Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
25 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Eski köy hikayeleri

Paylaş

Rep Puanı : 11070
    Ettiği Teşekkür
    2.092
    1.022 mesaja 2.501 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Eski zamandan gelen bir hikaye daha anlatayım. Olay yeri bizim komşu köylerden birinde geçiyor.

Zamanında bir kadın ve adam evleniyor. Adam, köylüler dahil çevre köylerinde sevdiği biriymiş. Gel zaman git zaman kadın hamile kalıyor. Zamanla kadının karnı şişiyor tabi doğuma da az kalıyor. Birgün adam tarlada orakla ot biçerken kan ter içinde kalmış bir vaziyette bir ses işitiyor. Yanlış duyduğunu sanıyor ve tekrar işe devam edeceği sırada ses daha şiddetli bir şekilde kulağına çalıyor. ''Çabuk koş meleke karının karnına girecek!''. Tabi adam gelen sesemi şaşırsın yoksa karısı ve çocuğu için mi endişelensin bilemiyor. Tarlayı bırakıp koşarak eve gidiyor. Eve vardığında bağırarak karısına sesleniyor ve bir yandan da soluk soluğa koşmaya devam ediyor. Bir bakıyor ki annesi çorba yapmış gelinle içmek üzereler onun dışında herşey normal görünüyor... Sesin dedikleri aklına gelince bağlantıyı kuruyor hemen kafasından ve hemen karısının dibine kadar gidip çinko tabağın içinde ki çorbayı kaşıkla karıştırıyor. Tabı annesi ve karısı tuhaf bir şekilde ne yaptığını anlamaya çalışıyor. Şaşkın bakışlar içinde çorbayı karıştırırken bir bakıyor ki çorbanın içinden uzunca bir kıl çıkıyor. Bu kılı alıyor ve kısa bir süre sonra okunmuş iğneye sararak bir yere saplıyor. Aniden meleke ortaya çıkıyor ve tabi adam korku içinde kendini geriye atıyor. Sesin haklı olduğunu anlıyor ve melekeye sen benim karımı öldürecektin diyor. Meleke çocuğunu öldüreceğini söyleyince adam çileden çıkıyor. Gel zaman git zaman adam bunu yakalamış ama serbest bırakmıyor. Meleke adama yalvarıyor beni bekleyenler var bırakta gideyim diye ama adam nuh diyor peygamber demiyor. Bayağı zaman geçiyor meleke yine çoluğum çocuğum var bırak gideyim diye yakınırken adam en sonunda insafa geliyor. Köye yakın bir çayın yanına gitmesi ve suya atlaması gerektiğini konuştuktan sonra adam toplanıyor ve dediği yere gidiyor. Gittiklerinde meleke adama dönüp diyor ki iğneyi çıkardıktan sonra kıl ve iğneyi suyun içine at. Sizin kokunuz bana sindi artık ve eğer sudan kan çıkarsa bil ki beni öldürdüler ama çıkmazsa su berrak kalırsa bil ki çoluğuma çocuğuma kavuşmuşum. Adam iğneyi çıkarıp herşeyi suya attıktan sonra bir süre bekliyor. Biraz daha bekledikten sonra bir bakıyor ki sudan habire kanlar yükseliyor.

Yazdıklarımın hepsi büyüklerimden duyduğum köy hikayeleridir.

Herşey sanal.

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 79
    Ettiği Teşekkür
    37
    25 mesaja 39 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski zamandan gelen bir hikaye daha anlatayım. Olay yeri bizim komşu köylerden birinde geçiyor.

Zamanında bir kadın ve adam evleniyor. Adam, köylüler dahil çevre köylerinde sevdiği biriymiş. Gel zaman git zaman kadın hamile kalıyor. Zamanla kadının karnı şişiyor tabi doğuma da az kalıyor. Birgün adam tarlada orakla ot biçerken kan ter içinde kalmış bir vaziyette bir ses işitiyor. Yanlış duyduğunu sanıyor ve tekrar işe devam edeceği sırada ses daha şiddetli bir şekilde kulağına çalıyor. ''Çabuk koş meleke karının karnına girecek!''. Tabi adam gelen sesemi şaşırsın yoksa karısı ve çocuğu için mi endişelensin bilemiyor. Tarlayı bırakıp koşarak eve gidiyor. Eve vardığında bağırarak karısına sesleniyor ve bir yandan da soluk soluğa koşmaya devam ediyor. Bir bakıyor ki annesi çorba yapmış gelinle içmek üzereler onun dışında herşey normal görünüyor... Sesin dedikleri aklına gelince bağlantıyı kuruyor hemen kafasından ve hemen karısının dibine kadar gidip çinko tabağın içinde ki çorbayı kaşıkla karıştırıyor. Tabı annesi ve karısı tuhaf bir şekilde ne yaptığını anlamaya çalışıyor. Şaşkın bakışlar içinde çorbayı karıştırırken bir bakıyor ki çorbanın içinden uzunca bir kıl çıkıyor. Bu kılı alıyor ve kısa bir süre sonra okunmuş iğneye sararak bir yere saplıyor. Aniden meleke ortaya çıkıyor ve tabi adam korku içinde kendini geriye atıyor. Sesin haklı olduğunu anlıyor ve melekeye sen benim karımı öldürecektin diyor. Meleke çocuğunu öldüreceğini söyleyince adam çileden çıkıyor. Gel zaman git zaman adam bunu yakalamış ama serbest bırakmıyor. Meleke adama yalvarıyor beni bekleyenler var bırakta gideyim diye ama adam nuh diyor peygamber demiyor. Bayağı zaman geçiyor meleke yine çoluğum çocuğum var bırak gideyim diye yakınırken adam en sonunda insafa geliyor. Köye yakın bir çayın yanına gitmesi ve suya atlaması gerektiğini konuştuktan sonra adam toplanıyor ve dediği yere gidiyor. Gittiklerinde meleke adama dönüp diyor ki iğneyi çıkardıktan sonra kıl ve iğneyi suyun içine at. Sizin kokunuz bana sindi artık ve eğer sudan kan çıkarsa bil ki beni öldürdüler ama çıkmazsa su berrak kalırsa bil ki çoluğuma çocuğuma kavuşmuşum. Adam iğneyi çıkarıp herşeyi suya attıktan sonra bir süre bekliyor. Biraz daha bekledikten sonra bir bakıyor ki sudan habire kanlar yükseliyor.

Yazdıklarımın hepsi büyüklerimden duyduğum köy hikayeleridir.
    Aynısını başka bir yakınımdan duymuştum hikayenin ayrıntıları farklıydı ama olay aynıydı. sonunda da aynı şekilde esir alınan varlık ırmağa bırakılınca kocası tarafından öldürülüyordu. Burada meleke denilen şey yüksek olasılıkla Al karısı hep Anadolu hikayelerinde anlatılır özellikle lohusa kadınların yemeğine konup veya başka bir şekillerde içine giren sonra da ciğerini söküp yiyen şeytani bir yaratık. Hatta günümüzde de geleneksel olarak lohusaların alnına kırmızı kurdela bağlarlar veya yastığının altına demirden makas bozuk para gibi şeyler koyulur. Bunun Al karısından koruyacağına inanılır. Özellikle Al karısının en çok korktuğu şey nazar boncuğudur. Hatta eskiden köylerde geceleyin ahırdan tuhaf sesler geldiğini sabah bakıldığında atların yorgunluktan bayılmak üzere olduğu ve yelelerinin kuyruklarının örüldüğü görülürmüş. Bu al karılarına tılsımlı bir iğne batırıldığında batıran kendi isteğiyle serbest bırakana kadar al karısının o kişiye ve haneye hizmet etmek zorunda olduğu söylenir.

Novus Ordo Seclorum

3. Oculus Üyemize teşekkür edenler:
    teddy (07.07.2017)

Pembe kuvars

Rep Puanı : 4799
    Ettiği Teşekkür
    4.803
    1.234 mesaja 2.363 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    45

3 ay önce doğum yapan biri için alkarası tehlikesi yoktur artık değil mi? Zaten haftanın çoğu günü tek kalıyorum birde mabeti okuyup iyice etkileniyorum.

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 79
    Ettiği Teşekkür
    37
    25 mesaja 39 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Selenit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay önce doğum yapan biri için alkarası tehlikesi yoktur artık değil mi? Zaten haftanın çoğu günü tek kalıyorum birde mabeti okuyup iyice etkileniyorum.
    Ben sadece lohusalara musallat oluyor diye biliyorum.

Benim öyküm anneannemin başından geçmiş, hani havasla ilgilenenler az çok bilir renkli gözlü sarışın çocuklara dua okuyarak fincandaki mürekkebe baktırmak yoluyla varlıklardan haber alan kişiler vardır. Tabii bu uygulama daha ayrıntılı ben özetledim burada. Küçükken anneannem üzerinden hep bu şekilde varlıklarla iletişime geçerlermiş. Koskoca yaşlı kadın zaten yalan söylemez, onun dışında uygulama ile anlattığı her şey kitaplarda yazan davetlerle birebir uyuyor. Neyse öyküye devam edersek böyle kırsal kentlerden uzak yerlerde ruhansal etkinlikler daha sık yaşanıyor musallat durumları gibi. Bir gün genç bir kız (anneannem o zamanlarda dokuz veya on yaşlarında) sığırları güderken ortalık bir yere deyim yerindeyse küçük tuvaletini yapıyor. Daha sonra kızda zaman geçtikçe tuhaf durumlar meydana geliyor. Geceleri uyuyamama kabuslar sanrılar kendine konuşmalar vs. en sonunda kızın ailesi bir hocayı çağırıyorlar. hoca olayı tam olarak anlayabilmek için anneannem üzerinden uygulamayı yapıyor. Bu uygulamanın gizli ilimler hazinesinde birkaç örneği var isteyen bakabilir ayrıntısına girmeyeceğim. Anneanneme sorduğumda çok anlatmak istemiyor benim böyle şeylerle uğraşmamı istemediği için. En sonunda fincanın içindeki mürekkepte kısa boylu cüce gibi sarıklı siyah adamlar gördüğünü söyledi. Hatta kızın durumunu da kendi deyimiyle şöyle açıkladı "Gavur perisinin üzerine işemiş" çoğunuzun anlayabileceği gibi sanırım o kız istemeden müslüman olmayan veya olumsuz enerjili bir varlığın ölümüne neden olmuş. varlıklarda bu yüzden ona musallat olmuşlar. O kızın akıbeti ne oldu tam olarak bilmiyorum ama anneannem kendi gördüğü kadarıyla musallatın son evrelerinde kişinin yataktan çıkamaz duruma geldiği bedeninde yaralar çıktığını ve ağzının yüzünün eğrildiğini söylüyordu. Anlattıkları öyle isabetliydi ki şaşırdım gerçekten. Buna benzer kısa bir olay da dedemin başından geçmiş. Gençlik zamanlarında iken elindeki baltayla yukarı tarladaki bir ceviz ağacının dallarını mı gövdesini mi ne kesmek için baltayı vurduğunda sanki baltayı kayaya vurmuş gibi olmuş ve balta elinden savrulmuş. O anda üzerine feci bir uyku ve yorgunluk çökmüş. Öyle ki evi falan bırakıp ağacın altına yatıp uyumuş. Rüyasında bir takım varlıklar ona sakın bir daha bu ağaca dokunma yoksa seni fena yaparız gibisinden tehditler edip korkutmuşlar. Hatta üstü kapalı bir şekilde geceleyin ağacın altından sesler duyduğunu da ima etti.

Konu *nefertiti* tarafından (21.06.2017 Saat 02:07 ) değiştirilmiştir.
    Novus Ordo Seclorum

6. 2 kişi Oculus üyemize teşekkür etti:
    oscars (13.05.2017),teddy (07.07.2017)

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

Tüyler diken diken emeklerinize saglik arkadaslar gece saat 2.39 uyurum insallah

8. stigmata Üyemize teşekkür edenler:
    teddy (07.07.2017)

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)