne zıplayarak gelir, ateş fırlatır, saldırır öldürür ve daha sonra zıplayarak kaçardı. Jack'in en son kurbanını 70 kişinin önünde öldürüp 7 metreyi bulan sıçrayışlarla binaların üzerinden atalayarak kaybolduğu ve o tarihten sonra görünmediği biliniyor. Hatta bu konu ile ilgili bir film bile yapılmış, daha sonra ki zamanlarda da Zıplayan Jack'in kim olduğu bulunamamış.

Kaynak:
-20 Mayıs 1997 Korku Gazetesi

-Korkuluk ile bu konu üzerine araştırma yaptık ve ikimizin kafasında da garip bir bilim adamı fikri oluştu.
Bazı deneyleri kendi üzerinde denemiş bunun sonucunda da değişmiş, delilik ile dahilik arasında ki sınırı aşmış, zarar görmüş birisi olabilir.

-Farklı yeteneklere sahip, karanlık bir şahsiyet de olabilir, zira son olayında insanlar tarafından görülmüş bir daha gözükmemiş, bu da bu durumu açıklıyor olabilir.

-Ruhun tekrar ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olamaz fakat bir enkarne olabilir, geçmiş hayatını anımsamış, bağı aktifleştirmiş..

Son düzenleme:

X6K3

Kayıtlı Üye
Geçmiş hayatlarımızı nasıl öğrenebiliriz? Hipnoz ile öğrenilebilir mi?

Ori

Kayıtlı Üye
Bu her kimse dediğim gibi gözümde dahi bir bilim adamı izlenimi çağrıştırdı. :) İcatları sayesinde zıplayabilen, ateş fırlatabilen vb. unsurlar içeriyor. O zamanlarda bu tip olaylarda görgü tanıkları ön planda tutulmuş ama ne var ki kimin ne gördüğünden tam olarak eminde olamayız. Efsane olarak bilinmesi açıkcası insanın hoşuna gidiyor. :)

unseelie

Kayıtlı Üye
Bir canavarın oturup mektup yazmasını beklemeyiz. Tabii dr. Jekyll and mr. Hyde değilse.

Merdut

Kayıtlı Üye
Kendimizi böyle bir yaratığa dönüştürmemiz mümkün mü? Bana uygulama verin demiyorum sadece teorik olarak yapılabilir mi?

Merdut

Kayıtlı Üye
Ya da insan formumuzu doğa üstü farklı bir varlığın özellikleriyle birleştirebilir miyiz?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Birde karındeşen jack vardı, aynı kişi değiller sanırım. İsimleri ile müsemma olmuşlar diyecemde diyemiyorum çünkü jack:priz, kriko ve vale anlamlarına geliyor. Bunlar başka birşeylerle müsemma olmuşlar.