Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: İçimi Döktüm v..

Paylaş

Rep Puanı : 15
    Ettiği Teşekkür
    27
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Sevgili Yare-i Yarim
    Cevabınız ıcın cok tesekkurler
    Gercekten haklısınız herkesı mutlu etmeye calısırken mutsuz olan biz oluyoruz. Sanırım biraz bencil davransam herkes benı mutlu etmeye ugrasabilir .. Umarım dediğinizi uygulayabilirim

4 Kitaptan Başlayalım İstersen Gel Söze ;
    Orda Öyle Bir İsim Var ki Kuldan Öte Kuldan Ziyade ,O'nu Düşün O'na Sığın O Senden Öte Benden Ziyade..

Rep Puanı : 53
    Ettiği Teşekkür
    11
    11 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Çoğumuz yaşıyoruz bunları. Bu konuda yalnız değilsiniz. Hatta psikiyatristime "bazen lanetli olduğumu düşünüyorum." dediğimde, hayır sadece depresyondasın diyerek gülümsemişti. Bu gidişatın sonu iyi değil. En sonunda "Öğrenilmiş çaresizlik" döngüsüne girebilirsiniz. Hatta kıyısına varmışsınız anladığım kadarıyla. Kendinizi bırakmayın. Mutlu olduğunuz şeylerle vakit geçirin. Odaya kapanıp kalmayın. Hayatınızın en verimli yıllarında sakın yapmayın bunu. Arar sıra yalnız kalmak, kendine vakit ayırmak iyidir o ayrı...

Benim durumum sizinkinden daha ağırdı. Zaten bir musallatım da vardı. Hala da var. Pes etmiyorum, etmeyeceğim. Yıllarını bir odada çürütmüş biri olarak söylüyorum. Pes etmeyin. Benim girdiğim "Öğrenilmiş çaresizlik" döngüsüne girmeyin. Çıkması zor oluyor.

Hayat bu; yaralanıyoruz, yaralıyoruz, hata yapıyoruz ders çıkarıyoruz, hata yapıyorlar ibret alıyoruz, sıkıntı çekiyoruz, yana yana pişiyoruz işte. En azından odun gelip odun gitmiyoruz. Her şerde bir hayır gizli, her gecenin ardında da bir gündüz...

3. 2 kişi Akhenaten üyemize teşekkür etti:
    hera17 (21.01.2017),Ori (21.01.2017)

Rep Puanı : 15
    Ettiği Teşekkür
    27
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Cok haklısınız ...

4 Kitaptan Başlayalım İstersen Gel Söze ;
    Orda Öyle Bir İsim Var ki Kuldan Öte Kuldan Ziyade ,O'nu Düşün O'na Sığın O Senden Öte Benden Ziyade..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)