Melek tüylerini neden toplarız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ajjta

Kayıtlı Üye
Hayatımın bayağı bir zor devresinden geçiyorum. Bayağı bir zor diyorum çünkü hep zordu. (Çok istediğim bir şey var. Siz de bana dua edin ki olsun İnşallah. :)) Neyse ben bunları düşünürken hep yolda çevrede vs. beyaz tüyler görüyorum. Kendi içime kapandıkça daha da çok artıyor bu durum.
Gördüğüm hiçbir melek tüyünü toplamadım bugüne kadar, çünkü garip bir şekilde yabancı maddelerden huylanıyorum. Kuş tüylerinin pis olduğuna dair bir takıntı var içimde. Yıkayınca kopmuştu tüy bir sefer sonra çöpe atmıştım.
Kendi düşünceme göre onların mesajını görmem yeterli zaten.
Neden bu tüyleri toplamalıyız ya da zorunda mıyız bana açıklar mısınız? Bir de bazen gri ve siyah beyaz karışık tüyler görüyorum. Bu neyin işareti? :oops:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Melek tüyü ve kuş tüyü arasında fark var. Melek tüyünün ortasında kıkırdağa benzer yapı yok, oysa kuş tüylerinin ortarında var. Melek tüyü sanılıyor çoğu zaman. Geçen misafirlikte gördüm gri, siyah,beyaz toplamış tüm tüyleri onlarca melek tüyüm var diyor oysa biri bile melek tüyü değildi. Bir işaret istersiniz birden kıkıdaksız ortasıda komple tüyden oluşan bir tüy bulursunuz bu melek tüyüdür. Melek tüyü ve normal tüy ayrımı Bekinin (Allah rahmet eylesin) ilk kitabında yazıyordu nedense herkes kitabı okumuş bu ayrımı atlamış. Tüyleri bulunca da toplamıyorum bir süre saklasam da sonunda hep kayboluyor saklamanın gerekliliğini de düşünmüyorum. Görüyor ve fark ediyor olmak yeterli. :Angel_anim:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aslında tüyün geliş amacı değil rengi belirleyen. Her meleğin tüy rengi farklı oluşundan. Bir abla var ileri düzeyde meleklerle iletişim konusunda ve ilk başlarda hep yeşil tüy bulurmuş. Hani hep Mikailin rengi mavi deriz ya mavi tüy onun, yeşil İsrafil. . . Bu şekil yorumlayabiliriz.
Yok ben öyle olduğunu düşünmüyorum.Okuduğum tüm kitaplarda da mesaj itibariyle geldiği yazılı.Bir örnekte Aksu'dan zaten.
Yani işte mavi Başmelek Mikail'dir,diğer renk şudur gibi bir durum değil.Çok geçişli renkte tüyler var.Beyazdan griye dönüş mesela...Bu hangi melek o zaman?:)Sanmıyorum.Takip eden için mesaj içerikli geldiğini düşünüyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aslında zaten gri beyaz bir tüy rengi yok kuş tüyüyle karıştırılmasından bahsetmiştim ya bu yüzden bu yanılgılar. Melekleri gören ablanın dediğini bir üst mesajda aktardım zaten. Ben hep beyaz buluyorum henüz renklisi denk gelmedi. :)
O mesajı almak için,illa ki melek tüyünün kıkırdaksız olması gerekmiyor.Evet melek tüyü diyerek ortası düz olandan bahsediyor olabilir.Ancak mesaj alınması farklı birşey arada ince bir çizgi var.
Bahsettiğin Beki ise seminerinde dinledim ,renklerin mesajları var.Bu net!Her tüy bir meleği temsil ediyorsa dediğine göre, neden melek tüyü hep beyaz yine söylediğine göre?O zaman her renkten tüy bulunması gerekmezmiydi?Zira her meleğin rengi farklı.
Ya da renkli tüy kıkırdaklı olduğundan dolayı melek tüyü değil diyelim ama" maviyi Başmelek Mikail diye yorumlayabiliriz "demişsin yukarıda.Bu çelişki!Kuş tüyünü melek mesajı olarak yorumlayamazken , nasıl bir melek rengi olarak yorumluyoruz?

Ekli dosyayı görüntüle 8834
Beki İkala Erikli/Koruyucu Meleğinizle Buluşun kitabından..Flood özür.:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kitaptan aldım,kitabı varsa açıp okuyabilirsin.Meleklerin bıraktıkları işaretler bölümünde.Bir satır net açık ortada.Arada gelen melek tüyü mantıklı, her zaman olursa mantık dışı mı?İmkânsız mı?:)Böylesi de bana komik geliyor.:)Neyse..Açıklamamı yaptım ben.Tek derdim melek tüyü mü kuş tüyü mü mevzusu olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...