kararlıyım ama ne yapacagımı bilmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Merdela

Kayıtlı Üye
Merhabalar . Konulara pek de hakim olmayan biriyim maruz görün . Bilgilerinizden yararlanmak istiyorum . Hani birini görürsünüz ama daha tanışmaya fırsat kalmadan onun kirli ve kötü karekteri ortaya dökülür de içiniz bir türlü o insana ısınmaz ya . O durumdayım ve bu beni bitiriyor . Hayatımda sevgilimin kardeşinin sevgilisi olarak bulunan bir kız girdi ve onu tanıdıgım ilk günden bu yana ondan müthiş kötü bir elektrik alıyorum . Hoş olmayan ve bize kötülük getiren davranışlarına da kısmen sahit oldum ve bunu kimseye kanıtlayamadım uzun süre . Yalancı din tüccarlığından tutun da göz boyamaya kadar her türlü rezilliğini gördüm .
Dolambaçlı yollardan hinlik ve kurnazlıkla bizi öyle bir çıkmaza sürükledi ki üstüne bir de profesyonelliğiyle kimsenin ondan süphe etmeyişini sağlamayı da başardı . Sonra da farkettim ki giderek etrafımdaki herkesi kendi kıskacı altına almaya başladı ve özellikle de sevgilimin erkek kardeşinin gözlerini resmen kör etti . Bana garezi oldugunu düşündüğüm bir takım hareketlerde bulundu ve ortak alanımızdaki herkesi bana karsı bir şekilde tepkiyle doldurdugunu düşünüyorum. Kindar bir insan değilim ama Ne zaman adını duysam yüzünü görsem ter basıyor ve kendimi iblis görmüş gibi kötü hissediyorum ellerm titriyor basım dönüyor ve ondan gelen kötü enerjiyle sinir stres seviyem tavan yapıyor . Bazı gözlemlerime göre de bu kişinin bize , sevgilimin ailesine ve özellikle sevgilisine kötü seyler yaptırma ihtimali üzerinde düşünüyorum . Sizlere sorum şu : bana bu kadar rahatsızlık veren ve mesafe olarak da uzakta oldugum bu insanın hayatımdakilere kötü şeyler yaptıgını nasıl anlarım ; eğer anlarsam da bu sorunu nasıl çözerim . Ya da şöyle söyleyeyim , bu düzenbaz ve yobaz kişiyi hayatımızdan nasıl çıkartabilirim . Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim .

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Söyleyebilecek bir tavsiyem yok ama bu gibi insanlarla hayatta çok karşılaştım, çoğu zaman da etrafımdakileri kendi kıskacına alarak gözlerini boyadığını, beni gerçekleri açıklasam bile dışlanacağım hale getirdiğini farkettim. Açıkcası ben bu tür konularda ciddi manada yeteneksizim. Kimsenin gözünü boyayamam, zaten öyle bir amacım da olmaz. Sevilmek isteme gibi bir aşil topuğum da yoktur. Bu kisi belli ki çocukluğundan beri içindeki komplekslerini, korkularını yenmek için bu tür kalkanlar hazırlıyor kendine, artık öyle de ustalasmış ki bakın nasıl etkisiz hale gelmişsiniz. Ama biraz ters düşünün. Siz o kalkanları gördükçe fenalaşıyorsunuz, o kişi onları yaparken nasıl yoruluyor, yıpranıyor hiç düşündünüz mü? Zannetmeyin ki o mutlu:) Sizden kat kat daha yorgun, huzursuz ve korku dolu. Yanlışın içinde olan insan her zaman korkar.
Peki size gelelim, siz -anlattığınıza göre- bu durumda mazlumsunuz. Hayatınızdan çıkarmak istiyorsunuz ama bu sadece sizin yapabileceğiniz birsey değil. Ben simdiye kadar bu problemi nasıl çözdüm anlatayım. Hiçbir şey yapmadım:) Sadece bekledim. Allah haksızı uzun süre yükseklerde tutmaz rahat olun. Sizin parmagınızı bile oynatmanıza gerek yok. Reelde o kişiye müdahale etmeye çalışırsanız büyük ihtimal kaybedeceksiniz. Haksızsa kendi kendine mutlaka kaybedecek. Benim inancım bu yönde. Ortada büyü gibi bir durum yoksa, meşhur atasözümüz yine kendini kanıtlayacak ve yalancının mumu yatsıda sönecek. Siz dualarla hızlandırabilirsiniz. Dikkat edin de dua edeceğim diye büyü uygulamalarına girmeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...