Hz. Ibrahim'in Oğlunu Kurban Etme Olayı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Furking

Kayıtlı Üye
Müslümanlık kısımı kapalı olduğundan konuyu buraya açma gereği duydum.

HZ. ISMAIL'IN KURBAN EDILİŞİ GERÇEĞİ

Allahın yüzyıllardır ÖLDÜRMEYECEKSİN emri vardır
ve bir yüce peygamberine oğlunu ÖLDÜR....sonrada Dur öldürme al sana bir KOÇ diyebilirmi ?

Bir MASUM'u öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eş değer diye ayet göndermemişmidir? İsmail MASUM değilmi idi ?
Allahın Sünnetinde (değişmez yasalarında ki buna doğa
yasaları da dahildir) ASLA değişim olmaz diye ayet göndermiştir.
Bir Yüce NEBİ_ELÇİ'nin de Tebliğ görevi yaparken Allahın emir ve yasaklarını kavminlerine ilettiği aşikar iken ve hem bu emir ve yasakları kavmine bildireceksin hemde gece bir rüya göreceksin ve kalkıp öz be öz oğlunu kesmeye kalkacaksın!!!

Şayet bir Nebi-Elçi rüyasını yanlış anlayıp aslında bütün insanlığı öldürmekle eş değer bir HATA yapıyorsa Saffat suresinde neden İbrahim rüyayı doğruladın deniyor ?
İbrahim bir hata yaptı denmesi gerekmezmi ? Böyle bir hata
üzerine birde İbrahim rüyanı doğruladın denirmi ?
Hz. İbrahim bütün insanlığı öldürmekle eş değer olan
bir hata yapacak kadar CAHİL olabilirmi ?
Biliyorsunuz bu konularda yüzlerce Rivayet vardır ve kimileri
Allahın emrettiğini, kimileri ise Hz. İbrahimin rüyasını yanlış
anladığını iddia eder .

İlahiyatçıların düşünmediği soru şu = Şayet Hz. ibrahim oğlunu öldürmeye gitmişse sonra nasıl kavmine dönüpte Allahın emri var MASUM öldürmeyeceksiniz, Şayet öldürürseniz cezanız cehennem olur diyebilir ?

Kavmi demiyecekmi : "Ya İbrahim bize öldürmeyeceksiniz cezanız cehennem olur diyorsun ama kendin tam tersi oğlumu kesmeye götürdüm. Allah bana Koç verdi diyorsun. Bu ne yaman ÇELİŞKİ ?"

Kuranda çelişki olmaz ile başlıyarak Hz. İbrahimin oğlunu kesmeye götürdüğüne dair kendilerine Saffat suresi 102- 107 Ayetleri DELİL alanlara karşı yine Kurandan DELİL
lerle geleceğim. Öncelikle bilinmesini istiyorumki ben ayetleri yalanlamıyor ve Kurban emri yok demiyorum sadece KURBAN emrinin Hz. İbrahim'in oğlu İsmail ile zerre kadar alakası YOK diyorum.

Saffat suresinde oğlunu kesmeye götürdü diye rivayet uyduranlar (Kuranda yazmadığı halde ) Hz. ibrahimin (Teslimiyetini ) bahane etmişlerdir. Yani güya Hz. ibrahim Allahtan emir gelince hiç itiraz etmeden Allahtan gelen emri uygulamaya geçmiş ve oğlu İsmail'de güya bu emre uy ve beni kes demiştir. Oysa Hud- 74 de Lut kavminin helak haberi gelince Allah = İbrahim bizimle mücadeleye kalktı demiştir. Bir kavmin helak haber geldiğinde Allah ve melekleri ile mücadeleye kalkışan Hz. ibrahim nedense canı, kanı oğlunun kesme emri güya gelmiş fakat hiç itiraz etmemiştir. Bunun adıda güya (teslimiyettir ) hz. İbrahim Allaha ve İslama teslim olmuştur ama bütün insanlığı öldürmekle eş değer olacak bir HATA yapacak kadar CAHİL değildir.

Peki Bu kadar Kuran ayetlerinin yanlış anlaşılması ve bu konuda yüzlerce rivayet uydurulup yüzmilyonlarca müslümanın Hz.
ibrahim oğlunu kesmeye götürdü yalanına insanları nasıl
inandırmışlardır.
1= Allah. Biz ibrahime oğlunu kesmesini rüyasında emrettik diyebilirdi ama dememiş. Diyemezde . Çünki Allahın sünnetinde asla değişiklik olmaz ve Kuranda çelişki yoktur. Hem öldürmeyeceksin diye yüzyıllarca EMİRLER göndereceksiniz hemde sonra Yüce bir peygamberine oğlunu kes (öldür) diye
emredeceksin . Bu aslında Allaha yapılan bir iftiradır.

2= İbrahim oğluna gelip : oğulcağızım bana seni öldürmem
emredildi diyebilirdi ama dememiş. Çünki Kavmine öldürmeyeceksin
emrini iletiyor ve hem öldürmeyeceksin diyeceksiniz sonrada öz be öz olunuzu bir rüya için öldürmeğe kalkacak ve Allahada bunu
sormayacaksınız !

Peki ne olmuş? Hz. İbrahim Oğluna Rüyasını anlatmış ( ve rüyada ne gördü ise bu Kuranda anlatılmamış. Hz. Yusuf konusuna bakarsanız Firavunun ve hatta hapisteki mahkumların rüyasını DETAYı ile anlatan Allah nedense Hz. İbrahimin rüyasını anlatmamış sadece değinmiştir. Hz. ibrahim iki saniye rüya görmedi ya. Oğlunu keserken görüyor hop uyanıyor ertesi günüde oğluna söylüyor. Kuranda yazmadığı halde birde güya üç gece aynı rüyayı görmüşte bu Şeytandan değil
Rahmandandır demiş !!!

Aslında rüyasında bir şeyler görmüş ve oğluna sinirlenip onu (boğazlamaya kalkmış ) ve ertesi günü rüyasını anlatınca oğluda (babacığım emronulan şeyi yap ) demiştir. Fakat ^emronulan şey^ nedirin cevabını almak yerine farklı rivayetler üretilmiş ve (oğlunu kesmesi emredildi) denmiştir..Aslında
Emronulan şey= hz. ibrahime TEBLİĞ emridir.Bir Nebi-Elçiye verilen emir sadece TEBLİĞ emridir. Oğluda ( babacığım emronulan şeyi yani TEBLİĞ emrini yerine getir) demiştir.

Bu ayetler üzerine kafa patlatırken Hz. ibrahim oğlunu ne üzerine görürki onu öldürecek kadar sinirlenir diye düşündüm. Bir peygamberin oğluna en sinirleneceği konu PUT lar konusu ve Peygamberliğine inanılmaması olur diye inandıktan sonra bu konuda araştırma yaptım ve bir KURAN gerçeğine rastladım.
Bu Konuda DOSYA oluşturacak çalışmam var. Evet Aslında hz. ibrahime TEBLİĞ EMRİ verildiği ilk gün ve o günün gecesi görülen RÜYA ve ertesi günü
oğluna İslamiyeti Tebliğ edişini sahnelendirilen bir TABLO idi bu
ve bu bakış açısıyla çok NET idi.
Dilerseniz bu Saffat suresi 102 ve 107 ayetlerinin TEVİLİ ini yani açıklamasını sanki Hz. ibrahimin ağzından anlatıyormuş gibi yaptımki konu aydınlansın ve sizde Saffat suresi 102- 107 açın ve Hz. ibrahimin bu anlatışını dinleyin ve kafanızda bu
TABLOyu ve Sahneyi canlandırın çözeceksiniz Muhakkak.

İŞTE HZ.İbrahim anlatıyor olayın aslını =

Bana Allah tarafından NEBİlik ve TEBLİĞ EMRİ verildiği ilk gün idi.
Eşime ve Oğluma: Ben ,kavmime çıkıp TEBLİĞ görevinde bulunacağım
diyerek evden ayrıldım Heyecanla kavmime çıkıp TEBLİĞe başladım
fakat her Nebi-Elçi de olan tepki bana da oldu ve bağrışmalar ve
hakaretlere ve küfürlere maruz kaldım ve ben Kuranın anlattığı gibi YUFKA yürekliyim.Moralimin çok bozuk olup eve döndüğüm O günün gecesi yatağa yattığım sırada acaba benim oğlum İsmail de benim Nebi-Elçiliğime inanmıyor diye düşünürken uykuya dalmışım.

Rüyamda oğlum İsmail i putların yanında gördüm ve İsmail bana dönüp baba bende senin Nebi-Elçiliğine inanmıyorum dediği anda ona öfkelenerek üzerine yürüdüm ve boğazlamaya (ZBH ) kalktım. Fakat kan ter içinde uyandım ve sabahı zor yaptım. .

Sonra ertesi günü düşündüğümde ^Dinde zorlama yoktur ^ ilkesini hatırlayarak şayet oğluma tebliğ yapıpta oğlum kabul etmesse tıpki Hz Nuhun oğlunu gemiye almak için zorlamadığı gibi bende oğlum İsmaili zorlamayacaktım. Lakin önce oğlumun bu konudaki fikrini almak için rüyayı anlatmam ve onun bu konudaki yorumunu dinlemem gerekti.

Oğlum İsmaili yanıma alarak bir kenara çekildik ve ona hem TEBLİĞ görevini yapmak hemde dün gece gördüğüm rüyayı yorumlaması için önce rüyamı anlattım..

Saffat suresi 102 = Fe lemmâ belega meahus sa'ye kâle yâ buneyye innî
erâ fîl menâmi ennî ezbehuke fanzur mâzâ terâ, kâle yâ ebetif'al mâ
tû'meru setecidunî inşâallâhu mines sâbirîn(sâbirîne).
mea-hu : onunla beraber
es sa'ye : çalışma
kâle : dedi
yâ : ey
buneyye : oğulcuğum
innî : muhakkak ben
erâ : gördüm
fî el menâmi : uykuda
ennî : muhakkak ben
ezbehu-ke : seni boğazlıyorum
fanzur (fe unzur) : haydi bak
mâzâ : ne
terâ : görüyorsun -yorumluyorsun
kâle : dedi

^^Oğulcağızım ben bir rüya gördüm (rüyasını anlatır) seni boğazlıyordum.
İsmailde = Babacığım öyle şey olurmu ben senin Nebiliğine ve Allaha

İnanıyorum( sen EMRONULAN ŞEYİ yap ) dedi.

Bana EMRONULAN ŞEY Tebliğ EMRİ idi tabii. Daha EMREDİLELİ bir gün bile olmamıştı. . Burada emronulan şey (sanki oğlumu boğazlamakmış gibi lanse etmişler rivayetçiler ) Aslında bütün endişe ve sıkıntılardan arındım ve oğluma sarılarak onunla kutlaştık ve onu İSLAMa davet ettim.

yâ ebeti : ey babacığım
if'al : yap
mâ : şey
tû'meru : sen emrolundun
se-tecidu-nî : beni bulacaksın
inşâallâhu (in şâe allahû) : inşaallah, Allah'ın dilemesi ile
min es sâbirîne : sabredenlerden

Oğlum kavmime çıkıp tebliğ görevi yaparken beni izlemiş ve kavmimin bana yaptığı sıkıntıları görmüş ve bunun için bende senin yanında sıkıntılara katlanacağım ve benide sabredenlerden bulacaksın demişti.

SAFFAT suresi 103 =

Fe lemmâ eslemâ ve tellehu lil
cebîn(cebîni).
ve telle-hu : ve onu yatırdı
li el cebîni : alnına, alnı üzerine

Bu ayettede ESLEMA olarak bildirilen şey ikimizinde İSLAMA TESLİM olduğumuzu anlatan ayetlerdi Ben oğluma TEBLİĞ yapıpta İSLAMa davet edip oğlumda kabul edince onuda yanıma alarak NAMAZı öğretip SECDEYE yatırdım. Ayette Anlatılan ^alnı üzerine yatırmak^ Secdeye yatırmak demekti. Siz Namazda secdeye yattığınız zaman ^alnı üzerinize yatmazmısınız^ ?

Saffat suresi 106 =
İnne hâzâ le huvel belâul mubîn(mubînu).
huve : o
el belâu : belâ,
el mubînu : apaçık

Nebi-Elçilik lik gerçekten Cefa isteyen ve BELA lara katlanılması gereken bir GÖREV idi. O kadar sıkıntılar çektikki O dönemde. Yaşayan bilir.

Saffat suresi 107 =
Ve fedeynâhu bi zibhın azîm(azîmin).

Ayetlerdeki AZİM kelimeside sadece büyüklüğü temsil etmez ŞEREF li manasıda vardır ve benim adımla anılacak ve kıyamete kadar sürecek

ŞEREFLİ bir KURBANLIK olayı müjdelenmişti. Benim zorlu nebi-Elçilik görevime karşı fidye olarak verilen bir şeydi bu. KURBAN emri vardı ama benim oğlum İsmail ile hiç alakası olmayan bir şeydi. Demekki bu
rivayetçile gerçekten USTA birer yalancı idi ki sizin gibi aklı ile
sorgulayan insanların bile etkisine alabilmişler. Umarım ahiret günü gelipte bütün Nebi-Elçiler ŞAHİT olarak getirilince Allah bana gerçek rüyayı anlattıracaktır.

Peki o zaman kafalarınız önde eğik olmıyacakmı. Vay bizeki bilmeden neler demişiz bu yalancılar tarafından dememeniz için bence ilk yapılacak iş bu TEVİL i İnsanlara anlatmak ve ayet ayet açıklamak ve Allahın masumu öldürmeyeceksin emrinin olduğunu ve ne Allahın, ne de Allahın emir ve yasaklarını kavmine anlatan bir NebiNuray Elçinin bu sünnetullahı değiştiremiyeceğini bildirmendir.
Alıntıdır.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Sayın Furking,

İlgili bölüm SİTE SAHİPLERİ ve MODERATÖRLERİ tarafından, GİZLİMABET KURALLARI içerisinde dinler ile inanışların hepsinin içselleştirilmesi ve tartışmaya-yoruma kapalı olması sebebiyle, GEREKLİ görüldüğü için paylaşıma açık değildir.

Bu sebeple konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...