Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Eski köy hikayeleri

Paylaş

Yer
    atom altı
    Rep Puanı : 16962
    Ettiği Teşekkür
    1.948
    2.097 mesaja 6.669 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    143

Bir kaç hikaye de benden (aslında hikaye değil)..

İşinde gücünde ticaretle uğraşan uzak bir akraba şehre giderken, kasaba çıkışındaki yol ayrımında önüne kedi atlıyor ve adamın önünü kesiyor. Sağ sol derken kedi paçasına yapışıyor epey bir uğraşıyor kediden kurtulmak için ama kedi bir anda ''bana bak bana, selam bile vermeden nedir bu acele?'' diye konuşuyor. Adam o günden sonra bu olayı her ne kadar anlatsa da kimse inanmıyor. Başına bir kere de benzer bir olay geliyor ve adamın ruh sağlığı bozuluyor. Herkes dalga geçiyor, ah vah yazık diye diye bu adam sonra eceliyle ölüyor tabi kimse inanmıyor ölene kadar.
    Bir kaç yıl sonra bu adamın oğlu yanında arkadaşıyla kasabaya geliyorlar gezmeye. Gezdi yedi içti geri dönecekler şehre, yol ayrımına geliyorlar araba alacak onları, akşam olmuş hava kararıyor. Keçinin biri hoplaya zıplaya oyun oynar gibi geliyor bunların yanında durup gözlerini dikiyor. Aynen aktarıyorum:
    ''Sessiz biçimde adımı söyledi, arkadaşımla şoka girip donduk kafamızı bile çeviremedik, keçi ise kafasını kaldırmış gözlerini dikmiş biçimde bu sefer bağırarak yine adımı söyledi ve konuştu '' ne oldu babana inanmadın, beni de götürsene'' diyip sonra da pis pis gülme sesleri çıkardı, sonra meee meee diye diye karanlığa doğru yine hoplaya zıplaya gitti. ''
    Tabi arkadaşıyla beraber şoku atlattıktan sonra koca iki adam yola doğru şuursuzca koşmaya başlıyorlar.
    İki aile şehirler arası iki araçla Diyarbakır-Mardin arası yola çıkıyor. Arabadaki çocuklardan birinin acil tuvalet ihtiyacı oluyor, duralım dağ taş zaten, çocuk ihtiyacını gidersin devam edelim hem biz de bir sigara içeriz açık havada diyorlar. İniyorlar, çocuğun ihtiyacı gideriliyor, büyüklerden bazıları dışarıda sigara yakıyor muhabbet ediyorlar. Hemen bir tepeceik var, oranın arkasından aniden davul zurna düğün sesi geliyor bunlar irkiliyor, köy de yok yakında. Düğün sesi bir anda kavga sesine dönüşüyor ve bağırışmalar duyuluyor. Bir birlerine isimleriyle hitap ediyor ve kavga ediyorlar. (bu isimleri sormayın benim de sizin de canınız sıkılır)
    Tabi bu durum bir iki dakika içinde olan biten bir durum ve herkesin garibine gidiyor, zira aniden düğün ve kalabalık sesi yokluktan ortaya çıkıyor sonra kavga ve acayip çok garip isimler duyuluyor. İçlerinden biri diyor ben bakacağım hemen şuranın arkası değil mi, zaten seslerini bile duyuyorsak hemen şuranın arkasıdır diyor. Tepeciğin arkasında hiç kimse yok. Ne düğün, ne kalabalık, ne de kavga.
    Bunlar ürperip yola devam ediyorlar. Tabi makaraya dönüyor iş, o isimleri söyleyip söyleyip gülüyorlar. O akşam dalga geçip gülenlerin hepsi itinayla dayak yedi. Sen misin isimlerimizle dalga geçen diye. Bunlar %100 gerçek bu arada.

Daha çok var bu olaylardan, sanıldığından daha sık yaşanan durumlar bunlar.

2. 7 kişi Chillout üyemize teşekkür etti:
    anita8 (13.01.2017),Anosia (13.01.2017),Korkuluk (13.01.2017),La-edri (13.01.2017),pembe pelerin (13.01.2017),Tai Chi Chuan (15.01.2017),X6K3 (16.01.2017)

Yer
    İzmir
    Rep Puanı : 77
    Ettiği Teşekkür
    29
    26 mesaja 37 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Bu tarz olaylar sanki nedense şehirden çok köylerde oluyor gibi.Neden acaba? Düşündürücü.

"Orada ayrıca Gece'nin kasvetli evi yükselir.Korkunç bulutlar onu karanlığa boğar.Önünde dimdik Atlas yükselir;başının ve yorulmak nedir bilmeyen kollarının üstünde,Gece ve Gündüz'ün bronz bir eşikte karşılaştığı ve sonra birbirlerine sokulup selamlaştıkları gökyüzünü taşır."

4. Aisling Üyemize teşekkür edenler:
    hayatiiyasaa (14.01.2017)

Rep Puanı : 71
    Ettiği Teşekkür
    157
    27 mesaja 31 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

Bizim köydede çok vardır böyle çıplak kadın varmış ormanlarda gezermiş bunu görüp yaklaşan erkekleri kaçırıyomuymuş öldürüyomuymuş ondan sonra dev yılan varmış gene bide yedi mezar altınları varmış defineciler çok arar burada bide yazları kavede yedi yirmi dört define hikayelerini anlatırlar köyün yarısı defineci burda

SATRANÇTA PİYON OLMAYI SEVERİM OYUN BİTİNCE BARONDA AYNI KUTUYA GİRER PİYONDA

Yer
    Cappadocia
    Rep Puanı : 23
    Ettiği Teşekkür
    16
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Alıntı Aisling Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz olaylar sanki nedense şehirden çok köylerde oluyor gibi.Neden acaba? Düşündürücü.
    Bana da öyle geliyor nedense. Ama köy atmosferinin de bu konuda bi etkisi olduğu kanısındayım.

Outcast!

7. hayatiiyasaa Üyemize teşekkür edenler:
    Aisling (15.01.2017)

Yer
    atom altı
    Rep Puanı : 16962
    Ettiği Teşekkür
    1.948
    2.097 mesaja 6.669 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    143

Alıntı Aisling Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların yoğun olduğu şehirlerde demir madeni, yapay manyetik alan, foton yoğunluğu, elektro iklimsel kirlilik, insan enerjisi çok daha yoğun ve karmaşıktır.
    Sebepleri arasında bunlar ve benzer maddeler sıralanabilir.

9. 4 kişi Chillout üyemize teşekkür etti:
    Aisling (15.01.2017),Anosia (15.01.2017),Korkuluk (15.01.2017),X6K3 (16.01.2017)

Yer
    Taht-ı Süleyman
    Rep Puanı : 13864
    Ettiği Teşekkür
    1.940
    1.216 mesaja 3.167 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Oldum olası keçileri sevmem zaten, birde eşekleri.Bana o kadar şeytani geliyorlar ki.Çekirgeler de öyle.The witch filminde de baya gerilmiştim, izleyenler bilir.Olayın kahramanı simsiyah bir keçi.
    Allah muhafaza, konuşan bir keçi görüp de nasıl eski hayatıma devam ederim bilemiyorum.
    Dedem de bir düğüne denk gelmiş rahmetli, annem sürekli anlatırdı.Peri kızları evlenme teklif etmiş dedeme.Ne kadar travmatik olaylar ya, insan aklı nasıl bütün bunlardan sonra sağ çıkıyor acaba.

11. 3 kişi hazaR üyemize teşekkür etti:
    Korkuluk (18.01.2017),Selenit (15.01.2017),X6K3 (16.01.2017)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)