Uzayın Derinliklerinde Ne Arıyorlar?

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar geçen sene bir kitapta okumuştum ve bugunlerde de sözünü işittiğim bir mevzuyu dillendirmek ve görüşlerinizi almak istiyorum?
Link atmak yasak olduğu için IBM Şirketinin Avustralya ve Güney Afrika'ya kurdukları yaklaşık değeri 2.5 milyar dolar olan dev teleskoplar adına Square Kilometer Array (Kilometrekare Düzeni – SKA) dedikleri aletle sözde amaçlarının uzayın derinliklerindeki galaksilerin, karalık enerjinin, dünya dışı yaşamın ve kara deliklerin oluşumları ve gelişimlerini izlemek ve uzay hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak olduklarını söylediler. Ama biliyoruz ki sesler dağılmıyor bir yerde toplanıyorlar. Bu şirket yarın kalkıp da uzayda ses yakaladık ve bu ses Hz. İsanın sesidir deseler? Veyahut Müslüman alemini hedef tahtasına oturtup Peygamberimizin veyahut sahabelerin seslerini yakaladık alın size kanıt diye İslam'i ve Müslümanlığı zedeleyecek şeyler yaparlarsa hiç şaşırmam. Sizce önümüzdeki günlerde böyle bir şeyle karşımıza geçseler inanırmısınız? Yoksa trajıkomik olay gibi mi bakarsınız?

Birde bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olan arkadaşların bilgilendirmeleri daha makul olacak :)

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Öncelikle hiç kimsenin 2,5 milyar doları sırf Hz.İsa'nın sesini bulduk ya da Hz.Muhammed bunu söylüyor demek için harcamadığına gönül rahatlığıyla emin olabilirsiniz. Bunu yapmak için teleskoplara, yatırımlara gerek yok nitekim binlerce hadis ve birçok kralın kendi tefsir incil yorumuyla gündemin siyasetine göre değişiklik yapmışlar.

Bu tür bilimsel projeler gerçekten bilim adına yapılıyor. Uzayın derinlikleri sadece Dünya dışı yaşam yahut farklı galaksiler için değil insan yaşamının tarihi ve evrenin dününe dair bilgiler için de araştırılıyor. Herhangi bir devlet, gizli bir amaç için proje başlatırsa bunu açıkça yapmaz. Ayrıca hiçbir devlet bu tür projeleri için kurduğu yapılanmaları da açık hedef haline getirmez. Misal siz 51.bölgede olanlar hakkında NASA'nın gerçekten bilgi sahibi mi olduğunu sanıyorsunuz? :)

Ne devletler ne insanlar artık eskisi kadar saf değil. Apaçık görünen projelerin bile arkasında yatan birçok kapı ve el var. Yine de emin olun kimse özellikle ''İslam'' ya da ''Hz.Muhammed'' düşmanı değil. Bugün İslami ekonomi, kapitalizme düşman ve zararlı olduğu için kapitalist devletler islami ekonomileri çökertmeye çalışıyor. Yarın başka bir ekonomi türü çıkar bu defa da onun ekonomisiyle uğraşırlar bu siyasettir.

Saygılarımla

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Farklı bakış açısıyla yaklaşırsak da birbirine düşman sistemler,insanlar,devletler gizli sırlarını ifşa edebilir. Nitekim bunları da gördük... Dediğiniz gibi hiçbir şey eskisi gibi değil ama dünyanin en pahalı cümleside bu değil midir? Belli konuma geldikten sonra paranın hiçbir şey olmadığını anlayan insanların insan fıtratına ters düşecek şeyler yaptığıda aşikardır bunun yanındaysa gizli servisler ve istihbarat servisleride işin içine girdiğinde ortaya çıkmayacak sır olmayacağını zannetmiyorum.

Ben kesinlikle müslümanları küçük düşürmek için yapılmış bir proje demedim. Tabi ki bilimi ilerletmek geliştirmek için projeler ama bir yandanda bu amaçla kullanılabileceğini ima etmek istedim. Olmaz mı Bence olur?... Zaten günümüzde Meryem kültü Hz.İsa'nın da üzerine çıkıyor tarih boyunca olmadığı kadar... Dünyaya yönverdiğini düşünenler yeni bir oluşuma gidiyor olabilir... Bunlar içinde bilimin yanında bu tür manipülasyonlara da hazırlıklı olmalıyız bence..

Saygılar bizden :=)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle hatalı bilgiyi düzeltelim; ses yok olmaz doğrudur ama dönüşür. Yani benim şimdi bağırmam, bin yıl sonra olduğu gibi ortaya çıkmıyor. Belki bir kaç güne kadar o ses bir şekilde kabataslak elde edilebilir. Ses nasıl yok olmaz? Ben bağırdım ses çıktı, o ses evvela Dünya'daki diğer seslere bulandı, sonra gücü yetiyorsa iyonosfere ulaştı ama oradan da geri sekti, uzaya çıkamadı bile. Uzaya çıktıysa bile zaten çoktan değişime uğradı. Entropiyi araştırın en iyisi.

Gelelim bu teleskoplara.. Mevcut bazı özel teleskoplarla (örn: hubble) elde edilen bilimsel veriler o kadar yoğun ki, insan beyni yetmiyor mecburen süper bilgisayarlar devreye giriyor. Yani bakılacak ve işlenecek o kadar çok şey var ki, bu teleskoplardan çok daha üstün teknolojili olanlarından en az 10.000 tane olsa, bunları yörüngeye oturtsak yine de çok kısır bir görüş alanı yakalanır. Hatta elimizdeki teknolojilere rağmen hala Dünya'yı yok edebilecek tehditleri kesin olarak bilemeyiz, göremeyebiliriz. Matematik hesaplamalarında Güneş sisteminde epey dışarıdan yörünge çizen bir gezegen veya gök cismi olması gerektiğini biliyoruz ama ne mümkün görmek, hiçbir şekilde ispatlanamıyor. Siz bakmayın Samanyolu Galaksimizin haritalandırma çalışmalarına, basitçe gök yüzünün fotoğrafını çekip detaylandırmaya benzer, tabii çok daha derin ölçekli fotoğraflar düşünün. Yani bunlar gerçekten bilim için yapılıyor.

Peki her zaman bu kadar naif amaçlar mı var? Tabii ki başka niyetlerle yapılan çalışmalar da var ve bunların çoğu askeridir. Zaten sivillerin bilmesine gerek yoktur, amaç da gizli olmasıdır.

Bu arada merak etmeyin, teknolojik çalışmalarla kimse bir dine veya peygambere zarar veremez. Verebiliyorsa zaten o din yalandır, peygamberi de sahtekardır. Bazı şeyler kimsenin korumasına gerek duymaz, zira zarar verilemez.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Eyvallah ama zarar veremez derken o dini komple bitircek diye dusunmeyelim. Örneğin amerikada günlük iki bin kişiye yakin kisi evanjelist oluyor dini ne olursa olsun yeni çıkan daha doğrusu yeni popülerite olan mezhep mi diyelim dinmi diyelim artik her neyse iste oraya geçiyorlar... Kimisi böyle teknolojik gelişmelerle kendilerine ait bişiyler buluyorlar veya bulmaya çalışıyorlar kimileri farklı sebeblerle... Anlatmak istediğim komple bu işler için yapılmış proje değil ama bu amacla da kullanılabilir.zaten baktığımızda başta hep iyi niyetle yapilan işler sonradan kötü ellere geçinde felaket meydana geliyor. Siz ben hepimiz yani toplumumuz ve dünya toplulukları bir avuç insanin algı oyunlarıyla hareket ediyorlar ama kendi oz iradeleriyle hareket ettiklerini sanıyorlar.. Barnabas inciline ne oldu? Vatikan 2 dakika da üzerini örttü. Bu gelişmeler de de hangi yöne çekileceğine bağlı.. Yarın peygamberlerden birisinin sesi diye (olmasa bile) yutturmaya çalışırlarsa tuhaf karşılamam..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu bahsettiğiniz yaklaşımlar zaten kesinlikle var, buna hiç kimsenin şüphesi olmasın. Evanjelist örneği vermişsiniz mesela, daha da kapsamlısı ve gerçekleşmişi var Avrupa'da. Avrupa genelinde yeni nesle bakıldığında Hristiyanlık şuan tamamen azınlık durumuna düştü, bu gayet de piyasa araştırmalarıyla ortada. Deizm, Ateizm ve Panteizm şuan çok net biçimde Avrupa kıtasına hakim olmuş durumda. Buna bilimi, sanatı ve siyaseti de alet ettiler bu da doğrudur. Bazı kesimler bunun doğal bir süreç olduğunu, insanların hür irade ile Hristiyanlıktan vaz geçtiğini söylüyorlar ya bu da yüz yılın komedisidir. Asla hür irade sonucu değil bunlar. Çalışmaları, didinmeleri, projeleri tarih tarih çarşaf çarşaf gayet de ortada zaten, sır olarak saklamak gibi bir dertleri de yok, bu tarz yorumlar yapanlar kraldan çok kralcıklar zaten.
Derin uzay araştırmalarının bu tür göz önünde olan projeleri değil de, çok daha başka ve henüz açıklanmamış teknolojilerle yapılan gizli saklı projelerin amaçları arasında dediğiniz durum da var ne yazık ki. Bazı dış uzaylı ırklarıyla oluşturulan projelerden bahsediyoruz. İşin bundan sonraki kısmı bol komplo teorili, bol yanlış bilgili karanlık bir hale geliyor. Bazı özel çalışmalar hariç bunları bilmenin de pek mümkünatı yok.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Aynen aynı sonuca varıyoruz ama Hitler örneğini ele alırsak farklı tefekkürlük hadiseler meydana gelir. Anunnakiler, Vril Kızları vs dünya dışı varlıklarla temasta bulunmak için çalışmalarda var. Albert Pike'nin mektupları doğrultusunda 3.dünya savaşından sonra (armegeddon savası) ortada din kalmayacak ve herkes ateist deist veyahut ilahi olmayan sonradan uydurulmuş dinlere mensup olacaklar. Bunları bilerek de böyle Bilim adına yapılan çalışmalara açıkçası biraz daha temkinli yaklaşıyorum.

mabedist

Kayıtlı Üye
Uzayda ses yakaladık derlerse birincisi uzayda ses yayılamadığından ikincisi peygamberin sesini yakaladık demelerinden bilimle ilgilenen çevrelerin gözünde o açıklamayı yapan kurumun saygınlığı 0'a inmekle beraber kimse takmayacaktır rahat olun :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aynen aynı sonuca varıyoruz ama Hitler örneğini ele alırsak farklı tefekkürlük hadiseler meydana gelir. Anunnakiler, Vril Kızları vs dünya dışı varlıklarla temasta bulunmak için çalışmalarda var. Albert Pike'nin mektupları doğrultusunda 3.dünya savaşından sonra (armegeddon savası) ortada din kalmayacak ve herkes ateist deist veyahut ilahi olmayan sonradan uydurulmuş dinlere mensup olacaklar. Bunları bilerek de böyle Bilim adına yapılan çalışmalara açıkçası biraz daha temkinli yaklaşıyorum.
Hatalı bir bilgiyi daha düzeltelim; Albert Pike mektupları silsilesinde böyle bir şey yoktur, adam böyle bir şey yazmamıştır. Şu bazı grupları yüceltme bir şeye benzetme çabası artık bir bitse keşke.
Anladığım kadarıyla önünüze servis edilen her bilgiyi gerçek kabul ediyor, bu ''üretilmiş gerçeklik'' üzerinden de yargıya varıyorsunuz düşüncelerinizde. Normalde bir ülke bir diğerine bunu yaptığında, dezenformasyon aracılığıyla manipülatif yönlendirme deriz, bu ciddi bir taktiktir. İnternet sayesinde artık insanlara teke tek aynı taktiği uygulamaya başlayan fırsatçılar var.
Bu durumlara düşmeyiniz.

Başka bir mantıkla yaklaşalım. Mesela güya bu Albert, mektupta demiş ki ''efenim biz Müslüman ve Siyonistleri savaştıralım, bunu da insanlara bakın Müslümanlık eşittir terörizm fikrini aşılayarak yapalım.'' Peki diyelim ki bu Albert böyle yazdı, falan da filan ne de süpermiş ne de dahi ne de dünyayı yönetiyor yağlamalarını da yapıp işin mantık kısmına gelelim. Şimdi ben bir Müslüman olarak mensup olduğum dinin terörle hiçbir işi olmayacağını biliyorum ama ABD'de yaşayan Gerry bunu bilmiyor, çünkü o da sizin gibi internette okuduğu her şeyi doğru kabul etmiş ve bizim mahalledeki çekirdek çitleyen Ayşe teyzeyi bile baş örtüsüyle görse intihar bombacısı sanacak duruma gelmiş. Demek ki bu Albert diyelim ki bunu yazmış olsun, e tamam bunun ilacını da yazmış o fantastik Dünya devirme mektuplarında.
İlaç şu: Her ak sakallı dedeniz değildir, okuyun araştırın, tarih öğrenin, bilginin peşine düşün. Bu ilacı günde üç kere alırsanız bu fantastik arkadaşlar Dünya'yı ele geçiremez, çünkü kendi mektuplarında bile bütün strateji insanları yanlış bilgiyle yönlendirmek üzere. Buyrun illimünati falan filan darmadağın ettim. Milyarlarca dolar ve o kadar yıl zahmet Chillout'un bir yazısı ile yerle yeksan oldu. Neymişim be.. :)

Şakayı bir yana bırakalım, gizli örgütler, gizli planlar, gizli çalışmalar hep vardı ve var olacak da. Ama bu şekilde değil. Geçelim bu tür şeyleri.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uzayda ses yakaladık derlerse birincisi uzayda ses yayılamadığından ikincisi peygamberin sesini yakaladık demelerinden bilimle ilgilenen çevrelerin gözünde o açıklamayı yapan kurumun saygınlığı 0'a inmekle beraber kimse takmayacaktır rahat olun :D

Ama vatikanin barnabas incilindeki tavrı cok etkili oldu?

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hatalı bir bilgiyi daha düzeltelim; Albert Pike mektupları silsilesinde böyle bir şey yoktur, adam böyle bir şey yazmamıştır. Şu bazı grupları yüceltme bir şeye benzetme çabası artık bir bitse keşke.
Anladığım kadarıyla önünüze servis edilen her bilgiyi gerçek kabul ediyor, bu ''üretilmiş gerçeklik'' üzerinden de yargıya varıyorsunuz düşüncelerinizde. Normalde bir ülke bir diğerine bunu yaptığında, dezenformasyon aracılığıyla manipülatif yönlendirme deriz, bu ciddi bir taktiktir. İnternet sayesinde artık insanlara teke tek aynı taktiği uygulamaya başlayan fırsatçılar var.
Bu durumlara düşmeyiniz.

Başka bir mantıkla yaklaşalım. Mesela güya bu Albert, mektupta demiş ki ''efenim biz Müslüman ve Siyonistleri savaştıralım, bunu da insanlara bakın Müslümanlık eşittir terörizm fikrini aşılayarak yapalım.'' Peki diyelim ki bu Albert böyle yazdı, falan da filan ne de süpermiş ne de dahi ne de dünyayı yönetiyor yağlamalarını da yapıp işin mantık kısmına gelelim. Şimdi ben bir Müslüman olarak mensup olduğum dinin terörle hiçbir işi olmayacağını biliyorum ama ABD'de yaşayan Gerry bunu bilmiyor, çünkü o da sizin gibi internette okuduğu her şeyi doğru kabul etmiş ve bizim mahalledeki çekirdek çitleyen Ayşe teyzeyi bile baş örtüsüyle görse intihar bombacısı sanacak duruma gelmiş. Demek ki bu Albert diyelim ki bunu yazmış olsun, e tamam bunun ilacını da yazmış o fantastik Dünya devirme mektuplarında.
İlaç şu: Her ak sakallı dedeniz değildir, okuyun araştırın, tarih öğrenin, bilginin peşine düşün. Bu ilacı günde üç kere alırsanız bu fantastik arkadaşlar Dünya'yı ele geçiremez, çünkü kendi mektuplarında bile bütün strateji insanları yanlış bilgiyle yönlendirmek üzere. Buyrun illimünati falan filan darmadağın ettim. Milyarlarca dolar ve o kadar yıl zahmet Chillout'un bir yazısı ile yerle yeksan oldu. Neymişim be.. :)

Şakayı bir yana bırakalım, gizli örgütler, gizli planlar, gizli çalışmalar hep vardı ve var olacak da. Ama bu şekilde değil. Geçelim bu tür şeyleri.

Güzel bakış açısı ama ben dünyayı yönetenlerin veyahut yönlendirmeye talip olanların olduğuna inanıyorum. Bunların hesabını yapıyorlar. Albert pike'in inkar geldiğiniz mektuplarını ozelden gönderebilir misiniz? Ekonomist dergisinin 2017 icin çıkardığı derginin kapağını irdelediniz mi? Veyahut daha önceki yillara ait öngörülerini onlara bakınca hicte yanlışa sevk etmiyordu. Sadece irdelemeye ve analize gerek var diye düşünüyorum. Manipüle etmek için ve yanlışa sevk etmek için dediginiz gibi herşey yazılıyor ayirt etmek icin de kitap okumak gerek. Daha yolun başındayız yanlış bilgi veriyorsam veyahut yönlendiriyorsam kusura bakmayin.!
Vesselam

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Güzel bakış açısı ama ben dünyayı yönetenlerin veyahut yönlendirmeye talip olanların olduğuna inanıyorum. Bunların hesabını yapıyorlar. Albert pike'in inkar geldiğiniz mektuplarını ozelden gönderebilir misiniz? Ekonomist dergisinin 2017 icin çıkardığı derginin kapağını irdelediniz mi? Veyahut daha önceki yillara ait öngörülerini onlara bakınca hicte yanlışa sevk etmiyordu. Sadece irdelemeye ve analize gerek var diye düşünüyorum. Manipüle etmek için ve yanlışa sevk etmek için dediginiz gibi herşey yazılıyor ayirt etmek icin de kitap okumak gerek. Daha yolun başındayız yanlış bilgi veriyorsam veyahut yönlendiriyorsam kusura bakmayin.!
Vesselam
Olmayan mektupları özelden gönderemem ki, bu mektupların içeriğinde varsa böyle bir şey asıl iddia edenin bize göstermesi gerekir. British Museum'da olduğu iddia edilen bu mektupları bu güne kadar gören yok. Dünya'yı yönetmeye gelince, ben de talibim ve bunda çok ciddiyim. Ben bile talip oluyorsam herkes olabilir. Zamanında dünyayı hiç de gizli olmayan Osmanlı İmparatorluğu yönetiyordu mesela, komplo teorilerine gerek yok. Bu Dünya sürekli yönetiliyor ve herkesin bir yönetim zamanı var. İster gizli ister açık birileri zaten hep buna çalışıyor, bu bir sır değil. Ekonomist kapağını gördüm de durumla ilgisini anlamadım. Economist kapağının ne olduğunu düşündünüz mesela?

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Olmayan mektupları özelden gönderemem ki, bu mektupların içeriğinde varsa böyle bir şey asıl iddia edenin bize göstermesi gerekir. British Museum'da olduğu iddia edilen bu mektupları bu güne kadar gören yok. Dünya'yı yönetmeye gelince, ben de talibim ve bunda çok ciddiyim. Ben bile talip oluyorsam herkes olabilir. Zamanında dünyayı hiç de gizli olmayan Osmanlı İmparatorluğu yönetiyordu mesela, komplo teorilerine gerek yok. Bu Dünya sürekli yönetiliyor ve herkesin bir yönetim zamanı var. İster gizli ister açık birileri zaten hep buna çalışıyor, bu bir sır değil. Ekonomist kapağını gördüm de durumla ilgisini anlamadım. Economist kapağının ne olduğunu düşündünüz mesela?

Önceki kapaklarındaki simgeler imgeler objeler o yıla ait buyuk olayların on ayağını oluşturuyor...
Elbette dünya yönetiliyor ama yöneten kişinin kişilerin veya kurumların neye hizmet ettiği de cok önemli degil midir?

O zaman albert pikenin yazdığını varsayalim ve bu acıdan bakalim birkere eger bu adam 1800lu yillarda israilin kuruluşunu 1. Ve 2. Dunya savaşını tahmin ettiyse buna da kehanet diyelim dünyayı yönetenler osmanli gibi degil cok kirli kişiler?

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Dini de alet ederek dediginiz gobi amaclarina ulaşacaklardır. Tarih boyunca din boyundurlugu altinda insanlari sömürdüler yine ayni strateji... Insallah bu sefer sonuçlar farkli olur

mabedist

Kayıtlı Üye
Ama vatikanin barnabas incilindeki tavrı cok etkili oldu?
Zaten Barnabas İncili Kur'an ile çelişen bir belge. Neden bu kadar savunulduğunu anlamadım. Fakat o konu dini bir konu, Vatikan da dini bir kuruluş olduğuna göre tabiki etkili olacaktır. Sizin yukarda bahsettiğiniz ise bilim alanına dahil. Ben diyorum ki, zaten ses uzayda yayılamaz, çünkü sesin yayılması için maddesel ortam gerekli, bu yüzden "uzayda şu sesi bulduk" diye açıklama yapamazlar :D Fakat yakalanan bir elektromanyetik dalga sese çevrilip olabilir tabi, bu anlamda kastediyorsanız. Ama birebir insan sesi olan bir bulgu, bilimle ilgilenen çoğu kişi tarafından reddedilecektir. Çünkü uzaydan insan sesi gelmesi olası değil, kaynağının dünya olduğu veya dünya çıkışlı bir dış kaynak olduğu düşünülecektir. Şahsen bilimle ilgilenen saygın bir kuruluş böyle bir açıklama yapsa ben buna inanmam, hatta şaka olarak algılarım.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Zaten Barnabas İncili Kur'an ile çelişen bir belge. Neden bu kadar savunulduğunu anlamadım. Fakat o konu dini bir konu, Vatikan da dini bir kuruluş olduğuna göre tabiki etkili olacaktır. Sizin yukarda bahsettiğiniz ise bilim alanına dahil. Ben diyorum ki, zaten ses uzayda yayılamaz, çünkü sesin yayılması için maddesel ortam gerekli, bu yüzden "uzayda şu sesi bulduk" diye açıklama yapamazlar :D Fakat yakalanan bir elektromanyetik dalga sese çevrilip olabilir tabi, bu anlamda kastediyorsanız. Ama birebir insan sesi olan bir bulgu, bilimle ilgilenen çoğu kişi tarafından reddedilecektir. Çünkü uzaydan insan sesi gelmesi olası değil, kaynağının dünya olduğu veya dünya çıkışlı bir dış kaynak olduğu düşünülecektir. Şahsen bilimle ilgilenen saygın bir kuruluş böyle bir açıklama yapsa ben buna inanmam, hatta şaka olarak algılarım.

Tamda anlatmak istediğim buydu. İşte insana olmayan bir şeyi inandiriyorlar. Var olan ama işine gelmeyen şeyleri de inkar gelip doğruluğunu saklıyorlar. Birçok olayda bunu gördük .Elbette birebir sesini alamayacaklar dalgalar sayesinde ustune de kendi istediklerini katarak boyle böyle diyecekler diye düşünüyorum.

mabedist

Kayıtlı Üye
Tamda anlatmak istediğim buydu. İşte insana olmayan bir şeyi inandiriyorlar. Var olan ama işine gelmeyen şeyleri de inkar gelip doğruluğunu saklıyorlar. Birçok olayda bunu gördük .Elbette birebir sesini alamayacaklar dalgalar sayesinde ustune de kendi istediklerini katarak boyle böyle diyecekler diye düşünüyorum.
Demek istediğim şu ki, bilim çevrelerinin o ya da bu dini yanlışlamak veya doğrulamak gibi bir kaygısı yok. Böyle komik şeyler yapmazlar. Bu tür bir şeyi "Neil Armstrong ayda uzay sesi duydu!" gibi paylaşımlar yapan yalan dolanlı facebook sayfaları yapar. Milyar dolarlık IBM şirketinin kalkıp da "Şunu şunu bulduk, İslam yalan" gibi komik bir açıklama yapmasına imkan yok. Bilimsel çalışmaların dinlerle alakası olamaz, bilim şu ya da bu dini savunmaz. Bilim insanı rasyonel bir kişi olduğundan, Hristiyan bile olsa böyle bir bulgu karşısında şüpheye düşüp yanlışlık arayacaktır. Korkmanıza gerek yok yani.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Demek istediğim şu ki, bilim çevrelerinin o ya da bu dini yanlışlamak veya doğrulamak gibi bir kaygısı yok. Böyle komik şeyler yapmazlar. Bu tür bir şeyi "Neil Armstrong ayda uzay sesi duydu!" gibi paylaşımlar yapan yalan dolanlı facebook sayfaları yapar. Milyar dolarlık IBM şirketinin kalkıp da "Şunu şunu bulduk, İslam yalan" gibi komik bir açıklama yapmasına imkan yok. Bilimsel çalışmaların dinlerle alakası olamaz, bilim şu ya da bu dini savunmaz. Bilim insanı rasyonel bir kişi olduğundan, Hristiyan bile olsa böyle bir bulgu karşısında şüpheye düşüp yanlışlık arayacaktır. Korkmanıza gerek yok yani.

ama yarın kalkıp öyle bir şey derlerse de şaşırmam.