İnanmayan birine paranormal konularda öneriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mabedist

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla doğaüstü konular hakkında konuşuyorduk.
Ben de pek her şeye inanan birisi değilim. Skeptiğim de diyebilirim. Bana bu forumu önerdi. Böylece kayıt oldum yakın zamanda. Sorum şu, benim gibi bir skeptiğe doğa üstü varlıklara veya olaylara kanıt gösterebilecek var mı? Örneğin cinleri görmemi sağlayacak bir dua, büyü vs.? Forum içinden bir konu da olabilir. Doğa üstü herhangi bir fenomeni deneyimlememi sağlayacak herhangi bir yöntem/uygulama öneren varsa sevinirim.
İnanan birisi değilim. "İnanmıyorsan olmaz" gibi şeyleri bahane olarak yorumlarım açıkçası çünkü uyguladığı şeye inananlar zaten genellikle psikolojik olarak kendini buna itiyordur. İllaki inanmadan olmaz diyorsanız "Ben doğaüstü bir şey yapabiliyorum" diyen bir arkadaş varsa ve bana ulaşırsa da sevinirim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu arkadas yani yetenekleri olan kisi size neden ulassin ve neden isbatlama derdine girsin ki?

Siz rasyonel bir insansaniz öyle kalin bu da guzel bir özellik, herkez paranormal seylere inanacak diye bir kaide yok ki :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şimdilik böyle bir ispat veya deneyim çok zor. İmkansız değil. Şu açıdan zor; bu konular aşırı kişisel, öyle ki çok kalabalık bir yerde dahi kişi bir çok şey yaşayabiliyor ve o kalabalık bunun farkına bile varmayabiliyor.
İspat ve deneyim belki şuan sivil teknolojilerle pek mümkün değil ancak şuan gayet insanların elinde olan askeri veya gizli olması gereken teknolojilerle bu durum ispatlanabilir. Peki bu teknolojileri ispatlayabilir miyiz elbette hayır adı üstünde sivillere kapalı.
İnşallah ileride kendi projeme kaynak bulabilirsem, ispatı ve deneyimi geçtim, çok basit bazı çalışmalarla uygun olan herkesin (insanların %90'ı) günlük hayatta, cep telefonu kullanır gibi bunları kullanabilecek. Bunun doğa üstü bir yanının olmadığını, asıl doğal olanın bu olduğunu ispatlamak peşindeyim zaten.
Nasıl denir, sizin doğanızda zaten şuan doğa üstü dediğiniz, şüpheli olduğunuz şeyler bizzat var.
Yalnız benim düşündüğüm proje dahi size varlıklarla alakalı bir şey sunmaz. Benim dediğim, şifa, telepati, duru görü gibi durumların herkeste aktive edilebilmesi. Varlıklar işin içine girince sizden çıkmış oluyor, olay adı üstünde başka bir varlığa bağlanıyor. Ben istemesem siz benimle telefonda konuşabilir misiniz örneğin? İmkanı yok bunun. İstediğiniz en gelişmiş teknoloji (bu durumda yetenekler) elinizde olsun; sizi meşgule atabilirim, numara engelleyebilirim, uçak moduna alabilirim veya basitçe bataryayı çıkarabilirim ve sizinle görüşmek istemiyorsam da görüşmem.
Yani doğa üstüden ne anladığımız, ne beklediğimiz de önemli.

mabedist

Kayıtlı Üye
Bu arkadas yani yetenekleri olan kisi size neden ulassin ve neden isbatlama derdine girsin ki?

Siz rasyonel bir insansaniz öyle kalin bu da guzel bir özellik, herkez paranormal seylere inanacak diye bir kaide yok ki :)

güzel ve doğru düşünmüşsünüz. fakat insan gerçeği arar. benim de amacım gerçeği bulmak. inanmıyorum ama imkansız olduğunu da düşünmüyorum. daha önce başka bir forumda "cinlere inanmayan mı var bana ulaşsın görsün gününü" gibi bir ileti atan bir arkadaş gördüm. belki bu tarz düşünen birilerinin böyle bir çabası olur diye onu söyledim :D

Şimdilik böyle bir ispat veya deneyim çok zor. İmkansız değil. Şu açıdan zor; bu konular aşırı kişisel, öyle ki çok kalabalık bir yerde dahi kişi bir çok şey yaşayabiliyor ve o kalabalık bunun farkına bile varmayabiliyor.
İspat ve deneyim belki şuan sivil teknolojilerle pek mümkün değil ancak şuan gayet insanların elinde olan askeri veya gizli olması gereken teknolojilerle bu durum ispatlanabilir. Peki bu teknolojileri ispatlayabilir miyiz elbette hayır adı üstünde sivillere kapalı.
İnşallah ileride kendi projeme kaynak bulabilirsem, ispatı ve deneyimi geçtim, çok basit bazı çalışmalarla uygun olan herkesin (insanların %90'ı) günlük hayatta, cep telefonu kullanır gibi bunları kullanabilecek. Bunun doğa üstü bir yanının olmadığını, asıl doğal olanın bu olduğunu ispatlamak peşindeyim zaten.
Nasıl denir, sizin doğanızda zaten şuan doğa üstü dediğiniz, şüpheli olduğunuz şeyler bizzat var.
Yalnız benim düşündüğüm proje dahi size varlıklarla alakalı bir şey sunmaz. Benim dediğim, şifa, telepati, duru görü gibi durumların herkeste aktive edilebilmesi. Varlıklar işin içine girince sizden çıkmış oluyor, olay adı üstünde başka bir varlığa bağlanıyor. Ben istemesem siz benimle telefonda konuşabilir misiniz örneğin? İmkanı yok bunun. İstediğiniz en gelişmiş teknoloji (bu durumda yetenekler) elinizde olsun; sizi meşgule atabilirim, numara engelleyebilirim, uçak moduna alabilirim veya basitçe bataryayı çıkarabilirim ve sizinle görüşmek istemiyorsam da görüşmem.
Yani doğa üstüden ne anladığımız, ne beklediğimiz de önemli.
bilimsel olarak açıklanamayan bir şeyler anlamında doğa üstü. örneğin paranormal fenomenleri gerçekleştirebildiğini iddia eden bir sürü insan var fakat bu alanda ün elde eden kişilerin sahtekarlıkları ortaya çıkıyor. doğal olarak da benim gibi insanlar bu yüzden bunlara inanmıyor. benim de bu kişilerin yaptığı şeylerin aslında gerçekten var olabileceğine bir şekilde inanmam gerekiyor. yani buna kanıt arıyorum. aslında sizin dediğinize göre benim kasteddiğim şeyler de fizik kurallarıyla açıklanabilecek mahiyette, ve böyle olması da mantıklı. ki zaten modern fizikte bile fiziküstü unsurlar var. benim doğaüstünden kasteddiğim sanırım ezoterik ve mistik uygulamalar olarak ifade edilebilir. terimleri doğru kullanmışımdır umarım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bilimsel olarak açıklanamayan bir şeyler anlamında doğa üstü. örneğin paranormal fenomenleri gerçekleştirebildiğini iddia eden bir sürü insan var fakat bu alanda ün elde eden kişilerin sahtekarlıkları ortaya çıkıyor. doğal olarak da benim gibi insanlar bu yüzden bunlara inanmıyor. benim de bu kişilerin yaptığı şeylerin aslında gerçekten var olabileceğine bir şekilde inanmam gerekiyor. yani buna kanıt arıyorum. aslında sizin dediğinize göre benim kasteddiğim şeyler de fizik kurallarıyla açıklanabilecek mahiyette, ve böyle olması da mantıklı. ki zaten modern fizikte bile fiziküstü unsurlar var. benim doğaüstünden kasteddiğim sanırım ezoterik ve mistik uygulamalar olarak ifade edilebilir. terimleri doğru kullanmışımdır umarım.
İllüzyonistler şov yapar, bir şey kanıtlamazlar ve bahsettiklerinizin çoğu illüzyonist. Sahtekarları saymıyorum bile..
Şimdi siz biraz empati yapın; siz suyu dondurma, sadece bakışınızla bir şeyi yakma yeteneğine sahipsiniz. Çok basit gibi görünen dile kolay yetenek gibi duruyor. Bunu herkese kanıtlama derdine girer miydiniz? Peki kanıtladıktan sonra başınıza neler gelebilir? Bir düşünün bunu.

Ezoterik ve mistik uygulamalar dediğiniz, hemen hemen herkesin ulaşabileceği uygulamaların %90 ve fazlası ya eksiktir, ya hatalıdır, ya yalandır ya da sadece bir kişiye ait özel oluşturulmuş tariflerdir. Haliyle paranormal genel kültür dışında hiçbir şeye yaramazlar.
Gelelim inanç enerjisinden bir örneklemeye. Bir majisyen var, yaptığı uygulamalar genelde çok başarılı ama bir gün biri geliyor, ben şu tür bir uygulama istiyorum diyor, ne yaparsa yapsın hiçbir işe yaramıyor, bir kontrol ediliyor ki, yaptıran kişinin muazzam yoğun enerjisi, inançsızlık enerjisiyle tersine itki ile uygulamayı pasifize ediyor. Bakınız o kişiye kişinin haberi olmadan yapılan işlemde sıkıntı yok, kişinin talebi üzerine yapılan uygulamada kişiyle bilgi paylaşılıp şunu yap şöyle yap dendiğinde kişi inanmıyorsa etkiliyor sonucu. Aradaki farkı çok iyi anlamanız lazım.

Peki nasıl olacak bu ispat derseniz 4 yolu var.
1- Eğitime alınacaksınız, sizin de isteğiniz ve inancınız olacak, sabır edip çalışacaksınız, istediğiniz kanıtları bizzat kendiniz oluşturacaksınız. Zor iş, eğitim verecek kişiyi bulmak daha da zor iş.
2- Size sizden habersiz büyü yapılacak, yapılırken de notere onaylattırılan tarihli bir video yapılacak. Sana şunu şunu yaptık başına neler gelecek bekle de gör bakalım denilecek. Yapılan büyü etkisini gösterdikten sonra size video izlettirilecek. Tabi o an videoyu önemseyecek bir durumdaysanız. Kimse bu tür bir maceraya girişmez.
3- Biri bütün yasak ve kuralları bir kenara bırakıp, size varlık yönlendirecek. Sonunda fatura o birisine kesilecek.

İyi örnekler de verebilirdim ancak insanlar başlarına gelen iyi şeyleri kendi istedikleri ve düşündükleri doğrultuda şekillendirmeye meyillidir. Yani kanıt göze de batsa görmezden gelinebilir.
Kötü ve negatif olaylarda ise ancak kişi o zaman bir dış seçeneği düşünür.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hiç gördüğünüz rüya gerçek oldu mu? Eğer olduysa bilinçaltınız bunu henüz olmadan bilemeyeceğine göre bu bile paranormal bir olaya inanmak için sebep olabilir. Daha fazla örnekle sizi ikna etmek isterdim ama aklıma başka örnek gelmiyor.

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Bana eskiden fincanlarla cin çarırlardı onu hatirlattinız

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Aslında arkadaş çok doğru bir noktaya değinmiş fakat yazdığınız hiç bir şey konuya cevap değil. Paranormal boyutta yaşadığım ve yaşattığım sayısız olay oldu fakat inanmayan biri karşıma geldi soru x bir şey yaptım inandı gibi bir şey nasıl söz konusu olamıyor? Bunca site bunca kaynak varken hala en küçük bir örnek yapamıyor olmamız garip değil mi? Suyu doldurma yeteneği olan biri o suyu doldurur. Demek ki yok. Bu şuna benziyor cinleri görebiliyorum ben. Göster? .... Ben bir fark göremiyorum arada. Birinin bildiğini diğeri görmeli. Neden hiç şunu konuşmuyoruz. Nasıl yapabiliriz. Sadece örnekler de örnekler de bunlar hiç bir şey anlam ifade etmiyor benim için bile. Ben yaşayan biriyim ama yazılanlar bende şüphe uyandırıyor çünkü yazdığınız örnekleri bizzat sizin tarafınızdan yaşamadım. Yazdıklarınız birilerinin yazdıkları, hayal gücünüz olabilir. Bilime göre hasta da olabilirsiniz. İnkar edemezsiniz verdiğiniz ve vericeğiniz örneklerle buna bende dahilim. Artık ahmet şunu yaptı veli bunları yapabiliyor ayşe yapıyor ama korkuyor göstermekten bunlar çocuk masalı oldu bu forumda bile. Kimse kusura bakmasın. Ben size nasıl olduğunuzu sordum siz bana 1 yıl sonra evleneceğinizi anlattınız durum tam da bu. Artık nasıllara geçelim olmuş ve olacaklara değil.

Naos

Kayıtlı Üye
Aslında şöyle bir konuda var büyü yapılması denilen şey insan beyninin bir oyunu olabilir.İnsan kendini o kadar inandırıyor ve onu yapmaya gerçekten gayret ve gerçekten isterse gerçekleşebileceği kanaatindeyim.Ama tabi bu insan beyni sayesinde.İnsan beynin neler yapılabileceği tartışılmaz.Bu yüzden belkide büyülerin işe yarama sebebi bu olabilir.Benim söylediğim sadece bir teoriden ibaret.

fako

Kayıtlı Üye
Hiç bir şeyden ölesiye korktunuzmu? Bahsetmekten çekindiğiniz, aklınıza getirmekten şüphe duyduğunuz bir şey... Zira paranormal bir olay yaşandığında ve bunu kişi başka bir şekilde açıklayamayınca; o an tükeniyorsunuz. Çünkü okuduğunuz, duyduğunuz hiç bir bilgi şahit olduğunuz şeyi açıklayamıyor, "paranormal" kavramı dışında. Ve "Ya tekrar olursa" gibi düşünceler ile birlikte korku harmanlanınca; kim olursa olsun "Ben yaşadım" tarzı bir cümle kurarak dile getiremiyor. Aslında bir çok şekilde size neden kimsenin bir teknik, büyü paylaşmayacağını açıklayabilirim ancak çok sıradan olacak.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir çok hikaye dinledim fal bakmaya başladığımdan beri. Bir çok falcı adını duydum dünyanın en iyi medyumlarıymış gibi. Fal bakmaya devam ettim insanların sayısı arttı ve daha öncesinde müthiş medyumların sonradan gelen insanların anlattıklarına göre tam bir fiyaskoymuş. Birinin yücelttiği birinin yalanladığı. Konu şu değil o kişi bakım yapamıyor yada yanıma gelen korunuyor. 5 fal bakımımdan 2 tanesinin başarısız olma ihtimali var. Bu geçmişte bir hesap yaparsam. O iki kişi beni kötülediği taktir de beni savunacak 3 kişi var. Paranormal olay budur. Aslında değil de hani kanıt istediğimiz de birinin aa şunu bildi kimseye anlatmamıştım demeleri. Bunlar eski tarihlerde inanın müthiş yeteneklerdi. Fakat internet çağı geldiğinden beri aslında yapılan güçlü tahminler artık sıradan olmaya başladı ben bundan şikayetçi değilim bu rekabet demektir. X bir kişinin x bir kişi ile savaşı değil. X kişinin x kişi ile birlikteliği. İnternet çağındayız fakat hiç birimizin birbirine yardım ettiğine ben şahit olmadım. Hiç bir fal bakanın bir diğer bakana ben şunu yaptığımdan beri daha iyi bakıyorum sen denedin mi? Diye sorduğuna şahit olmadım. Ama bu mesajdan sonra yazılacaktır bu forumda bunu da biliyorum. Büyü konusuysa artık herkes de büyü var. Artık herkesin yetenekleri var ve bunda ciddiyim. İnternetin büyüsü, bu yüzyılın cinsellik, para tutkusu bunların hepsi bana göre bir büyüdür. Ve sizden bizden birinin yaptığı bir büyü değil. İnsanlık zaten yönetiliyor uzun bir süredir ve son zamanlarda gidişat hiç iyi değil. Bunlar benim şahsi fikrim aksini ispatlayan olursa konuşmak isterim.

mabedist

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir çok hikaye dinledim fal bakmaya başladığımdan beri. Bir çok falcı adını duydum dünyanın en iyi medyumlarıymış gibi. Fal bakmaya devam ettim insanların sayısı arttı ve daha öncesinde müthiş medyumların sonradan gelen insanların anlattıklarına göre tam bir fiyaskoymuş. Birinin yücelttiği birinin yalanladığı. Konu şu değil o kişi bakım yapamıyor yada yanıma gelen korunuyor. 5 fal bakımımdan 2 tanesinin başarısız olma ihtimali var. Bu geçmişte bir hesap yaparsam. O iki kişi beni kötülediği taktir de beni savunacak 3 kişi var. Paranormal olay budur. Aslında değil de hani kanıt istediğimiz de birinin aa şunu bildi kimseye anlatmamıştım demeleri. Bunlar eski tarihlerde inanın müthiş yeteneklerdi. Fakat internet çağı geldiğinden beri aslında yapılan güçlü tahminler artık sıradan olmaya başladı ben bundan şikayetçi değilim bu rekabet demektir. X bir kişinin x bir kişi ile savaşı değil. X kişinin x kişi ile birlikteliği. İnternet çağındayız fakat hiç birimizin birbirine yardım ettiğine ben şahit olmadım. Hiç bir fal bakanın bir diğer bakana ben şunu yaptığımdan beri daha iyi bakıyorum sen denedin mi? Diye sorduğuna şahit olmadım. Ama bu mesajdan sonra yazılacaktır bu forumda bunu da biliyorum. Büyü konusuysa artık herkes de büyü var. Artık herkesin yetenekleri var ve bunda ciddiyim. İnternetin büyüsü, bu yüzyılın cinsellik, para tutkusu bunların hepsi bana göre bir büyüdür. Ve sizden bizden birinin yaptığı bir büyü değil. İnsanlık zaten yönetiliyor uzun bir süredir ve son zamanlarda gidişat hiç iyi değil. Bunlar benim şahsi fikrim aksini ispatlayan olursa konuşmak isterim.
Ben bu durumu küreselleşen dünyanın getirisi olarak görüyorum. Cinsellik ne zaman yoktu ki, her çağda olmasa bugün nüfusumuz 7.5 milyar olmazdı herhalde :). Sadece eskiye oranla muhafazakar değiliz, bu yüzden insanlar daha rahat bu konularda.
Eskiden insanların zengin olma gibi bir durumu yoktu zaten. Osmanlı'da reaya, Avrupa'da ise köylü ezilen-sömürülen kesimdi ve geçim kaynağı
genel olarak çiftçilik-esnaflık-tüccarlık vs. Çoğunluk bu kesimden olunca insanlar maddi olarak ne kadar ileri gidebilirki zaten. Fakat şimdi herkes zengin olabiliyor. Hem de üretime hiçbir şekilde katkıda bulunmadan. Wall Street başarı hikayeleri anlatma gereği duymuyorum şu an tabi. Dini inanç ve maneviyat da geri plana düştüğünden olayı, insanlar dünyevi bir hayat yaşıyor, bunun sonucu da daha çok para ve güç isteği tabi. Ki insan aslında her zaman bencil ve açgözlü bir varlıktı. Yani dediğiniz büyü gibi bir kavramla açıklanacak kadar enteresan bir olay değil, dünyanın bugünkü haline gelmesi sonucu oluşan normal bir durum. Neyse yazarken farkettim de konuyu saptırmışım :D
Dediğiniz gibi insanlar yeteneklerini paylaşsa daha hoş olur. Aslında bu tür yetenekler uzun eğitim ve kişisel gelişim sonucu ileriye götürülebilen şeylerdir diye düşünüyorum konuya hakim olmayan biri olarak. Bu yüzden "hadi önüme kanıt sunun bir anda puf diye" gibisinden istemem çok doğru olmamıştır belki de. Ama niyetim sadece gerçeği öğrenmek. Belki çok zor bir şey istiyorumdur bilmiyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında arkadaş çok doğru bir noktaya değinmiş fakat yazdığınız hiç bir şey konuya cevap değil. Paranormal boyutta yaşadığım ve yaşattığım sayısız olay oldu fakat inanmayan biri karşıma geldi soru x bir şey yaptım inandı gibi bir şey nasıl söz konusu olamıyor? Bunca site bunca kaynak varken hala en küçük bir örnek yapamıyor olmamız garip değil mi? Suyu doldurma yeteneği olan biri o suyu doldurur. Demek ki yok. Bu şuna benziyor cinleri görebiliyorum ben. Göster? .... Ben bir fark göremiyorum arada. Birinin bildiğini diğeri görmeli. Neden hiç şunu konuşmuyoruz. Nasıl yapabiliriz. Sadece örnekler de örnekler de bunlar hiç bir şey anlam ifade etmiyor benim için bile. Ben yaşayan biriyim ama yazılanlar bende şüphe uyandırıyor çünkü yazdığınız örnekleri bizzat sizin tarafınızdan yaşamadım. Yazdıklarınız birilerinin yazdıkları, hayal gücünüz olabilir. Bilime göre hasta da olabilirsiniz. İnkar edemezsiniz verdiğiniz ve vericeğiniz örneklerle buna bende dahilim. Artık ahmet şunu yaptı veli bunları yapabiliyor ayşe yapıyor ama korkuyor göstermekten bunlar çocuk masalı oldu bu forumda bile. Kimse kusura bakmasın. Ben size nasıl olduğunuzu sordum siz bana 1 yıl sonra evleneceğinizi anlattınız durum tam da bu. Artık nasıllara geçelim olmuş ve olacaklara değil.
Yanlış anlamayın da, bir kişi gerçekten bir şey deneyimlediğinde, bilime göre hasta olmadığı ve hayal gücüyle alakası olmadığı gayet iyi biliyor. Siz bu tarz bir durum yaşamadınız diye, diğer yaşayanlar hasta veya hayal dünyasındadır diye bir genelleme doğru olmaz.
Bazen bazı şeyler o kadar nettir ki, bazı zamanlarda pskiyatristlerin dahi ''anlatsam meslekten ihraç ederler, beni tefe koyarlar'' dediği durumlar vardır. Ha ben bunlara şahit oldum siz olmadınız, hadi ispat et dediğinizde bu itirafları olan profesyonel meslek sahibi adamları ya ikna etmek lazım kalkın anlatın diye, ya da tuzak kurup gizli sesli kamera kaydı alıp adamları ifşa etmemiz lazım. İkna olmuyor işte, zira kaybı büyük olur ben de biliyorum onlar da biliyor. Sırf biri tatmin olacak diye bir şeyleri riske etmek zorunda değil bu insanlar.
Bunu da geçtim gayet gerçek bir terör saldırısını biri psişik destekle engellediğinde ne resmi devlet görevlisi ne de yardımcı olan kişi kalkıp bunu anlatmıyor, anlatmasını da beklemeyin, insanlar çok affedersiniz ama aptal değiller. Konu korku falan da değil aslında. Tehlike gerçektir, korku tercihtir. Korkmamayı tercih ettiğinizde tehlike yok olmuyor işte, tehlikeyi uzak tutmak meseledir korkmuyorsan da.
Bazı şeyler özeldir, kapalıdır bunu anlatmak ve anlamak neden bu kadar zor ki.
İnanmayan inanmaz, bir şeyleri ''gerçekten'' yaşayanlar, bilenler bir birini dışarıda gördüğünde gayet de bilirler. Çünkü gözlerinde, enerjisinde o kişinin başka kişiler tarafından anlayamayacağı iz ve işaretler vardır. Bu tür kişileri de kimse kandıramaz, sahtekarlık yapamaz. Ben biliyorum, o biliyor bu yeter. Hiçbir zaman kimse bir şeyi kanıtlamak derdinde olmadı ki. Buna zorunluluk varmış gibi serzenişler de yersiz haliyle. Misal bu site bir şeyi kanıtlamak için değil de, zaten o kanıtlara sahip ama ne yapacağını bilmeyenler için kuruldu. Herkes girebilir, herkes bakabilir ama herkes anlamaz, anlamak zorunda da değil.
Ben Çince bir yazı gördüğümde sadece iç içe geçmiş, tekrarlı çubuklar görüyorum zerre anlamıyorum ama bu Çin'in binlerce yıllık geçmişini, kültürünü, 1.5 milyar nüfusunu ben anlamıyorum diye yok etmiyor. Hadi dili öğren o zaman diyebilirsiniz ama ben size hadi kalkıp bütün bunları öğrenin diyemem, zira ben Çinceyi biraz uğraşarak öğrenecek yol bulurum ama siz evreni ve sistemi anlayacak bir yolu, size verilmemişse bulamazsınız. Öyle de bir durum bu.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Ne desem bilemedim her soruya bir cevap olsa da ihtiyaca verilmiş hiç bir şey göremiyorum ben. Bu forumda sayısız insanın ihtiyacı olan yardımı bulamadan ayrıldığını konuşmak gerek. Verdiğim örnekler son derece doğru ve hiç birine cevaptan ziyade anlamadığınızı belirtmek aslında yapmam gereken bir davranış değil. Bahsettiğiniz bazı yeteneklere bürünmüş insanlar gizliyor olabilir fakat sayısının az olma ihtimali hiç yok yani hiç bir şeyin kaçmadığı kameralardan bazı insanların farkında olmadan dahi yaptığı paranormal olayları şuan izlememiz gerekiyorken hiç birini göremiyorum. Çıkanlar yalanlanıyor doğrulu nedir o ayrı. Benim demek istediğim şey şu. Telekinezi var mı? Forumdaki çoğu kişi var diyecektir. Gerçek telekinezi örnekleri nerede? Bir kaç ilizyonist bir kaç montaj başka? Bunlara doğuştan sahip olan insanlar nerede? Ben bu forumdaki bir çok başlığın uydurma olduğunu düşünüyorum. Site sahibi tarafından değil. Filmler de çıktı bir adı vardı konu açıldı alt kategoriler oluştu birisi foruma girdi bir yazılı kaynak buldu paylaştı. Altına telekeniziye ilgili olanlar yorum yaptı gerçekmi? Bir diğeri girdi cevap yazdı bu kişi siz de olabilirsiniz ama konuyu açan gerçek cevabı bulamadı. Bu durumda kimse bana masal anlatmasın. Vereceğiniz örnekler zerre uygulanılabilirliği teşkil etmiyorken ben bunu bilgi maksadı ile okumam. Eleştiririm. Ha elle tutulur bir şey verirseniz merak ederim nasıl olduğunu hikayenizi. Ama bir kaç kitaptan örnek vererek burada kendini üstün tutan insanlarla maalesef sizi aynı kefeye sokuyorum. Kusura bakmayın

teknik67

Kayıtlı Üye
parapsikolojik hadiseler birileri inansın diye ısmarlama yapılmaz,oluşturulmaz ,olayı ya yaşarsınız yada tesadüf eseri görürsünüz yada bir yakınınızdan duyar inceler şahit olursunuz.durduk yere hiç bir varlık kendisine inanılsın diye kişiye gözükmez.siz bir sebepten dolayı bir yakınınız varlıklar tarafından rahatsız ediliyordur. sizde bilimsel olarak haliyle ilaçlarla tedavi yolunu seçmiş yakınınızın nafile bir çare bulamadığını sıkıntılarının gitmediğini ilaç tedavisiyle de yıllardır bitmeyen rahatsızlığın manevi tedavi ile en geç bir haftada bittiğine şahit olursunuz. bunlar benim çevremde görüp şahit olduğum şeyler. şimdi sizin inanmanız için aynı şeyler bir daha yaşanamazki.dediğim gibi kaderinizde varsa şahit olursunuz , inanmanız için ısmarlama olay oluşturulmaz.Ayrıca inanan insanlarada olumsuz hakarete yakın şeyler yazmanızında alemi yok.inanan inanır ,inanmayan inanmaz ruhsal ve manevi konularda hiç kimse kimseye inandırmak gibi bir amaçla iş yapmaz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ne desem bilemedim her soruya bir cevap olsa da ihtiyaca verilmiş hiç bir şey göremiyorum ben. Bu forumda sayısız insanın ihtiyacı olan yardımı bulamadan ayrıldığını konuşmak gerek. Verdiğim örnekler son derece doğru ve hiç birine cevaptan ziyade anlamadığınızı belirtmek aslında yapmam gereken bir davranış değil. Bahsettiğiniz bazı yeteneklere bürünmüş insanlar gizliyor olabilir fakat sayısının az olma ihtimali hiç yok yani hiç bir şeyin kaçmadığı kameralardan bazı insanların farkında olmadan dahi yaptığı paranormal olayları şuan izlememiz gerekiyorken hiç birini göremiyorum. Çıkanlar yalanlanıyor doğrulu nedir o ayrı. Benim demek istediğim şey şu. Telekinezi var mı? Forumdaki çoğu kişi var diyecektir. Gerçek telekinezi örnekleri nerede? Bir kaç ilizyonist bir kaç montaj başka? Bunlara doğuştan sahip olan insanlar nerede? Ben bu forumdaki bir çok başlığın uydurma olduğunu düşünüyorum. Site sahibi tarafından değil. Filmler de çıktı bir adı vardı konu açıldı alt kategoriler oluştu birisi foruma girdi bir yazılı kaynak buldu paylaştı. Altına telekeniziye ilgili olanlar yorum yaptı gerçekmi? Bir diğeri girdi cevap yazdı bu kişi siz de olabilirsiniz ama konuyu açan gerçek cevabı bulamadı. Bu durumda kimse bana masal anlatmasın. Vereceğiniz örnekler zerre uygulanılabilirliği teşkil etmiyorken ben bunu bilgi maksadı ile okumam. Eleştiririm. Ha elle tutulur bir şey verirseniz merak ederim nasıl olduğunu hikayenizi. Ama bir kaç kitaptan örnek vererek burada kendini üstün tutan insanlarla maalesef sizi aynı kefeye sokuyorum. Kusura bakmayın
Sayısız ihtiyaç sahibi olabilir, bunların ihtiyacını gidermek sözünü kim verdi ki? Ayrıca sizin ihtiyaç dediğiniz ihtiyaç değil, istek. İnsan suya ihtiyaç duyar mesela bilmem anlatabildim mi. Sırf isteğiniz yerine gelmedi diye de bir şeyler ortadan yok olmaz. Çok eksik ve dar bir bakış açısıyla oluşturduğunuz ön yargıların zaten yıkılması mümkün değil.
Açılan konuların %99'u ''uydurma'' olsun, %1'i doğru olunca ne oluyor? Bu yüzdeliği sizin ''birçoğu uydurma'' önermenizden oluşturdum, demek ki az birazı da size göre doğru. Peki bu bir şey mi ispatladı? Hayır. Site sahibi dışında demişsiniz, o halde site sahibinin anlattığı veya açtığı her konuyu doğru mu kabul ediyorsunuz? Kabul ediyorsanız zaten kanıtı yok dediğiniz şeyleri kabul ediyorsunuz demektir.
Sizin beni veya başkasını hangi kefeye koyduğunuzun da bir önemi yok, zira o kefe sizin hayalinizdeki bir kefe ve ne ben ne de bir başkası o kefeye sığmayız. :)
İnşallah bir gün biri önünüzde yani video falan da değil, telekineziyi bizzat sizi havaya kaldırarak yapar veya bir varlığın enerji alanına maruz bırakır ve istediğiniz tarzda bir kanıtınız olur, ne diyeyim.. Ha şunu biliyorum, kimse de kimsenin ağlamasına veya bir şeyleri bir yerlere koymasına bakarak hadi şuna bir şey ispat edeyim de demez bu konularda, siz de kusura bakmayın.

Ori

Kayıtlı Üye
Bazı insanlar için kanıt diye yanıp tutuşurken kişisel emekler ve başarıların önemini kavrayamıyor. Bu tıpkı şu konuya benziyor.
-Ben imkansıza yakın birşey başardım. (Ki söylenmez bu örnek olsun diye)
-Eee göster?
-Ama küçükten başlayalım yoksa ne önemi var benim emeklerimin. Önce bi anlatayım.
-Hayır banane göster .

İnsanlar sonuca ulaşmak istiyor. Bu insanoğlunun zaafıdır. Banane emekten memekten sonucu göster diyebiliyorlar. Bunu söyleyen insanlarla aynı yolda yürünmez orası ayrı. Biri biliyorum dediği bir konuyu bile karşısındakine açıklamak zorunda değil. Zaten böyle bir insana ben olsam açıklamamda. Önce kişi bunu haketmeli. Bazı insanlar, bazı şeylere hayatını adıyor sonra biri çıkıyor geliyor göstersene.. Aaa bak gösteremiyorsun o zaman yok! Ben inanmam banane! gibi misali. Sen tonlarca altın bulsan yabancı birine gösterir misin? Başın belaya girer mazallah. Tabi şimdi bu kafada ki insanlarda bir bakıma haklı ama neden? Dışarıya baktığımızda bu işler gizli yapılıyor tamam ama bu işleri basite indirgeyip eline yüzüne bulaştıran veya insanları bu yollarla kandırmaya çalışanlarda var. Bunca sahtekarlar varken bu insanların kafasıda olur olmaz etkileniyor. İnsanları bu bakış açısına sürüklüyor. Yani ipin ucu bir kere kaçtımı karşıdakine ne hayatın bu yola adanması akla gelir ne de emek..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu konuyu başından beri anlamadım.Neden birileri birilerine birşey ispatlasın?Canı isteyen inanır, istemeyen inanmaz.Bu kadar basit.:).
Şimdi diyelim ki ben uçabiliyorum.Bunu sırf birileri inansın diye burda gösterirmiyim?Hayatta deşifre etmem.Bu kadar,nokta.:)

mabedist

Kayıtlı Üye
İletileri okuyunca bazı arkadaşların dalga geçmek veya kendimi tatmin etmek amaçlı soru sorduğuma inandıklarını düşünüyorum. Belki de ben yanlış
anlamışımdır. Ben sadece eğer istediğim şeyi deneyimlememin yolu varsa söyleyiniz veya yoksa da belirtiniz anlamında soru sordum. Nasıl ki diğer sorulara da konuya hakim olanlar cevap vererek yardımcı oluyorsa bunda da aynı şey geçerli. "İnanmıyorsan inanma kimse kanıtlamak zorunda değil" demek birine kanıtlama konusunda meydan okumuşum izlenimi uyandırıyor sanki ki durum bu değil. Ayrıca, örneğin astral seyahat yaptığını iddia eden bir arkadaş bana özelden mesaj atıp odamdaki posterde kimin olduğunu bana söylese ben o arkadaşı CIA'e rapor etmem tabiki, bazı arkadaşların düşündüğünü gibi neden zarar görsün ki yeteneğini gösterdi diye. Veya yetenek sahibi olduğunu iddia edip ünlü olan bir sürü kişi var. O kadar televizyonda şov yaparken birileri onları kaçırıp yeteneğini göstersin diye zorluyor mu? Sanmıyorum. Veya kanseri tedavi edebildiği iddia eden, dokunarak onu bunu bayıltan evangelistlere zarar veren var mı ? Yine sanmıyorum. Ha kimsenin bir şeyi kanıtlama zorunluluğu yok tabiki. Fakat yardımcı olmak isteyen olursa diye bu soruyu yönelttim en başta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...