Uyku ile uyanıklık arasında bilmediğim dilde konusmalar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

filantrop

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar selamlar herkese, sizlere bir sorum olacak. Uyku ile uyanıklık arasında ya da ilk uyku esnasında bilinc hala kısmen acıkken anlamsız ruyalar gormekteyım ve farklı bir dilde sadece ben konuşmaktayım bir diyalog soz konusu degil her ne kadar ruyadır desem de o yarı uykudan bırden cıkıp uyanmamla beraber ruyada konustugum ve anlamadıgım dildeki sözcüklerin hala agzımdan dokuldugunu farkedıyorum uyanmısım kendime gelmisim ama hala ruyanın etkisi ya da bir devamı olarak o dildeki seyler agzımdan ıstemsiz bir sekilde dokulmekte. Bu durum nedir sizce? Dun yıne oldu ve konustugum seylerden "s" harfi ile baslayan bir kelime yakaladım fakat anında unuttum. Bu olayın arka planında neler vardır? Simdiden tesekkurler

sevgili arkadaşlar şunu da belirtmek isterim ki daha önce bu forumda açılan buna benzer konularda arkadaşlar sadece sesleri duymuşlar ancak benim olayımda ben de o seslerden birisiyim yani o dili onlarla ben de konuşuyorum ve uyandığımın tamamen bilinçlendiğimin ilk bir kaç saniyesi hala istem dışı ağzımdan dökülğyor bilmediğim sözcükler. Bu farkı yazmak istedim. Adminlerimiz, alt alta 2 post olduğu için umuyorum ki bunu birleştirirler. Teşekkürler.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Uyku sonrası bunları deneyimlemissiniz peki ya bilincinizin kapalı olduğu vakit te?
Önemli olan kısımlardan biride budur bilincin kapalı olduğu an ve bilincin uykudan uyanmasıdir. Peki o ani doğru olarak gözlemlemek için sizin ses kaydı yahut video kaydı yapmanız gerekmektedir. Ses kaydı işinize yarar diye tahmin ediyorum.
Olayın arka planı şuan için karmakarışık çünkü bilinmemezlik ve öngörü bulunmaktadır. Birçok uyku çeşitleri vardır rem uykusu haberci Vs.
Yapıcaginiz ses kaydı ile somut ve doğru cvp lar alabilirsiniz.

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Bu benim de çok merak ettiğim bir soruydu. Bazen kendim bazen evdeki diğer bireylerden uyku sırasında bu bambaşka dili duyup şahit oldum. Annem bunun insana programlanmış ana dilimiz olduğunu ve ahirette herkesin bu ortak dili konuşacağını söylemişti. Böyle ya da değil bilmiyorum ama cevabı ben de merak ediyorum.
Sevgiyle kalın..

Anosia

Kayıtlı Üye
Buna benzer bir durumu ben de yaşıyorum. Uykuya dalmak üzereyken ya iki kişinin konuşmalarını ya da birinin benle konuştuğunu duyuyorum ama uykumun arasında kelimeleri seçene kadar çoktan bu konuşmalar kesilmiş oluyor. Bu konuyu görene kadar "uykuya dalma sürecinde zihnimin oyunudur" deyip geçmiştim hep ama bir açıklaması varsa ben de bilmek isterim.

filantrop

Banlı Kullanıcı
Sevgili Moonligt, ses kaydına gerek olduğunu düşünmemekteyim. Bir arkadaşımla beraber aynı odayı paylaşıyoruz bulunduğum evde. Uzun süredir o arkadaşım bana tahmini zor bilinmeyen bir dilde uykum sırasında birşeyler mırıldandığımdan bahsetti. Bununla bağlantısını siz yazana kadar kurmamıştım açıkçası çünkü tam uyku halinde normaldir diye düşündüm. Eğer bu bir meziyet ise nasıl geliştirilebilir ben bunu pek merak etmekteyim. Eminim ki forumda bizi aydınlatacak arkadaşlar vardır.

zehter

Kayıtlı Üye
Ben onu küçüklüğümden beri yasiyorum.Gerçek hayatta bu sözcükleri söylüyorum bazen istemsiz bazen istemli oluyor.Anlamlarını asla bilemezsin fakat içerdiği duyguları vardır,o yolla gerçek anlamlarını bulursun ,şunu söyleyeyim bir ses kayıt cihazı bul ve kaydet,sonra defalarca dinle.Bana bu herzaman oluyor,nedenini bilmiyorum 1 saniye olsa bile hemen unutuyorsun değişik birşey .

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Ses kaydı alin diyen ben değilim Çünkü birebir dediklerinizi ben de yaşıyorum. Karışıklık oldu sanırım :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
+1 olarak konuya ekleniyorum.:)Zira bu durumu yaşayanlardan biriyim.Yalnız cümleler şeklinde uzun konuşmalar değilde,tek tek kelime halinde anlamsız şeyler duyuyorum.İki kişinin karşılıklı diyaloğu şeklinde değil,bana hitâben söylenen kelimeler hepsi.Nadiren o an tamamen uyanıp hatırlayarak, kelimeleri google ile aradığım olmuştur.:)Burda konusu açılana kadar üzerinde düşünmediğim bir durumdu.Yalnızca et ve kemikten ibaret değiliz.Ruhumuz var çook derinlere inebilen.Bunlar yaşanacak doğal şeyler.

yardan geçti

Kayıtlı Üye
İş
Denizci
''pakı vassibi nabbar'' @Iviv Angeles in yaşadığı şeye benzer bir durum du yaşadığım ama sadece bir kere oldu. Aklımda sadece bu kelimeler kaldı sıralaması aynen böyledir. direk bu kelimeleri bi yere yazdım ve sonra kazındı aklıma. ben de aynen Angeles in yaptığı gibi Google da aratmıştım :D

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bu durumu ben de yaşıyorum sürekli her gün mutlaka ses duyuyorum ve görsel olarak ta insan ve ya adlandiramayacagim tür de başka varlıklar görüyorum ve bunu ben de çok merak ediyorum..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Şunu eklemek isterim.Benim az yaşadığım birşey bu.Sadece (bana göre) anlamsız birkaç kelime..
Görüntü,varlık vs..hiçbir şey yok buna dahil olan kendi adıma..Yalnızca konuşma..
Önemli bir detayda; ben bilinçaltımdan cevap istediğimde bu kelimelerin dökülüyor olmasıdır.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Bu konu ile ilgili yapılmış yorumları okuyunca ve bu kadar kişide bu olayın meydana görünce aklıma bir fikir geldi. Kayıt yapanlar veya kelimelerini hatırlayanlar buraya yazsa belki ortak kelimeler bulunur. Gerçekten farkında olmadığımız bu lisana gün ışığı tutabiliriz. Benim ki sadece öneri aklıma gelen bir fikir. Uygulanabilir diye düşünüyorum.

filantrop

Banlı Kullanıcı
Ivıv benim de aynen öyle oluyor ve bende de görüntü yok diğer arkadaşın bahsettiği gibi.

Tuanadolunay oldukça mantıklı aslında ama ne zaman geleceği belli olmuyor ki. Olsa bile aksi gibi bilinç yerine geldiği ilk 5 saniyede unutuyorsun her şeyi :( ben son olanları kalkar kalkmaz google da aradım ama sonra geri uyudum fakat gariptir ki bulamıyorum internet geçmişine baktığımda. Aslında çok mantıklı hemen bir yere yazmak ve ilk uygun anda burada belirtmek.

fako

Kayıtlı Üye
Bir aralar davetler yapardım bilgi edinmek, kendi davetimi oluşturmak için. Başarılı olduğum günün sonraki her gece kulağıma bir kaç kişinin diyaloğa girdiği sesler gelirdi. O gün bu gündür; her gece ne zaman içime bir korku düşse kulağımda bir den fazla kadının gülme sesi geliyor. Ben korkunca daha çok gülüyorlar uyuku ile uyanıklık arasındaysa bazen bana dayatılan sorular algılıyorum ve kontrolsüz cevaplar veriyorum. Ancak benim duyduklarım hep Türkçe.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Zihnin bu tür işleri vardır.Buna benzer bir çok vaka var.Mesela ameliyat masasındayken hiç bilmediği farklı bir dilde konuşanlar var.Size tavsiyem bir kayıt cihazı alın ve uykunuzda veya uyanırken yaptığınız o konuşmayı bir dil uzmanına götürün.Parapsikolojik bir olay olduğunu düşünmüyorum şahsen.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
''pakı vassibi nabbar'' @Iviv Angeles in yaşadığı şeye benzer bir durum du yaşadığım ama sadece bir kere oldu. Aklımda sadece bu kelimeler kaldı sıralaması aynen böyledir. direk bu kelimeleri bi yere yazdım ve sonra kazındı aklıma. ben de aynen Angeles in yaptığı gibi Google da aratmıştım :D
Sanskritçeye benziyor ''pakı vas sibi nabbar'' kısmı.

unseelie

Kayıtlı Üye
Önceki yaşamdan gelen anılardan kaynaklı olabilir eğer inanıyorsanız. Yoksa trans halinde -bilinç kapalı- frekansınıza uyumlu bir varlık tarafından kullanılıyor olabilirsiniz. Medyumlar gibi. Bu da iyi bir kanal olduğunuzu gösterir.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
aynı olayı bende yaşıyorum, tam uykuyla uyanıklık arasında kulağımda acayip sesler bağırışlar kelimeler duyuyorum kendime gelip uyandığım anda sesler kesiliyor.
bunun sebebinin, alfa frekansındayken bedensiz varlıklarla frekansımız eşitlendiği için onların alemine girip etkileşimde bulunduğumuzu düşünüyorum. çünkü bedensiz varlıklara en yakında olduğumuz an tamda uykuyla uyanıklık arasında bulunduğumuz andır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Duyduğum kelimeleri bir kenara yazmamakla hata ettim.Uyandığım an 'google'dan baktım ve geçti gitti.Çok nadir oluyor ama tekrar olursa ve o an uyanırsam mutlaka not alırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...