Yeni Başlayanlar için Cadılık

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Birçok insan büyü yapabilmek için cadılığı öğrenmek istiyor. Hızlı ve kolay bir yol olarak görüyorlar. Onlar için birkaç mum, birkaç büyülü söz vs. ve PUFF, istediklerini elde ettiler. Ancak bu işler öyle yürümüyor. Evet, büyüler biraz tariftir ancak maddelerle ilgili bir bilginiz yoksa, teknikleri anlamıyorsanız, yöntem ve uygulama hakkında temel bilgilere sahip değilseniz tarifi doğru uygulasanız bile yaptığınız büyü başarısız olacaktır. Büyücülük, tarifleri izlemekten daha fazlasını gerektirir. Öğrenmenizi ister bunun için de maddeler, araçlar ve teknikler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Cadılık uygulaması teori üzerinde çalışılarak geliştiriir. Birçok kişi bu yolda ki ayrıntıları bilgileri okumak için heyecanlı değil ama öğrenmek için zaman harcamak size karşılığını verecektir. Ne yaptığınızı ve niçin yaptığınızı anlamak başarı oranınızı arttırır.

İlk öğrenilmesi gereken şey zihnin güçlendirilmesidir. Büyücülük için en önemli şey kazan, mum, büyü kitabı değil, ZİHİNDİR. Zihnini ne kadar güçlendirirsen o kadar güçlü bir cadı olursun. Nasıl yapılacağını öğrenmek önemlidir.

* Uzun süre odaklamayı sağlamak
* Bir bilinç durumundan diğerine geçmek
* Bilinçaltına kolayca erişmek
* Algılarınızı düzeltmek
* Enerjiyi manipüle etmek
Nasıl ki kaslarınızı güçlendirmek için egzersiz yapıyorsanız, zihninizi güçlendirmek için de egzersiz yapmalısınız. Zihinsel yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olacak egzersizleri sitede bulabilirsiniz. Böylece enerjiyi algılayıp kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Zihni güçlendirmenin muhtemelen en iyi yolu meditasyondur. Birçok kişinin bu kelimeden hoşlanmadığını biliyorum :) ve cadılık konusunda ustalaşmak için gereken sabrı göstermiyorlar. Ancak zihin için meditasyon, vücut için ağırlık eğitimine benzer. Aklınızda bulunsun, meditasyon zihni boşaltmak ve 1 saat öylece oturup sıkılmakla ilgili değildir :) Birçok farklı teknikleri vardır ve oturmaktan hoşlanmayanlar için değişik teknikler bulabilirsiniz. Kendinize göre bir teknik mutlaka bulacaksınız. Cadılığı uygulayacaksanız en azından denemeyi düşünmelisiniz.

Sırada cadılıkta kullanılan araçlar var ama zaten bunları biliyorsunuzdur. Kısaca bahsedecek olursak çoğu cadı odaklanmak için, enerjiyi kontrol etmek için araçlar kullanmaya ihtiyaç duyar. Aslında başlangıçta kendinizi araçlarınıza daha fazla bağımlı bulabilirsiniz ve daha sonra zihniniz daha güçlü hale geldiğinde bağımlılığı bırakırsınız ve onlara fazla ihtiyaç duymazsınız.

Son olarak büyü çalışmalarınızı düzgün bir şekilde zamanlamalı ve planlamalısınız. Ayın evreleri, gezegen saatleri vb. öğrenilmesi gereken en önemli şeylerden biridir. Çalışmalarınızda bunları nasıl uygulamanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Özellikle yeni başlayanlar için muazzam bir güç veriyorlar. Ritüellerinizde bunlara dikkat edin. Çünkü karşıt olan enerjilerin bulunduğu zamanda, niyetiniz için enerji göndermek, enerjilerin çatışmasına neden olabilir. Yani diyelim ki yaşamınıza aşk çekmek için, yeni bir başlangıç için büyü yapacaksınız. Bunun için ayın evresine göre uygun zaman yeniaydır. Ama siz bu büyünüzü ayın farklı evresinde yaparsanız enerjiler birbirine zıt düşebilir ve birbirlerini iptal edebilir. Sonuç olarak da başarısız olursunuz. O yüzden lütfen büyü zamanlarını iyi öğrenin. Doğru zamanlama ile çalışmak büyünüze yardımcı olacak fazladan enerji getirecektir.

Moderatör Notu: Yazıdakileri uyguladığınız takdirde bir cadı ya da büyü yapabilen bir kişi olmuyorsunuz, yazıdakiler gerekli yetilere sahip kişiler için bir egzersiz görevi görebilir.

Tai Chi Chuan eklemen için teşekkür ederim. Yine de fikrimi belirtmek istedim. Aslında hiçbir uygulama sizi direkt olarak cadı yapmaz. Fakat yukarıda yazdıklarımı uygulamanız takdirde adımınızı atmış olursunuz. Çünkü büyü yeteneğinin her insanda doğuştan olabileceğini düşünüyorum. Ve bu çalışmalar da evet sizi kısmen de olsa cadı/büyücü yapar. Diğer çalışmalarla da ilerlersiniz. Cadılığın doğuştan geldiğini düşünen biri değilim ( Doğuştan derken yazdığımla çelişkili görmeyin. Aile bağı ya da önceki hayatlarınızı kastediyorum. ) Zaten cadılık olsun diğer ekoller olsun önemli olan enerjiyi manipüle etmektir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Her insan temel bazı yetenekler vardır, enerjiyi kontrol etme vb. farklı yetenekler.
Fakat bu yeteneklerin içlerinde barındığı kalıtsal, önceki hayatlarla bağlantılı özetle doğuştan gelen, hediye görevi yeteneklerde vardır.
Cadılık, Büyücülük de bu yetenekler arasında yer alır.

Büyü yeteneğine sahip olamayan bir kişi enerjiyi bir yere kadar manipüle edebilir daha fazla ileri gidemez.
Yazıdakiler sadece egzersiz görevi görebilir, cadılık veya büyü yeteneğine sahip olmayan kişilerde faydalanabilir fakat notta da belirttiğim gibi yazıdakileri uygulayan bir kişi ''kısmen de olsa'' cadı olmaz ya da bir büyücü olmaz, o yola girmiş olmaz.

Sadece enerji çalışmalarına yönelik, odaklanma ve bilinçaltı çalışmalarına yönelik egzersiz yapmış olur.

Sevgiyle Kalın.

Keira

Moderator
Anlattığınız şeyler zihni güçlendirme de yardımcı olabilir ancak bu yazdıklarının yapılmasıyla cadı olunmuyor ya da sizin tabirinizle o yola girilmiyor.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sanırım başlık yeterince açık değil :) Bunu cadı olmanın yolu olarak yazmadım.
Başlangıç seviyesinde ki kişilerin bilmesi gereken bilgiler bunlar. Ya siz yanlış anladınız ya da ben kendimi ifade edemedim.

Bunlar yapılmadan o yola girileceğini düşünmüyorum :) Doğal olarak bu çalışmalarla da o yola girilir.
Yeteneğiniz varsa da yani geliştirirseniz ilerlersiniz zaten. Öyle değil mi? :)

Keira

Moderator
En son Tha Chi Chuan'a yazdığınız cevaba istinaden yazdım. Siz bu görüşte olabilirsiniz ancak ben de bu görüşün sağlıklı olmadığını belirtmek zorundayım. Sevgi ve ışıkla..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cadı kavramı çok yanlış anlaşılıyor. Bunun bir eğitimi, yolu yordamı yok. Bir çok konu ve kavram da buna dahil. Şamanlık en çok karıştırılan kavram ki bunun da net bir eğitimi yok. Bir çok şey insandan veya varlıktan el alarak, daha genel olarak da doğuştan gelir. Bu tarz tavsiye ve yöntemler, yola çıkmaya değil, hali hazırda yola çıkmış olana fayda sağlayabilir. Kaldı ki verilen el, enerji uyumlaması vs. hazır paket gibidir, sürücü güncellemesi ile birlikte otomatik yüklenir. Çok çeşitli örnekleri mevcut zaten.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Verdiğiniz örnek hoşuma gitti. Fakat doğuştan gelen yeteneğin yanısıra kişi kendini bu yola adayarak çaba göstererek öğrenerek de bu yeteneğe sahip olabilir.
Odaklanma ve konsantrasyon önemlidir bence. Bunu sağlayınca gerisi kolay.. Tabi ki çok çalışmak gerekir, öğrenmek gerekir ve farkındalık.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cadılık nedir size göre? Öyle ilerleyelim. Zira cadılık öyle konsantrasyon odak azim vs. bir çok konuda oldurabilse de, bu konu ile ilgili olmuyor bu şekilde. Cadılık kavramı piyasada bulunan new age usulü bir durum değildir. Az çok tahmin edebiliyorum ne anlatmak istediğinizi. Yüksek ihtimalle cadıcılık adı altında yapilabildiği düşünülen bazı şeyleri kastediyorsunuz. Unutulmamalı ki, diş çekmek kimseyi diş hekimi yapmaz. Size anlatmaya çalıştığım esas budur.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cadılığın ne olduğu kişiye göre değişir bence. Cadılığı irademizle ve deneyimlerimizle şekillendiririz.
Temel tanımların dışında herhangi bir inanç ile kombine edilebilen beceri, uygulama diyebilirim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cadılığın ne olduğu kişiye göre değişir bence. Cadılığı irademizle ve deneyimlerimizle şekillendiririz.
Temel tanımların dışında herhangi bir inanç ile kombine edilebilen beceri, uygulama diyebilirim.
Muzun tadı da kişiden kişiye göre değişse de, muz sarıdır. Muza yeni kırmızı mor vs. renkler bulmayalım lütfen. :)
Cadı cadıdır. Şu cadı meselesi neymiş ne oldu ben anlamadım ki. PR çalışması iyi demek. Kurgulanmış olanla, en azından gerçek kabul edilen genel hali arasındaki farkı bilmek önemlidir.

Herhangi bir inançla kombine edilebilen uygulama dediğiniz an zaten olay bitiyor. Cadılık, cadılar, diğer türlerde olan insanlarla karşılaştıklarından sonra tanımlanmaya başladılar. Bu konuda söylentiler ve bazı kayıtlarla ortaya başka insanlar tarafından çıkarılan inanış biçimi Wicca/Wiccalık da temelde bu şekilde oluştu denebilir.
Demek ki neymiş? Wicca inancına sahip olup da, gerçek cadıların yarı söylenti yarı gerçek kayıtlı olan uygulamalarını, sizin deyiminizle ''bu inanca kombine edilip çalışma yaparak, uygulama yaparak'' cadı olunmuyor. Cadı taklit edilerek, o inanca özgü bir takım ritüeller yapılıyor basitçe. Ha insanın da enerjisi müsaitse, genetiğinde bir kod aktifse o aradaki gerçek uygulama kırıntılarıyla maji de yapabiliyor. Kusura bakmayın, yine cadı olunmuyor.
Muz sarıdır sevgili Karanlık. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Basit ve net, cadı bir çağrı alır ve çağrının peşinden gider. O çağrı nedir detayları veremem. Bazen bu cadılık kavramını red eden birine bile gidebilir.

20. Yüzyılda oluşturulan ve yayılan cadı dini ile karıştırmayalım.

Cadı ya da şaman adı her ne ise fark etmez o ruh taşınmak zorunda.
Hele hele kişisel gelişim diye tüm şaman ve cadı bilgilerini kullanıp değiştirip insanlara sunuyorlarya olmuyor.
Kadim bir gerçeği istediğimiz kadar süsleyelim, eğelim bükelim farklı bir form verelim yine de değiştiremeyiz çünkü
kadim bilgiler dünyevi değil ruhanidir.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Muzun tadı da kişiden kişiye göre değişse de, muz sarıdır. Muza yeni kırmızı mor vs. renkler bulmayalım lütfen. :)
Cadı cadıdır. Şu cadı meselesi neymiş ne oldu ben anlamadım ki. PR çalışması iyi demek. Kurgulanmış olanla, en azından gerçek kabul edilen genel hali arasındaki farkı bilmek önemlidir.

Herhangi bir inançla kombine edilebilen uygulama dediğiniz an zaten olay bitiyor. Cadılık, cadılar, diğer türlerde olan insanlarla karşılaştıklarından sonra tanımlanmaya başladılar. Bu konuda söylentiler ve bazı kayıtlarla ortaya başka insanlar tarafından çıkarılan inanış biçimi Wicca/Wiccalık da temelde bu şekilde oluştu denebilir.
Demek ki neymiş? Wicca inancına sahip olup da, gerçek cadıların yarı söylenti yarı gerçek kayıtlı olan uygulamalarını, sizin deyiminizle ''bu inanca kombine edilip çalışma yaparak, uygulama yaparak'' cadı olunmuyor. Cadı taklit edilerek, o inanca özgü bir takım ritüeller yapılıyor basitçe. Ha insanın da enerjisi müsaitse, genetiğinde bir kod aktifse o aradaki gerçek uygulama kırıntılarıyla maji de yapabiliyor. Kusura bakmayın, yine cadı olunmuyor.
Muz sarıdır sevgili Karanlık. :)

Orada bahsetmek istediğim cadılığı kendimize göre şekillendirebilmemizdir. Bu inancımıza göre de olabilir. Bunu demek istemiştim kombineden kastım.
Cadılık ve büyü bir din değildir zaten. Çünkü din ve inançların belli bir doğruluk iddiası vardır. Fakat cadılığın böyle bir iddiası yoktur.
Doğanın ve evrenin işleyişini algılama çabası temel noktadır. Zaten bizden bağımsız olarak var olan bir sistem bu. Bizlerin de yapacağı bu sistemin işleyişini algılamak.
Büyü dediğimiz şey ise bizde ki enerjinin yoğunlaştırılma, yönlendirilme aşamasında gerçekleşen bir eylem.

Tabi ki kendimi sizlerle kıyaslamıyorum eminim ki benden daha tecrübeli ve bilgilisinizdir hatta. Fakat mümkünse kısaca cadılığın sizde ki tanımını da öğrenmek isterim :)

Keira

Moderator
Urum ve Chillout'a cadılığın tanımını sormuşsunuz ki Chillout aslında yazısında açıklamış ama ya dikkatinizden kaçmış ya da yazdıklarını tam anlamıyla okumamışsınız. Bu tanımı onlar yerine ben yapayım. Cadılığın bir tanımı yok. Belki komik bir söylem olacak ama cadı olunmaz, doğulur. Her cadının yolu, düşüncesi, yaptıkları, yaşayışı farklıdır. Genel geçer değildir, özneldir. Hiçbir cadı da size kendi hakkında bu bilgileri vermez, kendi tanımını yapmaz.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Urum ve Chillout'a cadılığın tanımını sormuşsunuz ki Chillout aslında yazısında açıklamış ama ya dikkatinizden kaçmış ya da yazdıklarını tam anlamıyla okumamışsınız. Bu tanımı onlar yerine ben yapayım. Cadılığın bir tanımı yok. Belki komik bir söylem olacak ama cadı olunmaz, doğulur. Her cadının yolu, düşüncesi, yaptıkları, yaşayışı farklıdır. Genel geçer değildir, özneldir. Hiçbir cadı da size kendi hakkında bu bilgileri vermez, kendi tanımını yapmaz.

Kesinlikle Sevgili Keira, benim de anlatmak istediğim budur. Söylediğiniz gibi her cadının yolu düşüncesi farklıdır.
Benim düşüncem de her insan büyü yeteneğiyle doğar. Çoğu yetenek gibi bazı insanlar diğerlerine göre daha fazla yetenek gösterirler.
Ancak öğrenmek isteyen herkes öğrenebilir. Evet öğrenmek zaman alır. Geniş bilgi birikimi gerektiren ciddi bir disiplindir. Bağlılık, çalışma ve pratik gerektirir ve tabi ki açık bir zihin. Kısacası uçmadan önce yürümeyi öğrenmek gerek.

Keira

Moderator
Ama işte burada çelişiyoruz sizinle, evet herkes bazı yeteneklerle doğar ancak bazen bu yetenekler ortaya çıkartılır bazen de hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Burada ısrarla altını çizdiğim durum ise cadılığın bir yetenek olmadığı. Kadın ya da erkek olmak nasıl bir yetenek değilse cadı olmak da bunun gibidir. Majisyenliğe ve büyü yapmaya gelince o işler o kadar kolay değil işte. Evet çok çalışma, sabır, yaşam boyu uğraş gerektiriyor, hayatınızdan maddi-manevi çok götürüsü oluyor, bazı kayıpları göze almanız bile gerekebiliyor ama en önemlisi yetenek istiyor. Fakat ben bu yeteneğin her insana verildiğini düşünmüyorum zira yukarıda yazdığım şeyleri yapıp hala büyü yapamayan, majisyen olamayan insanlar var.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ama işte burada çelişiyoruz sizinle, evet herkes bazı yeteneklerle doğar ancak bazen bu yetenekler ortaya çıkartılır bazen de hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Burada ısrarla altını çizdiğim durum ise cadılığın bir yetenek olmadığı. Kadın ya da erkek olmak nasıl bir yetenek değilse cadı olmak da bunun gibidir. Majisyenliğe ve büyü yapmaya gelince o işler o kadar kolay değil işte. Evet çok çalışma, sabır, yaşam boyu uğraş gerektiriyor, hayatınızdan maddi-manevi çok götürüsü oluyor, bazı kayıpları göze almanız bile gerekebiliyor ama en önemlisi yetenek istiyor. Fakat ben bu yeteneğin her insana verildiğini düşünmüyorum zira yukarıda yazdığım şeyleri yapıp hala büyü yapamayan, majisyen olamayan insanlar var.

Anlatmak istediğinizi anladım aslında. Peki size göre bu kişi cadı olduğunu nasıl anlayacaktır. Demek istediğim kendisine bakım gibi yöntemler mi yapmalıdır?
Ya da bu yola girmekle başladı diyelim ve bu çalışmalarından verim alamazsa bırakmalı mıdır? Büyü yapamayan insanlar dediniz mesela. Yani demek istediğim belki bu yetenek kendini yıllar sonra ortaya çıkaracaktır. Kişi o süre içinde kendinde yetenek olmadığını düşünüp ilerlemek istemezse, ilerlemek istedi diyelim o düşünce çalışmalarını etkilemez mi? Yeteneksiz olduğunu düşündüğünde.

Keira

Moderator
Urum yukarıda çağrı almaktan bahsetmişti. Bir Cadı bu çağrıyı alır ve bu çağrının ne ifade ettiğini bilir ve sonrasında inisiye gerçekleşir.

Entropi

Kayıtlı Üye
Cadılığın hediye olduğunu ve herkesin olamayacağını sadece yeteneği olanların olacağını söyleyerek cadılığı üstün bir insan topluluğu olarak gösteriyormuşsunuz gibi hissettim.

Aeastroom124

Kayıtlı Üye
İş
Yazılım Mühendisliği
Tam olarak öyle değil üstün olarak bahsedemeyiz şöyle düşünün bir adam var kendisinin özel bir yeteneği var bu yetenek ile hem insanlara yardım ediyor ve kendisini rahat hissediyor. Yani üstün demiyelim ülke gibi düşünün kabile gibi bir kabile cadı kabilesi bir kabile duru görü kabilesi bir kabile falan kabilesi falan yani hepsi insan fakat farklı inançları farklı ilgileri var

nuranee

Kayıtlı Üye
Cadılık diye bişey mi var ya , ohooo bilmediğim ne çok şey varmış Cadıların yeteneklrri ne acaba