sürekli anksiyete halindeyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ladylynn

Kayıtlı Üye
merhaba öncelikle cok zorlu bir hayat şartlarından geçtim bir çok travma yasadım yasım 29 acısı simdi cıkıyor sanırım. aşırı anksiyete halindeyim sürekli olumsuzluklar gecıyor beynımden durduramıyorum genelide ülke içersinde bulundugumuz durumdan ötürü sürekli felaket senaryoları gelıyor aklıma
birde benım bazı batıl inanclarım var bunun derınıde girmek istemıyorum ama aklımdan olumsuz ne gecse yasıyorum bu bir çok defa oldu.
örneklersem 17 agustos gecesi kız kardeşimle leon isimli filmi izlıyorduk orada mathildanın erkek kardesının öldüğü sanede beynımden su gecmıstı benım kardesım ölse naparım mahfolurum diye ki ben kardesıme cok duskundüm cok degıl bir kaç saat sonra deprem oldu ve kardesım enkaz altında kaldı kaybettım daha bunun gibi bir sürü sey aklımdan gecen basıma gelıyor bunun acıklaması varmı? haberlerden uzak durmaya calısıyorum her gün yeni bir olay düzelemıyorum bir ilaç olsa gunlerce uyutulsam diyorum içinde bulundugum durumdan kurtulabilirmiyim?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm, sadece ilaç pek etki etmez sanıyorum, terapi ile desteklenmesi çok daha faydalı olur.Eğer imkanınız var ise tabi.
Diğer etkili bir yöntem ise kaygıları kağıda dökmek ve onları inceleyip analiz etmektir.Analiz ettikten sonra geçmişle alakalarını veya bilinçaltınızdaki anılarla alakalarını anlamaya çalışın.Bunları yaptıktan sonra geriye bu anıları olumsuz düşünceleri EFT, ho oponopono veya sedona gibi yöntemlerle temizlemek kalıyor.Üçünün de öğrenilmesi çok kolaydır.
Egzersiz yapmak da çok önemli, strese karşı yürüyüş yapmak veya güvende hissetmiyorsanız direk evde yapabilceğiniz yoga hareketleri bilhassa basit ve düzenli yapılan meditasyonlarda sürece fayda sağlayacaktır.

Ori

Kayıtlı Üye
Bazı tramvalar yaş geçtikçe etkisini gösterir. Eğer başa çıkamıyorsanız kesinlikle yardım almanız gerekir. Hazar'ın da dediği gibi ariyeten negatif düşüncelerden arınmanız gerek. Bunun için sitede birçok kaynak mevcut. Geçmiş olsun.

ladylynn

Kayıtlı Üye
Hmm, sadece ilaç pek etki etmez sanıyorum, terapi ile desteklenmesi çok daha faydalı olur.Eğer imkanınız var ise tabi.
Diğer etkili bir yöntem ise kaygıları kağıda dökmek ve onları inceleyip analiz etmektir.Analiz ettikten sonra geçmişle alakalarını veya bilinçaltınızdaki anılarla alakalarını anlamaya çalışın.Bunları yaptıktan sonra geriye bu anıları olumsuz düşünceleri EFT, ho oponopono veya sedona gibi yöntemlerle temizlemek kalıyor.Üçünün de öğrenilmesi çok kolaydır.
Egzersiz yapmak da çok önemli, strese karşı yürüyüş yapmak veya güvende hissetmiyorsanız direk evde yapabilceğiniz yoga hareketleri bilhassa basit ve düzenli yapılan meditasyonlarda sürece fayda sağlayacaktır.

dediğiniz yöntemleri arastıracagım en ufak bir faydası olursa size minnettar kalırım.çok kez psikolojik tedaviye başladım hep yarıda bıraktım faydasını göremedim. her tedavi farklı ilaç bünye sıfırdan bir ilaca alısmaya calısıyor benım için dahada zorlasıyor durum . çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

Bazı tramvalar yaş geçtikçe etkisini gösterir. Eğer başa çıkamıyorsanız kesinlikle yardım almanız gerekir. Hazar'ın da dediği gibi ariyeten negatif düşüncelerden arınmanız gerek. Bunun için sitede birçok kaynak mevcut. Geçmiş olsun.

yaş ilerledikçe ortaya cıkmasına kesınlıkle katılıyorum. yada insanın en zayıf anında yakalıyor bu tarz sorunlar insanı. ilgi ve öneri için çok teşekkür ederim

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İşte bu yüzden hayat hakkında şöyle bir kanaate sahip oldum; yaptığın herşeyin karşılığını bulursun amma şimdi amma yarın. İnsan kendisine yakışmayan fiiller, tabiatına aykırı yaşam tarzı, vicdan bastırma, doğruları görmezden gelme, özgüven yoksunluğu gibi süper egosunun -tabiri caizse- damarına basacak hareketleri biriktirdikçe böyle psikolojik sorunlara ortam hazırlar. Hicbir sey yok sanırken yavaş yavaş kendi intikamını kendi zihnin alır senden. Bir ayet var her musibette aklıma gelir. 'Başınıza gelen ne musibet varsa hepsi sizin kendi hatalarınızdandır' Doğru vallahi.

luciferinelcisi

Kayıtlı Üye
sürekli anksiyete halinde olman tiroid bezlerinin çalışma bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir... sevgilerle

yhkjh

Kayıtlı Üye
Benim de anksiyetem var. Sürekli ellerim terliyor bağlantılı sanırım

asterix

Kayıtlı Üye
Anksiteyi bilirim,psikoterapi gerek,kökleri derinde olan bir kaygı bozukluğu muhtemelen geçmiş yaşamlarala ilgili.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İlk önce düşündüğüm şey başıma geliyor düşüncesini bir değiştirelim.
Hele deprem gibi ölüm gibi bir konuda düşüncelerimizle yaydığımız enerji hayat bulmaz.
Tüm insanlar olaylar gerçekleşmeden onu algılama yeteneğine sahiptir. Aslında yetenek bile değil. Öyleyiz. Hele hele duygusal bağımız kuvvetli olan insanlara karşı bu şekilde algılımız genişliyor. Bilimsel açıdan olay gerçekleşmeden önce onun bilgisine sahip olduğunuz ispatlandı. Şimdi detayları araştırılıyor.
Kısaca farkında olmadan ben düşündüm oldu veya oluyor olacak diye kaygılanmayın. Farkında olmadan kendisi suçluyor olabilirsiniz.

Kendisi suçlayan insanların Boğaz çakrasında dengesizlik meydana gelir. Bu da troid bezini bozar. Bir arkadaş belirmiş zaten.
Boyun ağrıları çeker.

En basit yöntemle sol elinizi ensenize koyun. Yukarı doğru bakın. Başınız kaldırarak yukarı bakın. Eliniz sıkışacak ve daha fazla baskı yapacaktır bu esnada. Daha sonra
yüksek sesle ben suçlu değilim diye defalarca tekrar edin.

Elinizi bu defa bıngıldak kemiğinin üzerine koyun ve kendimi ve herkesi affediyorum diye yüksek sesle tekrar edin.

Psikolojik destek ile psikiyatrist e gitmek ülkemizde maalesef karıştırılıyor. Psikiyatristler ilaç verir. İlaçlar da tedavi etmez.

Spor, yoga, bedensel bir faaliyet seçin. Beden ile beyin beraber hareket eder. Benden de tıkanıkları açmak şifa sağlayacaktır. Bir faliyetle yoğun olarak ilgilenmek beyin içinde bir terapi olacaktır.

Sadece düzgün ve sistemli bir şekilde yürümek bile onlarca farklı fayda sağlar.

İstikrarlı amacına adanmış bir bedensel faaliyet bulun kendinize.

Tabi bunlar buradan sunabileceğimiz öneriler. Maddi imkanınız var bir uzmandan yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

Yoksa bu konularda yazılmış kitapları alıp içlerinde yazan çalışmaları uygulayabilirsiniz.

Ben kendi danışanlarım da hipnoz uygulamasam farkındalık çalışmaları kullanmıyorum.

Maddi gücü olmayan danışanlarıma eft öğretiyorum. Belli aralıklarla düzenlediğim ücretsiz grup çalışmalarına davet ediyorum.
Farkındalık, eft üzerine araştırma yapıp yöntemleri uygulayabilirsiniz.
Bulunduğunuz şehirde grup çalışmalarını araştırabilesiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...