İmla kuralları.

Akhenaten

Kayıtlı Üye
Herkese selam. Foruma yeni üye oldum. Güzel bir yere benziyor. Çok sayıda paylaşım var. Zamanla kütüphane gibi olmuş.

Forumda ciddi bir imla sorunu var. Sorunlu yazım şekillerini sıralarsak:

1-)Hiç noktalama işareti kullanılmadan yazılan yazılar: Bunlardaki cümleleri anlamlandırmak için, cümlenin nerede başlayıp bittiğini kendimiz bulmamız gerekiyor.

2-)Hiç paragraf kullanılmadan yazılan yazılar: Bunlar da dökme beton gibi. Girişten kısa süre sonra gelişmeye geçmek istersek, yapacağımız bir şey yok. Çünkü gelişme yazının neresinde bilemiyoruz.

3-)Bağlaç olan "de"lerin, soru eki "mi"lerin bitişik olduğu yazılar: Bunlar da Enigma şifrelemesine benziyor.

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp. Bilmeyene lafım yok ama öğrenmek için çaba göstermemeyi yanlış buluyorum. Yazıyla iletişim kurduğumuz şu ortamda yazı kurallarına riayet etmemiz son derece önemli değil mi?

Ufak tefek hataları herkes yapar. Ben de yaparım. Sözüm hiçbir kurala uyulmadan yazılmış yazılara.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İmlâ hatalarından bende çok yakınıyorum.Gevezelik bölümünde geçtiğimiz günlerde muhabbetini yapmıştım.Öyle basit şeylere dikkat edilmiyor ki şaşıyorum!Hassasiyet gösterenler elbet var ama çok özensizlerde az sayıda değil.:)Umarım daha iyiye gideriz .

4

43887

Yeni üye olan üyelerimizi site kurallarını okumuş sayar ona göre hareket ederiz. Bu kurallar içinde imla kuralları, yazı rengi, şekli vs. de belirtilmiştir. Bazı üyelerimiz bu kurallara riayet etmeden hareket etmektedir. Bizler elimizden geldiği kadar hatalı mesajları konuları düzeltmekte gerekli yerlerde silmekteyiz. Rahatsız olduğunuz konuları alttaki şikayet butonunu kullanarak ilgili mod. yönlendirebilirsiniz. Gerekli düzenlemeler yapılacaktır. İyi forumlar.