Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İnanmayan birine paranormal konularda öneriniz?

Paylaş

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Question İnanmayan birine paranormal konularda öneriniz?

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla doğaüstü konular hakkında konuşuyorduk.
    Ben de pek her şeye inanan birisi değilim. Skeptiğim de diyebilirim. Bana bu forumu önerdi. Böylece kayıt oldum yakın zamanda. Sorum şu, benim gibi bir skeptiğe doğa üstü varlıklara veya olaylara kanıt gösterebilecek var mı? Örneğin cinleri görmemi sağlayacak bir dua, büyü vs.? Forum içinden bir konu da olabilir. Doğa üstü herhangi bir fenomeni deneyimlememi sağlayacak herhangi bir yöntem/uygulama öneren varsa sevinirim.
    İnanan birisi değilim. "İnanmıyorsan olmaz" gibi şeyleri bahane olarak yorumlarım açıkçası çünkü uyguladığı şeye inananlar zaten genellikle psikolojik olarak kendini buna itiyordur. İllaki inanmadan olmaz diyorsanız "Ben doğaüstü bir şey yapabiliyorum" diyen bir arkadaş varsa ve bana ulaşırsa da sevinirim.

Rep Puanı : 11475
    Ettiği Teşekkür
    1.475
    946 mesaja 2.714 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    95

Bu arkadas yani yetenekleri olan kisi size neden ulassin ve neden isbatlama derdine girsin ki?

Siz rasyonel bir insansaniz öyle kalin bu da guzel bir özellik, herkez paranormal seylere inanacak diye bir kaide yok ki

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

3. 10 kişi La-edri üyemize teşekkür etti:
    anita8 (09.01.2017),Anosia (07.01.2017),Chillout (05.01.2017),hazaR (05.01.2017),Korkuluk (05.01.2017),lviv angeles (05.01.2017),majesTyqRabeL (05.01.2017),Selenit (05.01.2017),shadows (05.01.2017),Wontstop (12.01.2017)

Yer
    atom altı
    Rep Puanı : 16006
    Ettiği Teşekkür
    1.863
    1.979 mesaja 6.191 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    138

Şimdilik böyle bir ispat veya deneyim çok zor. İmkansız değil. Şu açıdan zor; bu konular aşırı kişisel, öyle ki çok kalabalık bir yerde dahi kişi bir çok şey yaşayabiliyor ve o kalabalık bunun farkına bile varmayabiliyor.
    İspat ve deneyim belki şuan sivil teknolojilerle pek mümkün değil ancak şuan gayet insanların elinde olan askeri veya gizli olması gereken teknolojilerle bu durum ispatlanabilir. Peki bu teknolojileri ispatlayabilir miyiz elbette hayır adı üstünde sivillere kapalı.
    İnşallah ileride kendi projeme kaynak bulabilirsem, ispatı ve deneyimi geçtim, çok basit bazı çalışmalarla uygun olan herkesin (insanların %90'ı) günlük hayatta, cep telefonu kullanır gibi bunları kullanabilecek. Bunun doğa üstü bir yanının olmadığını, asıl doğal olanın bu olduğunu ispatlamak peşindeyim zaten.
    Nasıl denir, sizin doğanızda zaten şuan doğa üstü dediğiniz, şüpheli olduğunuz şeyler bizzat var.
    Yalnız benim düşündüğüm proje dahi size varlıklarla alakalı bir şey sunmaz. Benim dediğim, şifa, telepati, duru görü gibi durumların herkeste aktive edilebilmesi. Varlıklar işin içine girince sizden çıkmış oluyor, olay adı üstünde başka bir varlığa bağlanıyor. Ben istemesem siz benimle telefonda konuşabilir misiniz örneğin? İmkanı yok bunun. İstediğiniz en gelişmiş teknoloji (bu durumda yetenekler) elinizde olsun; sizi meşgule atabilirim, numara engelleyebilirim, uçak moduna alabilirim veya basitçe bataryayı çıkarabilirim ve sizinle görüşmek istemiyorsam da görüşmem.
    Yani doğa üstüden ne anladığımız, ne beklediğimiz de önemli.

5. 2 kişi Chillout üyemize teşekkür etti:
    Anosia (07.01.2017),Korkuluk (05.01.2017)

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Alıntı La-edri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arkadas yani yetenekleri olan kisi size neden ulassin ve neden isbatlama derdine girsin ki?

Siz rasyonel bir insansaniz öyle kalin bu da guzel bir özellik, herkez paranormal seylere inanacak diye bir kaide yok ki
    güzel ve doğru düşünmüşsünüz. fakat insan gerçeği arar. benim de amacım gerçeği bulmak. inanmıyorum ama imkansız olduğunu da düşünmüyorum. daha önce başka bir forumda "cinlere inanmayan mı var bana ulaşsın görsün gününü" gibi bir ileti atan bir arkadaş gördüm. belki bu tarz düşünen birilerinin böyle bir çabası olur diye onu söyledim

Alıntı Chillout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdilik böyle bir ispat veya deneyim çok zor. İmkansız değil. Şu açıdan zor; bu konular aşırı kişisel, öyle ki çok kalabalık bir yerde dahi kişi bir çok şey yaşayabiliyor ve o kalabalık bunun farkına bile varmayabiliyor.
    İspat ve deneyim belki şuan sivil teknolojilerle pek mümkün değil ancak şuan gayet insanların elinde olan askeri veya gizli olması gereken teknolojilerle bu durum ispatlanabilir. Peki bu teknolojileri ispatlayabilir miyiz elbette hayır adı üstünde sivillere kapalı.
    İnşallah ileride kendi projeme kaynak bulabilirsem, ispatı ve deneyimi geçtim, çok basit bazı çalışmalarla uygun olan herkesin (insanların %90'ı) günlük hayatta, cep telefonu kullanır gibi bunları kullanabilecek. Bunun doğa üstü bir yanının olmadığını, asıl doğal olanın bu olduğunu ispatlamak peşindeyim zaten.
    Nasıl denir, sizin doğanızda zaten şuan doğa üstü dediğiniz, şüpheli olduğunuz şeyler bizzat var.
    Yalnız benim düşündüğüm proje dahi size varlıklarla alakalı bir şey sunmaz. Benim dediğim, şifa, telepati, duru görü gibi durumların herkeste aktive edilebilmesi. Varlıklar işin içine girince sizden çıkmış oluyor, olay adı üstünde başka bir varlığa bağlanıyor. Ben istemesem siz benimle telefonda konuşabilir misiniz örneğin? İmkanı yok bunun. İstediğiniz en gelişmiş teknoloji (bu durumda yetenekler) elinizde olsun; sizi meşgule atabilirim, numara engelleyebilirim, uçak moduna alabilirim veya basitçe bataryayı çıkarabilirim ve sizinle görüşmek istemiyorsam da görüşmem.
    Yani doğa üstüden ne anladığımız, ne beklediğimiz de önemli.
    bilimsel olarak açıklanamayan bir şeyler anlamında doğa üstü. örneğin paranormal fenomenleri gerçekleştirebildiğini iddia eden bir sürü insan var fakat bu alanda ün elde eden kişilerin sahtekarlıkları ortaya çıkıyor. doğal olarak da benim gibi insanlar bu yüzden bunlara inanmıyor. benim de bu kişilerin yaptığı şeylerin aslında gerçekten var olabileceğine bir şekilde inanmam gerekiyor. yani buna kanıt arıyorum. aslında sizin dediğinize göre benim kasteddiğim şeyler de fizik kurallarıyla açıklanabilecek mahiyette, ve böyle olması da mantıklı. ki zaten modern fizikte bile fiziküstü unsurlar var. benim doğaüstünden kasteddiğim sanırım ezoterik ve mistik uygulamalar olarak ifade edilebilir. terimleri doğru kullanmışımdır umarım.

Yer
    atom altı
    Rep Puanı : 16006
    Ettiği Teşekkür
    1.863
    1.979 mesaja 6.191 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    138

Alıntı mabedist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilimsel olarak açıklanamayan bir şeyler anlamında doğa üstü. örneğin paranormal fenomenleri gerçekleştirebildiğini iddia eden bir sürü insan var fakat bu alanda ün elde eden kişilerin sahtekarlıkları ortaya çıkıyor. doğal olarak da benim gibi insanlar bu yüzden bunlara inanmıyor. benim de bu kişilerin yaptığı şeylerin aslında gerçekten var olabileceğine bir şekilde inanmam gerekiyor. yani buna kanıt arıyorum. aslında sizin dediğinize göre benim kasteddiğim şeyler de fizik kurallarıyla açıklanabilecek mahiyette, ve böyle olması da mantıklı. ki zaten modern fizikte bile fiziküstü unsurlar var. benim doğaüstünden kasteddiğim sanırım ezoterik ve mistik uygulamalar olarak ifade edilebilir. terimleri doğru kullanmışımdır umarım.
    İllüzyonistler şov yapar, bir şey kanıtlamazlar ve bahsettiklerinizin çoğu illüzyonist. Sahtekarları saymıyorum bile..
    Şimdi siz biraz empati yapın; siz suyu dondurma, sadece bakışınızla bir şeyi yakma yeteneğine sahipsiniz. Çok basit gibi görünen dile kolay yetenek gibi duruyor. Bunu herkese kanıtlama derdine girer miydiniz? Peki kanıtladıktan sonra başınıza neler gelebilir? Bir düşünün bunu.

Ezoterik ve mistik uygulamalar dediğiniz, hemen hemen herkesin ulaşabileceği uygulamaların %90 ve fazlası ya eksiktir, ya hatalıdır, ya yalandır ya da sadece bir kişiye ait özel oluşturulmuş tariflerdir. Haliyle paranormal genel kültür dışında hiçbir şeye yaramazlar.
    Gelelim inanç enerjisinden bir örneklemeye. Bir majisyen var, yaptığı uygulamalar genelde çok başarılı ama bir gün biri geliyor, ben şu tür bir uygulama istiyorum diyor, ne yaparsa yapsın hiçbir işe yaramıyor, bir kontrol ediliyor ki, yaptıran kişinin muazzam yoğun enerjisi, inançsızlık enerjisiyle tersine itki ile uygulamayı pasifize ediyor. Bakınız o kişiye kişinin haberi olmadan yapılan işlemde sıkıntı yok, kişinin talebi üzerine yapılan uygulamada kişiyle bilgi paylaşılıp şunu yap şöyle yap dendiğinde kişi inanmıyorsa etkiliyor sonucu. Aradaki farkı çok iyi anlamanız lazım.

Peki nasıl olacak bu ispat derseniz 4 yolu var.
    1- Eğitime alınacaksınız, sizin de isteğiniz ve inancınız olacak, sabır edip çalışacaksınız, istediğiniz kanıtları bizzat kendiniz oluşturacaksınız. Zor iş, eğitim verecek kişiyi bulmak daha da zor iş.
    2- Size sizden habersiz büyü yapılacak, yapılırken de notere onaylattırılan tarihli bir video yapılacak. Sana şunu şunu yaptık başına neler gelecek bekle de gör bakalım denilecek. Yapılan büyü etkisini gösterdikten sonra size video izlettirilecek. Tabi o an videoyu önemseyecek bir durumdaysanız. Kimse bu tür bir maceraya girişmez.
    3- Biri bütün yasak ve kuralları bir kenara bırakıp, size varlık yönlendirecek. Sonunda fatura o birisine kesilecek.

İyi örnekler de verebilirdim ancak insanlar başlarına gelen iyi şeyleri kendi istedikleri ve düşündükleri doğrultuda şekillendirmeye meyillidir. Yani kanıt göze de batsa görmezden gelinebilir.
    Kötü ve negatif olaylarda ise ancak kişi o zaman bir dış seçeneği düşünür.

8. 4 kişi Chillout üyemize teşekkür etti:
    Anosia (07.01.2017),Eleman (10.01.2017),mabedist (06.01.2017),Tai Chi Chuan (05.01.2017)

Pembe kuvars

Rep Puanı : 4361
    Ettiği Teşekkür
    4.456
    1.128 mesaja 2.144 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Hiç gördüğünüz rüya gerçek oldu mu? Eğer olduysa bilinçaltınız bunu henüz olmadan bilemeyeceğine göre bu bile paranormal bir olaya inanmak için sebep olabilir. Daha fazla örnekle sizi ikna etmek isterdim ama aklıma başka örnek gelmiyor.

Rep Puanı : 61
    Ettiği Teşekkür
    113
    24 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

Bana eskiden fincanlarla cin çarırlardı onu hatirlattinız

SATRANÇTA PİYON OLMAYI SEVERİM OYUN BİTİNCE BARONDA AYNI KUTUYA GİRER PİYONDA

Yer
    Değişken
    Rep Puanı : 119
    Ettiği Teşekkür
    5
    11 mesaja 19 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    23

Aslında arkadaş çok doğru bir noktaya değinmiş fakat yazdığınız hiç bir şey konuya cevap değil. Paranormal boyutta yaşadığım ve yaşattığım sayısız olay oldu fakat inanmayan biri karşıma geldi soru x bir şey yaptım inandı gibi bir şey nasıl söz konusu olamıyor? Bunca site bunca kaynak varken hala en küçük bir örnek yapamıyor olmamız garip değil mi? Suyu doldurma yeteneği olan biri o suyu doldurur. Demek ki yok. Bu şuna benziyor cinleri görebiliyorum ben. Göster? .... Ben bir fark göremiyorum arada. Birinin bildiğini diğeri görmeli. Neden hiç şunu konuşmuyoruz. Nasıl yapabiliriz. Sadece örnekler de örnekler de bunlar hiç bir şey anlam ifade etmiyor benim için bile. Ben yaşayan biriyim ama yazılanlar bende şüphe uyandırıyor çünkü yazdığınız örnekleri bizzat sizin tarafınızdan yaşamadım. Yazdıklarınız birilerinin yazdıkları, hayal gücünüz olabilir. Bilime göre hasta da olabilirsiniz. İnkar edemezsiniz verdiğiniz ve vericeğiniz örneklerle buna bende dahilim. Artık ahmet şunu yaptı veli bunları yapabiliyor ayşe yapıyor ama korkuyor göstermekten bunlar çocuk masalı oldu bu forumda bile. Kimse kusura bakmasın. Ben size nasıl olduğunuzu sordum siz bana 1 yıl sonra evleneceğinizi anlattınız durum tam da bu. Artık nasıllara geçelim olmuş ve olacaklara değil.

Tüm bu olup bitenin anlamı sensin.Sebebini Bilmediğin başlangıcın sebebi olmayan finalini de göreceksin.Ne ben,ne sen.Farkına varmadan farkına varabiliyor isen tadına varacağın tek şey ZAMAN.Paylaş,hükmetme.Savaş ama hor görme.Yenil ama pes etme.Kaybet, ama boyun eğme.Kazan ama böbürlenme.Sev,sevil,öfkelen,nefret et,özür dile,vazgeç,gururlan,Geri dön,ağla,kork! Bol bol gülümse,kahkaha at.Hepsi senin,zamanı kaybetme,tadını çıkar...

12. 2 kişi Banisteriopsis üyemize teşekkür etti:
    mabedist (06.01.2017),Naos (06.01.2017)

Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    9
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Aslında şöyle bir konuda var büyü yapılması denilen şey insan beyninin bir oyunu olabilir.İnsan kendini o kadar inandırıyor ve onu yapmaya gerçekten gayret ve gerçekten isterse gerçekleşebileceği kanaatindeyim.Ama tabi bu insan beyni sayesinde.İnsan beynin neler yapılabileceği tartışılmaz.Bu yüzden belkide büyülerin işe yarama sebebi bu olabilir.Benim söylediğim sadece bir teoriden ibaret.

Rep Puanı : 155
    Ettiği Teşekkür
    49
    59 mesaja 77 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

Hiç bir şeyden ölesiye korktunuzmu? Bahsetmekten çekindiğiniz, aklınıza getirmekten şüphe duyduğunuz bir şey... Zira paranormal bir olay yaşandığında ve bunu kişi başka bir şekilde açıklayamayınca; o an tükeniyorsunuz. Çünkü okuduğunuz, duyduğunuz hiç bir bilgi şahit olduğunuz şeyi açıklayamıyor, "paranormal" kavramı dışında. Ve "Ya tekrar olursa" gibi düşünceler ile birlikte korku harmanlanınca; kim olursa olsun "Ben yaşadım" tarzı bir cümle kurarak dile getiremiyor. Aslında bir çok şekilde size neden kimsenin bir teknik, büyü paylaşmayacağını açıklayabilirim ancak çok sıradan olacak.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)