Bu cin davetini doğru olarak nasıl uygulayabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yclkln

Banlı Kullanıcı
Merhaba, elimdeki eski bir kitapta yazan cin daveti şöyle ;

"Dört büyük hak kitabının her kelimesinin sekiz hizmetlisi vardır. Bunlardan dördü ulvi, dördü süfli'dir. Ulviler melekler, sufliler cinlerdir. Bu kelimelerin cifir hesabıyla hesaplanıp bulunan rakamlar kadar tekrarı cinleri harekete geçirir.Burada zaman çok önemlidir..." Kitapta bu şekilde yazıyor. Demek istenilen örnek olarak Kuran-ı Kerim 'in (القرآن) ebced hesabı ,Asıl Ebced Değeri: 382, Büyük Ebced Değeri: 781 şeklinde çıkıyor. asıl ebcede göremi büyük ebcede göremi zikredilmesi gerek acaba ? Bu ebced hesabını başka sitelerden bakarak hesapladım doğru mu ? Doğru zamandan kasıt kendi ismimizin ebced değeri üzerinde bulunan zikir okuma gün ve saatlerinde mi okumalı ? Bu doğru zaman diye belirtilen zamanı kendimiz için nasıl bulabiliriz ?

Elysium077

Kayıtlı Üye
Gerçek Ebced değeri ile yapılmalıdır zira kaynağınızda davet üzerine hiçbir bilgi verilmemiş yahut siz vermemişsiniz :)
Batini - menazile - derece - anasır - seyyare - terkibiye - Ebced hesaplamaları
Bulunmaktadır. 4 element hesabı yapılmalı, amacınıza hitaben ay gün saat önemlidir. O günün muvekkilleri nin bilinmesi gerekmektedir.
Cin davet edeyim derken bütün orduyu davet etmeyin yahut bilmeden bu işe kalkışmayın zira ben hala kendime bu konuda güvenim yok :)

Seraphine

Kayıtlı Üye
Varlık davetleri ile ilgili bilgi verilmesi - konu açılması forum kurallarına göre pek uygun değil :)

27. Sitemizde melek davetleri dışında her türlü ruhsal varlıkla ilgili davet verilmemektedir. Tehlikelerinden dolayı site olarak bu tür bir sorumluluk almak istemiyoruz. Bu konuların açılması yasaklanmıştır.

yclkln

Banlı Kullanıcı
Gerçek Ebced değeri ile yapılmalıdır zira kaynağınızda davet üzerine hiçbir bilgi verilmemiş yahut siz vermemişsiniz :)
Batini - menazile - derece - anasır - seyyare - terkibiye - Ebced hesaplamaları
Bulunmaktadır. 4 element hesabı yapılmalı, amacınıza hitaben ay gün saat önemlidir. O günün muvekkilleri nin bilinmesi gerekmektedir.
Cin davet edeyim derken bütün orduyu davet etmeyin yahut bilmeden bu işe kalkışmayın zira ben hala kendime bu konuda güvenim yok :)

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu konuda 5 defa kendiliğinden gelişen tecrübeler yaşamıştım. Bir çok daveti denedim fakat sonuç alamadım. Bu daveti zaten eksik olarak verdim sorun olmaması açısından forumda.

Bahsettiğiniz Batini - menazile - derece - anasır - seyyare - terkibiye hesaplamaları ile ilgili yararlanabileceğim bir kaynak var mıdır forumda aradım ama bulamadım. 4 element hesabı nasıl yapılır ?

Elysium077

Kayıtlı Üye
Kendiliğinden gelişen tecrübeler yasadiysaniz bunu kontrol etme ve ilmi açıdan doğru bir şekilde tecrübe edinmenizi tavsiye ederim, en son olarak davetlerde bulununuz yahut belli başlı dualar vardır göz perdenizin kalkması yahut sizinle iletişim haline geçip size istediğiniz ilmi dersi vermesi eğitmesi gibi deneyim ederseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
Ebced hesaplamalarında ise sizinle paylaşmak isterdim fakat telden giris yapıyorum... Sitede rastladığımı hatırlamıyorum. 4element hesabından kastım dereceleridir . Ateş hava su toprak
Örnek olarak ; toprağın birinci derecesi olan(Toprak bitkiyi kabül eder) Etturâbül kâbili yehviz zera - - - birde dikkat etmeniz gereken gün ve saatler vardır
Bu bilgilere forumlardan ziyade kitaplardan bilgi edinmeniz daha doğru olur. Çünkü bir çok forum sitesi hesaplamaları günleri saatleri Vs çok yanlış paylaşımda bulunmuşlardır. Bilinçsiz kullanıcı çok :).

Sizin için en güvenilir kaynaklar kitaplar olucaktir, davetlerde ilk başta ilmi açıdan kendinizi nasıl koruma altına alacağınızı öğreniniz. Huddam da farklı cinde farklı dır Hele ki padişahlar hk çok çok farklıdır.
Sizin onları davet etmekten vazgeçin bırakın onlar size gelsin elleri ağızları dolu bir şekilde...

Elysium077

Kayıtlı Üye
Varlık davetleri ile ilgili bilgi verilmesi - konu açılması forum kurallarına göre pek uygun değil :)

27. Sitemizde melek davetleri dışında her türlü ruhsal varlıkla ilgili davet verilmemektedir. Tehlikelerinden dolayı site olarak bu tür bir sorumluluk almak istemiyoruz. Bu konuların açılması yasaklanmıştır.
Doğrudur tehlike arz etmektedir fakat hepimizin dikkat etmesi gereken bir nokta vardır

Ve kâlû lev lâ unzile aleyhi melek(melekun), ve lev enzelnâ meleken, le kudıyel emru summe lâ yunzarûn(yunzarûne).
En açık anlaşılabilir ifadesi ile :
Onlar ayrıca “O'na bizim de görebileceğimiz bir melek gönderilmeli değil miydi?” dediler. Eğer biz öyle bir melek indirseydik, herşeyin hükmü verilip yeryüzünde yok edilmeleri gerçekleşmiş olurdu da, onların tevbe etmeleri de beklenmez, hiçbir fırsat da tanınmazdı.
Diyanetin deyimiyle :
Bir de dediler ki: “Ona (açıktan göreceğimiz) bir melek indirilse ya!” Eğer (öyle) bir melek indirseydik artık iş bitirilmiş olurdu, sonra da kendilerine göz açtırılmazdı. (Hemen helâk edilirlerdi.)

Düşüncelere her daim saygı duyar sevgiyle karşılarım ama bilinizki gönlüm hiç kimseye el vermez üzülmesini acı çekmesini pişman olmasını :)

yclkln

Banlı Kullanıcı
Kendiliğinden gelişen tecrübeler yasadiysaniz bunu kontrol etme ve ilmi açıdan doğru bir şekilde tecrübe edinmenizi tavsiye ederim, en son olarak davetlerde bulununuz yahut belli başlı dualar vardır göz perdenizin kalkması yahut sizinle iletişim haline geçip size istediğiniz ilmi dersi vermesi eğitmesi gibi deneyim ederseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
Ebced hesaplamalarında ise sizinle paylaşmak isterdim fakat telden giris yapıyorum... Sitede rastladığımı hatırlamıyorum. 4element hesabından kastım dereceleridir . Ateş hava su toprak
Örnek olarak ; toprağın birinci derecesi olan(Toprak bitkiyi kabül eder) Etturâbül kâbili yehviz zera - - - birde dikkat etmeniz gereken gün ve saatler vardır
Bu bilgilere forumlardan ziyade kitaplardan bilgi edinmeniz daha doğru olur. Çünkü bir çok forum sitesi hesaplamaları günleri saatleri Vs çok yanlış paylaşımda bulunmuşlardır. Bilinçsiz kullanıcı çok :).

Sizin için en güvenilir kaynaklar kitaplar olucaktir, davetlerde ilk başta ilmi açıdan kendinizi nasıl koruma altına alacağınızı öğreniniz. Huddam da farklı cinde farklı dır Hele ki padişahlar hk çok çok farklıdır.
Sizin onları davet etmekten vazgeçin bırakın onlar size gelsin elleri ağızları dolu bir şekilde...

Ne yazık ki doğru kaynaklara ulaşmak çok zor bir çok kaynak ve farklı bilgiler var. Korunma konusunda bir kaç yıl önce bu konularda bilgili bir kişiden bazı bilgiler almıştım ki bahsettiğim tecrübelerimden 2 si kötüydü ve o kişinin verdiği okumalarla kurtulabilmiştim kendim ve sonrasında da bir sorun yaşamamıştım. Yine aynı kişiden öğrendiğim başka korunma yöntemleri de oldu fakat bunların sadece birini denedim ve olumlu sonuç aldım. Ne yazık ki o kişi vefat etti tesadüfen tanışdığım yaşlı biriydi. Danışabileceğim kimse yok bu konuları mecburen internet ortamında ve ulaşabildiğim kitaplardan araştırarak öğrenmeye çalışıyorum. Kitaplarda çoğu bilgiyi eksik veriyor. Orjinaline ulaşmak doğrusunu öğrenmek çok zor.
Bahsettiğiniz 4 element dereceleriyle ilgili biraz araştırma yaptım. Anasırı Erbaa dereceleri olarak geçiyor. Her elementin derecesine göre hesaplamalar var ve amele göre hangi elementin hangi derecesinin nasıl hesaplanması gerektiği bilinmeli bu konuda sanırım. Davet için bu element ve derecelerle yapılan hesaplamalar nasıl kullanılıyor ? Davetlerde hangi element hangi derecesi kullanılmalı bunu neye göre belirleyebiliriz? Bunlarla ilgili vefkler de hazırlanıyor sanırım. Yıldızname bakımlarında kişiye göre zikir saatleri vs. bulunuyor. Kendim için bunu hesaplamıştım eskiden. Bu saat ve günlerde bu tür davetleri uygulamak doğru mudur ?Yoksa davet için ayrıca özel gün ve saatler mi vardır varsa nasıl hesaplanır ? Bugüne kadar davet denemelerimde hiç sonuç alamadım fakat hiç aklımda yokken hiç bir şey yapmadığım zamanlarda tesadüfen yaşadım, bilinçli olarak iletişim kurmak istiyorum bir şekilde.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Havass okuyan bir kişi yahut dua eden kişi en güzel en güvenilir yollar ile cinlerle irtibat haline geçebilir kendi isteği üzerine değil yapılan Havass lar la dualar ile.
Iki türlüdür biri rüya yolu bir diğeri ise direk karşınıza çıkar fakat dünü unutmamak gerekir cinler asıl gerçek halleri ile karşınıza çıkmazlar (binbir çeşit şekle bürünür öyle karşınıza çıkar yani siz nasıl hayal ederseniz yahut nasıl bir şekilde istersen öyle gelir, melek demon şeytan gibi daveti yapan kişilerin karşına onların şeklinde çıkmasi gibidir...
Cinler 2kanatlidir uzun boyludur bu tarz şekil üzerinden karşımıza çıkarlar. Orjinal hallerini görmek daha detaylı titiz bir çalışma ile olur.
Rüya ve direk görme dedik.
Rüya yolu ile size iletişime geçen cin sizi eğitir bilgilendirir(zarar sorun teşkil etmez)
Direk yoldan iletişime geçen cinde eğitir fakat sorun teşkil etme ihtimali vardır.
Ruhsal sorular gibi.
Öncelikli olaraktan dikkat edilmesi gereken somut şeyler vardır
Buhur kullanımı
Temizlik çok çok iyi olmalıdır.
Riyazatli Oruçlu olmak ve hayvansal gıdalardan uzak durmak gerekir
Namaz kılinmasi gerekmektedir.
Soyut olarak ise iman ve Allah aşkı olarak nitelendirebilriz ne kadar dua gücünüz var ise o kadar başarılı olabilirsiniz.
Bir çok deneme yapabilirsiniz ama unutmamanız gereken bir nokta vardır bazı davetler görünür ve görünmezdir. Cin ya görünür ya görünmez.

Size tavsiyem direk davette bulunup Herhangibir sorun sıkıntıyla karşılaşmamaniz yani dua lar ile bu ilim hakkında bilgi edinebilir bu biraz uzun ve sabırlı bir yoldur fakat en doğru ve güvenilir yoludur. Kısa yöntem olarak 7gunluk bir süreç ve dikkat ile kendinize bir yardımcı isteyebilir kendinize yol göstermesinde yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. En savunmasız ve tehlikelisi ise kendimize olan güvenimiz tam olmadan ilmi dayanağımiz olmadan direk davette bulunmak. Malum sonuçlar pek iç açıcı olmuyor
Her ne kadar davette bulunuyorsaniz birde geri gönderme işlemi vardır. Davet için duanız var peki geri göndermek için? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...