İçimi Döktüm v..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hera17

Kayıtlı Üye
Belki de zamanında, Dünya da sayılı olan ; her olumsuzluğa karşı direnç gösteren nadir insanlardan biriydim. Şimdi ise stresten hastalanan bir insan..
Kendi psikolojisini en üst seviye de tutan , üstüne çevresindekilerin psikolojisini düzelten.Sürekli gülümseyen , modern kendine bakan, aynı zamanda ibadetini yapıp etrafa neşe saçan bir kızı anlatıyorum size.
Başına ne geldiyse '' Allah'ım senden her gelene şükür '' diyip önüne bakan bir insandım. Neler mi geldi? Neler gelmedi ki ..
Maddiyet işin komik tarafı , defalarca yüksek puana ragmen yerleşemeyen yinede saçma bir bölüm okuyup hayali için 3 senedir tekrar çalışan, mutlu ailemi bozmak için araya tüm kötülükleri sokan insanımsı şeyler mi.. Daha neler var neler.. Son iki senedir ilişkilerim de düzgün gitmiyor. Değer verdiğim kadar hor görülüyorum
Bi bayan olarak biraz ilgi ve hassas davranılması gereken ben iken, maddi manevi yağdıran,hediyeler veren yorulmasın diye koştura koştura Oldugu yere giden, biri ateş iken biri su olmazsa hiç bir yuva olmaz mantıgı haklı haksız demeden özür dileyip, karsı taraf küs kaldıgında gözüne uyku girmeden ağlayan herkese hassas naif yaklaşan 20'li yaşlarda kızken,görmüş geçirmiş 30'lu yaşlarda ki baylar (kötü desem özünde iyi niyetli insanlar)sürekli hayatından kolayca atıyor.Bana verilmesi gereken değer ve öncelik benden baska herkese ...

Şimdi diyeceksiniz ki ''kendini ne kadar da övdün , hiç mi hatan yok? '' Elbette var. Hatalardan ibarettir kullar ve bende bir kulum. Ama işin içinden cıkamadım. Bir iki yakın arkadasıma anlattım, ben dışarıdan çok mu kotuyum de ne yaparsam yapayım hor görülüyorum dedim..Öylee cok arkadasımda yoktur sayılıdır.. Elim yüzü düzgün,kendine göre yetenekli,hayvan sever,pratik zekalı diye imgeledi arkadas =)
Bu kadar sabrettin,o kadar mı çevrende insan yok diyecek olursanız. Sosyal medya hesaplarım 34k, gerçek hayatımda ıse sürekli arkadas olmak isteyen,öven,söven bir dolu hakıkı ınsanla kaplı çevrem..Boşveremiyorum artık hiç bir şeyi karşımdakinin kafasına dank etsin yaptıkları ruyasına girsin bir sopayla dürtüğ heeey !! deseler de kendine gelse :boat:

Ama bu kısır döngü devam ediyor. Derdim ilişki problemimi anlatmak değil sevgili üyeler.. derdim kırmaktan korktukca insanların beni paramparça etmesi. İş benim hayatıma girdiği an kör bi engel çıkıyor. Her seyi düşündüm. En son ihtimal vereceğim seydi.. bana biri bir şey mi yaptı acaba? Aslında artık bana aşık bir cinin sırf benim hayatım yolunda gitmesin diye ugrasıp düşman oldugunu bile düşünüyorum?
Gerçekten olabilir mi ? Nasıl anlarım :eek:fftopic::eek:fftopic:

Okuyan arkadaslara çok tesekkürler..hepinize :nopity::nopity: Psikologun bile arada psikologa ihtiyacı oluyormus.. Bir nebze içimde ki zehri akıttım. Sorularıma cevap getiren herkese sevgiler

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili hera17,

Yaşadığın problemler ve içinde bulunduğun ruh hali gayet ''normal''. Hepimiz 20'li yaşlarımıza gelmişizdir ve artık çevremiz tarafından bir birey olarak algılanmanın arzusunu duymaktayız. Nitekim çevremizde bizimle yaşıt çok güzel işler başaran insanlar, toplum tarafından daha ciddiye alınan, kararları gözetilen insanlar mevcuttur. Sosyal medya yahut okul içerisinde binlerce seveni, takipçisi olan birisi olabiliriz ancak bu ne gerçek sevgi ne gerçek değerdir. Bir birey olarak toplum tarafından ciddiye alınmak ve kendi kararlarını uygulayabilen birisi olmak istiyorsan yapman gereken tek şey donanımlarını arttırmaktır.

Basit bir örnek vereyim. Yabancı dilini geliştirmek sende, çevrene karşı ayrı bir imaj oluşturacaktır. Bugün birçok konuda bilgisi olmasa dahi dört dil hatta beş dil bilen insanlara gıpta ile bakıp ağızlarından çıkan kelimeleri dikkatle dinliyorlar. Bunun yanı sıra okuduğun kitaplar, kendini yetiştirdiğin her alan sana bir şeyler katmakta. Bir topluluğa girdiğinde bilgin, kültürün, ağzından çıkan her dolu cümle senin ne kadar ciddiye alınır birisi olduğunun kriterini belirliyor aslında.

Sevmediğin bölümü okumak elbette seni yoracaktır ancak unutma her bölümün en iyisi vardır. Her bölüm, her meslek çıtasını birey belirler. Mesleki alanda da insan iletişimi her zaman çok önemlidir. Geçen yıl ikaya yapılan başvurularda iki Boğaziçili bir de Çağ üni. mezunu arkadaş vardı. Boğaziçili arkadaşlar gerek okul gerek yabancı dil olarak kesinlikle rakiplerine fark atıyordu. Ancak ne yazık ki insan iletişimi sıfırdı. Halbuki Çağ mezunu arkadaş yarım yamalak ingilizcesiyle bile müşteri-çalışan arasındaki samimiyeti öyle güzel kuruyordu ki, Boğaziçili arkadaşlardan kat kat daha fazla satış yapabilirdi ve işe o alındı. Bu yüzden okuduğun okul, bölümden ziyade kendin odaklı olmalısın.

Sen kendine ne kadar yatırım yapar, yabancı dilini, insan iletişimini, diksiyonunu, genel kültürünü ve diğer bütün bireysel donanımlarını ne kadar geliştirirsen toplum içinde hem mesleki hayatta hem insan ilişkilerinde sana her kapı açılacaktır.

Saygılarımla

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba, iyi hoş güzel herşey olması gibi fakat sonuç istenilen gibi değil. Neden iyi hoş diyeceksiniz derseniz yazı içersinde kendimi okudum desem yeridir.
Herşey olmasi gerektiği gibidir. Zincir hiçbir zaman kopmaz fakat paslanabilir yahut asinabilir...
Şöyle ki biz kendimize davranılması gerektiği gibi karşımızdaki insanlarada aynı şekilde davranır konuşur tepki veririz. Ammavelakin aldığımız karşılık böyle olmamaktadır. Zira her insanın kaybettiği yahut duygusal olan insanlarin kaybı da budur. Vicdan. Vicdan sahibi olan kişilere insan diye hitap ederiz. Vicdan az bulunur kendinizle gurur duyun vicdanlı insanlar kendileriyle gurur duymalı ve bunu herkese aşılamalidir.
34k s. Medya topluluğunuz var bir yazınız yahut tweet iniz 1dakika da ortalama 90-120arasi kişiye ulaşmaktadır. Aşılamaktan kastım budur örnek vermem gerekirse '' bugünkü köşemizden adam gibi adam '' başlığı hep vicdanlı kişiler üzerinde kullanılır. Bir erkeğin adam olduğunu vurgular hayalleri süsleyen kişiyi Bilincimize yerleştirir... Vs vs
Terzi kendi söküğünü dikmekten biraz mahrum kalıyor... Herkese herşeye her konuya yardımcı olabiliyorsunuz fakat konu kendinize geldiğinde herkes e yaptığınız aktiviteleri kendinize uygulayamiyoruz. Bunun sebebi ise güvensizlik yahut sorumsuzluk değildir. Yoksunluk belirtisidir söyleki hayata iyilik saçıyorsun heryere her iyiliğe elin uzanıyor fakat bu yaptıklarının birazda kendine karşılık verilmesini beklemek gayet normal bir durum duygusallık on planda olması bir eksiklik değildir..

Eminol iş konusunda herkes sıkıntılı birtek sen değilsin artık bu devirde ankara'da bir dayın olucak bir tanıdıgin torpilin olucak yoksa sana hak ettiğin bir iş yok...
bendeniz 9aydir işsiz ve çok başarılı bir çalışan(dim). X bankasında en geç yönetici olan kişiydim fakat olmadı mı oluyor, hayat öyle ki ummadığın yerden sana bir kapı açıyor sürprizlerle mucizelerle dolu önemli olan bunu bilebilmek o kapıyı calabilmek önemlidir.
Buraya kadar Herşey den bahsettik peki ilim olarak ne diyebiliriz :
Hani derler ya'' çok kismetsiz sin Cok şansızsin '' bir kişinin yıldızı düşük olmaya başladığında şansı da gider rızkı da gider bahtı da herşey azar azar zamanla bitmeye başlar.
Örnek vermek gerekirse bir iş ayarlıyorum görüşmeye gittiğimde görüşeceğim kişinin ya ayağı kırılır ya kaza yapar ya karısı doğum yapar yada başka bir engel bunlarin hepsini ardı ardına yaşadım inan bana hala da devam etmektedir. Size bir cin aşık olduğunda kendisini size belli ettirir buna emin olun. Ben buradayım der sizi kıskanır size zarar vermeye başlar.
Burada büyü yahut cinden kaynaklanan bir sorun görememekteyim.
Kader öyle bir şeydir dır hayatın bir kırılma noktası olur hani demiştim ya zincir asla kopmaz ama asinir diye işte bu durum istisnadır.
Hayatın kırılma anından kastımız herşeyin tersine dönmesi gibidir zenginin fakirliği tatmasi fakirin zenginliği tatmasi gibidir...
Olumlu düşünmek gerekiyor bilmiyorum enerji uygulamalarında bilginiz varmı yahut zikrler hakkında bir bilginiz varmı yok ise de arayın araştırın kendimize yön vermenin vakti gelmiştir. Hayatın kaderin değişime uğradığı anlardan biridir.
Sonuç olarak şanssızlık kismetsiz diyebiliriz. Bir çözümünü bulur isem paylaşırım bulursanız siz paylaşın :)
Bircok denemelerim uygulamalarım olmaktadır şansız kısmet baht rızk üzerine fakat gözle görülür bir gelişme yol katedemedim. Ama inançlı olmak gerekiyor yoksa yolun başında kaybetmiş oluruz.

Nego

Kayıtlı Üye
Yazdıklarınızda kendimi buldum adeta. Son 1 senedir başıma olmadık şeyler geldi. Sorunun kaynağı nedir nerededir diye hep kendimi sorguladım, geçmişime döndüm, birini mi üzdüm kırdım, ah mı aldım diye düşündüm. Kaynağı bulamayınca ve çözüme de gidemeyince insan başka sebeplerden şüphelenebiliyor.

Sorunuza cevap verebilecek yetkinlikte değilim ama ben de merak ediyorum.

gizliherif

Kayıtlı Üye
Bu kadar sabrettin,o kadar mı çevrende insan yok diyecek olursanız. Sosyal medya hesaplarım 34k, gerçek hayatımda ıse sürekli arkadas olmak isteyen,öven,söven bir dolu hakıkı ınsanla kaplı çevrem..

Sosyal medya hesaplarım 34k

Keşke içinizi sosyal medyadaki 34K (!) arkadaşınıza dökseymişsiniz, ne de olsa hepsi sizi çok iyi tanıyor, çok samimiler ve sizi gerçekten anlayan insanlar...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Anlattıklarınızın detayını tam bilemediğimiz için net yorum yapamayacağım ama yazınıza gene olarak bakınca size şu tavsiyeyi vereyim herkezi mutlu etmeyi herkezi razı etmeyi çalışırsanız sonunda kendiniz mutsuz olur kalırsınız.Yeri geldiğinde başkalarınıda düşünüceksiniz ama başkalarını düşünmeniz sizin kırılmanıza yol açıyorsa burada bu işe bi dur demek ve bu yaklaşımınızı dengeye sokmak lazımdır.Dengeye sokmadığınız taktirde anlattığınız dirençli psikolojiniz çok dirençsiz olucaktır.

hera17

Kayıtlı Üye
İlginiz ve mesajınız için çok teşekkür ederim. 2 dilim var o kadar boşladım ki eminim geri gidiyorum cok fazla bilgi vermek istemiyorum kimlik acısından ama milli sporcuyum aynı zamanda. Şuan bunlardan bile vazgeçtim ayrıldım gidemiyorum artık ibadetimde dahil kendimi geliştirmeyi bile düşündükçe beziyorum.. Full enerjik calışkan birinin bir odaya kapanısını yaşıyorum. Allah hepimize güç ve mutlu ömürler nasip etsin değerli Memphis :Angel_anim:

hera17

Kayıtlı Üye
Sevgili Elysium077 öncelikle cevabın için çok teşekkürler. Yazımda kendinden bir parça bulanlar için üzgünüm,yalnız olmadıgım için de biraz daha güç aldım diyebilirim.. Umarım sizlerde bu gucu alırsınız. Rabbımız belkide bizi sınıyor. Herkese ayna olurken karsımızdakılerin maskelerini unutabiliyoruz demek ki :( Bizimde kaderimizde insALLAH saçımızın teline zarar gelir diye korkan güzel insanlar ve sansımızın döndügü hayırlı meslekler olur :Angel_anim: Esenlikler dilerim..

Sevgili Nego ;
Cevabın için tesekkur ederim. Bende meraktayım. Sanırım ah almasak bile sınanabiliyoruzdur. Bende sorguladım. Birbirinmizi tanımadıgımız için burda kendimizi açıklarken bazen ''ne kadar egoist kendını öven biri'' diyenler oluyordur. Ama amacım da kendimi övmek değil çok kırılgan naif evde karıncalar rızıklarını tasıyor diye elektirikli supurgeyı kapatık 1 saat sonra evi süpüren bir insanım. Bende kaynak bulamadıgım içim -mi acaba? diye düşünüyorum. Umarım sizde kısa sürede bu kısır donguden kurtulursunuz.. Sevgiler :Angel_anim:

Sevgili Gizliherif ;
Yazım epey uzun olmuş karıştırmıssın. Zira orada 34K lık hesabımda ki arkadaşlarıma içimi doktugumu değil.. Çevremde 1-2 Tane yakın içimi döktüğüm arkadasım oldugunu belirtmiştim. Sevgiler..

Sevgili Yare-i Yarim
Cevabınız ıcın cok tesekkurler
Gercekten haklısınız herkesı mutlu etmeye calısırken mutsuz olan biz oluyoruz. Sanırım biraz bencil davransam herkes benı mutlu etmeye ugrasabilir .. Umarım dediğinizi uygulayabilirim :Angel_anim:

Akhenaten

Kayıtlı Üye
Çoğumuz yaşıyoruz bunları. Bu konuda yalnız değilsiniz. Hatta psikiyatristime "bazen lanetli olduğumu düşünüyorum." dediğimde, hayır sadece depresyondasın diyerek gülümsemişti. Bu gidişatın sonu iyi değil. En sonunda "Öğrenilmiş çaresizlik" döngüsüne girebilirsiniz. Hatta kıyısına varmışsınız anladığım kadarıyla. Kendinizi bırakmayın. Mutlu olduğunuz şeylerle vakit geçirin. Odaya kapanıp kalmayın. Hayatınızın en verimli yıllarında sakın yapmayın bunu. Arar sıra yalnız kalmak, kendine vakit ayırmak iyidir o ayrı...

Benim durumum sizinkinden daha ağırdı. Zaten bir musallatım da vardı. Hala da var. Pes etmiyorum, etmeyeceğim. Yıllarını bir odada çürütmüş biri olarak söylüyorum. Pes etmeyin. Benim girdiğim "Öğrenilmiş çaresizlik" döngüsüne girmeyin. Çıkması zor oluyor.

Hayat bu; yaralanıyoruz, yaralıyoruz, hata yapıyoruz ders çıkarıyoruz, hata yapıyorlar ibret alıyoruz, sıkıntı çekiyoruz, yana yana pişiyoruz işte. En azından odun gelip odun gitmiyoruz. Her şerde bir hayır gizli, her gecenin ardında da bir gündüz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...