Toplu halde dua etmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nego

Kayıtlı Üye
Bugün bir tanıdığım 7-8 kişilik bir grupla toplu dua çalışmaları yaptığından bahsetti. İlk defa duyduğum için çok enteresan geldi bana. 3 gün boyunca gruptaki bir kişinin dileği, niyeti için yoğunlaşıp ona dua ve pozitif enerji gönderiyorlarmış. Belirledikleri bir saatte de aynı anda aynı cümlelerle dua ediyorlarmış. Bu şekilde gruptaki herkes için 3'er gün dua ederek döngüyü tamamlayıp tekrar ediliyormuş. Böyle bir şey deneyimleyen var mı ve böyle bir çalışmayla olumlu sonuçlar alınabilir mi?

Ori

Kayıtlı Üye
Mesela ben şöyle düşünüyorum. Ağzımızdan çıkan her kelimenin bile bir enerjisi varken, toplu çıkan kelimelerin kuvveti daha etkili olur. Sonuçta o kelimelere bir enerji yükleniyor. Tabi bu işin yolları var orası ayrı ama mantıken bakarsak olay böyledir. İnsanların toplu olarak gerçekleştirdiği bu tip etkinlikleri duymuştum. Tabi bunların amacı veya yolları farklı olanlar olabilir.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bunu her cuma yapıyor müslümanlar. Belli topluluklar da her gün dediginiz gibi yapıyorlar. Basit düşünün, cemaatle namaz kılmak neden daha hayırlı? Hem de 70 kat. Tabii ki de olumlu sonuclar alınır. Evliya zatların olusturdugu zikir halkaları keza. Mühim olan, toplu olarak zihni aynı şeye odaklamak ve dilemek. Ekstra katkılarla daha da güçlendirilebilir bu halka.

Nego

Kayıtlı Üye
Bunun bir de insanın kendi bencilliğinden sıyrılıp başkası için dua etmesi boyutu var ki asıl beni cezbeden kısmı bu oldu. Böyle bir grubu olan varsa katılmak isterim. Ya da böyle bir etkileşim oluşturmak isteyenler olursa çok güzel our, ben varım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...